چه کار هایی میتوانم انجام دهم تا درامدی کسب کنم؟؟؟

ساحل

New member
با سلام دوستان،
بنده 25 سال سن دارم اما به جرات میگم کارایی که من کردم و میکنم یه 40 ساله شاید انجام داده باشه یه تعدادیشو!
تجربم زیاده و میتونم راهنماییتون کنم،
بنده دیپلم ریاضی بودم و لیسانس پرستاری گرفتم و ارشد آموزش بهداشتو دارم الان میخونم،
اما شغل یا کارهایی که بهش مشغولم اینهاست (در/امد متوسط ماهیانه رو ذکر میکنم):
1. کار در بیمارستان که ماهی 1500 درآمد دارم،
2. آپارتمان سازی که میانگین درآمد ماهیانه برای من حدود 80 میلیون تومن هست،
3. معامله زمین و ملک میانگین درآمد ماهیانه 10 میلیون تومن هست،
4. باغ هم دارم یه سه هکتار که میانگین درآمد ماهیانش برای من 5 میلیون تومن هست،
5. شرکت کامپیوتری دارم که از دبی و چین کالا وارد میکنم میانگین درآمدش 10 میلیون تومن هست ماهیانه برای بنده،

برای کار اولی هیچ سرمایه ای جز تحصیل لازم نبود!
برای کار دومم با سرمایه 300 میلیون تومن شروع کردم،
برای کار سوم با سرمایه 20 میلیون تومان شروع کردم،
کار چهارم رو با سرمایه 60 میلیون شروع کردم،
کار پنجم رو با سرمایه 20 میلیون شروع کردم،

کلا نزدیک 400 میلیون سرمایه تو کل کارهایی که بهشون مشغول بودم ریختم و الان حدود8 میلیارد سرمایه دارم، که بیشتر توی ملک ریختم سرمایم رو،
هر سوالی در مورد کارهایی که دارم داشتین با جزِیات کامل خدمتتون توضیح میدم و راهنمایی میکنم.

در خدمتم.

واقعیته یا رویا؟؟؟؟؟؟؟؟؟:5:

مردم این همه پول رو میخوان چیکار؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:(50):

eeeeeeehsan

New member
برین از چین جنس بیارین اینجا بفروشین.
خلال دندون، دماسنج، کیف آب گرم، ناخنگیر، قطعات الکترونیکی کوچیک و غیره...
اینا هم گیر کم میدن هم می صرفه. فقط کارت بازرگانی میخواد و یکم کشیدن زحمت.

ولی تو این بازار، تو این زمون، با این دولت بهترین کار صادر کردنه نه وارد کردن.

مجید دیجی

مدیر بخش
سلام
این تایپیگ یکم قدیمی هست اما منم یه پیشنهاد میدم ( دوستانی که من رو میشناسن می دونن که کمی مطالعه و تحقیق برای این موضوع دارم )
بسته به این داره که سرمایه دارید یا نه ؟؟؟ اگر ندارید بازاریابی کالاهای پزشکی و ویزیتور علمی به دوستان توصیه می شود ... در آمدش خوبه ... حتی گاهی از خوب هم کمی بهتر هست ...
اما بازاریابی بیمه و کار در بنگاه معاملات ملکی و خودرو هم توصیه میشه اما باید سر و زبون و تکنیک ها رو بلد باشین ...
کار در تاکسی تلفنی به عنوان یک شغل موقت خوبه ...

diseases

Well-known member
اگه سرمایه ندارین :

تلاش و تلاش
از کارهای سطح پایین خجالت نکشید . تو دنیایی که همه دوس دارن دکتر و مهندسش باشن بالاخره یکی هم باید کارگرش بشه (خودمو میگم) ...

من خودم از کارگری و بنایی شروع کردم ، دانشگاه که قبول شدم (مقطع کاردانی) همزمان با درس خوندن ، شب ها میرفتم کارخونه ریسندگی و روزها تو کـلاس چرت می زدم . خیلی سخت بود . از اونجا اومدم بیرون رفتم تو یه شرکت بسته بندی مرغ و ماهی ، چند ماه هم کارگر لوله کشی آب ساختمون بودم و همه رو کامل یاد گرفتم ، یه مدت خیاطی کار کردم یه مدت هم مکانیکی و باطریسازی ماشین ...
یه زمانی از بی پولی مجبور شدم برم شاگرد ساندویچی بشم !

همه شون تجربه های سخت و شیرینی بودن ...

الان 14ساله استخدام رسمی مرکز بهداشت هستم و شدم یه تنبل تمام عیار ...
حتی برا استخدام وزارت بهداشت ، مجبور شدم چند سال برم مناطق مرزی و طاقت فرسا به صورت قراردادی کار کنم ...

الان هم وضع مالیم خدا رو شکر بد نیست ... البته در کل یزدی ها آدمای قانعی هستن ...

اگه سرمایه ندارین حداقل صبر داشته باشین ...

diseases

Well-known member
سرمایه گذاری تو بورس ، طلا ، دلار ، پدیده شاندیز و ... هم حساب و کتاب نداره ...

مملکت ما مملکت اپیدمیه ! دیدید یهو طلا گرون میشه همه ملت می ریزن طلا می خرن ؟ یا میگن فلانی تو بورس سود کرد یهو همه میرن سمت بورس ؟ عرضه و تقاضا که بهم خورد سود و زیان هم نسبتش برعکس میشه ...

خرید زمین میشه گفت بهتره مخصوصا زمین های ارزون قیمت حاشیه شهر ، من یبار یه پول اضافه داشتم یه زمین ارزون قیمت گرفتم بعد 5 سال قیمتش 5 برابر شد ... یادتون باشه رشد حاشیه شهر از مرکز شهر خیلی بیشتره ...

اگه یه سرمایه دارین که ممکنه طول بکشه تا یه جا ازش استفاده کنین میتونین موقت بذارین تو بانک . بعضی بانک ها (اسم نمیارم . خودمم الان یه پول اضافه داشتم گذاشتم همونجا) برا یک سال ، 27% سود میدن (از هیچی بهتره ، مثلا 40 میلیون تومن بذارین ماهی 900 تومن سودشه) سود روز شمار هم 20% ... تا یه چاهی برا سرمایه تون بکنید میشه سودشو بگیرین ...

اگه جنس می خرید پول نقد به طرف ندین ... چک رو گذاشتن برا همین مواقع ... تا می تونین چونه بزنین و چک مدت دار بدین ... تو اون مدت می تونین با پول نقدتون کارای بهتری انجام بدین ... شاید باورتون نشه من خونه مو با چک و چک بازی ساختم !

تمام موارد فوق نظر شخصی بود ولی طبق تجربه تک تکش رو امتحان کردم ... امیدوارم به درد دوستان بخوره .

hebe.nurse

New member
واااااااییی اینجا چقد شغل گفته شده :5: اصا یجوری شدم :(
چرا پس من از کار بدم میاد؟؟؟؟
من پرستارم ولی اصلا حوصله شیفت و کارمو ندارم. ما دوسال طرح اجباری داریم چن وقت پیش یکی از بهترین بیمارستانای تهران اسممو نوشتم تاریخ شروع به کارمو زدن اما فرداش انصراف دادم. چون پرس وجو کردم دیدم کار راحتترم هس که انجام بدم :))
وقتی این تاپیک رو خوندم که چقدر بچها حرف از کارای مختلف زدن و تفکر اقتصادی ای که دارن از خودم بدم اومد
:14::dadad4:

مجید دیجی

مدیر بخش
سرمایه گذاری تو بورس ، طلا ، دلار ، پدیده شاندیز و ... هم حساب و کتاب نداره ...

مملکت ما مملکت اپیدمیه ! دیدید یهو طلا گرون میشه همه ملت می ریزن طلا می خرن ؟ یا میگن فلانی تو بورس سود کرد یهو همه میرن سمت بورس ؟ عرضه و تقاضا که بهم خورد سود و زیان هم نسبتش برعکس میشه ...

خرید زمین میشه گفت بهتره مخصوصا زمین های ارزون قیمت حاشیه شهر ، من یبار یه پول اضافه داشتم یه زمین ارزون قیمت گرفتم بعد 5 سال قیمتش 5 برابر شد ... یادتون باشه رشد حاشیه شهر از مرکز شهر خیلی بیشتره ...

اگه یه سرمایه دارین که ممکنه طول بکشه تا یه جا ازش استفاده کنین میتونین موقت بذارین تو بانک . بعضی بانک ها (اسم نمیارم . خودمم الان یه پول اضافه داشتم گذاشتم همونجا) برا یک سال ، 27% سود میدن (از هیچی بهتره ، مثلا 40 میلیون تومن بذارین ماهی 900 تومن سودشه) سود روز شمار هم 20% ... تا یه چاهی برا سرمایه تون بکنید میشه سودشو بگیرین ...

اگه جنس می خرید پول نقد به طرف ندین ... چک رو گذاشتن برا همین مواقع ... تا می تونین چونه بزنین و چک مدت دار بدین ... تو اون مدت می تونین با پول نقدتون کارای بهتری انجام بدین ... شاید باورتون نشه من خونه مو با چک و چک بازی ساختم !

تمام موارد فوق نظر شخصی بود ولی طبق تجربه تک تکش رو امتحان کردم ... امیدوارم به درد دوستان بخوره .

چرا دروغ بگم ... من اعتقادی به سود بانکی ندارم ... به نظرم مشکل داره ...
البته این نظر من هست ...

اما در مورد سایر موارد با شما موافقم ... خرید زمین واقعا خوبه مخصوصا الان که تقریبا یه دوره رکود توی بازار حاکم هست ...

مگه هنوز هم میشه جنس چکی خرید ؟؟؟؟

مجید دیجی

مدیر بخش
من پرستارم ولی اصلا حوصله شیفت و کارمو ندارم. ما دوسال طرح اجباری داریم چن وقت پیش یکی از بهترین بیمارستانای تهران اسممو نوشتم تاریخ شروع به کارمو زدن اما فرداش انصراف دادم. چون پرس وجو کردم دیدم کار راحتترم هس که انجام بدم :))
وقتی این تاپیک رو خوندم که چقدر بچها حرف از کارای مختلف زدن و تفکر اقتصادی ای که دارن از خودم بدم اومد

یه شغل خوب برای شما درمان و ترمیم زخم بستر در منزل هست ...

باور می کنید یک پانسمان 15 دقیقه حدود چندین هزار تومن هزینه بر می داره ... ( البته از نظر روحی باید خیلی قوی باشید ) ...

biotechnologist

New member

آره منم حس تو رو پیدا کردم.منم دو سال طرح پرستاری با بدبختی گذروندم هرچند مقداری پول هم پس انداز کردم ولی بعد از طرح حاضر نبودم حتی یکساعت دوباره تو بیمارستان باشم. بعدش که رشتم رو هم عوض کردم. واسه یه آموزشگاه هم گاهی نمونه سوال طرح می کردم و ویرایش و مشاوره و همکاری تو تالیف کتاب و مدیریت سایت و... (البته مرامی بود ها!) پیشنهاد دریافت حقوق هم دادن ولی من رد کردم و کلا ولش کردم، البته به خاطر ارشد. پیشنهاد همکاری تو مدیریت یه آموزشگاه هم داشتم که اونم قبول نکردم. دانشکده پرستاری هم فردای پایان طرحم چند بار تماس گرفتن که بیا مربی دانشکده بشو با هر شرایطی که خودت بخوای اونم نرفتم. جونم براتون بگه که قبل از قبولی ارشد پدرم می خواست تجهیزات پزشکی واسم باز کنه که اونم نخواستم، بعد خودم خواستم نمایندگی یه آموزشگاه ارشد رو بگیرم که اون موقع یه خونه دو طبقه خالی هم داشتیم که باب این کار بود بعد منصرف شدم دیدم با اخلاق من جور در نمیاد چون زیادی صادق و رک هستم. هیچی دیگه به اصرار ما ساختمون رو دادیم اجاره رفت پی کارش، راحت و بی دردسر. دوستام تو یه بیمارستان خصوصی تهران کار میکردن که خیلی راضی بودن گفتن بیا ما معرفیت می کنیم راه و چاه هم نشونت میدیم که شیفت شب نری، اونو خداییش مامانم نذاشت آخه داشتم واسه ارشد می خوندم.کلا چون هدفم ادامه تحصیل بود به همه پیشنهادات کاری نه گفتم حالا بعد از ارشد نمی دونم چی کار کنم هر چند من از اون آدمهایی نیستم که بی کار بمونه مطمئنم شغل مناسبم رو پیدا می کنم یا اگر نه هنوز می تونم برم سراغ کارای قبلی. توکل به خدا، هرچی خودش بخواد. اینو یادم رفت بگم که یه بار شبکه استانی آگهی جذب مجری زده بود منم چون همه میگن خوب حرف میزنی یواشکی فرم اینترنتیشو پر کردم ولی خواهرم فهمید کلی دعوام کرد که در شان تو نیست.ظاهرا سایتشون مشکل داشت منم دیگه پیگیری نکردم. یه مدت هم اخبار بورس رو با برادرم دنبال کردیم ولی نمیدونم چرا خوشم نیومد آخه عادت دارم پول دسترنج خودم رو بخورم. پول همینجوری زیاد دوست ندارم.یادش بخیر حقوق طرحم خیلی ناچیز بود ولی خیلی بابرکت بود. دستم هم خیلی واسه اطرافیان سبک بود.

diseases

Well-known member
چرا دروغ بگم ... من اعتقادی به سود بانکی ندارم ... به نظرم مشکل داره ...
البته این نظر من هست ...

اما در مورد سایر موارد با شما موافقم ... خرید زمین واقعا خوبه مخصوصا الان که تقریبا یه دوره رکود توی بازار حاکم هست ...

مگه هنوز هم میشه جنس چکی خرید ؟؟؟؟

احتمالاً شما از نظر شرعی میگید مشکل داره . کاملاً درست می فرمایید ولی یادمون نره وامی هم که از بانک میگیریم ، سودی که باید به بانک برگردونده بشه بالای بیست و چند درصد هست . در اصل نزول پول هست ولی چون کلمه نزول کلمه خیلی خیلی زشتیه !!! در بانکداری اسلامی همون نزول رو از طرف می گیرن ولی اسمشو عوض میکنن !!!

اگه از نظر اقتصادی میگید مشکل داره ، یعنی نسبت سود بانکی به تورم ، عرض کردم به صورت موقت میشه گذاشت تو بانک تا یه راهی برا خرج کردن پولمون پیدا کنیم . هم پولمون دم دست نیست که تلف بشه و هم یه چند درصد سودی میره روش .
تو یک سال گذشته سود بانکی از خرید طلا بیشتر بوده چون قیمت طلا تو این یکساله ثابت مونده . من سال گذشته همین موقع یکم طلای خام خریدم و الان هم با همون قیمت می تونم بفروشم یعنی سود 0% !

با شناختی که از جنابعالی دارم احتمالاً باید مشکل شرعی ، مدنظرتون باشه ...

در مورد خرید چکی :
دو سال آخر دولت قبلی با تورم سرسام آوری همراه بود . من خودم هر دفعه می ر فتم یه جنس بی ارزش بخرم می دیدم یه چند درصدی گذاشتن روش . تو اون دو سال چک هفتگی هم قبول نمی کردن !
الان یکم اوضاع آروم تر شده . اگه فروشنده طرفش رو بشناسه دو سه ماهی با خریدار راه میاد . البته بستگی به نوع جنس و مبلغ و ... داره .

diseases

Well-known member

هنوز دیر نشده ... مخصوصاً تو رشته ای که شما دارین میشه با مراکز درمانی خصوصی ، و اگه اشتباه نکنم فیزیوتراپی و خانه سالمندان و ... کار کرد . برید خدا رو شکر کنید مثل من نیروی بهداشتی نشدید . برا پیدا کردن کار کلی دربدری کشیدیم ...

هر چه زودتر بهتر . یادتون نره شما باید 30 سال خدمت کنید . هرچی سن شروع به کارتون پایین تر باشه از اون ور زودتر بازنشسته میشید (مخصوصاً اون اواخر که آدم بی حوصله میشه) . من جای شما بودم همزمان با تحصیل ، طرحمو می گرفتم و هر دو تا رو با هم تموم می کردم .

راهی که دوستمون آقا مجید معرفی کردن هم عالی بود .

biotechnologist

New member

باور می کنید یک پانسمان 15 دقیقه حدود چندین هزار تومن هزینه بر می داره ... ( البته از نظر روحی باید خیلی قوی باشید ) ...
من حاضرم چند هزار تومن بدم ولی چشمم دوباره به زخم نیفته خصوصا زخم بستر و زخم پای دیابتی و زخم محل تزریق معتادهای عزیز! خیلی وحشتناکن. جالبه تو بیمارستان من متوجه شدم که تنها کسی بودم پانسمان زخم پای دیابتی و زخم عفونی معتادا رو تعویض می کردم. آخه روشون تاریخ میزدم و اسم می نوشتم بعد دفه بعد که میرفتم شیفت میدیدم همون پانسمان خودمه! بندگان خدا کلی تشکر می کردن ولی من نابود میشدم تا کارم تموم شه.

biotechnologist

New member
یه کار دیگه هم که قصد داشتم انجام بدم و یادم رفت بگم:
می خواستیم با خواهرم دوره های skin care ببینیم و کلینیک بزنیم. چون تو شهرهای پر جمعیت درآمد خیلی خوبی داره. دو تا آموزشگاه هم تماس گرفتم هزینه و مدت دوره رو پرسیدم ولی یکیشون گفت مجوز تاسیس کلینیک رو فقط به پزشک ها و داروسازها می دن و پرستار باید به عنوان همکار باشه.منم راستش بهم برخورد چون اصلا از زیر دست بودن خوشم نمیاد. سلسله مراتب شغلی رو می پذیرم چون وظایف هر پست مشخصه و مثلا هر روز یکی نمیاد بگه این کارو بکن اون کارو بکن. ولی تو کارای اینجوری از دستور گرفتن خوشم نمیاد. البته خواهرم اونموقع پزشک عمومی بود و اون میتونست مجوز بگیره جا هم که داشتیم فقط کمی بازسازی و دکور نیاز داشت. ولی خدا خواست و خواهرم تخصص قبول شد، سال بعدش هم من ارشد قبول شدم و دیگر هیچ:bunnyearsmiley::smiliess (10):
اونم به کاهایی که انجام ندادیم اضافه شد:25r30wi:

آخرین ویرایش:

hebe.nurse

New member

ی لحظه فک کردم دارید تیکه می پرونید :))
با اینکه روحیه حساسی دارم ولی دل و جراتم تو ایجور چیزا بالاس خداروشکر. اما حاضر نیسم درمان خونه به خونه برم این کار واسه آقایون مناسبتره :)
اره درست می فرمایید. کلا تو رشته های ما از خیلی راه های ساده میشه درآمد کسب کرد. مخصوصا واسه آقایون. تشکر دوست عزیز
:bunnyearsmiley:

آخرین ویرایش:

مجید دیجی

مدیر بخش

احتمالاً شما از نظر شرعی میگید مشکل داره . کاملاً درست می فرمایید ولی یادمون نره وامی هم که از بانک میگیریم ، سودی که باید به بانک برگردونده بشه بالای بیست و چند درصد هست . در اصل نزول پول هست ولی چون کلمه نزول کلمه خیلی خیلی زشتیه !!! در بانکداری اسلامی همون نزول رو از طرف می گیرن ولی اسمشو عوض میکنن !!!

:thumbsdownsmileyani خدا به فریادشون برسه این دنیا هیچی او دنیا رو نمی دونم چطور می خوان جواب پس بدن

اگه از نظر اقتصادی میگید مشکل داره ، یعنی نسبت سود بانکی به تورم ، عرض کردم به صورت موقت میشه گذاشت تو بانک تا یه راهی برا خرج کردن پولمون پیدا کنیم . هم پولمون دم دست نیست که تلف بشه و هم یه چند درصد سودی میره روش .
تو یک سال گذشته سود بانکی از خرید طلا بیشتر بوده چون قیمت طلا تو این یکساله ثابت مونده . من سال گذشته همین موقع یکم طلای خام خریدم و الان هم با همون قیمت می تونم بفروشم یعنی سود 0% !

با شناختی که از جنابعالی دارم احتمالاً باید مشکل شرعی ، مدنظرتون باشه ...

در مورد خرید چکی :
دو سال آخر دولت قبلی با تورم سرسام آوری همراه بود . من خودم هر دفعه می ر فتم یه جنس بی ارزش بخرم می دیدم یه چند درصدی گذاشتن روش . تو اون دو سال چک هفتگی هم قبول نمی کردن !
الان یکم اوضاع آروم تر شده . اگه فروشنده طرفش رو بشناسه دو سه ماهی با خریدار راه میاد . البته بستگی به نوع جنس و مبلغ و ... داره .

آره منظورم شرعی هست ...

با این کار بانک ها و نزول و نزول بازیشون ... سنت زیبای قرض دادن از بین رفته ... کاش بجای اینکه روی بعضی مسائل کلیشه ای پافشاری بشه این جور سنت ها احیا بشه ...

اما بگم که طلا به احتمال زیاد یه جهش خفن میکنه چون خیلی وقته ثابت هست ولی تورم در حال پیشروی هست ... ( اما پیش بینی این زمان جهش سخته ... )

من حاضرم چند هزار تومن بدم ولی چشمم دوباره به زخم نیفته خصوصا زخم بستر و زخم پای دیابتی و زخم محل تزریق معتادهای عزیز! خیلی وحشتناکن. جالبه تو بیمارستان من متوجه شدم که تنها کسی بودم پانسمان زخم پای دیابتی و زخم عفونی معتادا رو تعویض می کردم. آخه روشون تاریخ میزدم و اسم می نوشتم بعد دفه بعد که میرفتم شیفت میدیدم همون پانسمان خودمه! بندگان خدا کلی تشکر می کردن ولی من نابود میشدم تا کارم تموم شه.

بله خیلی وحشتناک هست مخصوصا زخم هایی که به استخوان رسیده و بوی تعفن می ده ... اما صوابش هم زیاده ....

ی لحظه فک کردم دارید تیکه می پرونید :))
با اینکه روحیه حساسی دارم ولی دل و جراتم تو ایجور چیزا بالاس خداروشکر. اما حاضر نیسم درمان خونه به خونه برم این کار واسه آقایون مناسبتره :)
اره درست می فرمایید. کلا تو رشته های ما از خیلی راه های ساده میشه درآمد کسب کرد. مخصوصا واسه آقایون. تشکر دوست عزیز
:bunnyearsmiley:

نه بابا تکیه چیه دیگه ...

درآمدش خوبه ...
من دارم روی پروژه ای با یکی از دانشجوهای دکترا کار می کنم که در مورد ترمیم سریع زخم بستر هست ... بخاطر همین برای تغذیه و روش های جایگزین و همچنین درمان های متداول کمی مطالعه دارم ...

.
.
.

اما در کل بچه های پرستاری شغلتون خیلی مقدس هست ... دست کمش نگیرید ...

BBT

New member
آره منم حس تو رو پیدا کردم.منم دو سال طرح پرستاری با بدبختی گذروندم هرچند مقداری پول هم پس انداز کردم ولی بعد از طرح حاضر نبودم حتی یکساعت دوباره تو بیمارستان باشم. بعدش که رشتم رو هم عوض کردم. واسه یه آموزشگاه هم گاهی نمونه سوال طرح می کردم و ویرایش و مشاوره و همکاری تو تالیف کتاب و مدیریت سایت و... (البته مرامی بود ها!) پیشنهاد دریافت حقوق هم دادن ولی من رد کردم و کلا ولش کردم، البته به خاطر ارشد. پیشنهاد همکاری تو مدیریت یه آموزشگاه هم داشتم که اونم قبول نکردم. دانشکده پرستاری هم فردای پایان طرحم چند بار تماس گرفتن که بیا مربی دانشکده بشو با هر شرایطی که خودت بخوای اونم نرفتم. جونم براتون بگه که قبل از قبولی ارشد پدرم می خواست تجهیزات پزشکی واسم باز کنه که اونم نخواستم، بعد خودم خواستم نمایندگی یه آموزشگاه ارشد رو بگیرم که اون موقع یه خونه دو طبقه خالی هم داشتیم که باب این کار بود بعد منصرف شدم دیدم با اخلاق من جور در نمیاد چون زیادی صادق و رک هستم. هیچی دیگه به اصرار ما ساختمون رو دادیم اجاره رفت پی کارش، راحت و بی دردسر. دوستام تو یه بیمارستان خصوصی تهران کار میکردن که خیلی راضی بودن گفتن بیا ما معرفیت می کنیم راه و چاه هم نشونت میدیم که شیفت شب نری، اونو خداییش مامانم نذاشت آخه داشتم واسه ارشد می خوندم.کلا چون هدفم ادامه تحصیل بود به همه پیشنهادات کاری نه گفتم حالا بعد از ارشد نمی دونم چی کار کنم هر چند من از اون آدمهایی نیستم که بی کار بمونه مطمئنم شغل مناسبم رو پیدا می کنم یا اگر نه هنوز می تونم برم سراغ کارای قبلی. توکل به خدا، هرچی خودش بخواد. اینو یادم رفت بگم که یه بار شبکه استانی آگهی جذب مجری زده بود منم چون همه میگن خوب حرف میزنی یواشکی فرم اینترنتیشو پر کردم ولی خواهرم فهمید کلی دعوام کرد که در شان تو نیست.ظاهرا سایتشون مشکل داشت منم دیگه پیگیری نکردم. یه مدت هم اخبار بورس رو با برادرم دنبال کردیم ولی نمیدونم چرا خوشم نیومد آخه عادت دارم پول دسترنج خودم رو بخورم. پول همینجوری زیاد دوست ندارم.یادش بخیر حقوق طرحم خیلی ناچیز بود ولی خیلی بابرکت بود. دستم هم خیلی واسه اطرافیان سبک بود.

Oh My God:shocked:

God70

New member
شما شنیدی من دیدم
خیلیا رفتن اونجاو درامدای خوبی ام دارن
اربیل.سلیمانیه.
یکیو میشناسم رفته انجا چوپونی کنه ماهی 2 ملیون درامد داره
خونه
غذا
پوشاک
همه چیم تامینه
اونوقت چوپونی کردن در شان ی فرد تحصیل ک رده هست ایا؟!!!!!!!!!!!!!!!

بالا