نظرات شركت كنندگان كنكور ارشد روانشناسي باليني خرداد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

neda.farahani

New member
بی خیالش ندا جون, دیگه هرچی می خواسته بشه شده دیگه
منم چندتا غلط پیدا کردم که خیلی بهم لطمه زد, مخصوصا تو ضریب یک ها چون از اونا چندتا دونه گزینشی زده بودم که احتمال درست می دادم و با این حساب اگه از ده تا چندتا رو زده باشی که همونا هم غلط از آب در بیاد فکر کنم منفی بشه
دیگه حساب کتاب نکن به این دلیل محکم که در نهایت هرچی بهداشت بگه ما باید بگیم چشم, پارسال دوتا تست به وضوح تو شخصیت غلط بود, هرچی ما اعتراض کردیم کسی ترتیب اثر نداد, یکیش کاملا نظر هورنای بود که جوابش رو زده بودند آدلر (هرچند منم زده بودم آدلر
و اون یکیش هم نظریه جدایی تفرد بود که واسه ماهلر هست و برای فکر کنم کرنبرگ آورده بودنش و گفته بودند باعث اختلال شخصیت مرزی می شه که این مطلب اصلا توی روان درمانی هست و تو شخصیت نیست (و جالب باز اینه که من اینم درست زده بودم , کلا استعداد عجیبی تو درست زدن غلط ها دارم)
ما باید به هرچی بهداشت بگه گردن بنهیم پس بهتره منتظر کلیدهای خودشون بمونیم, فقط من نمی دونم آپلود کردن جواب سوالاتی که خودشون طرح کردن آیا یک هفته طول می کشه؟ نمی شد شب کنکور می ذاشتن؟؟؟؟ :65d6a5d6

عزیییزم!!! چه جالب!! آفرین :28: .. آره یادمه من هم اعتراض نوشتم مخصوصا اون هورنای رو که خیلی تابلو بود!! چقدر هم اهمیت دادن واقعا!!!
فکر کنم من در کودکی بیش فعالی داشتم که تشخیص داده نشده!! چون اصلا آروم و قرار ندارم برای انتظار کشیدن :4d564ad6:
در هر حال به قول شما باید دید نظر حضراتِ طراح سوال چی هست :65d6a5d6s:
بازم خوبه مثه علوم نیست که امسال کنکور میدی، سال دیگه جواب میاد، دو سال دیگه انتخاب رشته میکنی، چهار سال بعدش میری دانشگاه !!!!!!:14:

sepideeee

New member
بی خیالش ندا جون, دیگه هرچی می خواسته بشه شده دیگه
منم چندتا غلط پیدا کردم که خیلی بهم لطمه زد, مخصوصا تو ضریب یک ها چون از اونا چندتا دونه گزینشی زده بودم که احتمال درست می دادم و با این حساب اگه از ده تا چندتا رو زده باشی که همونا هم غلط از آب در بیاد فکر کنم منفی بشه :
دیگه حساب کتاب نکن به این دلیل محکم که در نهایت هرچی بهداشت بگه ما باید بگیم چشم, پارسال دوتا تست به وضوح تو شخصیت غلط بود, هرچی ما اعتراض کردیم کسی ترتیب اثر نداد, یکیش کاملا نظر هورنای بود که جوابش رو زده بودند آدلر (هرچند منم زده بودم آدلر :25r30wi:)
و اون یکیش هم نظریه جدایی تفرد بود که واسه ماهلر هست و برای فکر کنم کرنبرگ آورده بودنش و گفته بودند باعث اختلال شخصیت مرزی می شه که این مطلب اصلا توی روان درمانی هست و تو شخصیت نیست (و جالب باز اینه که من اینم درست زده بودم :25r30wi: , کلا استعداد عجیبی تو درست زدن غلط ها دارم)
ما باید به هرچی بهداشت بگه گردن بنهیم پس بهتره منتظر کلیدهای خودشون بمونیم, فقط من نمی دونم آپلود کردن جواب سوالاتی که خودشون طرح کردن آیا یک هفته طول می کشه؟ نمی شد شب کنکور می ذاشتن؟؟؟؟ :65d6a5d6s:

بزار بگم اون سوال کرنبرگ که میگی فک کنم درست بودا !!!! درسته که تو قسمت ماهلر نوشته بود اما یه اشاره ی ریزی فک کنم به کرنبرگ هم کرده بود :(50):

sepideeee

New member
بچه ها اون خودشیفته رو منم همون گزینه رو زدم خیالتون راحت درسته :shocked:... دفتر چه ی من الفه شما چرا هی شماره میدین من نمی فهمم خوب بگین کدوم درس سوال چند :image170:
اون سوال در مورد اشتباه درمانگر رو هم نزدم چون بین دو تا گزینه شک داشتم ..کلا هیچ کدوم از دو گزینه ای هارو هم نزدم :5:

havash

New member
اره منم خویشتنداری سنجیده رو گزینه ی فرونشانی زدم ... یادم نیست کجا ولی یادمه فقط خوندم .. ولی جوابشو پیدا نمی کنم
الان که دفترچه رو نگا می کنم میبینم کلی از اونایی رو که نزده بودم رو بلدم ولی هول کردم :( من اصلا ترسیدم سوالای اسیب و مشاوره رو با بچه ها چک کنم ترسیدم درصدم خیلی بد شه :14:

سلام سپیده جان. راستش من فک می کنم اصا این خویشتنداری سنجیده رو یه جایی خوندم ولی هرچی فک می کنم یادم نمیاد کجا.
راستش منم الان که دفترچه رو نگا می کنم .... هیچی نگم بهتره

marzieh88

New member
سلام به همه
من تازه با این سایت آشنا شدم و بسیار دوستش میدارم :heart:
سوالا به نظرم از پارسال سخت تر بود.
شما آزمونی رو میشناسید که منابع رو کتاب به کتاب پیش ببره؟

آخرین ویرایش:

sepideeee

New member
سلام دوستِ عزیز
سوال 9 دقیقا از کتابِ کالات فصل اول اومده و گزینه ی ب جواب صحیح هست.70 الف درست است چون در اضطراب گشادی مردمک داریم نه اتساع مردمک.سوال 64 چون نوشته مورد تایید طبی و اجتماعی نیست به نظرم همون گزینه ب درست هست. سوال 74 ب درست است. 81 رو شک دارم. اما 90را به نظرم همان الف صحیح است. 115 گزینه ی الف صحیح است و 120 هم گزینه ی ب. 92 را بین الف و دال شک دارم.93 را واقعا نمیدانم جواب درست چیست.. اما من الف را زدم ( با اعتماد به نفس تمام :tonguesmiley: )
اما سوالاتی که قطعا من غلط زده ام:
سوال 34 من غلط زدم. جواب گزینه دال هست. . 65 رو من اشتباه زدم گزینه پارانویا صحیح است. مدت زمان اختلال هذیانی هم دال صحیح که من بی دقتی کردم. سوال 1 را هنوز به نظرم هم الف صحیح است هم ج. نمی توانم خودم را برای انتخاب یکی از این دو گزینه قانع کنم! :21:
اگه منظورتون از سوال نه اون توارث پذیریه که هم تو کالات اومده .. هم تو رشد یک صفحه ی 121:(50):
سر هر سوال که بحث میشه من مجبور میشم کل کتابارو نگا کنم .. فکر کنم اگه الان برم کنکور بدم توپه توپ بزنم :(50):

sepideeee

New member
سلام به همه

سلام مرضیه خانوم
خوش اومدی .. ایشاله که دوستای خوبی واسه هم باشیم
از لحاظ سختیو اسونی کنکور هم که همونطور که تو پست ها میبینید بچه ها هنو به توافق نرسیدن
:1dco2x0p1lilzhfpg1t

havash

New member
راوی من با دوتا سوال مشکل دارم که هیچ کس نظر نداد درموردشون.. سوال 33 مراجعی که نشان میدهد از درمانگر خود برتر است... و سوال 38 بدیهی ترین عامل خطا و سوگیری در مصاحبه بالینی... شما برای این دو سوال چه گزینه ای رو انتخاب کردی؟

سوال 33 منم خودشیفته زدم. سوال 38 رو نزدم ولی گزینه ای که شما زدینو فک کنم مربوط به مراجع هستش نه درمانگر البته گزینه ی صحیح رو هم نمی دونم.

rawy

New member
بزار بگم اون سوال کرنبرگ که میگی فک کنم درست بودا !!!! درسته که تو قسمت ماهلر نوشته بود اما یه اشاره ی ریزی فک کنم به کرنبرگ هم کرده بود :(50):

الان دفترچه های پارسال رو جمع کردم اما تا جایی که یادمه اینطوری بود:

جدایی - تفرد اصلا مال ماهلره, گفته بود از نظر کرنبرگ اختلال شخصیت مرزی تو کدوم مرحله اتفاق می افته که می شد جدایی - تفرد!!! اصلا اسمی از اختلال شخصیت مرزی تو اون قسمت کتاب فیست من ندیدم اقلا.
فقط چون استدلال کردم که مرزی ها حالت دوگانگی دارند و جدایی - تفرد هم دوگانه است باید این گزینه صحیح باشه, یا شایدم از تو روان درمانی خونده بودم , یادم نیست

rawy

New member
سلام سپیده جان. راستش من فک می کنم اصا این خویشتنداری سنجیده رو یه جایی خوندم ولی هرچی فک می کنم یادم نمیاد کجا.
راستش منم الان که دفترچه رو نگا می کنم .... هیچی نگم بهتره

برای سوال 35 دفترچه الف = 90 دفترچه ب
این توضیح رو تو نت سرچ کردم که فکر میکنم جواب سوالمون باشه

فرونشاني(SUPPRESSION): واپس راني اي كه بطور ارادي و خودآگاه صورت ميگرد فرونشاني ناميده ميگردد. بازداري ارادي و هشيار از ورود افكار، احساسات، تجارب و خاطرات خاص به سطح هشيار. احتراز از انديشيدن به مواد اضطراب زا و آزاردهنده و منحرف كردن هشياري به موضوعات ديگر. مثال: دانش آموزي كه به تعطيلات رفته، نگران است كه نتواند از پس امتحانات بر آيد، اما وي تصميم ميگيرد براي اينكه تعطيلاتش خراب نشود مدرسه و امتحاناتش را فرو نشانده و به آنها فكر نكند.

rawy

New member
سلام به همه

سلام مرضیه جون خوش اومدی :rose:
من تو رشته خودمون استانداردتر از آزمون بهداشت سراغ ندارم, منابع رو بخونید و مسلط بشید شک نکنید که قبول هستید
حداقلش اینه که خارج از منبع نمیاد (حالا ممکنه سوال یه مبحث از یه کتاب دیگه باشه) و اینکه دفترچه ها و جوابهامون دستمونه و بعد از اومدن کلیدها می تونیم مقایسه کنیم, من تا به حال هر درصدی که خودم حساب کردم رو عینا تو کارنامه ام هم دیدم, این یعنی امنیت خاطر (هرچند که به هر حال ایراداتی هم هست, اما خب کنکور یه رقابت سنگینه و باید پیچیدگی خودش رو داشته باشه)
براتون آرزوی موفقیت دارم

rawy

New member
سپاس راوی جان داشتم از دست می رفتم کم کم. بچه ها شمااین سوالو چی زدین. من هنوزم در مورد جواب خودم شک دارم.

نکته انحرافیش همون اتساع بوده دیگه, اون که هست, دل آشوبم که من خودم همیشه دارم, احساس خفگی رو هم همیشه دارم
اما تشدید رفلکس رو تا حالا تجربه نکردم :25r30wi: (من اینو زدم)
(البته نمی دونم دل آشوب جزو تظاهرات محیطی محسوب می شه یا نه؟ آره دیگه چون جسما تجربه میشه به نظرم محیطیه :smiliess (11):)

rawy

New member
جواب سوال 74 ب و 19 الف
مکانیسم دفاعی روان رنجور = واکنش وارونه
ص 72 فیست

rawy

New member
جواب سوال 105 ب و 50 الف به نظر من
کدام مورد جزو مولفه های اصلی شناخت درمانی نیست؟ آموزش که هست (بعضی هاشون اصلا خودشون رو معلم می دونن) فنون شناختی هم هست, فنون رفتاری هم هست
به نظرم د درسته "ارزیابی تشخیصی" انجام نمی دن

rawy

New member
سه مورد که من در موردشون تردید دارم, لطفا اگر مطمئن هستید جواب بدید:

98 ب ؛ 43 الف (درمورد درمان شناختی افسردگی)

107 ب ؛ 52 الف (کدام مورد از درمانهای کنشی نمی باشد)

110 ب 55 الف (خودزنی مکرر؛ کنترل تکانه نا می شه دیگه درسته؟)

rawy

New member
و 8 سوال که برای من حیاتی من هستند واقعا قلبم داره برای جواب درست اینا وامیسته, لطفا اگر مطمئن هستید بهم بگید:

از آمار 5 سوال آخر (ب 51 تا 55 ؛ الف 116 تا 120)

از ارزیابی شناختی :
ب 112 118 119
الف 57 63 64

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا