نظرات شرکت کنندگان کنکور ارشد آمار زیستی خرداد 92

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

biosta

Well-known member
ولی نمیدونم چرا از الان احساس میکنم اگه وارد رشته امار زیستی بشم چون کارشناسیم بیهوشی بوده ی جهت گیری خاصی نسبت ب من بوجود بیاد.

کمی آره
با توجه به رفتار خودت و این که کجا قبول بشوی هم آره هم نه
در صورت قبولی همیشه سرت رو در گروه بالا بگیر چون با تلاش خودت بدون هیچ سهمیه ای قبول شدی
بهرحال چند واحدی فکر کنم بیشتر از کسانی که لیسانس آمار بودند بایستی به عنوان پیش نیاز بگذرانی که آن هم بستگی به محل قبولیت و تشخیص گروه تعداد واحدش متفاوت هست
خودت رو آماده کن که در صورت قبول شوی روزهای سختی خواهی داشت و بیشتر از هم ی هایت بایستی تلاش کنی
تلاش هایی که سرانجام بسیار خوشی خواهد داشت .

biosta

Well-known member
منبع درسامون بیشتر انگلیسی هست یا فارسی؟
بیشتر انگلیسی ، به خصوص از ترم اول به بعد
دوستان در تابستون برای زبان انگلیسی وقت بگذارید .
می تونید این کار رو بیشتر برای لغات تخصصی آمار انجام دهید
یا متن های آماری
تو اینترنت بگردید فراوان و جود دارد .

biosta

Well-known member
جناب biosta !
شما قبلا راجع به نحوه ی طرح سوالات کنکور گفته بودید ! ولی من امسال فکر میکنم سوالات آمارریاضی و احتمال 90% به بالا از سوالات کنکور سالهای قبل رشته ی آمارریاضی بود !!!
طراح سوال نباید خودش سوال طرح کنه ؟ لااقل چندتا ! مثلا 10 تا ناقابل ! البته الان منظورم مبحث آمارریاضی و احتمال هستش !
من که خیلی خوشحالم از این بابت :whistle: چون به نفعم بود ! ولی برام عجیبه !!!
حدود یک سال پیش که قبول شده بودم در یک پست به همین موضوع پرداختم که کنکور سال 89-90 همین طور بود ودقیقا" 10 تا سوال از کنکور وزارت علوم در سوالات محض کنکور آمار زیستی آمده بود
اما پارسال که من قبول شدم اصلا" چنین نبود
بهرحال می دانیم که سوالات محض کنکور آمارزیستی سختی اش در حد سوالات ( با سختی متوسط ) محض کنکور وزارت علوم هست
داوطلبان سال بعد ، اما این هیچگاه به معنی حفظ کردن سوالات کنکور نیست!!! !
مثل من که انتظار داشتم سوالات وزارت علوم را در کنکور سال قبل ( که شرکت کرده بودم ) ببینم و چنین نشد !!!

Minaa.Gh

New member
حدود یک سال پیش که قبول شده بودم در یک پست به همین موضوع پرداختم که کنکور سال 89-90 همین طور بود ودقیقا" 10 تا سوال از کنکور وزارت علوم در سوالات محض کنکور آمار زیستی آمده بود
اما پارسال که من قبول شدم اصلا" چنین نبود
بهرحال می دانیم که سوالات محض کنکور آمارزیستی سختی اش در حد سوالات ( با سختی متوسط ) محض کنکور وزارت علوم هست
داوطلبان سال بعد ، اما این هیچگاه به معنی حفظ کردن سوالات کنکور نیست!!! !
مثل من که انتظار داشتم سوالات وزارت علوم را در کنکور سال قبل ( که شرکت کرده بودم ) ببینم و چنین نشد !!!

صدها تست کنکور که قابل حفظ کردن نیست ! بهرحال کسی که قصد داره قبول بشه حتما باید یاد بگیره !!!

mortezahaji

New member
بیشتر انگلیسی ، به خصوص از ترم اول به بعد
دوستان در تابستون برای زبان انگلیسی وقت بگذارید .
می تونید این کار رو بیشتر برای لغات تخصصی آمار انجام دهید
یا متن های آماری
تو اینترنت بگردید فراوان و جود دارد .

ممنون از فردا ک- ل-ا-س . زبانم شروع میشه. تعیین سطح دادم بعد از 5 سال نخوندن افتادم یک لول قبل از مهارت های ielts تا آخر تابستان طول میکشه تازه بعدش مهارت ها است.

Minaa.Gh

New member
هر کس بخواهد کاری را انجام دهد راهش را پیدا می کند
و هر کس نخواهد کاری را انجام دهد بهانه اش را ...

Minaa.Gh

New member
هر کس بخواهد کاری را انجام دهد راهش را پیدا می کند
و هر کس نخواهد کاری را انجام دهد بهانه اش را ...

oranous

New member
سلام. میشه بگین چی سرچ کنیم بهتر به نتیجه می رسیم؟ به نظرتون اول از 504 وردز شروع کنیم بهتر نیست؟

hsbabr2012

New member
دوستان عزیز سلام. طاعات و عبادات همگی قبول باشه.
من دارم به این نتیجه میرسم که امار زیستی نرم. دلایل زیادی برای خودم اوردم. یک دلیلش این بود که من واقعا زحمتیکه برای کنکور امار ریاضی کشیدم اونقدر برای امار زیستی نکشیدم و خدا کمکم کرد و رتبه خوبیهم آوردم.
دلیل دیگش اینه که بنظرم کنکور زیستی قبولیش خیلی راحتتر از کنکور آمار ریاضی هستش و اگر کسی الان بره رشته ای مثل امار اقتصاد میتونه بعدا دوباره زیستیهم بخونه جه بسا افرادی هستند که اینطوری ادامه تحصیل دادن و علمشون هم کاملتره.
مزیتی که داره که الانم گفتم اینه که زمانیکه در چند گرایش ادامه تحصیل بدی اشراف بیشتری بروی رشته خودت داری وبا خیلی از مسائل دیگه نامانوس نیستی.

دلیل دیگم اینه که احساس میکنم زیستی برام تازگی نداره و رشته ای مثل اقتصاد تازگیه بیشتری برام داره و میتونم تو این رشته مطالب کاربردیه جالبیرو دنبال کنم.

m.kz

New member
من دارم به این نتیجه میرسم که امار زیستی نرم. دلایل زیادی برای خودم اوردم. یک دلیلش این بود که من واقعا زحمتیکه برای کنکور امار ریاضی کشیدم اونقدر برای امار زیستی نکشیدم و خدا کمکم کرد و رتبه خوبیهم آوردم.
دلیل دیگش اینه که بنظرم کنکور زیستی قبولیش خیلی راحتتر از کنکور آمار ریاضی هستش و اگر کسی الان بره رشته ای مثل امار اقتصاد میتونه بعدا دوباره زیستیهم بخونه جه بسا افرادی هستند که اینطوری ادامه تحصیل دادن و علمشون هم کاملتره.
مزیتی که داره که الانم گفتم اینه که زمانیکه در چند گرایش ادامه تحصیل بدی اشراف بیشتری بروی رشته خودت داری وبا خیلی از مسائل دیگه نامانوس نیستی.

دلیل دیگم اینه که احساس میکنم زیستی برام تازگی نداره و رشته ای مثل اقتصاد تازگیه بیشتری برام داره و میتونم تو این رشته مطالب کاربردیه جالبیرو دنبال کنم.
دوست عزیز البته هرکسی نظر خودشو داره و هرکسی باید ببینه به چی بیشتر علاقه داره ولی یکی از بهترین استادای من که خیلی واسه انتخاب رشته باهاش مشورت کردم اینجور الویت بندی کرد اول آمار بیمه بعد آمار زیستی و بعد آمار اقتصادی و امار ریاضی هم در آخر
حتی یکی از بهترین و موفق ترین دانشجوهای دکترای آمار کاربردی یعنی همون اقتصادی بود که حتی تدریسم میکرد توی دانشگاه به ما گفت که برین آمار زیستی بخونین آینده ی شغلی و مالی بهتری داره.اینو از خیلی از دانشجوهای ارشد و دکترا و حتی اساتید شنیدم.خواستم چیزایی که فهمیدمو به شماهم بگم شاید بتونه بتون کمک کنه.
ایشالا که تصمیم درستو بگیرین و موفق شین :)

biosta

Well-known member

سلام حسین جان
صحبت هایم رو باهت کردم هر طور خودت صلاح می دانی
میدنم چرا چنین انتخابی کردی
یکی از دلایلت اینه که :
بعدا" هم می توانم آمار زیستی قبول شوم ولی بعدا" شاید دوباره رتبه 17 کنکور آمار محض نشوم
خوب این هم یک دلیله اما می دانم دلیل های محکم تری هم برای انتخابت داری ،
اصلا" قرار نیست هیچ کسی رو قانع کنی قراره انتخابت رو قطعی بگیری و خودت رو کاملا" قانع کنی
زندگی خودت هست و تصمیم خودت ، هنوز هم تا اعلام نتایج وقت هست که تصمیم قطعی بگیری و اطلاعات کسب کنی
به قول دانشجویان آمار زیستی مشهد که وقتی صحبت از شما میشه می گویند حسین هر طرف که برود برنده ست
برایت آرزوی بهترین ها را دارم هر کجا که هستی و در هر رشته ای که تحصیل می کنی آمار اقتصاد فردوسی یا آمار زیستی مشهد

biosta

Well-known member

hsbabr2012

New member
دوست عزیز البته هرکسی نظر خودشو داره و هرکسی باید ببینه به چی بیشتر علاقه داره ولی یکی از بهترین استادای من که خیلی واسه انتخاب رشته باهاش مشورت کردم اینجور الویت بندی کرد اول آمار بیمه بعد آمار زیستی و بعد آمار اقتصادی و امار ریاضی هم در آخر
حتی یکی از بهترین و موفق ترین دانشجوهای دکترای آمار کاربردی یعنی همون اقتصادی بود که حتی تدریسم میکرد توی دانشگاه به ما گفت که برین آمار زیستی بخونین آینده ی شغلی و مالی بهتری داره.اینو از خیلی از دانشجوهای ارشد و دکترا و حتی اساتید شنیدم.خواستم چیزایی که فهمیدمو به شماهم بگم شاید بتونه بتون کمک کنه.
ایشالا که تصمیم درستو بگیرین و موفق شین :)

سلام دوست عزیز. فکر نکنم دکترای امار اقتصاد هنوز تو ایران راه افتاده باشه!!!
در مورد کار و شغلم بنظرم فقط در مورد هیئت علمی شدن و اینها هستش و فقطم بدرد کسی میخوره که در مقطع دکتراهم ادامه تحصیل داشته باشه و بازم معلوم نیست دکترا بگیری و جایی به عنوان استاد قبولت کنن. وگرنه به غیراین با توجه به شرایط موجود تو هر رشته آمار کار با درامدی با توجه به رشتت پیدا نمیشه.مجبوری کاری رو بری که اصلا مربوط به رشتت نیست و حتی با مدرک لیسانس و ارشدم میشه اونکارو رفت.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: biosta

sanaz

New member
سلام دوستان طاعات و عباداتتون قبول باشه
جناب بیو بعضی از عزیزانی که آمار زیستی قبولن ولی به هر دلیلی آمار محض یا اقتصادیو انتخاب میکنن با توجه به اینکه قبلا گفتین تکمیل ظرفیت تو زیستی روش حسابی نیست پس چطور میشه؟کسی جایگزین نمیشه؟چطور میشه انصراف بدن کسای که نمیخوان برن آمار زیستی؟یا امکانه انصراف نیست؟
ممنون

biosta

Well-known member
سلام دوستان طاعات و عباداتتون قبول باشه
جناب بیو بعضی از عزیزانی که آمار زیستی قبولن ولی به هر دلیلی آمار محض یا اقتصادیو انتخاب میکنن با توجه به اینکه قبلا گفتین تکمیل ظرفیت تو زیستی روش حسابی نیست پس چطور میشه؟کسی جایگزین نمیشه؟چطور میشه انصراف بدن کسای که نمیخوان برن آمار زیستی؟یا امکانه انصراف نیست؟
ممنون

روی تکمیل ظرفیت حسابی باز نکنید
و برایش برنامه ای ، فکری نداشته باشید
تقریبا" یا به عبارتی اصلا " تکمیل ظرفیتی برای ارشد پزشکی وجود ندارد

مرجانه

New member
میشه بگین لبتاپی ک ب درد کارای آماری و ارشد امار میخوره باید چ جوری باشه؟ ظرفیت خاصی واسه نرم افزار های اماری باید داشته باشه یا نه با سیستم های معمولی هم میشه کار کرد؟

masoudjani

New member

سلام به همه دوستای نازنین انجمن
یه مدتی نبودم همچین دلم برا همتون تنگ شده بود
به به !!!
مژده ای دل که مسیحا نفسی می آید. که ز انفاس خوشش بوی کسی می آید(البته بوی آمار ریاضی می آید)
میبینم که رتبه خوبمون به دو دلی افتادن بین آمارریاضی و آمارزیستی!
منم دقیقا با نظر شما موافقم من برا کنکور آمارریاضی حدود 7 ماه مطالعه داشتم آخرشم خیلی باب دلم نشد
ولی با همون معلومات نخونده زیستی رو شرکت کردم جزو قبولی ها قرار میگیرم
یه تست umvueکنکور قبلی داشت فک کنم با همه تستای آمارریاضی اینجا برابری میکرد!!!
با این تفاسیر اینجا انجمن آمارزیستیه و دفاع از آمارریاضی زیاد به مزاق خیلیا خوش نمیاد مخصوصا مدیرانجمن بیواستا که اولا رشته خودش زیستیه و هیچکی به
ماست خودش نمیگه ترشه،بعدش این که مدیر این انجمنه و باید حامی و دفاع کننده از آمارزیستی باشه

masoudjani

New member
میشه بگین لبتاپی ک ب درد کارای آماری و ارشد امار میخوره باید چ جوری باشه؟ ظرفیت خاصی واسه نرم افزار های اماری باید داشته باشه یا نه با سیستم های معمولی هم میشه کار کرد؟
اما در مورد خرید لب تاب برا بچه های آماری
محاسبات آماری جز محاسبات خیلی سنگین کامپیوتری محسوب نمیشود اگه زیاد نمیخواید از جیب مبارک هزینه کنید یه لبتاب با پردازنده cor i3 هم میتونه کارتون رو راه بندازه(البته جز در شرایط بد مالی این نوع رو توصیه نمی کنم با قیمت حدود 1 تا 1.5 میلیون بستگی به برند)
متناسب ترین لبتاب برا بچه های آمار لب تاب هایی با پردازنده cor i5 می باشد که می شه گفت نسبت به قیمت و توان پردازشی قابل قبول میباشند و هر برنامه آماری را به راحتی اجرا میکنند(قیمت حدود 1.800 تا 2.5 میلیون بستگی به برند)
و حالا کسایی که میخواین یه لب تاب تووپ بگیرند مخوصا برا بازی و عملایات سنگین برن سراغ پردازنده چهار هسته ای Cor i7 که در حد کار بچه های گرافیست است(قیمت از 2.5 تا 3.5 میلیون)
اما در مورد برند لبتاب رو زیاد در نظر نگیرید چون همشون غیر از اپل تقریبا در یه سطح هستند
بعد از اپل با قیمت های نجومی اش (تا ده میلیون)
hp،toshiba،sony رو در اولیت داشته باشید باقیشون به جز فوجیتسو در یه سطح هستند(ترجیحا فوجیتسو نگیرید)
بگد لبتابی با این مشخصات می خواید(مارک به سلیقه خودتون)
cpu:intel cor i5
hdd:500
ram:4
grafic:2
قیمتشم به طور متوسط به 2 میلیون نمیرسه
بالاتر خواستید بگیرید
cpu:intel cor i7
hdd:1000
ram:8
grafic:4
کمپانی dell با این مشخصات یه مدل اینسپایرون 5521 داره که قیمتش 2.400 (به نظرم ارزششو داره)
دیگه انتخاب با خودتون

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا