نظرات شرکت کنندگان کنکور ارشد آمار زیستی خرداد 92

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

shs

New member
اگر همه ی شهرها ر انتخاب کرده اید قبول هستید
حتی من روزنه قبولی برای نمره 100 هم می گذارم امسال شاید آخرین فرد قبولی نمره ی 105 داشته باشه
شما که دیگه با این نمره حتما قبول هستید
رتبه که جرات نمی کنم بنویسم که چند می شوی
اما اگر هدفت قبولی هست 99 درصد مطمینم با انتخاب کردن همه ی شهرها و این نمره قبول هستی .

وای جناب بیوستا با این حرفتون انگار یه روزنه امید به روم باز شد آخه من گفته بودم که نمر ه ام 116 و بین 65 نفر 20 مین نفرم

تازه همه 16 دانشگاه رو زدم . همه رو ...
تهران - بهشتی - ایران - مدرس - توانبحشی - کرمانشاه - همدان - اصفهان - مازندران - شیراز - اراک - اهواز - یزد - شهر کرد - مشهد - کرمان

آخرین ویرایش:

shs

New member
من نمیدونم این بچه های کنکور داده زیر لفظی میخوان عایا که توی تخمین رتبه شرکت نمیکنن؟ :smiliess (12):
بابا هر کی رو میشناسین شرکت کرده یقشو بگیرین بیاد اینجا
یادمه دوستی میگفتن فقط کرمانشاه 120 شرکت کننده داشته بجنبین خوووووووووو :sdasdasd:

آی گفتی !!!!!!!!! من که به زور یکی از دوستامو ثبت نام کردم :eek:t0837h0nn8zfqu8ult

مرجانه

New member
خودتون قبلا رتبه م نو حساب کردید شده بود116.5
البته واسه من قبولی خودشم خیلی خوبه . ی سوال: رتبه با نمره چه فرقی داره تو قبولی؟
وشاید خیلی ازاوناییک نمره خوب اوردن نیومدن تخمین رتبه ک رتبه ما اینق بالا اومده!!!!!!!!!
بازم از لطفتون ممنون
التماس دعا

mortezahaji

New member
سلام دوستان
معمولا ترم اول چه درسایی میدن؟
منبع هر درس چیه؟

آخرین ویرایش:

shayeste

New member
سلام من نفر 21 هستم در 66 نفر با نمره 115 به نظرتون قبول میشم
به نظر من اگه همه جا رو زده باشی صددرصد قبولی
پارسال آخرین نمره فرد قبول شده 112 بود که تو اونو آوردی
امسال به نظر میرسه همه نمرات افت داشته باشن :motat:

biosta

Well-known member
سوال تکراریست و چند بار در جاهای مختلف جواب دادم بنابرین نمی خواستم وقت بگذارم بهرحال

خودتون قبلا رتبه م رو حساب کردید شده بود116.5
ی سوال: رتبه با نمره چه فرقی داره تو قبولی؟
وشاید خیلی ازاوناییک نمره خوب اوردن نیومدن تخمین رتبه ک رتبه ما اینق بالا اومده!!!!!!!!!

التماس دعا

سلام .

به نظرم خیلی ازاوناییک نمره خوب اوردن نیومدن تخمین رتبه ک رتبه ما اینق بالا اومده

به نظرم رقیب های جدی در سیستم تخمین رتبه شرکت می کنند و اون هایی که به قبولی شان شک دارند .
انهایی که انگیزه برای عدم شرکت در سیستم تخمین رتبه ندارند کسانی هستند که سیاهی لشگر کنکور اند
و چه بسا طبق عادت هر سال شرکت می کنند و یا این که خودشان می دانند امیدی به قبولی ندارند و دیگر انگیزه ای برای شرکت در تخمین رتبه ندارند .

راه تشخیص حدودی قبولی از روی رتبه
کسانی که در تخمین رتبه شرکت می کنند اغلب اغلب رتبه زیر 200 خواهند داشت پس رقیب جدی هستند پس اصلا" برای تخمین رتبه از تناسب استفاده نکنید
اگر رتبه ی داوطلبی در سیستم تخمین رتبه جزو نصفه اول باشه به نظرم امسال اگر همه ی شهر ها را زده باشه قبول هست .

راه تشخیص حدودی قبولی از روی نمره
سختی سوالات و کمتر شدن تعداد سوالات حذفی نسبت به سال قبل موجب کاهش نمره ی آخرین فرد قبولی می شود
کمتر شدن تعداد ظرفیت از 125 به 112 باعث می شود که نمره ی آخرین فرد قبولی افزایش یابد
با در نظر گرفتن این موارد و نیز افزایش کمی که می تواند در تعداد داوطلبان کنکور امسال نسبت به سال قبل وجود داشته باشد
بنابرین سال قبل که نمره ی آخرین فرد قبولی 112 بوده به نظرم امسال 105 یا شاید حتی 100 باشد ، نمی توان عددی دقیق گفت .
پرسیده بودید نمره با رتبه چه فرقی داره
این سوال را احتمالا" می دانند احتمالا منظورتان ارتباط بین نمره و رتبه هست که در این صورت بایستی بگویم که
کارنامه قبول شدگان کنکور را
برای سه سال به طور جدا از هم که مقایسه کرده بودم بدین نتیجه رسیدم
از رتبه ی حدود 30-25 به بعد در رشته ی آمار زیستی هر 2 یا سه نفر یک رتبه و یک نمره را دارند یعنی در نظر بگیرید که
هر سوال برای رتبه ی حدود 30 به بعد ( که فشردگی زیاد میشه ) در کنکور امار زیستی می تونه حدود 7 تا 9 تا رتبه را جا به جا کنه
کم و بیش در رشته های دیگر هم چنین فشردگی و رقابتی هست
به نظرم در رشته ی امار زیستی این فشردگی
( بر خلاف رشته هایی مثل پرستاری و روانشناسی که فشردگی نمره های قبولی به علت تعداد زیاد داوطلبان آن رشته هست )
به علت کم بودن تعداد سوالات نسبت به دیگر رشته ها هست
که باعث می شود هر سوال این تعداد رتبه را جا به جا می کند .

آخرین ویرایش:

biosta

Well-known member
اگر در جواب گویی به سوال بالا متواضع نبودم ببخشید
آخه از سوالات تکراری ناراحت میشم کلی تایپ می کنم اما باز همون سوال پرسیده میشه
بهرحال این پاسخ نظر من بود و درصدی را برای این کنار بگذارید که میتونه نظر biosta درست نباشه

Minaa.Gh

New member
کاشکی یکی از بچه ها که نمره خوبی رو در آزمون امسال کسب کرده می آمد درباره کنکور امسال هم به طور کلی و هم به طور جزئی زحمت می کشید توضیحی برای ماها که سال دیگه می خوایم شرکت کنیم می داد؟مخصوصا درباره سوالاتی که اومده بوده و این که از چه منابعی استفاده کرده بوده میزان مطالعش خلاصه هر چیزی که به درد می خوره.

یه توصیه ی مهمی که میتونم بگم اینه که حتما حتما "احتمال" بخونبد ! در حد پیشرفته ی رشته ی آمار نه ! در حد آمارزیستی !کنکورهای 3 - 4 سال پیشو نگاه بندازید دستتون میاد منظورم چیه :rolleyessmileyanim:
کاربردی ها رو کاملا مفهومی بخونید ! حتما "زبان" بخونید!!!
ریاضی هم تا به اینجا میدونم که ریاضی عمومی 1 کفایت میکنه :smilies:
موفق باشید ...

biosta

Well-known member
بهرحال این پاسخ نظر من بود و درصدی را برای این کنار بگذارید که میتونه نظر biosta درست نباشه

یاده صحبت های دکتر هلاکویی افتادم ( روانشناس )
می گوید کار خوب نکنید اگر توقع تلافی و جبران دارید چون در این صورت دارید معامله می کنید و دیگر مهربان نیستید و مهر طلبید
بهرحال به نظر میاد منظورشان من بودم !!
که یعنی جوابی نگذارم پست نگذارم نیایم اما اگر کاری می کنم نوشته ای می گذارم طلب کار نباشم

دوستان کاری رو به این نیت که روزی خوبیتان را برایتان جبران کنند انجام ندهید
چون در این صورت دچار افسردگی و بعد از آن دچار خشم شدید می شوید .!
این ها موارد ثابت شده روانشناسی هست

راستش من همیشه به خودم گفتم که کاری رو به خاطر بهشت یا جبران یا منفعتی که حالت معامله داره انجام نده
کار خوب رو برای این انجام بده که خوبه
به خاطر این که باهش رشد می کنی
به خاطر این که از خوبی کردن لذت می بری و به دیگران لذت می دهی
کار درست رو برای این نیت انجام بده .

sanaz

New member
سلام دوستان
معمولا ترم اول چه درسایی میدن؟
منبع هر درس چیه؟
تا این پست رو دیدم گفتم ایول...
خیلی رتبه برترامون کللییییییی استرس داشتن این آرامش خیالتونو تحسین میکنم همچنین قبولیتو تبریک میگم...:smilies-azardl (113بچه ها بیاین مام یاد بگیریم دیگه البته واقع بینم باشیم

Minaa.Gh

New member
یاده صحبت های دکتر هلاکویی افتادم ( روانشناس )
می گوید کار خوب نکنید اگر توقع تلافی و جبران دارید چون در این صورت دارید معامله می کنید و دیگر مهربان نیستید و مهر طلبید
بهرحال به نظر میاد منظورشان من بودم !!
که یعنی جوابی نگذارم پست نگذارم نیایم اما اگر کاری می کنم نوشته ای می گذارم طلب کار نباشم

دوستان کاری رو به این نیت که روزی خوبیتان را برایتان جبران کنند انجام ندهید
چون در این صورت دچار افسردگی و بعد از آن دچار خشم شدید می شوید .!
این ها موارد ثابت شده روانشناسی هست

راستش من همیشه به خودم گفتم که کاری رو به خاطر بهشت یا جبران یا منفعتی که حالت معامله داره انجام نده
کار خوب رو برای این انجام بده که خوبه
به خاطر این که باهش رشد می کنی
به خاطر این که از خوبی کردن لذت می بری و به دیگران لذت می دهی
کار درست رو برای این نیت انجام بده .

من به شخصه ازتون ممنونم :riz304:
همین که خیلی ها براتون آرزوی موفقیت میکنن یا تشکر میکنن ... نشون میده که همه اینجا قدر شما رو میدونن :28:

Minaa.Gh

New member
جناب biosta !
شما قبلا راجع به نحوه ی طرح سوالات کنکور گفته بودید ! ولی من امسال فکر میکنم سوالات آمارریاضی و احتمال 90% به بالا از سوالات کنکور سالهای قبل رشته ی آمارریاضی بود !!!
طراح سوال نباید خودش سوال طرح کنه ؟ لااقل چندتا ! مثلا 10 تا ناقابل ! البته الان منظورم مبحث آمارریاضی و احتمال هستش !
من که خیلی خوشحالم از این بابت :whistle: چون به نفعم بود ! ولی برام عجیبه !!!

sanaz

New member

من به شخصه ازتون ممنونم :riz304:
همین که خیلی ها براتون آرزوی موفقیت میکنن یا تشکر میکنن ... نشون میده که همه اینجا قدر شما رو میدونن :28:
کاملا با حرفتون موافقم
جناب بیو واقعا بی دریغ کنار بچه ها بودن حتی الان که کنکور تموم شد قدم به قدم هستن با بچه ها موفق باشن

Minaa.Gh

New member
ولی سوالات کاربردی ! مخصوصا امسال قابل تحسین بود :black_eyed:

مرجانه

New member

اگه سوال من باعث ناراحتیتون شده ازتون معذرت میخام
سوال من از روی نفهمیدن جواب های قبلی نبوده ب خاطر این بوده ک همانطور ک گفتم قبولی برام خیلی مهمه و اگر مشهد قبول شم عالی میشه و اگه هم خیلی سوال میکنم واسه همینه و من دارم روز شماری میکنم تا نتیجه بیاید و اونطوری ک شما میگفتین نمرم خوب نیست ولی رتبم یازده شده و شایدم بخاطر اینه که زبانو 20 درصد زدم. ک البته ب قول شما باید با نمره حساب کرد نه رتبه.

مرجانه

New member
ولی نمیدونم چرا از الان احساس میکنم اگه وارد رشته امار زیستی بشم چون کارشناسیم بیهوشی بوده ی جهت گیری خاصی نسبت ب من بوجود بیاد.

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا