کلوب بچه های ژنتیک و سلولی مولکولی

drmajid45

New member
کتاب سلول های بنیادی دکتر حسین بهاروند رو از کجا میشه تهیه کرد؟؟

سلولی

New member
اگر فراوانی بیماری گالاکتوزومی درجمعیت 1/10000 باشه ومرد سالمی بدون سابقه بیماری با زن سالمی که برادرش نیز به این بیماری مبتلا است ازدواج کند شانس ابتلا فرزند به بیماری چه قدر است؟ در جواب این مساله امده احتمال حامل بودن زن 2/3 است چرا؟

سمانه68

New member
سلام دوستای گلم..خوب هستید همگی؟؟؟یه سوال داشتم ..هر کی میدونه لطفا جواب درست رو بده...برای کسی که تو مقطع کارشناسی معدلش 14 هستش و الان با همه ارادش و توکل به خدا برای درس خوندن داره تلاش میکنه آیا می تونه ارشد وزارت بهداشت شرکت کنه؟؟؟یعنی منظورم اینه که شرکت در ارشد وزارت بهداشت آیا بر اساس معدله؟؟؟که مثلا معدل 14 نتونه در ارشد ژنتیک پزشکی وزارت بهداشت شرکت کنه؟؟؟؟ممنون میشم هر کی جواب بده..:rose::rose:

slm chera ke na man ham kelasim 15 bod arshad rotbasham 15 shod:thanks:

سمانه68

New member
سلام دوستان کسییییییییییی اصفهانی هست بم پیام خصوصی بده کار واجب دارم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

e-arab

New member
اگر فراوانی بیماری گالاکتوزومی درجمعیت 1/10000 باشه ومرد سالمی بدون سابقه بیماری با زن سالمی که برادرش نیز به این بیماری مبتلا است ازدواج کند شانس ابتلا فرزند به بیماری چه قدر است؟ در جواب این مساله امده احتمال حامل بودن زن 2/3 است چرا؟
خب گالاکتوزمیا بیماری با توارث اتوزوم مغلوبه تو این توارث احتمال حامل بودن خواهر برادر فرد مبتلا 2/3 هست(اینو حفظ کنید کافیه دلیلش هم به خاطر قانونهای احتمالات هست)
دلیلش اگه لازم بود بگید توضیح بدم

سلولی

New member
سلام یک سوال درتبدیل شدن پروپیونیل کوا به مالونیل کوا چه ویتامینی دخالت داره؟

سلولی

New member
اخه یک جادیدم نوشته تبدیل پروپیونیل کوا به مالونیل توسط b8 وتبدیل مالونیل به سوکسینیل توسط b12 این درسته؟

JOGI

New member
سلام!کسی هست اینجا منابع دکترای ژنتیک مولکولی دانشگاه آزاد رو بدونه؟؟؟

Dream High

New member
بچه ها برای قبولی تو رشته ی ژنتیک پزشکی وزارت بهداشت از کی باید خوند؟؟؟اگرمنابعش رو میدونید هم بگید
مرسی ازتون:rose:

سلولی

New member
دوستان ژنتیک علوم تحقیقات قبول شدنش راحتره یا تهران پزشکی؟ ومیدانید برای قبولی ژنتیک ازاد تهران چه ترازی میخواد؟

سلولی

New member
درازمایشی موش ترانسژنیک با کاریوتایپ xx حاوی ترانسژن sry علاوه بر تععین نقش اصلی ژن sry درتعیین جنسیت نر کدام دستاورد دیگر دارد؟ 1.نقش درتمایز بیضه 2.نقش در تکوین اندام تناسلی 3.وجود ژن دیگر دخیل درتعیین جنسیت نر که بر روی سایر کرومورومها جای دارد 4.غیرفعال ژن ،ژن های پیوسته به کروموزوم x در موش ترانسژنیک

سلولی

New member
درنوعی از دی ان ای حلقوی با 10400 جفت باز وعدد اتصال (ln) ان 1000 باشد ساختار دی ان ای؟ 1. ای دی ان ای 2. بی دی ان ای 3. اچ دی ان ای 4. زد دی ان ای لطفا توضیح دهید؟
اگر درجمعیتی درجایگاه ژنی abo فراوانی الل o ان 0/5 وb ان 0.3 است چند درصد گروه خونی a دارد؟ توضیح دهید

sanaz alizadeh

New member
یه سوال.....تو پروکاریوت و یوکاریوت میشه بگید قسمت ترجمه اول mrna میاد یا trna اغازی؟؟؟؟همش تناقض دیدم تو کتابا....

azadeh93

New member
سلام بچه ها
کسی هست امسال دکتری سلولی و مولکولی داده باشه؟

azadeh93

New member
در پروکاریوتها این دو RNA با هر ترتیبی و مستقل از هم متصل میشوند ولی در یوکاریوتها ابتدا tRNA اضافه میشود و سپس mRNA (ژنتیک مولکولی واتسون)

leilabio

New member
سلام بچه ها
ی سوال: تو کتاب سلولی دکتر مجد نوشته شده "dna پلیمراز اپسیلون یوکاریوتی مسئول ترمیم تخریبهای حاصل از پرتوهای فرابنفش بر روی dna میباشد"
تا چه حد این مطلب صحت داره؟ آیا این آنزیم بغیر از سنتز تو ترمیم هم نقش داره؟

آخرین ویرایش:

solmaz01

New member
سلام بچه ها
ی سوال: تو کتاب سلولی دکتر مجد نوشته شده "dna پلیمراز اپسیلون یوکاریوتی مسئول ترمیم تخریبهای حاصل از پرتوهای فرابنفش بر روی dna میباشد"
تا چه حد این مطلب صحت داره؟ آیا این آنزیم بغیر از سنتز تو ترمیم هم نقش داره؟

بله درسته اپسیلون نقش اگزونوکلئازی و پلیمرازی داره!

آخرین ویرایش:

shayna

New member
سلام دوستان...:ad54ad:
سال نورو تبریک عرض میکنم :rose:
2تا سوال دارم,ممنون میشم جواب بدین:
1)منظوراز مرگ ومیرهای پری ناتال چیه؟
2)کاردیومیوپاتی یعنی چه؟

آخرین ویرایش:

dorsaa

New member
سلام بچه ها من ارشد موندم چی بخونم که هم به درد کنکور ژنتیک پزشکی بخوره هم ژنتیک مولکولی اصلا نمیدونم چیکار کنم اگه کسی می تونه راهنماییم کنه

بالا