پرسش و پاسخ از آقای نوری نیرو

farzad.lab

مدیر بخش
anti666ViTRiN.png

اینجا میتونید اطلاعات خوبی کسب کنید
هم میتونید با منطق بحث کنید ...
چون تاپیک رو مفید نمیدونم و جواب سوالام رو ندادن دیگه سعیمیکنم نظرم رو نگم .....
در مقابل بعضی از توهین های دیگه ام که شد فعلا ساکت میمونم

SAMIN66

New member
ماه محرم هم بناچار در محیط بیمارستان پای سخنان آخوندی می نشستیم آنقدر در گفته هایش در مورد جناب حسین غلو می کرد که حالم بهم می خورد یک بار هم به خودم گیر داد که آقا شما چرا سیاه نمی پوشید بخاطر امام حسین ؟؟

من هم خواستم بگویم جناب مگر تو نماینده ی قسمت سیاه پوش کنی شیعه ها هستی ولی فرو خوردم و و نگفتم !

کم کم تصمیم گرفتم بر خلاف ظاهر های اسلامی عمل کنم
ا
چه زمستان و چه تابستان آستین کوتاه می پوشیدم در عزار داریها اگه همه ی مردم سیاه پوش می شدند من سفید می پوشیدم اگر برای آخوندها پا می شدن من نمی شدم

اون وقتها مث الان امکانات چاپی کم بود و ما هم دانشجوی بی پول

خدا بیامرزدش یک استاد درس معارف اسلامی داشتیم خطی خوش داشت ...............

افرين نوري جون از اينكه بخاطر امام حسين ميخاي جونتو فدا كني و كفن پوش وارد عزاداريا ميشي جاي اميدي هست كه به راه راست هدايت بشي

ba ba barghi

Well-known member
دوستان عزيز ,قربون شكل ماهتون ,
جرا اين بحثو ادامه مي ديد ,اخه ؟؟

ايشون خودش ميكه كه ,عاغا اعتقادات ما رو قبول نداره ,....نداره برادر من ....خوهار من قبول نداره ......
هر جه شما بيشتر بحث كنيد ,بيشتر توهين و بي حرمتي به اعقايدتون ميشه ,

نكين اين كارو ,.....عاقبت نداره ....

اعصاب ما هم ضعيف شد ديكه ,.....

با تشكر از همه ي عزيزان هم كيش ,و ساير مسدومين

farzad.lab

مدیر بخش
دوستان عزیز ... آقای نوری توی نت .... جاهای زیادی این بحثا و دیگر بحث ها رو مطرح کرده ... ( تحدی با قران و ... ) و همه جا هم مثل همین تاپیک بوده .... اومده هر حرفی رو خواسته زده و آخرم بدون پاسخ مونده حرف ملت ...

SAMIN66

New member
گروهی تمام حلال تمام مشکلات خود را اهل بیت و قرآن می دانند و به کار های دیگر و رشد و علم و پیشرفت بها نمی دهند و می گویند حسبنا کتا الله !!!!

خوب این قرآن در اینجا مایه تقصر و رکود شده است اما خودش مقصر نیست کار بر کودن آن مقصر است

ببين نوري اوني كه ميگه قران و اهل بيت اينا يك گروهن و اونايي كه ميگن حسبنا كتاب الله يك گروه ديگر اهل معرفت متوجه حرفم ميشن .......... ولي در دين و مذهب من كه قران واهل بيتي هستم اهل بيت دستور به تحقيق دادن و اين روش و مسلك من هستش و تعدادي از دوستان هم مذهب من به اين امر كاملا واقفند اينكه ميگي قران مايه ركود شده اين حرفو واسه خودت نگه دار و اين حرفو ديگه نزن اول برو منش و طريق مذاهب ببين چي هست بعد بيا بگو قران مايه ركود شده شايد در مسلك شما قران مايه ركود هست ولي در مسلك ما مايه پيشرفت

TUMS

Well-known member
. .. . . . . . .. . . .
. .. .. . . . . . . . . ..
.. . . .. . . . . . . . .
تمومش کنید لطفآ چون هر کی قراره یه سری چیزا را بفهمه از خوندن همین پست هایی که هست میفهمه

Artmis.a

New member
حديث خانوم آدم بعضي وقتا بعضي حركتها از كسايي ميبينه كه تعجب ميكنه! يه سر به شعرهايي كه تو تايپينگهاي حكيمانه مياورديد نگاهي بكنيد ببينيد داريد روشن فكري ميكنيد يا ...؟!
اين آدم به صراحت به همه چيز از خدا گرفته تا پيامبرش توهين ميكنه!خودشم نميدونه كه به چي اعتقاد داره!گاه كلام خدارو سخره ميگيره و گاه پيامبرشو و گاه امامشو.
ايشون هر چي حرف داشتند تو تايپيكهاي مختلف زدند ديگه فكر نكنم حرف يا سوالي مونده باشه. شما هم با اين كارتون به همچين آدمي ميدون ميديد.
ماها از بيت المال اين كشور استفاده ميكنيم و از بهاي خون كسايي كه به خاطر يك عقيده رفتند شهيد شدند داريم استفاده ميكنيم.
خوب اگه كسي عقايد اونهايي كه تكه تكه شدند و شهيد شدند رو قبول نداره مشكلي نيست ولي حق توهين به اونارو هم نداره!
من خودمو يك اصلاح طلب ميدونم و معتقدم در زبان منطق هر كسي ميتونه عقايدشو مطرح كنه ولي نه ديگه مثه ايشون جوان هارو به انحراف بكشه. كشور ما چند زبانه و چند ديني و چند مذهبي هست (اعتقادات شيعيان رو در مورد اهل تسنن ميدونيد؟!) ولي هيچ كس حق توهين به زبانها دينها و مذهبهاي كه در اين كشور هستند رو نداره و هركسي ميخواد حرفي عليه اين ملت يا داشته هاش بزنه بايد بره بيرون اين خاك.
حرف زياده نميشه اينجا گفت. ولي كلا با اين تايپيك مخالفم.

قال رَسولُ الله(ص):

• خوشا به حال سبقت جویندگان به سوی سایه عرش٬ عرض شد: اینان چه کسانی هستند٬ ای رسول خدا؟ فرمود: کسانی که حق را بشنوند بپذیرند٬ و هرگاه حق را از آنان طلب کنند بذل می کنند٬ و درباره مردم همانگونه داوری می کنند که نسبت به خویش٬ اینانند سبقت جویندگان به سوی سایه عرش.

:​
- فَبِمَا رَحْمَةٍ مِّنَ اللّهِ لِنتَ لَهُمْ وَلَوْ كُنتَ فَظًّا غَلِيظَ الْقَلْبِ لَانفَضُّواْ مِنْ حَوْلِكَ...: از رحمت خداوند برای آنان نرم خو گشته ای اگر خشن و سنگدل بودی از دور تو پراکنده می شدند ...​
پیامبر به گفتار مردم آن قدر توجه داشت که بعضی در غیاب حضرتش می گفتند همه ی او گوش است یعنی هر چه دیگران گویند، می پذیرد :​
- وَمِنْهُمُ الَّذِينَ يُؤْذُونَ النَّبِيَّ وَ يِقُولُونَ هُوَ أُذُنٌ...: کسانی از آنان پیامبر را آزار می دهند و می گویند او گوش است.

یکی از نکات بسیار مهربانانه، لطیف و ظریف در امر تبلیغ، توجه همه جانبه به مخاطب است که نوع گفتار ما باعث زدگی او از ما نشود. رعایت این نکته در موارد دیگری از سنت های تبلیغی قرآن به روش های دیگر ی مطرح شده است مثل: جدال احسن، بشارت و انذار، پذیرش مردم با نرم خویی و...​
اما آنچه را اینجا از قرآن برداشت می کنیم، بالاتر از همه آن هاست. در این آیه قرآن به ما آموزش می دهد که خود را "مجرم" به حساب آور ولی این واژه را برای مخاطب استفاده نکن. تا موجب سوء استفاده ی دیگران از گفتار شما نیز نشود: قُل لَّا تُسْأَلُونَ عَمَّا أَجْرَمْنَا وَلَا نُسْأَلُ عَمَّا تَعْمَلُونَ (25 سوره سبأ): بگو گناه و جرمی را که ما انجام داده ایم از شما نمی پرسند و کردار و رفتار شما را از ما نمی پرسند.​
با این گونه سخن گفتن، می توان همانند قرآن حرکت کرد نه با چشم غُرّه رفتن به مردم و تندی و خشم وغضب کردن و بی دین و مرتد دانستن مردم و متهم کردن آنان بخواهیم دین خدا را پیش ببریم. با روش خدا در این آیه می شود "کلمة الله هی العلیا" شود. با رفتار غیر قرآنی، دین خدا "هی السفلی" خواهد شد و باید روز قیامت جواب منکوب کردن دین حق را داد.​

Artmis.a

New member
قال رَسولُ الله(ص):

• تعلیم دهید وآسان گیرید و سخت نگیرید٬ و نوید دهید و نرمانید٬ وهرگاه فردی از شما خشمگین شد سکوت اختیار کنید.

SAMIN66

New member
قرآن کتاب علمی نیس گرامی

اگر قرآن کتاب علمی بود چرا پیامبر و اماما گذاشتن افتخار کشف گرانش و نسبیت و انفجار بزرگ و هواپیما نصیب کافر کیش ها و نا مسلمونا بشه ؟

مگه خودشون قرآن جلوشون نبود چرا نسبیت رو چرا گرانش رو کشف نکردن از اون بیرون نکشیدن تا مسلمونا هم سهمی در قله های علم داشته باشند

حالا این مسلمونای امروزی کاسه ی داغ تر آش برای ایکه جا نمونند هر مطلبی که کشف می شه میخام بگن بله تو قرآن بوده و اینم آیه اش !!!

عزیزمن تو میخای چی بگی اگه اون ایه مربوط به سرعت نور و نسبیت و گرانس بود پیامبر و اماما کشفش نکردن وگذاشتن تو کشف کنی !!!!!

بابا نوري مولا علي (ع) ميگه اسئلوني قبل ان تفقدوني اسئلوني عن طرق سمائ اني اعلم منها من طرق الارض ميگه ايه الناس از من سوال كنيد قبل از اينكه منو از من از دست بديد از من سوال كنيد از راههاي اسمان كه من انها را از راههاي زمين بهتر ميشناسم تو كودوم دنيا سير ميكني نوري جون ولي واقعا ميشه خدا كه خودش گرانش و انفجار بزرگ و خلقت همه چيزيو خودش ايجاد كرده و علم اين كارو به به رسول و حبيبش نداده باشه ايا اين دور از كرم خدا نيست يا اونو تو كتابي كه كامل ترين كتابها هستش نيورده باشه قطعا اورده و 14 معصوم به همه اين علوم واقفند ولي كسي نبود اون زمان در اين مورد ازشون سوال كنن شما بريد پيشرفت علم در زمان امام صادق ببينيد يا اينكه ما بچهاي فيزيك سرعت نور رو از تو قران ثابتش كرديم

mehrshad

New member
دوستان تفکرات امثال اقای غلام دقیقا بر گرفته از تفکرات مسموم فرقه وهابیت هست... یه وهابی هیچ وقت نمیاد بگه من وهابی هستم و اومدم اعتقاداتتون رو بگیرم... با راه انداختن چنین بحث هایی و رواج افکار مسموم سعی می کنن اعتقاداتتون رو ازتون بگیرند و نوع و نگرش شما رو عوض کنند... قسمتتون بشه مکه مشرف شدید وهابی ها رو میبینید که مجانی بهتون کتاب میدن ... کتابهایی پر از دیدگاه های این چنینی که از امام حسین و ائمه بد گفته و زیارت و سیاه پوشیدن رو نماد کفر میدونه و ... وهابیونی که اکثرا هم خودشون رو حافظ قران میدونن و خیلی ها شون هم افغانی هستند کسانی که حتی اجازه زیارت بقیع رو نمیدن و اگه کسی به عشق حضرت زهرا و ... گریه کنه اون رو مرتد میدونن و اگه هوس کنند یه دست کتکت هم میزنن ! به زور میخوان برات حرف بزنن !! دوستان عزیز دشمنان شیعه نمیان بگن ما وهابی هستیم!! نمیان بگن با هدف و نیت قبلی اومدیم !!! نمیان بگن ما اجیر شده کسی هستیم !!! ائمه ما هم گفتن که از منافقین و کسانی که در لباس دین میان جلو بیشتر بترسید از کسی که شمشیر از رو می بنده !!!

Artmis.a

New member
قرآن کتاب علمی نیس گرامی

اگر قرآن کتاب علمی بود چرا پیامبر و اماما گذاشتن افتخار کشف گرانش و نسبیت و انفجار بزرگ و هواپیما نصیب کافر کیش ها و نا مسلمونا بشه ؟

مگه خودشون قرآن جلوشون نبود چرا نسبیت رو چرا گرانش رو کشف نکردن از اون بیرون نکشیدن تا مسلمونا هم سهمی در قله های علم داشته باشند

حالا این مسلمونای امروزی کاسه ی داغ تر آش برای ایکه جا نمونند هر مطلبی که کشف می شه میخام بگن بله تو قرآن بوده و اینم آیه اش !!!

عزیزمن تو میخای چی بگی اگه اون ایه مربوط به سرعت نور و نسبیت و گرانس بود پیامبر و اماما کشفش نکردن وگذاشتن تو کشف کنی !!!!!

بابا نوري مولا علي (ع) ميگه اسئلوني قبل ان تفقدوني اسئلوني عن طرق سمائ اني اعلم منها من طرق الارض ميگه ايه الناس از من سوال كنيد قبل از اينكه منو از من از دست بديد از من سوال كنيد از راههاي اسمان كه من انها را از راههاي زمين بهتر ميشناسم تو كودوم دنيا سير ميكني نوري جون ولي واقعا ميشه خدا كه خودش گرانش و انفجار بزرگ و خلقت همه چيزيو خودش ايجاد كرده و علم اين كارو به به رسول و حبيبش نداده باشه ايا اين دور از كرم خدا نيست يا اونو تو كتابي كه كامل ترين كتابها هستش نيورده باشه قطعا اورده و 14 معصوم به همه اين علوم واقفند ولي كسي نبود اون زمان در اين مورد ازشون سوال كنن شما بريد پيشرفت علم در زمان امام صادق ببينيد يا اينكه ما بچهاي فيزيك سرعت نور رو از تو قران ثابتش كرديم

در تکمیل مبحث علمی بودن قرآن:
به ذكر چند مورد از اعجاز علمي اين كتاب مقدّس در عصري مي پردازيم كه هيچ كدام از مظاهر تكنولوژي اعم ّ از رصد خانه و وسایل پیچیده علم نجوم وجود نداشته است . معجزهجاودانه ايكه اعجاب وحيرت هر خواننده اي را برمي انگيزد :

آغاز خلقت عالم از منظر قرآن

« ثُمَّ استَوي إلَي السَّمآءِ وَ هِيَ دُخانٌفَقالَ لَهَا وَلِلأَرضِ ائتِيا طَوعاً أَو كَرهاً قالَتَا أَتَينا طائِعِينَ ( فصّلت / 11)

« أَوَ لَم یَرَ الَّذِینَ کَفَرُوا أَنَّ السَّمَوَاتِ وَ الأَرضَ کَانَتَا رَتقاً فَفَتَقنَاهُمَا ( انبیاء / 30 )

علم هیأت در دو قرن پیش توسط لاپلاس ریاضی دان و منجّم مشهور فرانسوی ثابت کرد[SUP]([/SUP][SUP]43[/SUP][SUP])[/SUP] که ماده اولیّه و خمير مايه اين عالم ،گازي مشتعل به شکل دود در فضا پراکنده بوده است و در مدّت یک زمان طولانی به هم چسبیده و متراکم شده ، به شكل دود و مه فشرده و غليظ كم كم به حالت ميعان در آمده و تدريجا خمير مانند مي شوند .سپس مثل كره گرد شده و منجمد مي گردند و در 15 میلیارد سال پیش پس از یک انفجار عظیم که هنوز صدای مهیب و دهشتناک آن از طریق دستگاههای پیشرفته و حسّاس به گوش منجّمین می رسد ، خورشيدهايي پديدار شده و در مدار مخصوصي قرار گرفته اند.

خورشیدها ی شکل و قراریافته نیز پس ازحركت وضعيشان ،كرات منظومه خود را پديد مي آورند و آنها نیز علاوه بر گردش به دور خود به دور خورشيد شان در حركت انتقالي مي چرخند.

پیامبر اکرم(ص) در احادیثی با توجه به آیات بالا این مطلب را فرموده اند از آن جمله در پاسخ به پرسش جریر می گویند : خداوند آسمان را از گاز آفریده است . [SUP]([/SUP][SUP]44[/SUP][SUP])[/SUP] امام باقر(ع) و امام صادق (ع) نیز فرموده اند : خداوند آسمان را از دود «گاز» آفریده است . [SUP]([/SUP][SUP]45[/SUP][SUP])[/SUP]

دود بودن و يكي بودن ماده اوليّه زمين ،كرات و ستارگان آسماني و نحوه خلقت و شکل گیری آن ها از نظر قرآن و معصومین (ع) امری مسلّم و صریح است. در حالی که امروز دانشمندان دریافته اند 67 عنصر تشکیل دهنده خورشید همچون هیدروژن ، هلیوم ، کربن، اکسیژن ، فسفر ، آهن و... در زمین و در سایرکرات آسمانی وجود دارد و مواد اولیه آنها یکی بودن نحوه خلقت و شکل گیری شان را ثابت می کند .

دکتر بوکای می گوید : کوچکترین اختلافی میان معلومات قرآنی و روش جدید راجع به تشکّل جهان که از توده عظیم گاز و دود به وجود آمده وجود ندارد .[SUP]([/SUP][SUP]46[/SUP][SUP])[/SUP]

گسترده شدن فضا

« وَالسَّمَآءَ بَنَينَاهَا بِأَييدٍ وَ إِنَّا لَمَوسِعُونَ ( ذاريات / 47 )
ازاين آيه معنای نهفته گسترش جهان و باز شدن و دور شدن كهكشانها و ستارگان از يكديگر را درمی یابیم. اولين كسي كه گسترش فضا را فهميد آبه ژرژ لومتر ریاضی دان بلژيكي درسال 1927 ميلادي بود.
ابتدا فرضيه وي با بي مهري دانشمندان روبرو شد تا اينكه ادينكتون در سال 1931 نظريه گسترش كائنات را به دانشگاه لندن تقديم كرد. و دکتر هابل در زمان معاصر ضمن تأیید این نظریه اظهار داشت که تمامی کهکشان های هستی و اجرام کوچک و بزرگ آسمانی با سرعت000/60 تا 000/150 کیلومتر در ثانیه رو به نقطه ای نامعلوم در حرکتند و از یکدیگر دور می شوند.
می بینیم قرآن کریم در عصری که نه از دوربین های معمولی و نه از تلسکوپ های غول پیکر امروزی خبری بوده است به طور ساده به گسترش و انبساط عالَم اشاره كرده است .[SUP]([/SUP][SUP]47[/SUP][SUP])[/SUP]
و در تفسیر « مَوسِعُونَ » گسترش لحظه به لحظه عالم را مطرح می کندکه علم امروز در پی تحقیقات بی وقفه علمی خود بدان دست یافته است . [SUP]([/SUP][SUP]48[/SUP][SUP])[/SUP]
دکتر بوکای در این باره می گوید : تفسیر آیه فوق بدون کمترین ابهام متذکّر مفهوم انبساط جهان است .[SUP] ([/SUP][SUP]49[/SUP][SUP])[/SUP]

حركت منظومه شمسي

«لَا الشَّمسُ يَنبَغِي لَهَا أَن تُدرِكَ القَمَرَ وَ لَا الَّيلُ سَابِقُ النَّهَارِ وَكُلٌّ فِي فَلَكٍ يَسبَحُونَ (يس / 40)

خورشيد و ماه در مدار معیّن خود هستند و در درياي بيكران فضاي لا يتناهي شناورند.

آخرین ویرایش:

Artmis.a

New member

حركت سريع زمين (وضعي ، انتقالي ، هليسي )

بطلميوس یکی از بزر گترین دانشمندان نجوم درقرن دوم قبل ازميلاد مسیح و همچنین هيأت هيپارك متشکل از شاگردان وی در نظريه خود مي گويند افلاك مانند پوسته هاي پياز بر يكديگر احاطه دارند و ستارگان ، خورشيد و سيارات داراي يك حركت دوَراني به دور زمين مي باشند و زمين ثابت و مركز عالم افلاك است. در آستانه رنسانس كپرنيك لهستاني(1473- 1534ميلادي) طي انتشار یک كتاب با شجاعت کم نظیری اعلام نمود كه زمين به دور خورشید حركت مي كند.

جردانو برونو ستاره شناس مشهور ايتاليايي (1548-1600 ميلادي ) بخاطر تائيد فرضیّه كپرنيك زنداني می گردد و توسط كليساي متحجّر به همراه کتاب هایش زنده زنده در آتش سوخته مي شود .(50) و دانشمنداني همچون گاليله رياضيدان و فيزيكدان ايتاليايي نیز در سال1632ميلادي به جرم ابراز عقیده شخصی خود مبنی بر حرکت زمین به دور خورشید به دادگاه تفتيش عقايد كشيده شده و پس از شکنجه های جسمی و روحی فراوان در جوابگويي به پدران كليسا محاکمه می گردند.

زمين هرثانيه 28 كيلومتر در «حركت انتقالي» به دور خورشيد طيمي كند. ودر «حركت وضعي» هر دقيقه 29 كيلومتر از چپ به راست ( از غرب به شرق ) و در «حركت هليسي» در پيروي از حركت منظومه شمسي 20 كيلومتر در ثانيه در فضا به مقصد نامعمولي به دنبال ستاره «وگا» حركت مي كند.[SUP]([/SUP][SUP]51[/SUP][SUP])[/SUP]واين موضوع 10 قرن قبل از كشف اين 3 حركت در آيات قرآن كريم آمده است : « الّذي جعل لكم الارض مَهداً (سوره طه / 53 وسوره زخرف / 10) ، « وتري الجبالَ تحسبُها جامده و هي تمرُّمرَّ السحاب صُنع الله الّذي أتقنَ كلّ شيء (سوره نمل / 88)، « ألم نجعل الأرضَ كفاتاً (سوره مرسلات / 25 )،« والشمسُ تجريلمستقرّلها (سوره يس / 38)

حركت وضعي زمين به دورخود

« وَالأَرضَ بَعدَذلِكَ دَحَيهَا ( نازعات / 30 ) حضرت علي (ع) در حديث «دحو الأرض» مي فرمايند : « فَلَمَّا خَلَقَ اللهُ الأَرضَ دَحَيهَا مِن تَحتِ الكَعبَهِ ثُمَّ بَسَطَهَا عَلَي المَآءِ فَأحَاطَت بِكُلِّ شَيءٍ »
برنولي منجّم ورياضي دان سوئيسي قرن هفدهم مي گويد : در بدو پيدايش زمين بايد نيرويي در حدود استوا به آن وارد آمده باشد تا زمين به اين كيفيت و حالت فعلي به حركت در آيد. و اين در حالي است كه كعبه در نزديكي استوا قرار دارد و كاملاً با سخن امام علي (ع)مطابق است كه ایشان بدون هيچ دوربيني و اسباب و ابزار و رصد خانه و زيجي آنرا فرموده اند.[SUP]([/SUP][SUP]52[/SUP][SUP])[/SUP]و امام صادق(ع) در حدیثی ضمن بیان حرکت زمین به دور خود می فرمایند:از جمله تدبیرهای خداوندی درباره اخترانی است که در فلک و مدار خود شنا می کنند. [SUP]([/SUP][SUP]53[/SUP][SUP])[/SUP]

كرويت زمين

« فَلاأُقسِمُ بِرَبِّ المَشَارِقِ وَ المَغارِبِإِنَّا لَقادِرُونَ ( معارج /40) با توجّه به این آیه اگر زمين مسطّح باشد بيشتر از يك مشرق و مغرب نمي تواند داشته باشد. فقط درصورت كروي بودن است كه مشارق و مغارب دارد.
در حدیثی امام صادق (ع) می فرمایند : زمین به مثابه گردویی گرد است . و خورشید پیش از آنکه بر ما طلوع کند بر اقوام دیگر طالع می شود و هنگامی که از ما غروب می کند بر اقوام دیگر طلوع خواهد کرد[SUP]([/SUP][SUP]54[/SUP][SUP])[/SUP] . و اين مطلبی است كه صدها سال پس از نزول آيات وحي برهمگان آشكار و معلوم گردیده است.

جاذبه عمومي

از امام رضا (ع)در مورد آيه « وَ السّمآءِ ذاتَ الحُبُكِ[SUP]([/SUP][SUP]55[/SUP][SUP])[/SUP](ذاريات / 7) سوال شد؛ ایشان فرمودند: « هِيَ مَحبُوكهٌ إلَي الأرضِ» و براي تقريب به ذهن انگشتان دو دست را در هم داخل نمودند . پرسيدند چگونه ممكناست در حاليكه قرآن گفته است :« رفعَ السّمواتِ بغيرِ عَمَدٍ تَرَونَها ( رعد / 2 ) فرمودند :« ثم عَمّد ولكِن لا تَرونَها [SUP]([/SUP][SUP]56[/SUP][SUP])[/SUP] » و منظور از ستون همان نيروي جاذبه و دافعه أجرام سماوي است . شایان ذکر است غیر از قرآن و ائمه معصومین (ع) دانشمندان مسلمان و ایرانی نظیر ابوریحان بیرونی قرن ها قبل از نیوتن قانون جاذبه را با توجه به آیات و روایات کشف کرده بودند .

آخرین ویرایش:

mehrshad

New member
1- از ایشون میخوام یه بحث رو در رو حاضر بشن نه با بنده با حضور کسی که معرفی میشه و اونجا بحث کنند 2- اکثر دوستان ( 73% ) تمایلی به نشر دیدگاه های ایشون در سایت علوم پزشکی ندارند لدفا اگر واقعا در گرایش های علوم پزشکی درس خوندن که بنده شک دارم در حیطه مسائل علوم پزشکی بحث کنند 3- تمام دوستان به منابع و علمای دینی و غیر دینی دست رسی کامل دارند کسانی که به مراتب اعلم تر هستند و میشه از اونها کمک گرفت در صورت نیاز نه کسی که هویتش هم مشخص نیست رجوع نکنید و از کسی کمک بخوان که واقعا بشناسیدش 4- فرقه های زیادی بوجود اومده که هدفشون به بیراهه کشوندن افکار جوونهاست مثل حجتیه و وهابیت که سعی دارند خودشون رو در ظاهر موجه جلوه بدن و مظلوم و پشت پرده حتی از نبش قبر و به اتیش کشیدن مرقد ائمه و ترور بزرگان دینی و فتنه انگیزی در بین تشیع هم دریغ نمی کنند !!! اونها میگن زیارت ینی بت پرستی !! یه گمراه چی میدونه از توسل و علاقه به بزرگان دینمون؟!! تو این دوره شما باور می کنید یه اخوند بیاد اخم کنه بگه فلانی چرا ریشت رو زدی ؟!!! والا من با اخوندها هم بودم بخدا دیگه اینطوری هم نیست و دارن اجهاف میکنند !!! 5- بصیرت فراموش نشه... ترجیحا بحث نکنید با چنین افرادی !! این نظر بندس !!!

Artmis.a

New member
جو ، سپرزمين از شهابهاي آتشين

« وَجَعَلنا السَّمآءَسَقفاً مَحفُوظاً و هُم عَن آياتِها مُعرِضُونَ (أنبياء / 32)
هوا اطراف زمين را با ارتفاع بيش از350 كيلومتر فرا گرفته كه حكم سپر دفاعي براي زمين است. اتمسفر يا جوّ زمين از 99/20 اكسيژن، 03/78 نيتروژن (ازت ) 04/0دي اكسيدكربن و 94/ 0 صدم درصد بخارآب و گازهاي ديگر تشكيل شده است.
فضا پر از سنگهاي كوچك و بزرگ پراكنده است كه به سبب نيروي جاذبه با سرعتي بالغ بر50 تا60 كيلومتر در ثانيه به طرف زمين مي آيند. و براثر برخورد با جوّ كه مملو ّاز گاز نيتروژن و اكسيژن است آتش گرفته و در طول سقوطش به خاكستر تبديل مي شود .و اين نكته اي است كه پس از قرنها بار ديگر حقّانيت قرآن براي جهانيان جلوه گر مي شود.[SUP]([/SUP][SUP]57)[/SUP]

اهميت كوهها ازديدگاه قرآن وعلوم جديد

« وَأَلقي فِي الأَرضِ رَوَاسِيَ أَن تَمِيدَ بِكُم وَ أَنهَاراً وَسُبُلاً لَعَلّكُم تَهتَدوُنَ(نحل / 15)
« وَجَعَلنا فِيها رَوَاسِيَ شَامِخاتٍ وَ أَسقَينَاكُم مَآءًفُراتاً ( مرسلات / 27)
« أَلَم نَجعَلِ الأَرضَ مِهَاداً وَالجِبَالَ أَوتَاداً ( نبأ / 6و7)
كوهها حافظ پوسته زمين اند و نقش اساسي درثبات زمين و آنچه برآن است دارند. رودخانه سازند و از انفجار مواد مذاب و آتش فشانهاي زير زمين جلوگيري مي نمايند.
عدم وجود هوا درآسمان
« و مَن يُرِد أَن يُضلّهُ يَجعَل صَدرَهُ ضَيّقاً حَرَجاً كَأنما يَصّعّدُ فِي السَّمآءِ(انعام / 125) آزمایش های متعدّدی که توسط فضا نوردان در همین چند دهه اخیر انجام گرفته اشاره به مفهوم این آيه دارد و دلالت برآن است یعنی هرچه انسان به طبقات بالاتر صعود می کند وجود هوا و اکسیژن كمتر می شود[SUP]([/SUP][SUP]58[/SUP][SUP])[/SUP] .

اثر انگشت

« أَيَحسَبُ الإنسانُ أَن لَن نَجمَعَ عِظامَهُ بَلَي قادِرِينَ عَلَي أَن نُسَوِّيَ بَنَانَهُ(قيامه/3و4)
در سال 1884 میلادی یعنی بیش از ده قرن بعد از نزول قرآن برای اولّین بار در انگلستان راز این خطوط اعجاز آمیز را کشف کردند كه هيچ دو اثر انگشتي در جهان از ابتداي خلقت تا كنون و پس از آن مثل هم نخواهد بود. حتّی در دو قلوها نیز چنین چیزی امکان ندارد . و تنها این ویژگی انسان نسبت به دیگر ویژگی های او منحصر به فرد است .پس از آن به عنوان وسیله ای در شناسایی هویّت اشخاص استفاده کردند. و به راستی سخن ابن عباس در این گونه موارد مصداق پیدا می کند که : القُرآنُ يُفَسِّرُهُ الزَّمانُ

زوجي
ّت درگياهان وموجودات جهان

« وَمِن كُلِّ شَيءٍخَلَقنَا زَوجَينِ لَعَلّكُم تَذكّرونَ( ذاريات / 49)
امام علی (ع) می فرمایند : خداوند میان چیز هایی که با هم دشمن اند ، أُلفت بر قرار کرده و میان چیزهایی که با هم أُلفت دارند ، دوری افکنده و با جدایی افکندن میان آنچه با هم أُلفت دارند ، دلالت بر جدایی افکنده و با أُلفت دادن میان آنچه با هم در تضادّ هستند ، دلالت بر تألیف کننده آنها نمود و این همان چیزی است که خداوند در کتاب خود فرمود : « وَمِن كُلِّ شَيءٍخَلَقنَا زَوجَينِ لَعَلّكُم تَذكّرونَ »[SUP]([/SUP][SUP]59[/SUP][SUP])[/SUP]
مستفاد از «كُلّ شَيءٍ » دراين آيه حكايت از قانون ثابت زوجيّت عمومی است و در همه موجودات عالم جاري و ساري است .اين قانون عام حتي درجامدات جاري و ساري است؛ مثل الكتريسيته كه داراي دو بار مثبت و منفي است. انساندركشفيات قرن اخير به اين نكته پي برده است كه هر چیزی درجهان هستي يك ضد ماده درخود دارد. مانند الكترون منفی و پروتون با بار مثبت كه دو جزء اصلي تشكيل دهنده اتم هستند .
قرآن کریم وجود اتم را به ذرّه و کوچک تر از ذرّه به عنوان کوچک ترین موجود قابل تقسیم و تجزیه این گونه تعبیر می کند :
« وَ مَا یَعزُبُ عَن رَبِّکَ مِن مِثقالِ ذَرَّهٍ فِی الأرضِ وَ لا فِی السَّمآءِوَ لا أَصغَرَ مِن ذَلِکَ وَ لا أَکبَرَ إِلا فِی کِتَابٍ مُبِینٍ ( یونس / 61)
و اما يك گياه شناس معروف سوئدي به نام کارل لينه(1707-1787ميلادي)پس ازتحقيقات خود در مورد زوجیّت در گیاهان اظهار كرد :گياهان و نباتات زوج نر و ماده دارند. و ميوه‌ها مرهون زوجيت اند. بعضي از آنها مثل درخت خرما در دو مكان هستند.و گاه هردو دريك مكان مي باشند، مانند انار كه با باد و یا حشرات و عمل لقاح به هم مرتبط مي شوند.[SUP] ([/SUP][SUP]60[/SUP][SUP])[/SUP]

عمل لقاح دربيان قرآن

« و أرسَلنَا الرِّياحَ لَواقِحَ ( حجر / 22)
وزش بادها بارور سازنده و آبستن كننده گياهان و عامل اصلی لقاح در آنان است.[SUP] ([/SUP][SUP]61[/SUP][SUP])[/SUP]

آب منشأ حيات همه چيز

« وَ جَعَلنا مِنَ المَآءِ كُلَّ شَيءٍ حَيٍّ ( انبياء /30)

رابرت هوگ درسال1667ميلادي يعني بيش از هزارسال پس از نزول آيات قرآن مطلب علمي خويش را اين چنين عنوان مي كند : آب مهمترين ماده شيميائي است و دراعمال دروني واحدهاي بسيار ريز به نام سلّول نقش مستقيم و بسزائي را ايفا مي كند . و پيدايش و حيات موجود زنده أعم از انسانها ، حيوانات و... بدون آب كه دو سوم وزن موجودات زنده را تشكيل مي دهد ، غير ممكن است .

محاسبه دقيق نجومي درقرآن

« وَلَبِثُوا فِي كَهفِهِم ثَلاَثَ مِائَهٍ سِنِينَ وَازدَادُوا تِسعاً ( كهف / 25)
روايتی است که يك يهودي به علي(ع) درمورد اين آيه اشکال گرفت و گفت كه قرآن شما مدّت اقامت اصحاب كهفرا 9 سال زيادتر ازتورات ما ذكر كرده است . لذا قرآن شما خطا دارد.
امام علي (ع) در پاسخ وي ثابت كردند كه 300 سال شمسي برابر با 309 سال قمري است و گفتند:هرسال شمسي365 روز+ 6ساعت + 9دقيقه +595/8 ثانيه و هرسال قمري در حدود 11روز و 8 ساعت كمتراز یک سال شمسي است ؛ بنا بر اين 300 سال شمسي برابر است با 309 سال قمري و 105روز اضافي آن نیز درمحاسبه كلي تأثير چنداني ندارد.[SUP]([/SUP][SUP]62[/SUP][SUP])[/SUP]

آخرین ویرایش:

Artmis.a

New member
قانون و نظريه نسبيّت آلبرت انيشتاين

« فِي يَومٍ كَانَ مِقدارُهُ أَلفَ سَنَهٍ مِمَّا تَعُدُّونَ ( سجده / 5)
« فِي يَومٍ كَانَ مِقدارُهُ خَمسِينَأَلفِ سَنَهٍ( معارج / 4 )

« قالَ کَم لَبِثتُم فِی الأَرضِ عَدَدَ سِنینَ قالُوا لَبِثنَا یَوماً أَو بَعضَ یَومٍ فَسأَلِ العآدِّینَ ( مؤمنون / 112،113 )
«كَأَنَّهُم يَومَ يَرَونَهَا لَم يَلبَثُوا إِلّا عَشيَّه أََو ضُحَيهَا ( نازعات / 46)
اين آيه ها از جمله آياتي است كه حكايت از نسبي بودن زمان و كندي حركت زمان در مركز كهكشان و ملكوت اعلي دارد . طبق نظریّه قانون نسبيّت ، زمان مطلق وجود ندارد بلکه زمان نسبی است ، مثلاً کسی که با هواپیما به مشهد می رود در دید کسی که با اتومبیل مسافرت می کند، سریع تر رفته و زودتر رسیده است .
به عبارت ساده تر ممکن است یک دور چرخیدن عقربه بزرگ ساعت که برای ما ساکنان زمین یک ساعت حساب می شود برای انسانی که در فضا یا در کره دیگری قرار دارد به مقدار چند دقیقه و یا حتّی چند ساعت ، یا چند سال باشد . و این همان نکته ای است که خداوند کریم به آن در دل بعضی از آیات قرآن اشاره داشته است . تا جایی که انسان در قیامت میزان توقف خود را در دنیا و عالم برزخ به اندازه یک روز یا قسمتی از آن و یا یک شامگاه و یا صبحگاه بیشتر نمی داند .
آنچه را که گذشت و آنچه را که از آفرینش زمین و پیدایش حیات در آن ( نور / 45 ، انبیاء / 30 ) ، حرکت ماه (یس / 39 ) ، انشقاق و حرکت قارّه های زمین ( نمل / 88 ) ، رعد و برق و نزول باران ( رعد / 12 ، نور / 43 ، زخرف / 11 ) ، ردیابی به وسیله ستارگان( انعام / 97 ) ، راز شگفت انگیز خلقت انسان د رآیاتی همچون : ( مؤمنون / 12،13، 14 ، دهر / 2 ، سجده / 9 ، حج / 5 ، زمر / 6 ) ، اعجاز عددی آیات قرآن ( برای اطلاعات بیشتر به کتب معجزه القرآن الکریم دکتر رشاد خلیفه و الإعجاز البلاغی و العددی للقرآن الکریم ابو زهرا نجدی و یا کتاب قرآن و ریاضیات سیّد مرتضی علوی رجوع شود .) ، چگونگی پایان جهان در آیاتی همچون : ( قیامه / 9 ، تکویر / 1 ، 2 ،6 ، انفطار / 1 ، 2 ، آل عمران / 185 ، نحل / 77 ، حج / 1 ، انبیاء / 40 ) و صدها مسأله شگفت انگیز دیگر نهفته در آیات قرآن کتاب نورانی پروردگار مان می یابیم از جمله حقائق غیر قابل انکاراین حقیقت و اعجاز بی نظیر عالم هستی است .

البته اینم بگم علم بخشی از زندگی ماست نه تمامش! و قرآن کتاب هدایتگر جامعی در کل زمینه های زندگی ماست و تنها کتاب علمی ای نیست و تمام موارد را در بر میگیره حتی موضوعات علمی!

آخرین ویرایش:

Artmis.a

New member
منابع:

43) قرآن و علوم روز جواد افتخاریان( ص 235)
44) اسلام و هیأت هبه الدّین شهرستانی (ص 247 )
45) همان مأخذ
46) عهدین قرآن و علم دکتر بوکای ترجمه دکتر حسن حبیبی (ص201)

47) تلخيص التمهيد (ج 2 ص489 ) به نقل از تاريخ علوم پيرروسو ترجمه حسن صفاري (ص 862 تا 868) ، دانش عصر فضا آیه الله حسین نوری ( ص 194)
48) سیری در قرآن عبد الفتّاح طباره ترجمه رسول دریایی ( ص 188 )و پرتوی از قرآن آیه الله سید محمود طالقانی (ج 1 و 2 ص 214)
49) عهدین دکتر بوکای ترجمه دکتر حسن حبیبی( ص 226 )

50) تاريخ علوم پيرروسو ترجمه حسن صفاري چاپ دوم امير كبير ص (193 ) و زمین و زمان ولکوف ترجمه محمد قاضی (ص 41و47 )
51) اعجاز قرآن از نظر علوم امروزي یدالله نیازمند (ص72،73)

52) هيأت در مكتب اسلام (ص31،32)
53) معجزه جاویدان فضل الله تهامی (ص253و 2544)

54) قرآن و آخرین پیامبر آیه الله مکارم شیرازی (ص 199)
55) الحبك = محكم و سخت
56) پیام قرآن آیه الله مکارم شیرازی ج 8 ص 146
59) بحار الأنوار علامه محمد باقر مجلسی ( ج 4 ص 305 )
60) تاریخ علوم پی یر روسو (ص 354 و 408 به بعد) و ارمغان روشنفکران ذکر الله احمدی (ص73)
61) رهبران راستین عبد الکریم هاشمی نژاد( ص 259
62) به طور کلی در قرآن کریم برخلاف تورات محاسبه زماني ماه ها وسالها براساس سال قمري است نه شمسي . برای اطلاع بیشتر از ماجرای اصحاب کهف به تفسیر المیزان علّامه طباطبایی( ج 13 ص 499 به بعد) و یا قاموس قرآن سید علی اکبر قریشی ( ج 6 ص 154 ) و قصص قرآن صدر الدّین بلاغی ( ص319 )

mehrshad

New member
اگه ما مسلمونا عقب افتادیم دلیل بر نقص قران نیست !!! دلیل نیست قران علمی نباشه ....این که ما نمیتونیم از علم قران استفاده کنیم مشکل از ماست نه از قران....یه سرج ساده تو نت مشخص میکنه که اعجاز علمی قران چقدر بوده !!!! تعجب می کنم با این همه برهان عقلی باز هم بعضی دوستان باور می کنند گفته های این چنینی رو !!!

نوتر

New member
بابا شماها دیگه کی هستین! یعنی تاپیک شبانه روزیه!!
2 روزه شب و روز دارید بحث میکنید. شبیه فیلم لینچان ( برای بچه های دهه شصتی) که دو روز با هم جنگ میکردن شب و روز. خخخ

برای جلوگیری از اسپم: عاغا من مخالفم:a2d3:

Artmis.a

New member
و اما جناب نیرو قرآن باعث عقب موندگی مسلمانان نیست! عقب موندگی به دلیل منزوی کردن و کنار گذاشتن قرآن هست!

امروزه مسلمانان به علت دوری از قرآن وتعالیم آن، از قافله ی تمدن بشری عقب افتاده اند و با وجودی كه دارای جمعیتی بیش از یك میلیارد می باشند ، خود باخته اند و از تفرقه میان خود به شدت رنج می برند، دشمنانشان بر آنان مسلط شده اند و در عمل به جای پیروی از دستورات قرآن ، از اوامر قدرتهای بزرگ كه دشمن دین و قرآن آنها می باشند،پیروی می نمایند و این در حالی است كه پیروی از دستورات قرآن آنان را از این ذلت نجات خواهد داد و شكوه و عظمت گذشته را به آنها باز خواهد گرداند .
پشت كردن به قرآن در این دنیا برای مسلمانان ،ذلت و خواری را برای آنها به بار آورده است و در روز آخرت نیز شكایت پیامبر از آنها را به دنبال خواهد داشت،
«در آن روز رسول به شکوه امت در پیشگاه رب العزه عرض کند بارالها امت من این قرآن را بکلی متروک و رها کردند»(سوره ی فرقان آیه ی30)

خیلی از ما مسلمونا قدر و منزلت و جایگاه قرآن را نمیدانیم! در آن تدبر نمی کنیم!
همین میشه که دانشمندان و پژوهشگرانی دیگر از ما سبقت گرفته و علوم و درس ها را از قرآن استخراج میکنند و ما همچنان اندر خم یک کوچه ایم!

آخرین ویرایش:

mj1919

New member
با سلام به همه ی دوستان
بعد از اینکه ، بنده و طرفداران حق و حقیقت متهم به نادانی شدیم ، هیچی نگفتم، و فقط خواستم با استدلال ، به برهان تهی کاربر "نوری" پاسخ بدهم،

که امشب به لطف معرفی یکی از دوستان،
سوالهای مشابه، در سایتهای علمی و تخصصی دینی در همین حوزه ها را دیدم، که از قضا هم همنام با کاربر "نوری" هست،

ببینید، دوستان، تمامی این سوالهایی که ایشون پرسیده اند، یکبار از قبل توسط محقیقین قرآنی (خبره) در بیش از چند هزار ارسال در پاسخ به ارسالهای ایشون، جواب داده است،
(برای اینکه این پست را بنویسم، من چند تا از این تاپیکها را خواندم و استدلال های قوی برادرانم رو در اونجا دیدم)

در اینجا لیست تمامی تاپیکهایی که ایشون پرسیده اند، و محقیقین قرآنی جواب داده اند رو می توانید ببینید،
خواهش می کنم که اگر دنبال شناخت اندیشه های این فرد، و نحوه ی پاسخ دادن به این تشکیک ها ، هستید، اینجا رو بخوانید،
نتیجه های جست و جو - كانون گفتگوی قرآنی

وقتی این سوالهای یکبار ، توسط محقق خبره در خوزه ی دین، جواب داده شده، آنهم حواب دندان شکن، چرا باید دوباره بیاید در ذهن یک عده دانشجوی غیر متخصص دینی، تفکرات سمی شو منتشر کنه،
اگه بگید آزادی بیان ، باشه آزادی بیان، ولی خوب عقل سالم میگه، وقتی سوال وجواب یکبار داده شده، اول اونجا رو بخون اگه جواب ها کافی نبود، بیایید توی این تاپیک دوباره به سوالات جواب بدیم،
ولی من استدلالاهای انجمن پرسش از قرآن رو بسیار قوی دیدم،

من که دیگر وقتم را برای کوبیدن میخ آهنین در سنگ خسته نمی کنم،
ببینم، ترویج این عقاید در انجمن غیر تخصصی دینی (علوم پزشکی) آخرت کداممان را آباد می کن؟
من که تمام تلاشم را برای جلوگیری از ترویج اینجور تشکیک ها، نمودم، ببینم آنهایی که مانع شدند، در محضر خدا پاسخگو می باشند!

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: BBT
بالا