کلید اسرار!

AWWA

New member
عذاب که فقط برا بعد مردن نیست. خدا بعضیا رو تو این دنیا طوری عذاب میکنه که هر روز هزار بار آرزوی مرگ می کنن.مرگ برا بعضیا یه نعمت بزرگه! این دانشمنداییم که میگی همچین حق به جانب حرف میزنن که انگار سلولو خودشون تولید کردن!

najma

New member
اونوقت چه جوری شده که اکثر افرادی که ایمان ندارن دارن به مردم دنیا خدمت میکنن و اونایی که ایمان دارن...

تا به چی بگیم ایمان و به کی بگیم مومن . شما فکر میکنی من منظورم از با ایمان این حاجاقا های داغ بر پیشانی و تسبیح به دست هستن ؟!
نه عزیز ... مومن واقعی ایمانشو جار نمیزنه .

PCR

New member

راجع به طول تلومر معلومه هویجوری یه چیز کوچولویی خوندیا !!!!
اولا که این یکی از دلایلشه ، ثانیا که این پروژه فعلا که از نظر دانشمندان غیر ممکن تلقی شده و بیخیالش شدن .
سوما اصلا گیریم که طول تلومر ادما هرگز کوتاه نشه ، فکر میکنی خدا بلد نیست از یه راه دیگه برای گرفتن جان آدم ها استفاده کنه ؟
مرگ یک جوون 20 ساله رو بر اثر سکته مغزی چه طور توجیه میکنی ؟
ساخته شدن ویروس های پیچیده تر و کشنده تر رو چطور توجیه میکنی ؟
شیوع عجیب و غریب سرطان در این سالها ....
تجمع جهش در در ان آی میتوکندریال
آیا واقعا بشر اگر تمام توانایی علمیش رو هم به کار ببنده میتونه به خواست خدا غلبه کنه ؟!
پست من رو معلومه همین جوری سر سری خوندیا
اولا که این یکی از دلایلشه
اولا که اگه دقت میکردی میدیدی که گفتم این یکی از مهمترین دلایلش هست
ثانیا که این پروژه فعلا که از نظر دانشمندان غیر ممکن تلقی شده و بیخیالش شدن .
ثانیا که همین الان که یه مرکز توی انگلستان با انجام آزمایش خون بر اساس همین پروژه سن انسانها رو تخمین میزنه
سوما اصلا گیریم که طول تلومر ادما هرگز کوتاه نشه ، فکر میکنی خدا بلد نیست از یه راه دیگه برای گرفتن جان آدم ها استفاده کنه ؟
آیا واقعا بشر اگر تمام توانایی علمیش رو هم به کار ببنده میتونه به خواست خدا غلبه کنه ؟!
سوما درمان بیماریهای دیگه هم به نوبت..مگه تا الانش بیماریهایی که یه روز صعب اعلاج بودن رو درمان نکرده؟

PCR

New member
عذاب که فقط برا بعد مردن نیست. خدا بعضیا رو تو این دنیا طوری عذاب میکنه که هر روز هزار بار آرزوی مرگ می کنن.مرگ برا بعضیا یه نعمت بزرگه! این دانشمنداییم که میگی همچین حق به جانب حرف میزنن که انگار سلولو خودشون تولید کردن!
آخرش مشخص نشد ،خدا اونایی رو که دوست نداره عذابشون میده که روزی هزاربار آرزوی مرگ کنن؟یا اینکه سریع نیازهاشون رو برطف میکنه؟یا اونایی که دوستشون داره رو هی نیازهاشون رو دیر برطرف میکنه؟

najma

New member
پست من رو معلومه همین جوری سر سری خوندیا
اولا که این یکی از دلایلشه
اولا که اگه دقت میکردی میدیدی که گفتم این یکی از مهمترین دلایلش هست
ثانیا که این پروژه فعلا که از نظر دانشمندان غیر ممکن تلقی شده و بیخیالش شدن .
ثانیا که همین الان که یه مرکز توی انگلستان با انجام آزمایش خون بر اساس همین پروژه سن انسانها رو تخمین میزنه
سوما درمان بیماریهای دیگه هم به نوبت..مگه تا الانش بیماریهایی که یه روز صعب اعلاج بودن رو درمان نکرده؟

عزیز من اینا همش حرفه ، این پروژه سالهاست که خوابیده فقط روشون نمیشه بگن ! میتونی براش مقاله سرچ کنی .
بعد هم افراد این موسسه عجب ژنتیک دان های نادونی بودن که نفهمیدن وقتی یه بیماری ساده مثل دیابت مولتی فکتوریاله و هنوز همه ژن هاش کشف نشده ، چطور میشه فقط با محاسبه طول تلومر تنها طول عمر یک انسان رو پیش بینی کرد ؟ فقط میتونن احتمال بدن شما نسبت به دیگری بیشتر یا کمتر عمر میکنی تازه اگر از همه فاکتور های دیگه صرف نظر کنن . که باز بیشتر به کف بینی شباهت داره تا یک تخمین علمی ... چرا نمیگید یه دکون فال و طالع بینی باز کردن ؟؟؟
بله قطعا برای هر بیماری صعب العلاجی یه درمان پیدا شده و بعد یک بیماری خیلی سخت تر جای اونو گرفته .
خیلی از این بیماری ها نتیجه آزمایشات علمی انسان ها هستن . پس هرچقدر علم بیشتر پیشرفت کنه ، دلایل مرگ متفاوت میشه .

آخرین ویرایش:

PCR

New member

تا به چی بگیم ایمان و به کی بگیم مومن . شما فکر میکنی من منظورم از با ایمان این حاجاقا های داغ بر پیشانی و تسبیح به دست هستن ؟!
نه عزیز ... مومن واقعی ایمانشو جار نمیزنه .
ما آخرش نفهمیدیم این مومن واقعی کی هست که همه ادعاش رو میکنن و هیشکی هم نیست...مثلا شما توقع داری رو یه مومن واقعی نوشته باشه Original تا ما بهش بگیم مومن؟ما هر وقت بحث میکنیم میگن نه اینا مومن واقعی نیستن...

AWWA

New member
الان شما احتمالهای بینیاز بودن بیل گیتس رو گفتی حالا بزار من احتمال های مجتاج بودن افرادی که دعا میکنن و دعاشون برآورده نمیشه رو بگم:
1)شاید بیل گیتس راست میگه و خدایی و جود نداره2)این دعا ها کاملا الکی هست و کلا اونطرف خط هیشکی نیست که بهش گوش کنه3)شاید یه عده از رو ناچاری و اینکه نمیخوان به خودشون زحمت بدن و تو زندگی مبارزه کنن و نیازهاشون رو برطرف کنن این دعا ها رو میخونن4)شاید یه عده که فکر کردن میشه به این روش مردم رو راضی نگه داشت که با وضع موجود کنار بیان و حقشون رو نخوان بدست بیارن ،این دعا ها رو ساختن

در مورد نبودن خدا وقیامت: یکی به حضرت علی(ع) میگه به نظرمن اون دنیا وخدا وجود ندارن و تو فقط وقتت رو هدر میدی؟ حضرت در جوابش میگن: اگه حرف تو درست باشه من بازندم و چیزی که از دست دادم چند سال زندگی این دنیاست. ولی اگه من راست گفته باشم تو بازنده ای. و چیزی که از دست میدی بی نهایت زمان خوشی تو اون دنیاست.پس ضرر تو بیشتر از ضرر منه.

یه بارم فکر کنم هشام(اسمشو مطمئن نیستم) به امام موسی کاظم(ع) میگه هر دو تامون میمیریم وتو هیچ لذتی از این دنیا نبردی! حضرت می گن: بامرگ ،سختیهای من به پایان میرسه وبا مرگ تو ،خوشیهات تموم میشه.

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: baran-

najma

New member
ما آخرش نفهمیدیم این مومن واقعی کی هست که همه ادعاش رو میکنن و هیشکی هم نیست...مثلا شما توقع داری رو یه مومن واقعی نوشته باشه Original تا ما بهش بگیم مومن؟ما هر وقت بحث میکنیم میگن نه اینا مومن واقعی نیستن...

همون رفتارشون نشونه اصل بودنشونه .
آنرا که خبر شد خبری باز نیامد ...

TUMS

Well-known member
موضوع بسیار جالبی بود کلی فکر کردم
فقط ما نباید تعصب داشته باشیم باید به حرف هایی که بقییه میزنن خوب فکر کنیم
شاید شاید درست بگوید
بازم از بحث زیباتون ممنونم
موفق باشین

PCR

New member
عزیز من اینا همش حرفه ، این پروژه سالهاست که خوابیده فقط روشون نمیشه بگن ! میتونی براش مقاله سرچ کنی .
بعد هم افراد این موسسه عجب ژنتیک دان های نادونی بودن که نفهمیدن وقتی یه بیماری ساده مثل دیابت مولتی فکتوریاله و هنوز همه ژن هاش کشف نشده ، چطور میشه فقط با محاسبه طول تلومر تنها طول عمر یک انسان رو پیش بینی کرد ؟ فقط میتونن احتمال بدن شما نسبت به دیگری بیشتر یا کمتر عمر میکنی تازه اگر از همه فاکتور های دیگه صرف نظر کنن . که باز بیشتر به کف بینی شباهت داره تا یک تخمین علمی ... چرا نمیگید یه دکون فال و طالع بینی باز کردن ؟؟؟
بله قطعا برای هر بیماری صعب العلاجی یه درمان پیدا شده و بعد یک بیماری خیلی سخت تر جای اونو گرفته .
خیلی از این بیماری ها نتیجه آزمایشات علمی انسان ها هستن . پس هرچقدر علم بیشتر پیشرفت کنه ، دلایل مرگ متفاوت میشه .
ای بابا....شما میتونی 400 پوند بدی و این آزمایش رو برات انجام بدن..این آزمایش به مدت 20 سال روی پرنده ها آزمایش شده و نتیجه بخش بوده...شما رو چه اساسی میگی که شکست خورده؟الان به صورت عملی داره انجام میشه..نه تنها برای تعیین سن..بلکه برای ارزیابی سلامت بدن...

AWWA

New member
آخرش مشخص نشد ،خدا اونایی رو که دوست نداره عذابشون میده که روزی هزاربار آرزوی مرگ کنن؟یا اینکه سریع نیازهاشون رو برطف میکنه؟یا اونایی که دوستشون داره رو هی نیازهاشون رو دیر برطرف میکنه؟

به بعضیا تو این دنیا سختی میده تا امتحانشون کنه ویا گناهای کوچیکشون بریزه. به بعضیام سختی میده تا براشون اتمام حجت بشه و بدونن که کسی هست که جواب کارهاشونو میده.

najma

New member
موضوع بسیار جالبی بود کلی فکر کردم
فقط ما نباید تعصب داشته باشیم باید به حرف هایی که بقییه میزنن خوب فکر کنیم
شاید شاید درست بگوید
بازم از بحث زیباتون ممنونم
موفق باشین

آخه ایمونو جان من واقعا میتونم شک کنم به اینکه خدا وجود نداشته باشه وقتی تا حالا توی زندگیم 1000 بار حضورشو بهم اثبات کرده ...:motat:

najma

New member
ای بابا....شما میتونی 400 پوند بدی و این آزمایش رو برات انجام بدن..این آزمایش به مدت 20 سال روی پرنده ها آزمایش شده و نتیجه بخش بوده...شما رو چه اساسی میگی که شکست خورده؟الان به صورت عملی داره انجام میشه..نه تنها برای تعیین سن..بلکه برای ارزیابی سلامت بدن...

اینا رو ولش .... شما ترم چندی ؟ اصلا چند واحد ژنتیک پاس کردی ؟:25r30wi:
جایی نگیا ، خداییش هر جا بگی بهت میخندن .
نمیخوام ناراحتت کنم یا توی ذوقت بزنم ولی اگه بدونی ... اگه بدونی ... چقدر حرفت غیر علمیه .

آخرین ویرایش:

TUMS

Well-known member
آخه ایمونو جان من واقعا میتونم شک کنم به اینکه خدا وجود نداشته باشه وقتی تا حالا توی زندگیم 1000 بار حضورشو بهم اثبات کرده ...:motat:

واسه شما که اثبات شده حق نداری شک کنی کاملآ درست
یه بار واسه من یه قضییه پیش اومد یه چیزی به یه بنده خدایی گفتم فقط میخواستم امتحانش کنم ببینم این حرفایی را که میزنه از روی یقیین هست یا یه چیزایی بهش گفتن و اون هم فقط قبول کرده بعد نتونست جوابم را بده بهش گفتم فقط میخواستم بهت بگم در مورد اعتقاداتت خوب فکر کن

PCR

New member
در مورد نبودن خدا وقیامت: یکی از حضرت علی(ع) می پرسه به نظرمن اون دنیا وخدا وجود ندارن و تو فقط وقتت رو هدر میدی؟ حضرت در جوابش میگن: اگه حرف تو درست باشه من بازندم و چیزی که از دست دادم چند سال زندگی این دنیاست. ولی اگه من راست گفته باشم تو بازنده ای. و چیزی که از دست میدی بی نهایت زمان خوشی تو اون دنیاست.پس ضرر تو بیشتر از ضرر منه.

یه بارم فکر کنم هشام(اسمشو مطمئن نیستم) با امام موسی کاظم(ع) میگه هر دو تامون میمیریم وتو هیچ لذتی از این دنیا نبردی! حضرت می گن: بامرگ ،سختیهای من به پایان میرسه وبا مرگ تو ،خوشیهات تموم میشه.
یه لحظه......یه لحظه بحث رو نگه داریم.....قبل از اینکه در مورد این برهان صحبت کنیم من یه چیزی بگم.....اسم این برهان شرط بندی پاسگال هست که اولین بار توسط یه قمار باز که تو انگلستان زندگی میکرده و با قوانین احتمال آشنا بوده مطرح شده.که بر ÷ایه امید ریاضی هست....بعد اونوقت شما طبق چه مدرکی این برهان رو ربط دادین به حضرت علی؟

PCR

New member

اینا رو ولش .... شما ترم چندی ؟ اصلا چند واحد ژنتیک پاس کردی ؟:25r30wi:
جایی نگیا ، خداییش هر جا بگی بهت میخندن .
نمیخوام ناراحتت کنم یا توی ذوقت بزنم ولی اگه بدونی ... اگه بدونی ... چقدر حرفت غیر علمیه .
مهم نیست ترم چندم...مهم نیست کارشناسی هستم یا ارشد...مهم این نیست که این موضوع پایان نامه ارشدی بود که پارسال روش کار میکردیم...مهم اینه که شما یاد بگیری که تعصب بی مورد نتونه بهت غلبه کنه و اطلاعات علمی رو به سادگی زیر سال ببری...

najma

New member
یه لحظه......یه لحظه بحث رو نگه داریم.....قبل از اینکه در مورد این برهان صحبت کنیم من یه چیزی بگم.....اسم این برهان شرط بندی پاسگال هست که اولین بار توسط یه قمار باز که تو انگلستان زندگی میکرده و با قوانین احتمال آشنا بوده مطرح شده.که بر ÷ایه امید ریاضی هست....بعد اونوقت شما طبق چه مدرکی این برهان رو ربط دادین به حضرت علی؟

pcr جان ، پسر گلم !! من دارم میرم ناهار ، واقعا دلم نمیخواد دیگه به بحث ادامه بدم .
آخه واقعا دلایلت خیلی بچه گانست .
به هر حال تو سعی کن آدم خوبی باشی ، حتی اگه به خدا هم اعتقادی نداره ... نمیدونم البته کسی که بخدا اعتقادی نداره چطور میتونه خوب بشه . شاید بشه ... نمیدونم ...
تو به اون رسیدی ما هم به این .
دوست ندارم کسی رو مقاعد کنم با ایجور بحثا. عشق باید خودجوش باشه .
ولی یه توصیه اینکه هیچوقت حرف غیر علمی نزن جایی بخصوص وقتی میبینی طرف رشتش مرتبطه با اون حرفت . بحث رو علمی پیش ببر . تا دستمایه خنده دیگران نشی .
به هر حال ...
به امید روزهای روشن و پر از خوبی برای هممون .
:rose:

najma

New member
مهم نیست ترم چندم...مهم نیست کارشناسی هستم یا ارشد...مهم این نیست که این موضوع پایان نامه ارشدی بود که پارسال روش کار میکردیم...مهم اینه که شما یاد بگیری که تعصب بی مورد نتونه بهت غلبه کنه و اطلاعات علمی رو به سادگی زیر سال ببری...

باشه .... حتما همینطوره !

AWWA

New member
الان شما احتمالهای بینیاز بودن بیل گیتس رو گفتی حالا بزار من احتمال های مجتاج بودن افرادی که دعا میکنن و دعاشون برآورده نمیشه رو بگم:
1)شاید بیل گیتس راست میگه و خدایی و جود نداره2)این دعا ها کاملا الکی هست و کلا اونطرف خط هیشکی نیست که بهش گوش کنه3)شاید یه عده از رو ناچاری و اینکه نمیخوان به خودشون زحمت بدن و تو زندگی مبارزه کنن و نیازهاشون رو برطرف کنن این دعا ها رو میخونن4)شاید یه عده که فکر کردن میشه به این روش مردم رو راضی نگه داشت که با وضع موجود کنار بیان و حقشون رو نخوان بدست بیارن ،این دعا ها رو ساختن

درمورد اینم که میگی یه عده دعا رو وسیله ای برا تنبلی قرار دادن، حق داری. متأسفانه تعداد این جور آدما کم نیست. اشتباه این افرادو نباید به پای مکتبشون گذاشت. برا اینم حدیث داریم: کسی که از خدا چیزی بخواد و خودش تلاشی نکنه در حقیقت خودشو مسخره کرده.

بالا