کلید اسرار!

AWWA

New member
راستی pcr! من دیشب داشتم تاپیک"یا حسین" و" اعتراض به فیلم موهن" رو می خوندم. دیدم چند تا مسئله رو مطرح کردی. برایکی از سؤالات جوابی رو که تو ذهنم بود نوشتم وبرایه مسئله ام برا رفع شک توضیح اضافه کردم. اگه خواستی وعلاقه داشتی برو بخونشون.

آخرین ویرایش:

AWWA

New member
بهتر است که در این دنیا فکر کنم خدا هست و وقتی به دنیای دیگر رفتم بدانم که نیست . و این بسیار بهتر از این است که در این دنیا فکر کنم خدا نیست و در آن دنیا بفهمم که هست .
"آلبر کامو"

Taraa

Well-known member
راستی pcr! من دیشب داشتم تاپیک"یا حسین" و" اعتراض به فیلم موهن" رو می خوندم. دیدم چند تا مسئله رو مطرح کردی. برایکی از سؤالات جوابی رو که تو ذهنم بود نوشتم وبرایه مسئله ام برا رفع شک توضیح اضافه کردم. اگه خواستی وعلاقه داشتی برو بخونشون.

لینکشونو میذاری؟ این دو تا تاپیک که گفتی رو میگم

parastar tbz

New member
زیارت عاشورا.............خیلی به زیارت عاشورا اعتقاد دارم هرموقع بخونمش هر چیزی از خدا بخوام،کمکم میکنه.

obstetrician88

New member
یه بار خیلی ناراحت بودم. داشتم به رادیوگوش میدادم. می خواست شروع کنه سوره انعامو بخونه. گفتم چرا بیکار بشینم منم شروع کردم به خوندن باهاش. یواش یواش احساس می کردم دیگه ناراحت نیستم.به آخرش که رسیدم مثل کسی که اکس خورده خوشحال بودم!! اونقدر احساس قشنگی بود که باعث شد چند روز پشت سر هم اون سوره رو بخونم.

یه بارم یکی از دوستام تعریف میکرد ومیگفت: قبل کنکور در کنار مطالعه همش دعای ناد علی رو می خوندم. بعدش که قبول شدم و برای اولین بار رفتم خوابگاه، داشتم تختمو مرتب می کردم که زیر تشک دعای " ناد علی" پیدا کردم. می گفت اونقد برام عجیب بود که چشام پر اشک شد.

شمام همچین تجربه ای داشتین؟اینکه با یه سوره یا دعا ارتباط خاصی برقرار کنین و احساس کنین تو حل مشکلات و آروم شدن بهتون کمک می کنه.

بله.تا قبل از ورود به دانشگاه فقط قران بعضی وقتا میخوندم .ولی سال اول داشنشگاهم دوستم از یکی از کسایی که خواستگارش بوده وبعدا فهمیده سرطان داره برام گفت و گفت اون گفته هرشب براش سوره واقعه رو بخونم و حشر.
من یادمه از همون موقع هرشب سرنمازم برای سلامتیش این سوره هارا میخوندم.

سوره واقعه واقعا حس آرامش بهم میده.خیلی هم زیاد
خیلی خیلی زیاد.
و سال سوم دانشگاه بودم که یکی از دوستای دبیرستانیمو که واقعا ارزشمند بود همیشه در زندگیمو دیدم ....به رسم یادبود یه کتاب ارتباط با خدا رو برام از کیفم بیرون آورد و بهم هدیه داد..اون کتاب در وقف پسر داییش بود...و پسر داییش هم داستان سرطانو داشت که از دنیا رفته بود با آن همه امید.ولی داستان پسر داییشو تلاششو ایمانشو برام وقتی تعریف کرده بود که دانشگاه برای کنکور کارشناسیم رتبم خوب نیامده بود و داستان زندگیه اونو که برام تعریف کرد خیلی آرام شدم.....من همیشه برای شادیه روحش سوره میخاندم حمد و قل هوالله...ولی از وقتی کتاب ارتباط با خدا رو دارم بازش که میکنم برای شادیه روح ایشان و تمام رفتگان حمد و سوره را میخانم و آرامش میگیرم و بعد میرم سراغ سوره واقعه و بعضی وقتا زیارت عاشورا

_30min_

New member
بچه ها این pcrهمون شخص شخیص غلامعلی نوری نیرو نیست؟؟؟؟؟
خدا حوصلت با بعضی از این بنده هات سر نمیره....

sakar

New member
اگر دعا رو میخوندم و پیدا نمیشد هم بازم مقصر رو دعا نمیدونستم...چون دعا نه تنها نمیتونه تاثیر مثبت بذاره که حتی تاثیر منفی هم نمیتونه بزاره ....دعا هیچ تاثیری نمیتونه بزاره.....الان تبر رو دوش دعای بزرگ هست....

تا اونجاییکه یادم باشه روانشناسی، این حرفت به ضرر صنف خودتونه...... ازما گفتن بود......
دعا یجور مشاوره ست بله درسته اگه دعا رو اجابت کننده بدونیم میشه بت در غیر اینصورت فقط یه مجسمه ست......

بله وقتی نیاز باشه یکی دستم رو بگیره ،کسی هست که دستم رو بگیره و آرومم کنه...دستی که میتونم گرماش رو حس کنم...

عجبااااااا .... فکر نمیکردم شما نیاز هم داشته باشه گذشته ازین یه نفرم باشه که ارومت کنه!!!!!!!!!
به قیافت نمیاد به کسی نیاز داشته باشی...........نه من این حرفتو نشنیده میگیرم

جالبه ..با این حساب خدا افرادی رو مثل بیل گیتس که تا حالا به ملیونها آدم از طریق بنیاد بیل و میلندا کمک مالی کردن و جونشون رو نجات دادن رو دوست نداره....به خاطر همین هم هست که کاملا بی نیاز هست...اونوقت افرادی که تو زندگیشون از مرحله دعا پا اونطرفتر نزاشتن رو دوست داره و هر روز یه بلایی براشون نازل میکنه که بیشتر صداش کنن.....خوبه .....

شما مگه همین 2 نمونه رو تو این دنیا به این وسعت دیدین؟؟؟؟؟؟ نمونه های دیگم هست و هر کدومشون هم حساب و کتاب خودشونو دارن مثقال ذره اعمال همه به حساب میاد همین پستای مارو هم خدا به حساب میاره
دعا بحثی جدا از اینه که چه کسی چه داراییهایی داره........
اونوقت رو میارم به روش شما و سعی میکنم یه چیزی رو تو ذهنم بسازم و باهاش آروم بشم....البته شاید اون موقع هم اینکار رو نکردم..ولی فعلا نقد رو نمیزارم نسیه رو بگیرم
نقدت چیه؟ بگو ما هم بدونیم

[ من فقط نظرم رو گفتم...[/size][/quote]

نظر خنثی نبید یجور مخالفت و اعتراض و توهین به اعتقادات دیگران بید

پرانتز باز اما در مورد مرگ.....اگر در جریان باشید یکی از مهمترین دلایل سالخوردگی و مرگ کوتا شدن طول telomere در هر بار تقسیم سلول هست....با تحقیقاتی که تو این زمینه انجام شده ،از همین الان میشه سن تقریبی مرگ انسانها رو تخمین زد و همین باعث امیدورای در دانشمندان شده که عمر رو افزایش بدن...تو تحقیقات آزمایشگاهی عمر رو تا 120 سال هم میشه افزایش داد....و این به دانشمندا نوید عمر جاودانه رو میده.....پرانتز بسته
نکته تستی قضیه اینجاست که خیلی هم امیدوار نباشین که مرگ انتظارتون رو میکشه...یا دیگران رو به کشتن بدین تا بتونیین بعدا مجازاتشون کنین....کلا گفتم که امیدواری کاذب نداشته باشین...

ساعت 10:10 امروز ینی چن ساعت پیش یه گارگر جوون 20 و چن ساله از بالای یه ساختمون افتاد پایین و مغزش روی زمین پخش شد و مرد دلیلشم افتادن کلاهش از سرش بود دست کشیده بود که کلاهشو بگیره.....
نظرتون چیه دراین مورد؟واسه مردن فقط باید تلیمور کوتاه بشه........نه.......وقت مرگ که رسید هر چی باشه کوتاه میشه و مرگ بوجود میاد........گاهی تلیمور گاهی دست گاهی پا........

الان شما احتمالهای بینیاز بودن بیل گیتس رو گفتی حالا بزار من احتمال های مجتاج بودن افرادی که دعا میکنن و دعاشون برآورده نمیشه رو بگم:
1)شاید بیل گیتس راست میگه و خدایی و جود نداره2)این دعا ها کاملا الکی هست و کلا اونطرف خط هیشکی نیست که بهش گوش کنه3)شاید یه عده از رو ناچاری و اینکه نمیخوان به خودشون زحمت بدن و تو زندگی مبارزه کنن و نیازهاشون رو برطرف کنن این دعا ها رو میخونن4)شاید یه عده که فکر کردن میشه به این روش مردم رو راضی نگه داشت که با وضع موجود کنار بیان و حقشون رو نخوان بدست بیارن ،این دعا ها رو ساختن

بیل گیتس ادم خوبیه چون قدرت بیان حقیقت رو داره پس به خدا نزدیکه چون خدا هم یه حقیقته
بیل گیتس و روزنامه فروش رو تو گوگل سرچ کنید میفهمید چیو میگم
کسی که محبت بنده ی خدا رو نادیده نگیره مسلما محبت پروردگارشو هم فراموش نمیکنه

پی سی جان تا همین جا وقت کردم نظراتتو بخونم
یه نصیحت میکنم اما شما نادیده بگیر
تعادلت رو از نظر ما از دست دادی اما شاید واقعیت اونطوری نباشه که ما میبینیم شاید اونجوری که تو خدا رو درک کردی ما درکش نکردیم و یه پله بالاتر از ما باشی
واسه همین اگه بالاتری که حتما همینطور هم هست بدان همین بالا بودنت باعث شده حرفاتو نفهمیم بقول گفتی در حد سواد ما حرف بزن
موفق باشی
بعدا وقت داشتم نظارت دیگتم نقل قول میکنم
اصلا من بیکارم فقط بیام نظرات جنابعالیو بخونم
موفق باشیم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: varia

varia

Well-known member
با اینکه بعضی از جوابهای ساکار گرامی رو قبول ندارم ولی از طرز مباحثشون بسیار خوشم اومد. امیدوارم در بقیه موارد زندگیشون هرجا نیاز به مباحثه بود اینجوری با منطق ظاهر بشند.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: sakar

.مقداد

New member
آیت الکرسی خیلی خوبه برا بیمه کردن خودتون و حوادث بد در زندگیتون........ مخصوصا خانم هایی که یکهو پسری میخواد مزاحمشون بشه ! اینو بخونن پسره پشیمون میشه از کارش میره ههه ..........من معمولا از حفظ میخونمش خیلی خوب بوده برام:sarma:

آخرین ویرایش:

TrueLove90

New member
...

دوستان به همتون پیشنهاد میکنم وقت کردین ، حتـما سوره بقره ، آیات اول تا 30 رو همـراه بــا معنای آیـاتش بخونین و صوتش رو گوش کنین

اینجا چند آیه اول رو معنیشو مینویسم

لینک 1 آیات 1 تا 10

لینک 2 آیات 10 تا 20

لینک 3 آیات 20 تا 30

...

TrueLove90

New member
...

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

الم (۱)

اين كتاب با عظمتي است كه شك در آن راه ندارد، و مايه هدايت پرهيزكاران است. (۲)

(پرهيزكاران) آنها هستند كه به غيب (آنچه از حس پوشيده و پنهان است) ايمان مي‏آورند، و نماز را بر پا مي‏دارند و از تمام نعمتها و مواهبي كه به آنها روزي دادهايم انفاق مي‏كنند. (۳)

آنها به آنچه بر تو نازل شده و آنچه پيش از تو (بر پيامبران پيشين نازل گرديده) ايمان مي‏آورند، و به رستاخيز يقين دارند. (۴)

آنان را خداوند هدايت كرده، و آنهارستگارانند. (۵)

كساني كه كافر شدند براي آنها تفاوت نمي‏كند كه آنان را (از عذاب خداوند) بترساني يا نترساني، ايمان نخواهند آورد. (۶)

خدا بر دلها و گوشهاي آنان مهر نهاده، و بر چشمهاي آنها پرده افكنده شده، و عذاب بزرگي در انتظار آنها است. (۷)

در ميان مردم كساني هستند كه مي‏گويند به خدا و روز رستاخيز ايمان آورده‏ايم در حالي كه ايمان ندارند. (۸)

مي‏خواهند خدا و مؤ منان را فريب بدهند (ولي) جز خودشان را فريب نمي‏دهند (اما نمي‏فهمند). (۹)

در دلهاي آنها يك نوع بيماري است، خداوند بر بيماري آنها مي‏افزايد و عذاب دردناكي به خاطر دروغهائي كه مي‏گويند در انتظار آنهاست. (۱۰)

لینک منبع معنای آیات اول سوره بقره

...

آخرین ویرایش:

sepid71

New member
...

دوستان به همتون پیشنهاد میکنم وقت کردین ، حتـما سوره بقره ، آیات اول تا 30 رو همـراه بــا معنای آیـاتش بخونین و صوتش رو گوش کنین

اینجا چند آیه اول رو معنیشو مینویسم

لینک 1 آیات 1 تا 10

لینک 2 آیات 10 تا 20

لینک 3 آیات 20 تا 30

...

وای یعنی عاشقشونممممممم

TrueLove90

New member
...

ببینین دوستان به عقیده من ،
ایمان یک بـاور قلبی هست ،

یعنی اگه کسی لفظی بگه ایمان دارم ، ولی باور قلبی نداشته باشه بشه ،

دراصل ایمان نداره ، بلکه میگن فقط علمش رو داره

مثه اینکه یک پزشک ، یک جراح قلبی ، علم و دانش اینو داره که سیگار کشیدن مضره ، برای سلامت قلب ، میتونه موجب سکته و سرطان و ... بشه

ولی خوده اون پزشک سیگار میکشه ! (حالا به هردلیلی! فشار کاری دغدغه ذهنی اینا همش میشه بهونه و توجیه الکی دیگه)

این یعنی اون پزشک میدونه ، علم داره ، ولی ایمان قلبی نداره و به درجه
یقین نرسیده در مورد این حرف خودش ...

...

قـرآن یک معجزه الهی هست و شکی درش نیست

جای جای قرآن در انتهای هر بشارت و هر هشداری اومده :

بـاشد که متذکر شوید ، باشد که تفکر کنین ، باشد که شکر کنین ، تعقل کنین ، پند بگیرید ، به یقین برسید .....

...

پس بـا شنیدن خوندن آیات الهی جای بحثی نمیمونه که چرا انسان آرامش میگیره !

آزمایشش هم اصلا خرجی نداره

همینطور که هممون هر روز موسیقی گوش میدیم ، یه هفته یه زمانی بذاریم چندتا سوره هم گوش بدیم

نتیجه شو مطمئنا میبینیم که خیلی بیشتر از موسیقی های معمولی هست

...

آخرین ویرایش:

TrueLove90

New member
...

دربـاره اینکه میگین دعـاکردن هیچ اثـر مثبت یـا منفی نداره :

چند سال پیش یک محقق ژاپنی به نام
پروفسور ماسارو ایموتو Masaru Emoto تحقیقات گسترده ایی را در زمینه سلول های آب انجام داد .

ایشان در سلسله مقالاتی که ارائه دادند مدعی شدند که ملکول های آب نسبت به مفاهیم معنوی تاثیر پذیرند .

این نظریات که از سوی موسسات علمی مورد تائید قرار گرفته ، مبتنی بر برسی نمونه های فراوانی از کریستال های منجمد شده آب و مقایسه آنها با یکدیگر است .

پیشنهاد میکنم واسه خوندن متن کامل به این لینک ها مراجعه کنین ، یا اصلا سرچ بزنین توو منابع انگلیسی زبان مطالعه بفرمایین

هوشمندی مولکول های آب

لینک منبع دوم

...

آخرین ویرایش:

The Guy

Well-known member
چندتا نکته رو درنظر بگیریم.
اول اینکه صد البته انجام یک سری از کارها باعث میشه ما از لحاظ روانی به آرامش برسیم، در واقع ترکیب شیمیایی نروترنسمیترها و هورمون هامون به گونه ای دربیاد که استرس و ناراحتی ازمون دور بشه.
حالا هرکی به یه روشی، یکی با موسیقی، یکی با دعا خوندن، یکی با تی ام، یکی با شنیدن صوت قرآن، با دیدن یه تابلوی نقاشی، با تنهایی، با انواع دارو و مخدر،...
روشی که به ما آرامش میده لزوما" روی بقیه همون اثر رو نداره.
مثلا من شخصا" از صدای ساز ویولون بدم میاد، اما با ساکسیفون واقعا آروم میشم (خیلیهاتون بدون شک برعکس من هستید)

دوم اینکه، اگه ما به قدرت ماوراالطبیعی چیزی باور داریم سعی نکنیم به زور اون رو به بقیه بقبولونیم، چون باید بتونیم اون قدرت ماورا الطبیعی رو اثبات کنیم -واقعا بتونیم ثابت کنیم نه اینکه فقط بگیم این اتفاق واسه من هزار بار افتاده و من با چشمای خودم دیدم و...- و اگه نتونیم اون رو اثبات کنیم تنها کاری که کردیم اینه که ارزش اون کار رو پیش چشم مخاطبمون آوردیم پایین. مثلا اگه یه دارویی رو به من معرفی کنید و مدعی شید که باعث میشه روح من از بدنم بیاد بیرون و بتونم تو زمان و مکان سفر کنم و طی الارض کنم. اگه واقعا این اتفاق نیفته من حرف شما رو مزحک میپندارم. (این مثال هم واقعی بود. یعنی کسی یه بار واقعا چنین ادعایی رو نسبت به یه دارو میکرد... :) )
***اگر شما واقعا روش انجام یه کار ماورا الطبیعی رو بلدید و بهش ایمان دارید، یک نگاهی به این صفحه بندازید:
http://web.randi.org/the-million-dollar-challenge.html

سوم اینکه احترام به هیچ عقیده ای واجب نیست، و حتی خیلی وقتها هم کار اشتباهیه. اما اگه به چیزی باور نداریم هم سعی نکنیم خیلی صریح باورهای دیگرون رو مورد هدف قرار بدیم. چون اینطوری کارمون توهین تلقی میشه و فقط دشمن تراشی کردیم. مثالش هم گروههای تروریستی با عقاید افراطی. احترام به عقایدشون واجب نیست،

در پایان نظر شما رو به این دعا جلب میکنم
پروردگارا
آرامشی ده تا چیزهایی را که نمی‌توانم تغییر دهم بپذیرم،
شهامتی ده، تا آنچه را که میتوانم، تغییر دهم
و خردی به من عطا کن تا این دو را از هم تمیز دهم.

The Guy

Well-known member
...

دوست گرامی PCR

شاید شما نظرتون عوض شده تا الان ، شاید هم اصلا حرفاتون قصد و غرضی نبوده و صرفا واسه بحث علمی بوده

ولی لازم میدونم واسه بقیه که میان این تاپیک میبینن ، در ادامه حرفای همه بچه های این تاپیک اینا رو بنویسم

دربـاره اینکه میگین دعـاکردن هیچ اثـر مثبت یـا منفی نداره :

چند سال پیش یک محقق ژاپنی به نام
پروفسور ماسارو ایموتو Masaru Emoto تحقیقات گسترده ایی را در زمینه سلول های آب انجام داد .

ایشان در سلسله مقالاتی که ارائه دادند مدعی شدند که ملکول های آب نسبت به مفاهیم معنوی تاثیر پذیرند .

این نظریات که از سوی موسسات علمی مورد تائید قرار گرفته ، مبتنی بر برسی نمونه های فراوانی از کریستال های منجمد شده آب و مقایسه آنها با یکدیگر است .

پیشنهاد میکنم واسه خوندن متن کامل به این لینک ها مراجعه کنین ، یا اصلا سرچ بزنین توو منابع انگلیسی زبان مطالعه بفرمایین

هوشمندی مولکول های آب

لینک منبع دوم

...

ترولاو عزیز، راجع به این مطلبتون توی تاپیکش جوابی نوشته بودم (دومین پست) که متاسفانه پاک شد :( نمیدونم خوندینش یا نه...

بالا