نظرتون درباره ی این دو گفته ی امیرمومنان چیست ؟؟!!!

PCR

New member
چه شخصیت جالبی واسه من قائل شدین !!! :)))))) : آتیش بیاره معرکه !!!
واقعا با جمله ای که نوشتی موافقم ، یعنی خیلی خیلی موافقم ، بازم مرسی :riz304:

متین جان خواهش میکنم.
بعد یه سوال از مهسا و سپیده...میگم الان شما لایک زدید متوجه شدین متین چی گفت که لایک زدید؟متین گفت خیلی این جمله رو قبول داره...معنی این جمله این میشه:
ذهن فرد متعصب مثل مردمک چشم است.هر چه بیشتر نور حقیقت بر اون تابیده بشه بیشتر تنگ میشه.(مقاومت میکنه)

sepidh gh

New member
متین جان خواهش میکنم.
بعد یه سوال از مهسا و سپیده...میگم الان شما لایک زدید متوجه شدین متین چی گفت که لایک زدید؟متین گفت خیلی این جمله رو قبول داره...معنی این جمله این میشه:
ذهن فرد متعصب مثل مردمک چشم است.هر چه بیشتر نور حقیقت بر اون تابیده بشه بیشتر تنگ میشه.(مقاومت میکنه)

اره خب من موافق ام ! یعنی خیلی خیلی موافقما!!همونطور که شما تعصب داشتی رو اعتقاداتتون ما هم تعصب داریم رو اعتقادتمون!!نه شما به این راحتی ها کوتاه میای نه ما !! بعد هممون هم میگیم اما طرف چه ادم بی منطقیه!! چون هیچ کدوممون منطق همو قبول نداریم!!جان خودم این وسط هیشکی هم تقصیر نداره ها!!
:thanks::smiliess (10):

آخرین ویرایش:

PCR

New member
اره خب من موافق ام ! یعنی خیلی خیلی موافقما!!همونطور که شما تعصب داشتی رو اعتقاداتتون ما هم تعصب داریم رو اعتقادتمون!!نه شما به این راحتی ها کوتاه میای نه ما !! بعد هممون هم میگیم اما طرف چه ادم بی منطقیه!! چون هیچ کدوممون منطق همو قبول نداریم!!جان خودم این وسط هیشکی هم تقصیر نداره ها!!
:thanks::smiliess (10):
انسان متعصب به کسی میگن که یه طرز تفکر رو بر اساس شرایط اطرافش بدون فکر قبول کنه ......بیخیال آقا....الان شما برو این تایپیک خودت عمق فاجعه رو متوجه میشی...من موندم ملت یه چیزی رو میشنون روش فکر نمیکنن؟ خوشم میاد چه حالی هم میکنن ....سریعا تکبیر میرن...

آخرین ویرایش:

sepidh gh

New member
انسان متعصب به کسی میگن که یه طرز تفکر رو بر اساس شرایط اطرافش بدون فکر قبول کنه ......بیخیال آقا....الان شما برو این تایپیک خودت عمق فاجعه رو متوجه میشی...من موندم ملت یه چیزی رو میشنون روش فکر نمیکنن؟ خوشم میاد چه حالی هم میکنن ....سریعا تکبیر میرن...

Pcr جون !من از اون دسته نیستم! اشکهای تو چشامو ببین !!!!من ....من !!! چرا اینطوری می کنی با من اخه شما!!!! من ...خودم رفتم دنبال اون چیزایی که شنیدم! بی طرف بی طرف!! مذهب تعصبی خیلی از این ادما رو هم قبول ندارم! فقط و فقط قران !! چون خودم بهش رسیدم!! !! بعد اصن خدا خودش گفته تو قران !دین اسلام ،میانه است!!یعنی نه افراط نه تفریط!!......ها؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چی؟؟؟؟؟دارم بدترش می کنم؟؟!!!!!چی گفتم مگه؟!وای نه ...!!!اخه ....چرا؟!!
کلا تو خوبی!جدی میگما!

epi_info

New member
دوستان عزیز یه کم آروم تر. صداتون تا دو کوچه اونروتر هم میره. مردم خوابن:bunnyearsmiley:

arezoo_68

New member
....اول یه سوال...آرزو خانم شما دقیقا چیکار میکنی که این پاسخ با نقل قولا اینجوری قاطی میشه؟...برا خودتون میگما..آخه اینجور یه نفر فک میکنه حرفای من حرفاش شماس بعد میترسم مغلطه بشه.:smiliess (3):
ببین ما برامون مهم نیست که تو اون کتابی که داره تفسیر میشه چی نوشته.....الان طرف ما تو این قسمت مفسرین هستن.خب مفسر ممکن هست نخواد منظور اصلی کتاب به نویسنده منتقل بشه و سعی کنه موضوع رو اونجور که خودش میخواد به دیگران بقبولونه و این اصلا ربطی به این نداره که تو اون کتاب به فکر کردن سفارش کرده باشه یا نه.بله قران به فکر کردن دعوت کرده.و ما هم همین کار رو میکنیم تا متوجه بشیم برداشت یه مفسر از یه ایه برداشت درستی بوده یا نه...
اول جواب سوالتون به جون خودم کار خاصی نمیکنم پاسخ به نقل قول میزنم گویا شعور کامپیوترم پایینه همه رو قاطی میکنه .:(50):
اخه من میگم قبل از من و شما کلی عالم این دین داره که هم درس تفسیر و خوندن هم میدونن چی به چیه کلی از فتواهای علما بر اساس همین تفاسیره پس نظارت وجود داره علم من و شما اونقدر نیس که بخوایم بفهمیم کی درس گفته کی نگفته بعدم کلی پروسه طی میشه تا یه کتاب اونم تفسیر قران مورد تایید قرار بگیره.

arezoo_68

New member
خدا برای چند تا زن گرفتن مردها اونقدر شرط گذاشته که عملا هیچ مردی حداقل مردای امروزی اگه واقعا فکر کنن میبینن از پسش بر نمیان
آهان اگه اینجور فکر میکنی میتونی یه نگاه به جامعه بندازی تا ببینی چه شرایط سختی گذاشته شده که هیچکس نمیتونه حتی فکر زن دوم رو هم داشته باشه.

جرات داره به کس دیگه حتی فکر کنه تا خودم واسه همیشه قدرت تعقل ازش بگیرم....نه خوشم اومد ....دیگه داشتم فکر میکردم شما اصن ازهوو اینا بدتون نمیاد......وای وای وای چقدم خشن......

از مهم ترین این شرطا رضایت زن اوله...اونوقت میتونی اون آیه ای که گفته رضایت زن اول برای ازدواج مهم هست رو بگی؟ازدواج که هیچ....صیغه کردن هیچ نیازی به رضایت نداره!!!

آهان اگه اینجور فکر میکنی میتونی یه نگاه به جامعه بندازی تا ببینی چه شرایط سختی گذاشته شده که هیچکس نمیتونه حتی فکر زن دوم رو هم داشته باشه
تفسیر سطحی جملتون :black_eyed:اینه که با این اوضاع اقتصادی مردا کلا بی خیال زن دوم شدن که باید بگم دست گل تحریما و تورم درد نکنه اما تفسیر عمقی جملتون:black_eyed:اینه که جامعه پر شده از مردا و زنایی که دائما به هم خیانت میکنن که باید بگم با این قوانینی که مردا تو مجلس دارن به اسم حمایت از کانون خانواده تصویب میکنن بایدم جامعه به گند کشیده بشه ولی این به قران و احکامش ربطی نداره
بلاخره مفهوم تفسیر سطحی و عمقی رو فهمیدین

a.sohrab

New member
آقا مشگل همه اینا بیکاریه !! Pcr هم فک میکنم بیکاریه که باعث شده فشار بهش بیادو به همه چی شک کنه (مخالف شک نیستم) اما کاملا معلومه که بر طبق دیدگاه جامعه شناختی و روز مرگی به مذهب نگاه میکنه .

اینو بدونیم وقتی سیاست قاطیه عقیده مون میشه نه میتونیم ادعای روشن فکری بکنیم و نه ......

این سیاست چه میکنه نامرد با آدما (منظورم از سیاستت کلیه نه طیف خاص ).........

PCR

New member
Pcr جون !من از اون دسته نیستم! اشکهای تو چشامو ببین !!!!من ....من !!! چرا اینطوری می کنی با من اخه شما!!!! من ...خودم رفتم دنبال اون چیزایی که شنیدم! بی طرف بی طرف!! مذهب تعصبی خیلی از این ادما رو هم قبول ندارم! فقط و فقط قران !! چون خودم بهش رسیدم!! !! بعد اصن خدا خودش گفته تو قران !دین اسلام ،میانه است!!یعنی نه افراط نه تفریط!!......ها؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چی؟؟؟؟؟دارم بدترش می کنم؟؟!!!!!چی گفتم مگه؟!وای نه ...!!!اخه ....چرا؟!!
کلا تو خوبی!جدی میگما!

نه سپیده اشکی تو چشات نمیبینما .....کو بالا رو نگاه کن....هان ...آره .. هههوو.....آهان این گرد خاک بود تو چشمت بود فوت کردم خوب شد......
خب منم دارم از قران میگم دیگه .من هم چیزی غیر از قران نگفتم که.....
نه اختیار داری چشاتون خوب میبینه....راستی میگم خوب شد الان چشات؟آره یه نگاه بالا کن.....نه خوب شد.....آهان...آهان ...کجا بودیم؟!!! بله بله...داشتم میگفتم... شما لطف داری شرمنده میفرمایین

آخرین ویرایش:

PCR

New member
اول جواب سوالتون به جون خودم کار خاصی نمیکنم پاسخ به نقل قول میزنم گویا شعور کامپیوترم پایینه همه رو قاطی میکنه .:(50):
اخه من میگم قبل از من و شما کلی عالم این دین داره که هم درس تفسیر و خوندن هم میدونن چی به چیه کلی از فتواهای علما بر اساس همین تفاسیره پس نظارت وجود داره علم من و شما اونقدر نیس که بخوایم بفهمیم کی درس گفته کی نگفته بعدم کلی پروسه طی میشه تا یه کتاب اونم تفسیر قران مورد تایید قرار بگیره.

اول جواب سوالتون به جون خودم کار خاصی نمیکنم پاسخ به نقل قول میزنم گویا شعور کامپیوترم پایینه همه رو قاطی میکنه .......اییییش .....این کامپیوتر ها هم که چقد شعورشون پایینه......:smiliess (3):

علم من و شما اونقدر نیس که بخوایم بفهمیم کی درس گفته کی نگفته...... آرزو اونوقت اگه علممون نمیرسه از کجا بفهمیم کدوم درست هست؟مثل اینکه ما به هیچ طریق نباید بفهمیم کدوم درسته تا هدایت بشیم....آخرش باید یه ذره فکر داشته باشیم تا بفهمیم کدوم درسته کدوم غلط.....
اصن یه چیزی.....قران برای هدایت بشریت هست.بعد چرا حرفاش رو جوری نگفته که بشریت متوجه بشه؟میدونی مثل چی هست....ما بخوایم مثلا چندتا بچه 8 ساله رو تربیت کنیم بعدش بیام یه جوری صحبت کنیم که متوجه نشن.اونوقت فک نمیکنی که ما یه کار مسخره کردیم.ادعای تربیتشون رو کردیم در حالی که یه جوری صحبت کردیم که متوجه نشن.

آخرین ویرایش:

PCR

New member
آهان اگه اینجور فکر میکنی میتونی یه نگاه به جامعه بندازی تا ببینی چه شرایط سختی گذاشته شده که هیچکس نمیتونه حتی فکر زن دوم رو هم داشته باشه
تفسیر سطحی جملتون :black_eyed:اینه که با این اوضاع اقتصادی مردا کلا بی خیال زن دوم شدن که باید بگم دست گل تحریما و تورم درد نکنه اما تفسیر عمقی جملتون:black_eyed:اینه که جامعه پر شده از مردا و زنایی که دائما به هم خیانت میکنن که باید بگم با این قوانینی که مردا تو مجلس دارن به اسم حمایت از کانون خانواده تصویب میکنن بایدم جامعه به گند کشیده بشه ولی این به قران و احکامش ربطی نداره
بلاخره مفهوم تفسیر سطحی و عمقی رو فهمیدین

نه ...ببین این حرف من یه برداشت داشت....و اون این بود که جامعه نشون میده که شرایط نه تنها سخت نیست که باعث ازدواج n ام نشه بلکه داره تشویق میکنه به این کار .شما یکی از پارامترهای حرف من رو که گفتم به جامعه نگاه کن رو گرفتی بعد یه بار یه قسمت از جامعه رو در نظر گرفتی و یه بار دیگه یه قسمت دیگه از جامعه.که این کار در مورد حرفهایی صدق میکنه، که تو حرف مورد نظر مشخصا پارامتری وجود داشته باشه که به یه واقعیت عینی اشاره کرده باشه.که اون واقعیت به طور ذاتی از دو قسمت تشکیل شده باشه....بعد ما به اون واقعیت مراجعه میکنیم و دوتا منظور حرف رو متوجه میشیم.که این منظور ها رابطه عرضی با هم دارن و اینطور نیست که بگیم یکی سطحس هست و دیگری عمقی.
در ضمن این که مردا و زنا که به هم خیانت میکنن ربطی به قانون حمایت از خانواده نداره...وقتی به مرد اجازه داده شده که صیغه کنه دیگه نیازی به لایحه خانواده نیست.

PCR

New member
آقا مشگل همه اینا بیکاریه !! Pcr هم فک میکنم بیکاریه که باعث شده فشار بهش بیادو به همه چی شک کنه (مخالف شک نیستم) اما کاملا معلومه که بر طبق دیدگاه جامعه شناختی و روز مرگی به مذهب نگاه میکنه .

اینو بدونیم وقتی سیاست قاطیه عقیده مون میشه نه میتونیم ادعای روشن فکری بکنیم و نه ......

این سیاست چه میکنه نامرد با آدما (منظورم از سیاستت کلیه نه طیف خاص ).........
الان فک کنم به نظرت فروید هم بیکار بوده رفته رو این مسائل شک کرده و فکر کرده.....اصن یه چیزی....... شما فروید پدر علم روانشناسی رو اصن قبول داری؟همچین بدت نمیومد سر به تنش نباشه ها ..آهان...دیدگاه من روزمرگی هست؟دستت درد نکنه که اصن دیدگاه منو روانشناسی کردیا.... بابا روانشناس ........میتونی دقیقا توضیح بدی با کدوم دید به مسئله نگاه کردی تا متوجه روزمرگی نگاه من به دین شدی؟اصن شما که اصولا دیدگاه افراد براتون مثل یه کتاب باز هست میشه توضیح بدی دقیقا کدوم قسمت نظرات من تونست شما رو متوجه این مهم بکنه که نگاه من به دین از روزمرگی نشات میگیره؟..... ممنون میشم....یعنی با این کارتون خانواده ای رو از نگرانی در میاریدا

آخرین ویرایش:

a.sohrab

New member
چرا اینقدر به هم ریختی pcr؟! یه بار دیگه تایپیکاتو بخون ،ببین نشون نمیده که عقیدت با دیدگاه سیاسیت عجین شده ، نوع نوشته ها تو ببین چن سطرشو فقط داری به توصیف احساساتت و....

میپردازی،حکومت، دین ،سیاست ،مشکلات شخصی نباید با هم قاطی بشن ،شک باید خالص باشه دادا (خوتو با فروید مقایسه میکنی !!)من گفتم که مخالف شک نیستم ،دیگه ما شک بالاتر از شک
دکارتی نداریم،شک عقلانی دور از احساس .....

PCR

New member
چرا اینقدر به هم ریختی pcr؟! یه بار دیگه تایپیکاتو بخون ،ببین نشون نمیده که عقیدت با دیدگاه سیاسیت عجین شده ، نوع نوشته ها تو ببین چن سطرشو فقط داری به توصیف احساساتت و....

میپردازی،حکومت، دین ،سیاست ،مشکلات شخصی نباید با هم قاطی بشن ،شک باید خالص باشه دادا (خوتو با فروید مقایسه میکنی !!)من گفتم که مخالف شک نیستم ،دیگه ما شک بالاتر از شک
دکارتی نداریم،شک عقلانی دور از احساس .....
نوع نوشته ها تو ببین چن سطرشو فقط داری به توصیف احساساتت و....

میپردازی
یعنی تو الان اون قسمت توصیف احساسات رو جدی گرفتی؟نکنه فک کردی اون قسمت که من گفتم مثلا اشک تو چشام جمع شده فک کردی واقعا اشک تو چشام جمع شده.یا مثلا همین پست قبلی...فک کردی من بهم ریختم؟؟از شما بعید بودا...شما باید لحن طرف رو بهتر از همه روانشناسی کنی که.....

a.sohrab

New member
نه داری اشتباه میکنی pcr (مهم نیست که تو واقعا اون رفتار رو داری یا نه ،انرژی روانی که صرف شده مهمه که به چه سمت رفته ........)
چون که نتونستیم منظور هم رو بفهمیم من بحث رو ادامه نمیدم........

موفق باشی

آخرین ویرایش:

arezoo_68

New member
اول جواب سوالتون به جون خودم کار خاصی نمیکنم پاسخ به نقل قول میزنم گویا شعور کامپیوترم پایینه همه رو قاطی میکنه .......اییییش .....این کامپیوتر ها هم که چقد شعورشون پایینه......:smiliess (3):

علم من و شما اونقدر نیس که بخوایم بفهمیم کی درس گفته کی نگفته...... آرزو اونوقت اگه علممون نمیرسه از کجا بفهمیم کدوم درست هست؟مثل اینکه ما به هیچ طریق نباید بفهمیم کدوم درسته تا هدایت بشیم....آخرش باید یه ذره فکر داشته باشیم تا بفهمیم کدوم درسته کدوم غلط.....
اصن یه چیزی.....قران برای هدایت بشریت هست.بعد چرا حرفاش رو جوری نگفته که بشریت متوجه بشه؟میدونی مثل چی هست....ما بخوایم مثلا چندتا بچه 8 ساله رو تربیت کنیم بعدش بیام یه جوری صحبت کنیم که متوجه نشن.اونوقت فک نمیکنی که ما یه کار مسخره کردیم.ادعای تربیتشون رو کردیم در حالی که یه جوری صحبت کردیم که متوجه نشن.
چون شما از پیچوندن حرفا خوشت نمیاد برای فهم بهتر حرفم یه مثال ساده میزنم ببین من میگم ما دانش تفسیر رو نداریم و نباید خودمون تفسیر کنیم باید از تفسیر کسی که تو این راه عمرش رو گذاشته و علمش رو داره و صد البته مورد تایید عالمای دین هست استفاده کنیم ببین من واسه ارشد ایمنی شناسی شرکت کردم برای موفق شدن از کتابای ادمایی استفاده کردم که عمرشون رو تو این راه گذاشتن علمش رو داشتن و صدالبته مورد تایید همه ی دانشمندان این علم هستن هر کتابی رو نخوندم نگفتم از کجا معلوم شاید اینا خواستن من و گمراه کنن خودمم که با دانشی در حد لیسانس نمیتونم ادعا کنم که من برداشت های خودم رو قبول دارم و پس خدا قوه ی تعقل رو برای چی به من داده .این قوه تعقل مال زمانیه که دانش من به حدی برسه که تو این رشته حرفی برای گفتن داشته باشم اون موقع میتونم بگم چه مطالبی تو کتابی مثل کتاب ابول عباس درسته چی غلط .حالا یه عده هم رشته تحصیلیشون تفسیره و این بر عهده اوناس اگه یه طلبه با دانش طلبگیش بیاد به شما بگه فلان مطلب در رشته بیوتکنو اشتباه چون من دوتا کتاب از این موضوع خوندم چقدر به عقلش شک میکنین حالا شده حکایت ما با دوتا کتاب خوندن میخوایم بفهمیم چی درسته چی غلط .تنها راه دونستن حقیقت پیدا کردن یه ادم مورد تایید و عالم تو زمینه تفسیره و اعتماد به تفسیر اون
خداییش از این مثال ملموس تر دیگه ندارم اگه خوابی امید وارم بیدار شده باشی ولی اگه خودت رو به خواب زدی جون من بگو من این همهatpهدر ندم

آخرین ویرایش:

arezoo_68

New member
نه ...ببین این حرف من یه برداشت داشت....و اون این بود که جامعه نشون میده که شرایط نه تنها سخت نیست که باعث ازدواج n ام نشه بلکه داره تشویق میکنه به این کار .شما یکی از پارامترهای حرف من رو که گفتم به جامعه نگاه کن رو گرفتی بعد یه بار یه قسمت از جامعه رو در نظر گرفتی و یه بار دیگه یه قسمت دیگه از جامعه.که این کار در مورد حرفهایی صدق میکنه، که تو حرف مورد نظر مشخصا پارامتری وجود داشته باشه که به یه واقعیت عینی اشاره کرده باشه.که اون واقعیت به طور ذاتی از دو قسمت تشکیل شده باشه....بعد ما به اون واقعیت مراجعه میکنیم و دوتا منظور حرف رو متوجه میشیم.که این منظور ها رابطه عرضی با هم دارن و اینطور نیست که بگیم یکی سطحس هست و دیگری عمقی.
در ضمن این که مردا و زنا که به هم خیانت میکنن ربطی به قانون حمایت از خانواده نداره...وقتی به مرد اجازه داده شده که صیغه کنه دیگه نیازی به لایحه خانواده نیست.
صادقانه بگم کلا از حرفات چیزی نفهمیدم به نظر من تمام قانونایی که داره به اسم حمایت از خانواده تایید میشه صدمه بزرگی به کانون همون خانواده ها میزنه تو یه جا از من پرسیدی کجای قران نوشته رضایت زن اول لازمه من قبلا هم بهت گفتم دانش قرانیم اونقدر بالا نیس که بهت بگم کدوم ایه ولی میدونم تا همین چند سال پیش این رضایت هم قانونی بود هم شرعی (منظورم ازدواج رسمیه نه صیغه)که تا اونجا که من یادمه صحبت بود که این قانون رو بردارن .مهریه عندالمطالبه است و کسی که اول زندگیش با به عهده گرفتن دینی که در توانش نیست زندگیش و با دروغ اغاز میکنه باید مجازات بشه به اسم حمایت اول گفتن مهریه قصدی بشه بعدم گفتن تا فلان قد برن زندان بیشتر از اون زندانی نداره در حالی که شرعا هم دروغ گفتن حرامه و مجازات داره هم تاکید شده مهریه حق زنه و هر لحظه که زن بخواد میتونه اون و طلب کنه اقایون بجای حل مساله و فرهنگ سازی که بابا اگه مهریه بالا بود قبول نکن صورت مساله رو پاک کردن و راه در رو نشون دادن کار دین درسته اما کار کسایی که به اسم دین راه فرار برا خودشون درس میکنن بحثش جداس
قبلا بهت گفتم علم تفسیر رو ندارم اما فقط برای اینکه این قضیه برداشت سطحی و عمقی حل بشه این مثال و میزنم .یه مریض با علائم بیماری از روی ظواهر هر کسی که حتی دانش پزشکی رو هم نداره براش دارو تجویز میکنه چون مطابق چیزایی که میبینن و دانش اندکی که حالا طی تجربه بدست اوردن نتیجه گیری میکنن ولی یه دکتر داروش و بر اساس برگه از مایشی میده که وضعیت داخلی بیمار رو نشون میده این میشه برداشت عمقی یعنی در نظر گرفتن تمام جوانب .قران هم همینه ما با خوندن بعضی ایه ها و خوندن ترجمه اون یه برداشت سطحی میکنیم اما یه مفسر به زمان نزول اون ایه موقعیتی که اون ایه نازل شده و صدالبته با تسلط به علوم عرب تفسیر میکنه که میشه برداشت عمقی .

shokouhi

New member
این نظر امام علی دیگه
اگه ازش ایراد بگیریم یا میریم زندان یاشاید جهنم
هرچی ایشون بگن همونه

PCR

New member
چون شما از پیچوندن حرفا خوشت نمیاد برای فهم بهتر حرفم یه مثال ساده میزنم ببین من میگم ما دانش تفسیر رو نداریم و نباید خودمون تفسیر کنیم باید از تفسیر کسی که تو این راه عمرش رو گذاشته و علمش رو داره و صد البته مورد تایید عالمای دین هست استفاده کنیم ببین من واسه ارشد ایمنی شناسی شرکت کردم برای موفق شدن از کتابای ادمایی استفاده کردم که عمرشون رو تو این راه گذاشتن علمش رو داشتن و صدالبته مورد تایید همه ی دانشمندان این علم هستن هر کتابی رو نخوندم نگفتم از کجا معلوم شاید اینا خواستن من و گمراه کنن خودمم که با دانشی در حد لیسانس نمیتونم ادعا کنم که من برداشت های خودم رو قبول دارم و پس خدا قوه ی تعقل رو برای چی به من داده .این قوه تعقل مال زمانیه که دانش من به حدی برسه که تو این رشته حرفی برای گفتن داشته باشم اون موقع میتونم بگم چه مطالبی تو کتابی مثل کتاب ابول عباس درسته چی غلط .حالا یه عده هم رشته تحصیلیشون تفسیره و این بر عهده اوناس اگه یه طلبه با دانش طلبگیش بیاد به شما بگه فلان مطلب در رشته بیوتکنو اشتباه چون من دوتا کتاب از این موضوع خوندم چقدر به عقلش شک میکنین حالا شده حکایت ما با دوتا کتاب خوندن میخوایم بفهمیم چی درسته چی غلط .تنها راه دونستن حقیقت پیدا کردن یه ادم مورد تایید و عالم تو زمینه تفسیره و اعتماد به تفسیر اون
خداییش از این مثال ملموس تر دیگه ندارم اگه خوابی امید وارم بیدار شده باشی ولی اگه خودت رو به خواب زدی جون من بگو من این همهatpهدر ندم

آهان آرزو خانم به این میگن مغلطه.......بهش هم میگن مغلطه قیاس مع الفارق شما میخواین به روش استقرایی حرفتو ثابت کنی و اشکالی که داره این هست که شما اومدی یه مثال زدی که وجه تشبیه های اون کاملا با هم جور در نمیاد....ما وقتی که میخوایم با مثال چیزی رو توضیح بدیم باید دقت کنیم که تمام مواردی که داریم تو تشبیه میاریم ویژگی های موضوع اصلی رو داشته باشه.کار شما دقیقا اینطور هست که بخوایم با مقایسه مرغ و یه پرنده ثابت کنیم که مرغ پرواز میکنه.....مثلا بگیم کبوتر بال داره مرغ هم بال داره....کبوتر پر داره مرغ هم پر داره پس مرغ پرواز می کند.در حالی که ما در نظر نگرفتیم که ویژگی های بال مرغ با بال کبوتر فرق داره و به خاطر اینکه این ویژگی ها رو در نظر نگرفتیم به نتیجه اشتباه رسیدیم .تو هر دوتا مثالی که زدی این حرف صادق هست.....ببین دکتر از مرگ بیمار هیچ سودی نمیبره که هیچ ضرر هم میکنه...پس تمام تلاشش رو میکنه که کارهای درست رو انجام میده که تجویز درست رو انجام بده همین طور مثال درسی که گفتی.....اما موضوعی که رو تفسیر هست این هست که عده ای برای اینکه به منافع خودشون که همون باوروندن ایده های خودشون به افراد هست با استفاده از مغلطه سعی در قبولوندن منظور خودشون رو دارن نمونش همین مغلطه مثال دکتر و ...در واقع این مثال رو هم خودشون درست کردن که به مردم بقبولونند که شما تنها باید منظوری که ما برداشت میکنیم رو قبول کنید.......در ضمن من خودم هم دوتا کتاب نخوندم که بخوام بیام نظر بدم ...اینقد میدونم که تفسیر ها رو تشخیص بدم و فلسفه میدونم که کسی نتونه با حرفاش منو بپیچونه , و برداشت خودش رو به من بقبولونه......
سلطه گری را گفتند چه خوری؟ گفت گوشت ملت...گفتند چه نوشی؟ گفت خون ملت....گفتند چه پوشی؟ گفت پوست ملت گفتند اینها را از چه راهی به دست می آوری؟ گفت از جهل مردمان گفتند از جهل مردم چگونه نگهداری میکنی؟ گفت در جعبه طلایی تقدس
قضیه همین هست.که عده ای میگن ای ملت شما نمیخواد فکر کنید(جهل) ما خودمون که کارمون درست هست (تقدس) فکر میکنیم و بهتون میگیم که باید چیکار کنید.شما که اصن نمیتونین فکر کنید که ......این وظیفه رو به ما بسپارید....
کاری که معبد کرد ...کاری که کلیسا کرد ..کاری که....

ما کاری به قوانین جامعه نداشته باشیم....وقتی اسلام صیغه رو درست دونسته این دیگه مشکل قوانین جامعه نیست که یه مرد به خودش اجازه میده چندتا زن بدون اطلاع هیشکس صیغه کنه......
آرزو خانم میگم اینا رو ولش کنیم.میگم شما هم دل پری داری از این مردهایی که چندتا چندتا زن میگیرنا...رو نمیکنی...

آخرین ویرایش:
بالا