کلید اسرار!

AWWA

New member
یه بار خیلی ناراحت بودم. داشتم به رادیوگوش میدادم. می خواست شروع کنه سوره انعامو بخونه. گفتم چرا بیکار بشینم منم شروع کردم به خوندن باهاش. یواش یواش احساس می کردم دیگه ناراحت نیستم.به آخرش که رسیدم مثل کسی که اکس خورده خوشحال بودم!! اونقدر احساس قشنگی بود که باعث شد چند روز پشت سر هم اون سوره رو بخونم.

یه بارم یکی از دوستام تعریف میکرد ومیگفت: قبل کنکور در کنار مطالعه همش دعای ناد علی رو می خوندم. بعدش که قبول شدم و برای اولین بار رفتم خوابگاه، داشتم تختمو مرتب می کردم که زیر تشک دعای " ناد علی" پیدا کردم. می گفت اونقد برام عجیب بود که چشام پر اشک شد.

شمام همچین تجربه ای داشتین؟اینکه با یه سوره یا دعا ارتباط خاصی برقرار کنین و احساس کنین تو حل مشکلات و آروم شدن بهتون کمک می کنه.

shima.p

New member
من یه بار موبایلم رو گم کرده بودم البته یک بار که چه عرض کنم.. اصن حالم خراب بود اساسی
خالم گفت نادعلی رو 7 بار بخون پیدا میشه منم خوندمم دیگه
هرچی به گوشیم زنگ میزدم کسی جواب نمیداد
دیگه اساسی ناامید بودم.یکی از دوستام فرداش باهام تماس گرفت گفت شیما موبایلت در راهه برگشت بهته.کلی ذوق کردم.دعا کارش رو کرد.توو تاکسی از جیبم افتاده بوده راننده پیداش میکنه پس میاره.دمش گرم

PCR

New member
من یه بار موبایلم رو گم کرده بودم البته یک بار که چه عرض کنم.. اصن حالم خراب بود اساسی
خالم گفت نادعلی رو 7 بار بخون پیدا میشه منم خوندمم دیگه
هرچی به گوشیم زنگ میزدم کسی جواب نمیداد
دیگه اساسی ناامید بودم.یکی از دوستام فرداش باهام تماس گرفت گفت شیما موبایلت در راهه برگشت بهته.کلی ذوق کردم.دعا کارش رو کرد.توو تاکسی از جیبم افتاده بوده راننده پیداش میکنه پس میاره.دمش گرم
من یه بار گوشیم گم شده بود ...یکی بهم گفت یه دعایی رو که فک کنم همین نادعلی بود رو چند بار بخون پیدا میشه....من این دعا رو یه بار هم نخوندم ،گوشیم شبش پیدا شد....

shima.p

New member
من وفتی گیتار میزنم خیلی آروم میشم.ولی نمیدونم چرا برعکس شما وقتی در مورد عذاب و حهنم و ...میخونم آروم نمیشم؟!!!

شما زیاد به خودت فشار نیار داداش.تو کلا با ماها فرق داری.جدی میگما!!!!!!!!!!!!!
عجب کشتی خودتو.ببخشید اسم کوچیکت چیه ؟البته اگه دوس داری بگی؟

shima.p

New member
من یه بار گوشیم گم شده بود ...یکی بهم گفت یه دعایی رو که فک کنم همین نادعلی بود رو چند بار بخون پیدا میشه....من این دعا رو یه بار هم نخوندم ،گوشیم شبش پیدا شد....
خدا رو شکر پیدا شده وگرنه اگه دعا رو میخوندی پیدا نمیشد مینداختی گردن دعا!!!!!!!!!!!!
لول

najma

New member
من وفتی گیتار میزنم خیلی آروم میشم.ولی نمیدونم چرا برعکس شما وقتی در مورد عذاب و حهنم و ...میخونم آروم نمیشم؟!!!

کی گفته که دعاها راجع به عذاب و جهنمه . مثلا همین دعای جوشن کبیر
اى سازنده هر ساخته اى
ای آفریننده هر آفریده اى
ای روزى ده هر روزى خورارى
ای مالک هر مملوکى
ای غمزداى هر غمزده
اى دلگشاى هراندوهگین
اى رحمت بخش هر رحمت خواه
اى یاور هر بى یاور
اى عیب پوش هر معیوب
اى پناه هر آواره
اى امید من در برابر پیش آمدهاى ناگوار
اى همدم من هنگام ترس و وحشت اى
اى توانگرى من هنگام ندارى
...
خداییش اینا تو رو یاد عذاب و جهنم میندازه ؟؟؟

آخرین ویرایش:

najma

New member

گیتار هم یک نوع تخلیه روحیه قبول ، ولی مطمئن باش اونموقع که نیاز داری یکی دستت رو بگیره از یه مصیبت نجاتت بده عمرا گیتاره واست اینکارو نمیکنه . اگه میتونه انجام بده بگو ....!:65d6a5d6s:

vitamin

New member
منم نادعلي زياد ميخونم خيلي خوبه
مخصوصا از روزي كه يه شخص غريبه بهم گفت شما نادعلي زياد بخون :smiliess (11):

همه ي دعاها خوب هستند يه ارامش خاصي به ادم ميدند

AWWA

New member

خدا اگه صدای بنده ای رو دوست داشته باشه ، حاجتشو دیرتر برآورده میکنه تا بیشتر صداشو بشنوه. گیتارو موسیقیم خوبن. جالب اینجاست که خود دعاها وسوره هام موسیقی خاص خودشونو دارن.

AWWA

New member
منم به موسیقی علاقه دارم. موسیقی وقتی ناراحتم، ناراحت ترم میکنه و وقتی خوشحالم ،خوشحالترم میکنه.ولی دعا چه تو شادی چه توغم باعث رسیدن به تعادل و آرامشم میشه.

PCR

New member
خدا رو شکر پیدا شده وگرنه اگه دعا رو میخوندی پیدا نمیشد مینداختی گردن دعا!!!!!!!!!!!!
لول
اگر دعا رو میخوندم و پیدا نمیشد هم بازم مقصر رو دعا نمیدونستم...چون دعا نه تنها نمیتونه تاثیر مثبت بذاره که حتی تاثیر منفی هم نمیتونه بزاره ....دعا هیچ تاثیری نمیتونه بزاره.....الان تبر رو دوش دعای بزرگ هست....

PCR

New member
من وقتی سوره یاسین می خونم خیلی آروم می شم

کی گفته که دعاها راجع به عذاب و جهنمه . مثلا همین دعای جوشن کبیر
اى سازنده هر ساخته اى
ای آفریننده هر آفریده اى
ای روزى ده هر روزى خورارى
ای مالک هر مملوکى
ای غمزداى هر غمزده
اى دلگشاى هراندوهگین
اى رحمت بخش هر رحمت خواه
اى یاور هر بى یاور
اى عیب پوش هر معیوب
اى پناه هر آواره
اى امید من در برابر پیش آمدهاى ناگوار
اى همدم من هنگام ترس و وحشت اى
اى توانگرى من هنگام ندارى
...
خداییش اینا تو رو یاد عذاب و جهنم میندازه ؟؟؟

یاسین:
ما در گردنهاى آنان تا چانه‏هايشان غلهايى نهاده‏ايم به طورى كه سرهايشان را بالا نگاه داشته و ديده فرو هشته‏اند (۸)
ما [حضور] شما را به شگون بد گرفته‏ايم اگر دست برنداريد سنگسارتان مى‏كنيم و قطعا عذاب دردناكى از ما به شما خواهد رسيد (۱۸)
مگر نديده‏اند كه چه بسيار نسلها را پيش از آنان هلاك گردانيديم كه ديگر آنها به سويشان بازنمى‏گردند (۳۱)
جز يك فرياد [مرگبار] را انتظار نخواهند كشيد كه هنگامى كه سرگرم جدالند غافلگيرشان كند (۴۹
.......

sara77

New member
اقای pcrشما چقداعتقادات عجیبه دعا ارامش چون خدا ارامشه حالا تو هی تا فردا موج منفی بفرست

PCR

New member

گیتار هم یک نوع تخلیه روحیه قبول ، ولی مطمئن باش اونموقع که نیاز داری یکی دستت رو بگیره از یه مصیبت نجاتت بده عمرا گیتاره واست اینکارو نمیکنه . اگه میتونه انجام بده بگو ....!:65d6a5d6s:

بله وقتی نیاز باشه یکی دستم رو بگیره ،کسی هست که دستم رو بگیره و آرومم کنه...دستی که میتونم گرماش رو حس کنم...

PCR

New member
خدا اگه صدای بنده ای رو دوست داشته باشه ، حاجتشو دیرتر برآورده میکنه تا بیشتر صداشو بشنوه. گیتارو موسیقیم خوبن. جالب اینجاست که خود دعاها وسوره هام موسیقی خاص خودشونو دارن.
جالبه ..با این حساب خدا افرادی رو مثل بیل گیتس که تا حالا به ملیونها آدم از طریق بنیاد بیل و میلندا کمک مالی کردن و جونشون رو نجات دادن رو دوست نداره....به خاطر همین هم هست که کاملا بی نیاز هست...اونوقت افرادی که تو زندگیشون از مرحله دعا پا اونطرفتر نزاشتن رو دوست داره و هر روز یه بلایی براشون نازل میکنه که بیشتر صداش کنن.....خوبه .....

بالا