پاتوق کنکوری های انگل شناسی 93

fd1368

New member
سلاام منم مشکل خلاصه کردنو دارم ولی تصمیم گرفتم تک یاخته رو قشنگ ی دور بزنم بعد دوباره مرورش کنم تو مرور نکات مهم و بنویسم

rojiin

New member
من دیورز یک کم از مبحث فیلاریا رو خوندم.خیلی کند جلو میرم.

Hamidvet

New member
سلااام بچه ها منم دارم تک یاخته رو تموووم میکنم خیلی با انگل خوندن حااال میکنم

سلام خسته نباشی دوست عزیز!

آره همین طوره انگل واقعا لذیذه!! :motat:

آره حتما خلاصه کن ... راستی شما از روی چه کتبی میخونی؟! ...

b.nafas

New member
سلام خسته نباشی دوست عزیز!

آره همین طوره انگل واقعا لذیذه!! :motat:

آره حتما خلاصه کن ... راستی شما از روی چه کتبی میخونی؟! ...

لذیذه ...حمید جان شما طعم و مزه انگل رو از کجا فهمیدی که لذیذه ....

b.nafas

New member
بچه ها این برنامه آزمون اول ..البته بجز درس کرم شناسی که هر وقت به دستم رسید می زارم اینجا ...

آزمون اول : 92/9/8
تک یاخته: مقدمات : طبقه بندی تک یاخته / مورفولوژی یا اعمال حیاتی تک یاخته /ایمنی در تک یاخته /چرخه زندگی و انتقال / انواع میزبان و ناقل /ارتباط میزبان و انگل

ایمنی شناسی : آنتی ژن ( ساختمانم / اپی توپ / هاپتن / ) آنتی بادی ( ساختمان / / وظایف / گیرنده سنجش آنتی بادی fcr

باکتری شناسی : تاریخچه میکروب شناسی / طبقه بندی و کلیات میکروب شناسی / شناسایی و کاربرد میکروسکوپ ها / ساختمان و فیزیولوژی باکتری ها

قارچ شناسی
: کلیات : ساختمان قارچ / خصوصیات مورفولوژیک و فیزیولوژیک /تکثیر / اهمیت قارچ ها / طبقه بندی

ویروس ها : کلیات ویروس / واژه ها و تعاریف / طبقه بندی / ساختمان / ژنوم و تکثیر ویروس / انواع عفونت ویروسی / پاتوژنز / تهیه و کاربرد واکسن های ویروسی / دارو های ضد ویروسی / روش های تشخیص ویروس ها / خالص سازی / واکنش ویروس در مقابل عوامل فیزیکی و شیمیایی / متقابل ویروسی

زیست عمومی : زیست شناسی سلولی /روش ها و ابزار ها / سلول های یو کاریوتی و پروکاریوتی / اندامک ها / هسته و انواع تقسیم هسته

زبان :Reading متون 1 تا 12 از کتاب Developing reading skills :
: Vocabulary : لغات 1 تا 150 TOEFL
key word - unstated Q - stated Question : Reading
( کلمه کلیدی / سوالات بیان شده در متن / سوالات ضمیر ) Reference Q
اصطلاحات پزشکی : سلول ها / اندامها / بافت ها / ساختار بدن

b.nafas

New member
من زبان رو طبق برنامه خودم جلو میرم چون من 504 و لزگی میخونم ...
بچه ها سر فصل ایمونولوژی می دونین دقیقا کجای کتاب 4 استاد میشه ...

Hamidvet

New member
من زبان رو طبق برنامه خودم جلو میرم چون من 504 و لزگی میخونم ...
بچه ها سر فصل ایمونولوژی می دونین دقیقا کجای کتاب 4 استاد میشه ...

فکر میکنم باید فصل سوم کتاب 4 استاد هست دیگه ؛ اینطور نیست؟! ...

eli2020

New member
سلام بچه ها.خوبين؟؟ من اومدم.خوب مشغول درس و... اينايين..خوش بحالتون.

b.nafas

New member
سلام بچه ها از سروش و مسعود می خوام که لطف کنن و درصد هاشونو بزارن ..مرسی ...و یه سوال برای اینکه تهران قبول شیم باید رتبه مون چغدر باشه ..مرسی ..

masooooud

New member
سلام بچه ها از سروش و مسعود می خوام که لطف کنن و درصد هاشونو بزارن ..مرسی ...و یه سوال برای اینکه تهران قبول شیم باید رتبه مون چغدر باشه ..مرسی ..

Kerm84
Tak yakhte87
Imeni62
Virus gharch bacteri68.8
Zist58
Zaban63.3
Nomreh elmi350
Rotbeh1
Tehran hodude30nafar migire v inke ba che rotbei tehran ghabulido nemidunam chon bastegi dare be nafarate aval
Man rotbeh1shodam v ahwazo aval zadam
Rotbeh9emsal ham ahwaze
Parsal ham rotbeh1ahwaz ghabul shod

rojiin

New member
بچه ها یه سوال.توی دانشگاه ما دو نفر دکترای انگل داریم.فوق لیسانس انگل نداریم.اساتید دانشگاهمون میگن به ارشد انگل نیاز دارن.بنظرتون خوندن انگل برام اینده داره؟کسی تجربه داره؟

b.nafas

New member
بچه ها یه سوال.توی دانشگاه ما دو نفر دکترای انگل داریم.فوق لیسانس انگل نداریم.اساتید دانشگاهمون میگن به ارشد انگل نیاز دارن.بنظرتون خوندن انگل برام اینده داره؟کسی تجربه داره؟

..... اگه به این رشته واقعا علاقه داری بخونش وگرنه نمیشه ..البته نمیگم کار مهم نیست من خودمم واسم خیلی کار مهمه همه ی ما درس می خونیم که یه کار خوب داشته باشیم دیگه ... به نظر من تو خیلی از ازمایشگاها میتونی کار کنی یا اگه دکترا بگیری خودت میتونی آزمایشگاه بزنی و خیلی کارا میشه کرد فقط پشتکار می خواد ...:applause:

b.nafas

New member
راستی بچه ها درس بیو شیمی سوالاش با کدوم درس میاد اصلا این درسو دوست ندارم همش می خوام نخونمش ...:eek:t0837h0nn8zfqu8ult

vet lab sciences

New member
سلام به دوستان انگل شناس.
امروز سروش جان بم پیامکی داد که هنوز در شوک تصمیمش برای Ph.Dیش هستم!!:5::smiliess (15)::1dco2x0p1lilzhfpg1t
هنوز باش صحبت نکردم چون از صبح تا حالا و آزمایشگاه داشتیم.
ولی میدونم عزیز دل برادر هر رشته ای رو که اراده کنه می تونه بره ؛ شک ندارم! حالا فرقی نمی کنه ژنتیک ؛ ایمنی و یا بیوتکنولوژی باشه.:thumbsupsmileyanim:

azar1986

New member
بچه ها این برنامه آزمون اول ..البته بجز درس کرم شناسی که هر وقت به دستم رسید می زارم اینجا ...

آزمون اول : 92/9/8
تک یاخته: مقدمات : طبقه بندی تک یاخته / مورفولوژی یا اعمال حیاتی تک یاخته /ایمنی در تک یاخته /چرخه زندگی و انتقال / انواع میزبان و ناقل /ارتباط میزبان و انگل

ایمنی شناسی : آنتی ژن ( ساختمانم / اپی توپ / هاپتن / ) آنتی بادی ( ساختمان / / وظایف / گیرنده سنجش آنتی بادی fcr

باکتری شناسی : تاریخچه میکروب شناسی / طبقه بندی و کلیات میکروب شناسی / شناسایی و کاربرد میکروسکوپ ها / ساختمان و فیزیولوژی باکتری ها

قارچ شناسی
: کلیات : ساختمان قارچ / خصوصیات مورفولوژیک و فیزیولوژیک /تکثیر / اهمیت قارچ ها / طبقه بندی

ویروس ها : کلیات ویروس / واژه ها و تعاریف / طبقه بندی / ساختمان / ژنوم و تکثیر ویروس / انواع عفونت ویروسی / پاتوژنز / تهیه و کاربرد واکسن های ویروسی / دارو های ضد ویروسی / روش های تشخیص ویروس ها / خالص سازی / واکنش ویروس در مقابل عوامل فیزیکی و شیمیایی / متقابل ویروسی

زیست عمومی : زیست شناسی سلولی /روش ها و ابزار ها / سلول های یو کاریوتی و پروکاریوتی / اندامک ها / هسته و انواع تقسیم هسته

زبان :Reading متون 1 تا 12 از کتاب Developing reading skills :
: Vocabulary : لغات 1 تا 150 TOEFL
key word - unstated Q - stated Question : Reading
( کلمه کلیدی / سوالات بیان شده در متن / سوالات ضمیر ) Reference Q
اصطلاحات پزشکی : سلول ها / اندامها / بافت ها / ساختار بدن

نفس جان آزمون چه اي رو شركت كردی؟8 آذر آزمون د ك ت ر شروع ميشه،اين همونه؟انگار برنامه ات با من فرق داره!

Soroush Star

New member
راستی بچه ها درس بیو شیمی سوالاش با کدوم درس میاد اصلا این درسو دوست ندارم همش می خوام نخونمش ...:eek:t0837h0nn8zfqu8ult

سلام به همه دوستان عزیز انگل شناس

هدفتون دوره دکترا باشه و نه ارشد .

کارشناسی ارشد انگل شناسی شامل : انگل شناسی - ایمنی شناسی - مجموعه میکروبیولوژی باکتری ویروس قارچ - زیست شناسی - انگلیسی

دکترای انگل شناسی پزشکی علاوه بر این درسها ، حشره شناسی و بیوشیمی هم داره .

با اینکه درس بیوشیمی از چارت امتحانی مقطع ارشد نیست ولی برای دوره دکترا 100% هست ...

بالا