کلید اسرار!

najma

New member

یاسین:
ما در گردنهاى آنان تا چانه‏هايشان غلهايى نهاده‏ايم به طورى كه سرهايشان را بالا نگاه داشته و ديده فرو هشته‏اند (۸)
ما [حضور] شما را به شگون بد گرفته‏ايم اگر دست برنداريد سنگسارتان مى‏كنيم و قطعا عذاب دردناكى از ما به شما خواهد رسيد (۱۸)
مگر نديده‏اند كه چه بسيار نسلها را پيش از آنان هلاك گردانيديم كه ديگر آنها به سويشان بازنمى‏گردند (۳۱)
جز يك فرياد [مرگبار] را انتظار نخواهند كشيد كه هنگامى كه سرگرم جدالند غافلگيرشان كند (۴۹
.......

پ ن پ !
از آدم های بد و ظالم استقبال کنن اون دنیا بگن دستتون درد نکنه انقدر حق خوری و ظلم کردید . یه چیزی میگیا ....
اگه راست میگی چرا جمله هایی که خطاب به بنده های نیکوکارش بود ننوشتی ؟

AWWA

New member
pcr!تو اگه بچه ای داشته باشی که همش دیگرونو آزار میده و مدام اشتباه میکنه، بهش جایزه میدی؟ تاجایی که راه داشته باشه باهاش حرف میزنی،سعی میکنی اشتباهاتشو ببخشی. ولی بعضی وقتا دعوا کردن و تنبیه(درحد فهمش البته) عین محبته.

PCR

New member

و اگر خدایی ناکرده روزی اون فرد رو از دست بدی ....
اونوقت رو میارم به روش شما و سعی میکنم یه چیزی رو تو ذهنم بسازم و باهاش آروم بشم....البته شاید اون موقع هم اینکار رو نکردم..ولی فعلا نقد رو نمیزارم نسیه رو بگیرم

najma

New member
جالبه ..با این حساب خدا افرادی رو مثل بیل گیتس که تا حالا به ملیونها آدم از طریق بنیاد بیل و میلندا کمک مالی کردن و جونشون رو نجات دادن رو دوست نداره....به خاطر همین هم هست که کاملا بی نیاز هست...اونوقت افرادی که تو زندگیشون از مرحله دعا پا اونطرفتر نزاشتن رو دوست داره و هر روز یه بلایی براشون نازل میکنه که بیشتر صداش کنن.....خوبه .....

از کجا معلوم که بی نیازه ؟ مگه همه نیاز ها مادی هستند ؟؟؟
بله هر که در این بزم مقرب تر است جام بلا بیشترش میدهند
و یا : اگر با من نبودش هیچ میلی چرا جام مرا بشکست لیلی ....

AWWA

New member
جالبه ..با این حساب خدا افرادی رو مثل بیل گیتس که تا حالا به ملیونها آدم از طریق بنیاد بیل و میلندا کمک مالی کردن و جونشون رو نجات دادن رو دوست نداره....به خاطر همین هم هست که کاملا بی نیاز هست...اونوقت افرادی که تو زندگیشون از مرحله دعا پا اونطرفتر نزاشتن رو دوست داره و هر روز یه بلایی براشون نازل میکنه که بیشتر صداش کنن.....خوبه .....

از کجا معلوم بیل گیتس اهل دعا نباشه. اگه همراه ثروت،اعتقاد به خدا نباشه برای تولید سلاح به کار میره نه کمک به مردم!

najma

New member
اونوقت رو میارم به روش شما و سعی میکنم یه چیزی رو تو ذهنم بسازم و باهاش آروم بشم....البته شاید اون موقع هم اینکار رو نکردم..ولی فعلا نقد رو نمیزارم نسیه رو بگیرم

برای اون روزت نگرانم چون انچه نپاید دلبستگی را نشاید !!! و ضربه سختی میخوری چون تنها تکیه گات یه چیز فانی بوده . چقدر سخت ....:14:

sara77

New member
حالا شما داری رو چی بحث میکنی اقا ما دوس داریم با دعا ارامش داشته باشیم با خدا نبا ادمایه این دنیا که به خودشونم رحمی نمیکنن مطمعن باش دست منو شماررو هم نمیگیرن

PCR

New member

پ ن پ !
از آدم های بد و ظالم استقبال کنن اون دنیا بگن دستتون درد نکنه انقدر حق خوری و ظلم کردید . یه چیزی میگیا ....
اگه راست میگی چرا جمله هایی که خطاب به بنده های نیکوکارش بود ننوشتی ؟

pcr!تو اگه بچه ای داشته باشی که همش دیگرونو آزار میده و مدام اشتباه میکنه، بهش جایزه میدی؟ تاجایی که راه داشته باشه باهاش حرف میزنی،سعی میکنی اشتباهاتشو ببخشی. ولی بعضی وقتا دعوا کردن و تنبیه(درحد فهمش البته) عین محبته.
بحث رو این نیست که با افردای که کار اشتباه انجام دادن باید چیکار کرد ...بحث این هست که آدم با یادآوری عذاب و ....آرامش پیدا نمکنه.....شما مثلا با دیدن صحنه اعدام و مجازات یه تبهکار آروم میشی؟

najma

New member
بحث رو این نیست که با افردای که کار اشتباه انجام دادن باید چیکار کرد ...بحث این هست که آدم با یادآوری عذاب و ....آرامش پیدا نمکنه.....شما مثلا با دیدن صحنه اعدام و مجازات یه تبهکار آروم میشی؟

خب این دیگه بر میگرده به حسن سلیقه خودت که چه جملاتی از قرآن رو برای آروم شدن خودت بخونی ...
یا چه دعایی رو انتخاب کنی .تازه من آروم میشم وقتی توی قران میخونم اونی که حق دیگرانو خورده و بهشون ظلم کرده یه روز تنبیه میشه . شاید دلیل غمگینی من ظلم دیگران باشه ....

PCR

New member
از کجا معلوم بیل گیتس اهل دعا نباشه. اگه همراه ثروت،اعتقاد به خدا نباشه برای تولید سلاح به کار میره نه کمک به مردم!
باید خدمتتون عرض کنم که بیل گیتس خدا رو قبول نداره چه برسه به دعا....

PCR

New member
حالا شما داری رو چی بحث میکنی اقا ما دوس داریم با دعا ارامش داشته باشیم با خدا نبا ادمایه این دنیا که به خودشونم رحمی نمیکنن مطمعن باش دست منو شماررو هم نمیگیرن[/QUOTE]
من فقط نظرم رو گفتم...

AWWA

New member

آروم نمیشم بیدارکه میشم. اول و آخرش چه بخواییم چه نخواییم میمیریم پس چه بهتر که با عزت بمیریم. کساییی که مرگ وخدا رو باور ندارن این همه کشت وکشتار راه انداختن دیگه.

najma

New member

دلیل نمیشه چون یه آدم ظاهرا موفق خدا رو قبول نداره شما هم اونو الگو قرار بدید ! هزاران آدم موفق هم هستند که به شدت با ایمانن ....
بعد هم افراد اینجوری اکثرا یک سر خوردگی بزرگ توی زندگی مخفیشون دارن که بعد ها معلوم میشه . نکنه میخوای بگی از زندگی شخصیش خبر داری و مدتی باهاش زندگی کردی ؟

PCR

New member

خب این دیگه بر میگرده به حسن سلیقه خودت که چه جملاتی از قرآن رو برای آروم شدن خودت بخونی ...
یا چه دعایی رو انتخاب کنی .تازه من آروم میشم وقتی توی قران میخونم اونی که حق دیگرانو خورده و بهشون ظلم کرده یه روز تنبیه میشه . شاید دلیل غمگینی من ظلم دیگران باشه ....
میشه گفت تا 90 درصد عذابهایی که تو قران گفته شده شامل کسانی هست که ایمان نیاوردن ....ایمان نیاوردن بقیه غمگینت کرده؟

AWWA

New member

پس چند تا احتمال وجود داره:1)چون پشتکارش خوب بوده خدا پاداش پشتکارشو تو این دنیا به طور کامل داده و برا اون دنیاش چیزی نمیمونه.2) این کمکاییم که می کنه شاید ظاهرسازی یا از سر دلسوزی باشه که خدا پاداش همونم بهش میده.
3)شایدم ایمان خفی داشته باشه. همونطور که بعضیا شرک خفی دارن وخودشون نمیدونن! خدا اینجور بنده هارم دوست داره.4) خدا داره با ثروت، اون وبقیه رو امتحان میکنه. یه جایی تو قرآن اومده که خدا به پیامبر میگه: ثروت زباد و فرزندان فراوان آنها نباید تو رو به شک وتعجب واداره. اینا همش مایه عذابشونه.

najma

New member
میشه گفت تا 90 درصد عذابهایی که تو قران گفته شده شامل کسانی هست که ایمان نیاوردن ....ایمان نیاوردن بقیه غمگینت کرده؟

بله دقیقا ، چون کسی که ایمان نداره دست به ظلم و عصیان میزنه .
کسی که ایمان حقیقی داشته باشه ، به خاطر عشقش به خدا هرگز حاظر نیست به بنده های دیگه ظلم کنه !

PCR

New member
آروم نمیشم بیدارکه میشم. اول و آخرش چه بخواییم چه نخواییم میمیریم پس چه بهتر که با عزت بمیریم. کساییی که مرگ وخدا رو باور ندارن این همه کشت وکشتار راه انداختن دیگه.
پرانتز باز اما در مورد مرگ.....اگر در جریان باشید یکی از مهمترین دلایل سالخوردگی و مرگ کوتا شدن طول telomere در هر بار تقسیم سلول هست....با تحقیقاتی که تو این زمینه انجام شده ،از همین الان میشه سن تقریبی مرگ انسانها رو تخمین زد و همین باعث امیدورای در دانشمندان شده که عمر رو افزایش بدن...تو تحقیقات آزمایشگاهی عمر رو تا 120 سال هم میشه افزایش داد....و این به دانشمندا نوید عمر جاودانه رو میده.....پرانتز بسته
نکته تستی قضیه اینجاست که خیلی هم امیدوار نباشین که مرگ انتظارتون رو میکشه...یا دیگران رو به کشتن بدین تا بتونیین بعدا مجازاتشون کنین....کلا گفتم که امیدواری کاذب نداشته باشین...

najma

New member
پرانتز باز اما در مورد مرگ.....اگر در جریان باشید یکی از مهمترین دلایل سالخوردگی و مرگ کوتا شدن طول telomere در هر بار تقسیم سلول هست....با تحقیقاتی که تو این زمینه انجام شده ،از همین الان میشه سن تقریبی مرگ انسانها رو تخمین زد و همین باعث امیدورای در دانشمندان شده که عمر رو افزایش بدن...تو تحقیقات آزمایشگاهی عمر رو تا 120 سال هم میشه افزایش داد....و این به دانشمندا نوید عمر جاودانه رو میده.....پرانتز بسته
نکته تستی قضیه اینجاست که خیلی هم امیدوار نباشین که مرگ انتظارتون رو میکشه...یا دیگران رو به کشتن بدین تا بتونیین بعدا مجازاتشون کنین....کلا گفتم که امیدواری کاذب نداشته باشین...

راجع به طول تلومر معلومه هویجوری یه چیز کوچولویی خوندیا !!!!
اولا که این یکی از دلایلشه ، ثانیا که این پروژه فعلا که از نظر دانشمندان غیر ممکن تلقی شده و بیخیالش شدن .
سوما اصلا گیریم که طول تلومر ادما هرگز کوتاه نشه ، فکر میکنی خدا بلد نیست از یه راه دیگه برای گرفتن جان آدم ها استفاده کنه ؟
مرگ یک جوون 20 ساله رو بر اثر سکته مغزی چه طور توجیه میکنی ؟
ساخته شدن ویروس های پیچیده تر و کشنده تر رو چطور توجیه میکنی ؟
شیوع عجیب و غریب سرطان در این سالها ....
تجمع جهش در در ان آی میتوکندریال
آیا واقعا بشر اگر تمام توانایی علمیش رو هم به کار ببنده میتونه به خواست خدا غلبه کنه ؟!

PCR

New member

پس چند تا احتمال وجود داره:1)چون پشتکارش خوب بوده خدا پاداش پشتکارشو تو این دنیا به طور کامل داده و برا اون دنیاش چیزی نمیمونه.2) این کمکاییم که می کنه شاید ظاهرسازی یا از سر دلسوزی باشه که خدا پاداش همونم بهش میده.
3)شایدم ایمان خفی داشته باشه. همونطور که بعضیا شرک خفی دارن وخودشون نمیدونن! خدا اینجور بنده هارم دوست داره.4) خدا داره با ثروت، اون وبقیه رو امتحان میکنه. یه جایی تو قرآن اومده که خدا به پیامبر میگه: ثروت زباد و فرزندان فراوان آنها نباید تو رو به شک وتعجب واداره. اینا همش مایه عذابشونه.

الان شما احتمالهای بینیاز بودن بیل گیتس رو گفتی حالا بزار من احتمال های مجتاج بودن افرادی که دعا میکنن و دعاشون برآورده نمیشه رو بگم:
1)شاید بیل گیتس راست میگه و خدایی و جود نداره2)این دعا ها کاملا الکی هست و کلا اونطرف خط هیشکی نیست که بهش گوش کنه3)شاید یه عده از رو ناچاری و اینکه نمیخوان به خودشون زحمت بدن و تو زندگی مبارزه کنن و نیازهاشون رو برطرف کنن این دعا ها رو میخونن4)شاید یه عده که فکر کردن میشه به این روش مردم رو راضی نگه داشت که با وضع موجود کنار بیان و حقشون رو نخوان بدست بیارن ،این دعا ها رو ساختن

PCR

New member

بله دقیقا ، چون کسی که ایمان نداره دست به ظلم و عصیان میزنه .
کسی که ایمان حقیقی داشته باشه ، به خاطر عشقش به خدا هرگز حاظر نیست به بنده های دیگه ظلم کنه !
اونوقت چه جوری شده که اکثر افرادی که ایمان ندارن دارن به مردم دنیا خدمت میکنن و اونایی که ایمان دارن...

بالا