پرسش و پاسخ از آقای نوری نیرو

آیا تی که بر محدود بودن دانش جناب محمد دلالت دارد

و ما ادریک ..... = وتو ای محمد چی می دونی ؟؟= نمی دونی !

قل .... إِنْ أَدْرِي أَقَرِيبٌ أَمْ بَعِيدٌ مَا تُوعَدُونَ(الأنبياء/109) =بگو ..... نمي‌دانم آيا نوید هایی که به شما داده می شود نزديک است يا دور!

وَإِنْ أَدْرِي لَعَلَّهُ فِتْنَةٌ لَكُمْ وَمَتَاعٌ إِلَى حِينٍ(الأنبياء/111) = و من نمي‌دانم شايد اين آزمايشي براي شماست؛ و مايه بهره‌گيري تا زمانی !

قل ......وَمَا أَدْرِي مَا يفْعَلُ بِي وَلَا بِكُمْ = و نمی دانم با من و شما چه خواهد شد !

قُلْ إِنَّمَا أَنَا بَشَرٌ مِثْلُكُمْ يوحَى إِلَي أَنَّمَا إِلَهُكُمْ إِلَهٌ وَاحِدٌ فَمَنْ كَانَ يرْجُو لِقَاءَ رَبِّهِ فَلْيعْمَلْ عَمَلًا صَالِحًا وَلَا يشْرِكْ بِعِبَادَةِ رَبِّهِ أَحَدًا(الکهف/110)

بگو: «من فقط بشري هستم مثل شما؛ (امتيازم اين است که) به من وحي مي‌شود که تنها معبودتان معبود يگانه است؛ پس هر که به لقاي پروردگارش اميد دارد، بايد کاري شايسته انجام دهد، و هيچ کس را در عبادت پروردگارش شريک نکند!

اونایی که میگن به جناب محمد همه چیز وحی شده به آیه ی بالا نگاه کنند تا بدونند وحی تنها برای بیان توحید بوده نه برای هر چی شما دلتون خواست

آخرین ویرایش:

mehrshad

New member
ایمنو جان الان من یه مطلبی رو دیدم نوشتید که دلیل بیاریم که جایی از قران نوشته این یک کتاب علمیه درسته؟ ولی الان حذفش کردی...
دوست عزیزم ایا شما وقتی یک کتاب درسی ساده رو باز می کنید میگردید توش ببنید جایی نوشته این کتاب علمی است و بعد با استناد بر اون شروع می کنی به خوندن کتاب؟!!
یا از مطالب داخل کتاب پی میبری به این نکته ؟ ایات زیادی هست که نکات علمی رو در قران بیان کرده که ارتمیس قسمتهایی رو ذکر کردند!!! من با علم محدود خودم کاملا میفهمم که قران مطالب علمی هم داره مثلا قران گفته مشروبات الکلی حرام است و من برات 50 تا دلیل از مضرات الکل میارم !!! یا گفته عدس خرما عسل و ... که در قران ذکر شده . در مورد فواید اون تا دلت بخاد برات حرف میزنم !!! من که یه لیسانس ساده تغذیه ام !! وقتی در قران ریز میشی کاملا نکات علمی اون قابل دیدنه دیگه دوست گرامی !!! اینهمه هم مطالب در مورد اعجاز قران با سند بیان شد !! والا من دیگه موندم چه جور دلیلی نیاز دارید !!! گفتید منطقی بحث کنید خب این هم منطق !! شما قضاوت کنید !!!!

mehrshad

New member
آیا تی که بر محدود بودن دانش جناب محمد دلالت دارد

و ما ادریک ..... = وتو ای محمد چی می دونی ؟؟= نمی دونی !

قل .... إِنْ أَدْرِي أَقَرِيبٌ أَمْ بَعِيدٌ مَا تُوعَدُونَ(الأنبياء/109) =بگو ..... نمي‌دانم آيا نوید هایی که به شما داده می شود نزديک است يا دور!

وَإِنْ أَدْرِي لَعَلَّهُ فِتْنَةٌ لَكُمْ وَمَتَاعٌ إِلَى حِينٍ(الأنبياء/111) = و من نمي‌دانم شايد اين آزمايشي براي شماست؛ و مايه بهره‌گيري تا زمانی !

قل ......وَمَا أَدْرِي مَا يفْعَلُ بِي وَلَا بِكُمْ = و نمی دانم با من و شما چه خواهد شد !
اینجوری نمیشه که بدون تفسیر ایه به حرفهای شما استناد کنیم !!
مثلا تو سخنرانی یکی میاد میگه من جنگ را دوست دارم حرف غلطی است!! شما بیای بگی فلانی تو سخنرانیش گفته من جنگ را دوست دارم !!! حالا بیا به طرف بگو من جملم جیز دیگه ای بوده بابا !!! این بنده خدا اومده اول جمله رو گرفته اخرش رو حذف کرده !!!

آخرین ویرایش:
خوبه ادما ببذيرند جيزي رو وقتي با مدرك و سند اثبات ميشه ! والا مدرك و سند هم ارايه ميكني نميبذيري ! ارتميس كلي از اعجاز علمي قران سند ارايه كرده ! عجيبه خدايي ! نرود ميخ اهنين بر سنك !

با تمام احترامی که برای خانم آرت میس دارم ولی به ایشون عرض می کنم که اونا هم پاسخ داره

ینی بسیار چیز های علمی که از جای دیگر آورده اصلا به آیه ها نمی خوره

نویسنده ی اصلی خواسته است نوآوریهای علمی رو با خیالبافی های خودش به آیه بچسبونه

نویسنده ی آغازین واصلی اون مطالب در سالهای پیش کسی بوده مث دکتر خوزی مصری که مردم ر و
با درو غای مذهبی اش سر کار می گذاشته

آخرین ویرایش:

PCR

New member
عجل فرجهم=تعجیل فرما(جلو بینداز و . . .) فرج(گشایش و . . .) آنها را
و لعنة علی=و لعنت(دور بودن از رحمت خدا) بر
اعدائهم=دشمنان آنها
آیا این با آنچه که شما میفرمایید یک معنا داره؟!
لعنة تو زبان عربی به کلمه دشنامی هست و یه نفرین...
و حتی اگر دور بودن از رحمت الهی در نظر بگیریم که دیگه بدتر...شما نمیخوای بگی که مردن بدتر از دور بودن از رحمت الهی هست؟استغفرالله
زنده بودن بدون رحمت الهی از صدتا مرگ بدتره.ینی میگی امامای ما که برای هدایت بشر اومدن و اصن اومدن که مردم رو به رحمت الهی نزدیک کنن ..تو دعاهاشون برای کسایی که برای هدایتشون اومدن ،طلب دور بودن از رحمت خدا کردن؟کفر نگید

TUMS

Well-known member
lمهرشاد من حذف کردم چون هر چند گفتم فایده نداشت و بی فایده بود . . . . .
باشد که خدا همه را هدایت کند
هر وقت دیدید حرفاتون تاثیر نداره آیات ابتدایی سوره بقره را بخونید آروم میشید. . . . .

إِنَّ هَذَا الْقُرْآنَ يِهْدِي لِلَّتِي هِيَ أَقْوَمُ وَيُبَشِّرُ الْمُؤْمِنِينَ الَّذِينَ يَعْمَلُونَ الصَّالِحَاتِ أَنَّ لَهُمْ أَجْرًا كَبِيرًا ﴿الإسراء/۹﴾
قطعا اين قرآن به [آيينى] كه خود پايدارتر است هدایت می کند و به آن مؤمنانى كه كارهاى شايسته می كنند مژده می دهد كه پاداشى بزرگ برايشان خواهد بود

mehrshad

New member
ممنون ایمینو جان.. من هم به این نتیجه رسیدم که بحث با ایشون چه با منطق و چه بی منطق اشتباهه... مدرک هم ارائه کنی باز هم بی فایدس مدرک هم ارائه نکنی هم بیفایدس... پس چرا ادامه بدیم؟ الله اعلم !!!

خب بفرمایید پاسخ بدید!!!

ما ايراني ها قرنهاست بعضي الفاظ وجملات مذهبي را بدون اينکه در معني ومفهوم آن دقت کنيم (هر چند هم در تضاد آشکاري با دستورات قرآن باشد ) تکرار مي کنيم وبا پا فشاری هم مي گوييم فقط ما برحقيم وهر کس بر خلاف عقايد ما باشد باطل وکافر است ! قبلا در مقاله اي گفته بودم که به مرور بعضي راز ها رادر آينده مي گويم پس در ذيل يکي از اين نمونه ها را که مردم هر روز تکرار مي کنند مي آورم وبا شواهدي از آيات قرآن ثابت مي کنم که اين طرز صلوات درست نيستودر ست در جايگاه مخالف دستور قرآني قرار گرفته است اميدوارم که فقط فکر کنيد اگر نظر در ست بود بپذيريد وبه ديگران هم بگوييد اگر هم پرسشي به ذهنتان آمد بپرسيد

شرح مطلب

اول به مفهوم جمله اللهم صل علي محمد وآل محمد توجه مي کنيم که خدايا بر محمد وخاندانش درود فرست ظاهرا اشکالي ندارد! اما به آيه ي صلوات در سوره احزاب توجه کنيد !

إِنَّ اللَّهَ وَمَلَائِكَتَهُ يصَلُّونَ عَلَى النَّبِي يا أَيهَا الَّذِينَ آمَنُوا صَلُّوا عَلَيهِ وَسَلِّمُوا تَسْلِيمًا (الأحزاب/56) خدا و فرشتگانش همواره بر پيامبر درود مي‏فرستند اي کساني که ايمان آورده‏ ايد بر او درود وسلام بفرستيد و..
پس به آيه خوب توجه کنيد خود خدا وملائکه هميشه خودشان بر پيغمبر بدون انقطاع صلوات مي فرستند چه لزومي دارد که ما دوباره با دعا وخواهش وتمنا يا تعارف به خدا بگوييم بر پيغمبر صلوات بفرست ؟ خدا کارخودش راخوب بلد است که انجام دهد خودش مقدم برما واول کار را انجام داده او از ما خواسته که خودمان بر پيامبر صلوات بفرستيم نه اينکه دوباره به خودش تعارف کنيم که خدايا نه ما نمي فرستيم تو بفرست آقا خدا خودش فرستاده خودتان بفرستيد نه تعارف کنيد که خدايا توبفرست !.......

آيه کاملا واضح وصريح است ونيازي به پيچاندن وحديث آوردن ندارد صيغه ي امري در آن بکار رفته و می گوید شما خودتان صلوات بفرستيدوامر مي کند نه اينکه ابتدا به ساکن دوباره به خدا ارجاع بدهيد !اگر من ذره اي بر خلاف خود آيه حرف زده ام اعلام کنيد نحوه وطرز صلوات اللهم صل علي محمد وآل محمد واجب نيست اختياري است مستحب است وسنت است علاوه بر اين، «درودبر محمد وآل محمد» گفتن چه ايرادي دارد ؟ شما فقط عربي را قبول داريد ؟ عربهايي که الان عقايد شما را به رسميت نمي شناسند!

مگر خدا ي بزرگ و جهان آفرين عرب است که زبان هاي ديگر را متوجه نشود ؟
چرا اينقدر حرف حق را قبول نمي کنيد وبه حرفهاي آبا واجدا چسبيده ايد شايد آنها اشتباه کرده باشند
مگر قرآن نمي خوانيد که گفته
وَإِذَا قِيلَ لَهُمُ اتَّبِعُوا مَا أَنْزَلَ اللَّهُ قَالُوا بَلْ نَتَّبِعُ مَا أَلْفَينَا عَلَيهِ آبَاءَنَا أَوَلَوْ كَانَ آبَاؤُهُمْ لَا يعْقِلُونَ شَيئًا وَلَا يهْتَدُونَ(البقرة/170) و چون به آنان گفته شود از آنچه خدا نازل کرده است پيروي کنيد مي‏گويند نه بلکه از چيزي که پدران خود را بر آن يافته‏ايم پيروي مي‏کنيم آيا هر چند پدرانشان چيزي را درک نمي‏کرده و به راه صواب نمي‏رفته‏اند [باز هم در خور پيروي هستند]

به نظر من در اين صلوات مرسوم يک نوع تعارف وتفکر ايراني نهفته شده و قرنهاست که مردم نا آگاهانه از آن پيروي مي کنند براي جا افتادن مطلب مثالي مي زنم فرض کنيد شخص گرانقدري به خانه ي اي وارد مي شود پدر ومادر خانواده به احترام او از جا بلند شده وبعد به پسر خود نيز مي گو يند تونيز به احترامش بلند شو اين نهايت بي عقلي وبي فکري است که پسر در اين حال به پدر بگويد تو بلند شو ! مگر اين پسر چشم وعقل ندارد که ببيند که پدرش خود قبلا بلند شده است و حالامنتظر پسرش است که احترام را بجاي آورد آقا پدر کا رخودش را بلد است و قبلا خودش به احترام طرف بلند شده ولازم نيست که بچه ي نفهم به او بگويد وتعارف کند که نه تو بلند شو!
اميدوارم که مطلب جا افتاده باشد ومن شهادت مي دهم که سالهاست بعد از اينکه متوجه شدم هيچگاه عمدا اللهم صل علي محمد وآل محمد نگفته وبجاي آن سلام بر محمد وآل محمد يا شبيه به اين مفهوم گفته ام تا گامي هر چند کوچک در جهت عمل به راهنمایی های قرآن برداشته باشم

خدا نگهدار تا آينده
غلامعلي نوري نیرو 1386

آخرین ویرایش:

goo

New member
آقای نیرو ؛ بحث هایی که دوباره شروع کرده اید ، همان بحث های آغازینتان هست با کمی تغییر که برای یافتن پاسخ هایتان بهتر است بروید و از اول این تاپیک را تا همین صفحه ی 40 بخوانید. والا دوباره باید 40 صفحه ی دیگر برایتان بنویسیم و دوباره شما تشریف بیاورید و همان شبهات را بیان کنید و دوباره و دوباره و.... .
چرا جهت یافتن پاسخ هایتان از سایت های تخصصی که معرفی شدند استفاده نمی کنید؟
اگر قصدتان تغییر نظر دوستان است ، می بینید که دوستان با دلایل منطقی نظرات شما را نقد و رد کردند و اکثرشان ادامه دادن را بیهوده دانستند. و عزیزانی هم که سوالهایی داشتند به سایت های معرفی شده سر زده اند و اون رو برای یافتن پاسخ هاشون مناسب تر دونستند.

آقای نیرو ؛ بحث هایی که دوباره شروع کرده اید ، همان بحث های آغازینتان هست با کمی تغییر که برای یافتن پاسخ هایتان بهتر است بروید و از اول این تاپیک را تا همین صفحه ی 40 بخوانید. والا دوباره باید 40 صفحه ی دیگر برایتان بنویسیم و دوباره شما تشریف بیاورید و همان شبهات را بیان کنید و دوباره و دوباره و.... .
چرا جهت یافتن پاسخ هایتان از سایت های تخصصی که معرفی شدند استفاده نمی کنید؟
اگر قصدتان تغییر نظر دوستان است ، می بینید که دوستان با دلایل منطقی نظرات شما را نقد و رد کردند و اکثرشان ادامه دادن را بیهوده دانستند. و عزیزانی هم که سوالهایی داشتند به سایت های معرفی شده سر زده اند و اون رو برای یافتن پاسخ هاشون مناسب تر دونستند.

درود

هیچ جایی پاسخ پرسشهایم را نگرفته ام

چرا؟

چون پاسخگویان با دالایل و اعتقادات خودشون و گفته های درون مذهبی پاسخ مرا می دن

برای به زعم خودشون از کتب حدیث منبع و دلیل میارن در حالی که من اصلا حدیثو نمی پذیرم چون ما اکنون فراتر از زمان حدیث هستیم

حدیث برای فهم پایین مردمان اون زمان بوده نه اکنون

اگر کسی توانست با قرآن منو پاسخ بده منم می پذیرم

اما کو آن کس کو ؟؟؟؟؟؟؟ یافت می نشود جسته ایم ما

پاسخ اون کارشناسان خبره ؟؟؟ باور کنید فراتر از پاسخ بچه های این جا نبوده است

آخرین ویرایش:

goo

New member
درود

هیچ جایی پاسخ پرسشهایم را نگرفته ام

چرا؟

چون پاسخگویان با دالایل و اعتقادات خودشون و گفته های درون مذهبی پاسخ مرا می دن

برای به زعم خودشون از کتب حدیث منبع و دلیل میارن در حالی که من اصلا حدیثو نمی پذیرم چون ما اکنون فراتر از زمان حدیث هستیم

حدیث برای فهم پایین مردمان اون زمان بوده نه اکنون

اگر کسی توانست با قرآن منو پاسخ بده منم می پذیرم

اما کو آن کس کو ؟؟؟؟؟؟؟ یافت می نشود جسته ایم ما

پاسخ اون کارشناسان خبره ؟؟؟ باور کنید فراتر از پاسخ بچه های این جا نبوده است

چطور حدیث رو نمی پذیرین در حالی که توی پست های قبلیتون از کتب حدیث برای گفته هاتون دلیل آورده بودین و من هم به جاش جوابتون رو نوشته بودم که می تونین مطالعه کنین.
دلیل این همه ضد و نقیضی چیه؟؟؟
به هر حال ما از هرچه بگوییم شما از چیز دیگری می گویید و اگر ما آن را بگوییم شما دیگری را .... .
از قران می گوییم می گویید حدیث ، از حدیث می گوییم می فرمایید قران و... .
شما به پاسخ هایتان نمی رسید چون قصدتان یافتن پاسخ نیست پیش داوری نمی کنم ،این را کاملا در پست هایتان می شود دید.
مطمئنا شما با هیچ کارشناس خبره ای در ارتباط نبوده اید.
بر فرض محال هم اگر پاسخ خود را از متخصصش نیافته اید ، پس اینجا دنبال چه هستین؟؟؟
میشه از سوالهایی که از کارشناسان پرسیدین و جوابهایی رو که گرفتین با ذکر نام کارشناس برام بزارین. البته برا خودم نه توی این تاپیک. دیگه بچه ها از میخ کوبیدن به سنگ خسته شدن. شاید بتونم کمکتون کنم.

اینجا برای شما (متنی که اورده قصدم هستش. سایت رو نمیشناسم.): عدم هدایت هم با خداوند است - نُّورٌ عَلَى نُورٍ (یَهْدِی اللَّهُ لِنُورِهِ مَن یَشَاء)

آخرین ویرایش:

چطور حدیث رو نمی پذیرین در حالی که توی پست های قبلیتون از کتب حدیث برای گفته هاتون دلیل آورده بودین و من هم به جاش جوابتون رو نوشته بودم که می تونین مطالعه کنین.
دلیل این همه ضد و نقیضی چیه؟؟؟

اتفاقا اشتباه جالب شما اینجاست

اگه من حدیث هم آوردم دلیل بر پذیرفتن آن نیست

من دارم با اعتقادات خودتون با هاتون گفتگو می کنم ا گر حدیث آوردم خواستم بهتون بفهمونم همون اعتقادات خودتون رو هم قبول ندارین !!!

goo

New member
اتفاقا اشتباه جالب شما اینجاست

اگه من حدیث هم آوردم دلیل بر پذیرفتن آن نیست

من دارم با اعتقادات خودتون با هاتون گفتگو می کنم ا گر حدیث آوردم خواستم بهتون بفهمونم همون اعتقادات خودتون رو هم قبول ندارین !!!

عرض کردم ، جوابتون رو توی پست های قبلیم دادم. بفرمایین کمی مطالعه.

TUMS

Well-known member
عرض کردم ، جوابتون رو توی پست های قبلیم دادم. بفرمایین کمی مطالعه.
کاربرgoo
دکتر مجتبی یه لینک گذاشتن برید اون لینک تمامی بحث های جناب نوری با متخصصین قرآنی هست برید اونجا و اونا را مطالعه کنید . . . .

بالا