نظرتون درباره ی این دو گفته ی امیرمومنان چیست ؟؟!!!

matin

New member
به تمام خواسته های مشروع زن جواب مثبت ندهید تا به برآوردن خواسته های نامشروع خود طمع نورزند !!!

زن همه اش شر است و بدتر از آن ، اين كه وجود او لازم است !!!

68m

New member
میشه منبع تون و موضوع ای که در اون این گفته از امام نقل شده بگین؟ ممنون !!!!

matin

New member
متن عربی حکمت 238 :
وقال عليه السلام : الْمَرْأَةُ شَرٌّ كُلُّهَا، وَشَرُّ مَا فِيهَا أَنَّهُ لاَ بُدَّ مِنْهَا

pariiisa

New member
اولا که هیچ وقت هر حرفیو به افراد مقدس 1مذهب ربط ندین دوما اینکه حتی اگه این حرفا متعلق به امام علی باشه بعید میدونم معنی سطحی و توهین آمیزی داشته باشه پس لطفا سطحی برداشت نکنید چون از انسانی به این بزرگی و با این همه سوابق درخشان بعیده حرف نپخته و توهین آمیزی زده باشه:riz277:

امین خان

New member
[راستیتشو بخوای من علاقه ی زیادی به تاریخ کهنم دارم به هویتم دارم . من اظهار نظری ندارم هم میتونه درست باشه وشاید نه ولی بهر حال امیدوارم که همسن و سالای ما هر عقیده ای که دارن وبه هر مذهبی که گرایش دارن داشته باشن چون دین یه چیز شخصیه . آرزو میکنم که آگاه بشن وخودشون به این نتیجه برسن که پیامبر آزاده ی ما زرتشت به قولی شاید در حدود 6000 هزار سال پیش مسائل بنیادی دین که شامل نماز ،رو زرستاخیز ،پل چینود"پل صراط"،و...می باشدوبیان کرده . وایرانی ها از گذشته های دور یگانه پرست بودن وهستن اگه گذشته به اسم اهورا مزدای پارسی ،امروز با نام الله عربی . به هر حال سانسور مانع رشد فکری ماست نمی دونم شاید از طریق همین ایمیل یه روزی رد مارو بگیرن خدا میدونه.
پایند ه ایر ان

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: pari20

324mehrdad

New member
کاملن موافقم.....فقط خدا می دونه زن ها چه موجوداتی هستند.....:smiliess (3):

reza.n

New member
دوست محترمم ،ناشناس جواب و گفتن.بحث بیشتر بیهوده است.

saeideh68

New member
مذهب شوخی سنگینی بود که محیط بامن کرد..یک عمر مذهبی ماندم بی انکه خدایی داشته باشم....

امین خان

New member
دروغ نگفتن بچه های پزشکی و زیر گرو ههای وابسته املای ضعیفی تو فارسی نسبت به انگلیسی دارن . دوست عزیز "کاملن "و با ید اینجوری نوشت کاملآ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟:5:

reza.n

New member
به نظرم هرکسی که مطالعه داشته باشه و البته انصاف می فهمه که اسلام کامل تره.هرچقدر هم که سر مسایل مختلف توش بحث باشه.:riz304:

324mehrdad

New member
دوست عزیز تنوین گذاشتن برای عرب هاست...دقت کن:smiliess (3):
دروغ نگفتن بچه های پزشکی و زیر گرو ههای وابسته املای ضعیفی تو فارسی نسبت به انگلیسی دارن . دوست عزیز "کاملن "و با ید اینجوری نوشت کاملآ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟:5:

aohm

New member
از رفتار علی (ع) با زهرا (س) انطور که تاریخ گفته مشخص است که زن از دیدگاه ایشان چگونه است در ضمن بجز قران که بطرز معجزه وارتحریف نشده در احادیث با توجه به فراز ونشیب تاریخ هر گفته ای را نمی توان راحت پذیرفت بخصوص راجع به علی که اختلافات ظاهرا تا قیامت ادامه دارد زن در قران بسیار محترم و دارای ارزش است وعلی قران ناطق.

بسيار جواب قشنگ و كاملي دادي آفرين
بنظرم همون جمله اولت رو هم اگه كسي بهش فكر كنه ديگه همه چي براش روشن بشه

امین خان

New member
آفرین به این میهن پرستیت

هرچند که این شیوه ی نوشتن یه چیز قرادادی ولی باید این طرز فکرتو به خدا طلاگرفت اینجور طر ز فکری قابل ستایشه . دوست عزیز نمیدونم تا چه حد با شیوه ینگارش دین دبیره آشنایی داری این الفبا که الفبای قالب در کتب زرتشتی محسوب میشه به گفته ی شرق شناسان غربی بهترین حروف البایی محسوب میشه که هم ظرف 2 ال 3 ساعت میشه یادش گرفت وهمچنین با بهترین تلفظ ادا میشه . به امید آنکه حداقل الفبای ما الفبای خودمون بشه اون چیزی که داشتیم . همون جوری که زبان چینی و الفبای چینی مال چینه این الفبا هم مال ما پارس زبان هاست . تو صیه میکنم این حروف الفبارو یاد بگیر وبه دیگران یاد بده .

نگاه

New member
در مورد دومی به نظر من شر که امام علی فرمودند به این معنی شر که توی فارسی رایجه نیست، حتی بعضی کلمات در زبان خودمون توی استانهای مختلف ممکنه معانی متفاوتی داشته باشه! و تو زندگی ایشون با حضرت فاطمه تاثیر همچین دیدگاه بدی رو نمی بینیم.
به هر حال من فکر میکنم منظور این بوده که با متاهل شدن مرد،مسئولیت هایی به دوشش می افته و برای اینکه بتونه زندگی آبرومندانه و راحتی برای خانواده اش فراهم کنه درگیر مشکلات زیادی میشه(خصوصا اگه پشتوانه نداشته باشه) و همچنین تعهدهایی میده که باید به اونا عمل کنه، و دیگه اینکه در قبال زن و فرزند مسئوله و اتفاقات زندگی به او نسبت داده میشه و ...که این همه مسئولیت طبعا استرس و درگیری ذهنی به دنبال داره.

و الا اگه مرد، زن نگیره آقای خودشه، غلام خودش! شب هم هر جا سرش افتاد پایین(از خواب) خونشه!! ولی با این وجود تجردی احساس بدتری نسبت به تاهلی داره!!

( اتفاقا آقا متین من یه تاپیک نوشته بودم: افسانه سانسکریت در مورد زن.. اگه نخوندین یه نگاه بندازین خالی از لطف نیست).

آخرین ویرایش:

sahra.a

New member
سلام به همگی
متین خان بهتره درست معنی کنیم وچه خوبه گفته های افراد سرشناس را تحریف نکنیم.
بسم الله الرحمن الرحیم
الحکمه 238
مسولیة العیال وقال علیه السلام: المراة شرٌٍ کُلُّها ، وَ شَرٌّ ما فیها أنَّهُ لابُدَّ مِنها.
ترجمه:
حکمت 238 مشکلات تشکیل خانواده (اخلاقی ،اجتماعی) ودرود خدا براو فرمود: زن وزندگی ، همه اش زحمت ودردسر است وزحمت بارتر اینکه چاره ای جز بودن با او نیست.
.
.
.
.
بچه ها حالا قضاوت کنید ؟
به نظر شما این معنی با معنی آقای متین فرق تداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نگاه

New member
در مورد اولی هم نمیدونم چرا درمورد زن گفته ولی چیزی که مشخصه اینه همه انسانها اینطوری اند مثلا در تربیت بچه ها نباید هرچی میخوان زود براشون فراهم کنیم به قول معروف زیاد لی لی به لالاشون نذاریم! چون باعث میشه بچه عادت میکنه که هر چی اراده کرد توسط والدین فراهم بشه و خواسته هاش بزرگ تر و غیرمنطقی تر میشه، از آنجائیکه امکان رسیدن به همه خواسته ها وجود نداره باعث مشکلات بعدی میشه... (چیزی که متاسفانه الان تو جامعه میبینیم که والدین قدرت کنترل فرزندان رو ندارن).

شاید این ویژگی در زنها قویتره!! :smiliess (12):

ولی قابل توجه آقایون::smiliess (4): هرگز از این احادیث برداشت بد نکنند چون بسیاری از خانم ها اونقدر با فهم و کمالات هستن که شوهراشون هرگز احساس نمیکنند که گرفتار شر شدن، در حقیقت یار و همدم و غمخوارشون هستن و هیچ کسی هم نمیتونه جاشون رو بگیره!!

آخرین ویرایش:

matin

New member
دوستان من فقط همین دو جمله رو گذاشتم ، خطبه ها و حکمتهائی هست در نهج البلاغه و حتی آیه هائی در قرآن که خیلی ها بهشون ایراد میگرن ، ما تا میگیم علی رگ غیرت بالا میزنه "" اعتقادتون درست و به جا و محترم و متین "" ، فرض کنید من یه غیر مسلمون یا مسلمون سنی -- میگم فرض کنید -- رو این خطبه ها ایراد بگیرن واقعا جواب مشما اینه ؟؟؟؟!!!!

یه کم بیایم اعتقادتمون رو قوی کنیم یادمون نره تو اسلام که بچه ها میگن کاملترین هست میگه با تحقیق بهش برسین !!! خدائی چند درصد ماها که قرآن قرآن میکنیم ازش میدونیم من آیه ها و خطبه هائی سراغ دارم که اگه از منو توی شیعه بپرسم توش میمونیم

یه کم کنار اعتقاد تحقیق داشته باشیم ، یکی از دوستان یه معنی گذاشت باید بگم یه سر به نهج البلاغه بزن بعد قضاوت کن

بعضی از دوستان گفتن شان نزول تا حدودی درست گفتن ولی اگه به شان نزول هست چرا مخاطب عام ؟؟ نه مخاطب خاص ؟؟!!!

بچه ها به خاطر اعتقادتمون هم که شده یه کم مطالعه کنیم !!!

دوستمون واسه فرهنگ ایران قبل اسلام اشاره کرد ، ماها فرهنگمون غنیه !!! هر دینی دارین توش مطالعه کنین ، اگه هم دین نداریم لااقل یاد سخن امام حسین بیفتیم که اگه دین ندارین لااقل آزاده باشین .....

یه دوستمون در مورد قرآن گفت !! آیا میدونین تاریخچه ی جمع آوری قرآن چی بوده ؟؟!!! و این قرآنها در زمان کدام خلیفه جمع آوری شده

تعصب همراه با علم داشته باشیم

نزدیک این شبهای قدر یه کم در مورد زندگی اشخاص مطالعه کنیم
حضرت حیسن رو که این همه تو محرم براش عزاداری میکنیم چی میدونیم ازش ؟؟؟
«حسين بيشتر از آب، تشنه* لبيك بود، افسوس كه به جاي افكارش زخم*هاي تنش را نشانمان دادند و بزرگترين دردش را بي آبي ناميدند.» (دکتر شریعتی)

منم مثل شماها افرادی بودن که اینارو ازم پرسیدن و رفتم دنبالش !!!

منم مثل شماها نمیدونستم و فهمیدم اعتقاد کافی فایده ندراه !!!! چند درصد ماها که کل ماه رمضون رو روزه میگیرم تفسیر قرآن هم میریم ؟؟؟!!!!

امیدورام تلنگری باشه که اعتقاد شیعه به جای حب و بغض به حب و بغض و آگاهی تبدیل بشه

matin

New member
سلام به همگی
متین خان بهتره درست معنی کنیم وچه خوبه گفته های افراد سرشناس را تحریف نکنیم.
بسم الله الرحمن الرحیم
الحکمه 238
مسولیة العیال وقال علیه السلام: المراة شرٌٍ کُلُّها ، وَ شَرٌّ ما فیها أنَّهُ لابُدَّ مِنها.
ترجمه:
حکمت 238 مشکلات تشکیل خانواده (اخلاقی ،اجتماعی) ودرود خدا براو فرمود: زن وزندگی ، همه اش زحمت ودردسر است وزحمت بارتر اینکه چاره ای جز بودن با او نیست.
.
.
.
.
بچه ها حالا قضاوت کنید ؟
به نظر شما این معنی با معنی آقای متین فرق تداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

میتون بپرسم کدوم از این کلمات معنی زندگی میده !!! خواهشا تعصب همراه با علم داشته باشین

. چه بهتر که مطالعه کنیم و بدونیم هر چه تو اینترنت هست درست نیست و به جای سرچ در اینترنت یه بار نهج البلاغه رو بخونیم

بِسمِ اللهِ الرَّحمنِ الرَّحیم
وَ قَالَ [عليه السلام]
و درود خدا بر او ، فرمود :
الْمَرْأَةُ شَرٌّ كُلُّهَا
زن همه اش زحمت و دردسر است
وَ شَرُّ مَا فِيهَا أَنَّهُ لَا بُدَّ مِنْهَا .
و زحمت بارتر اينكه چاره اى جز بودن با او نيست.

بچه ها حالا قضاوت کنین !!!

من شرمندم که مثل خودتون جواب دادم ولی بقیه بچه ها قشنگ بحث کردن بدونه هیچ توهینی ولی شما ...............

آخرین ویرایش:

matin

New member
در ضمن بدک نیست یه بار خطبه ی متقین رو بخونیم ، ببینیم واقعا حسی بهمون دست میده !!!!

ببینیم مثل یه شخصی که شنید و در آخر خطبه میگه و فریادی زد که از بین رفت ، آیا ما هم همین طوریم ؟؟؟!!!!

ببینید آخر این خطبه مستقیم به خود امیر مومنان ایراد گرفته میشه ولی پاسخ میده !!! -- عربیش به گونه ای هست که میگه شخصی گفت یعنی ناشناس--نه اینکه بگه چون من فلانم درسته

پس خواهشا یه کم مطالعه کنیم

به گفته ی یکی از مدرسین حوزه اگه این سئوالات رو بیرون از مردم عادی بپرسین میگن طرف کافر شده ، در صورتی که ماها باید به عنوان کسی که اعتقاد داریم باید بدونیم

بالا