نظرات شركت كنندگان كنكور ارشد روانشناسي باليني خرداد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

sepideeee

New member
الان دفترچه های پارسال رو جمع کردم اما تا جایی که یادمه اینطوری بود:

جدایی - تفرد اصلا مال ماهلره, گفته بود از نظر کرنبرگ اختلال شخصیت مرزی تو کدوم مرحله اتفاق می افته که می شد جدایی - تفرد!!! اصلا اسمی از اختلال شخصیت مرزی تو اون قسمت کتاب فیست من ندیدم اقلا.
فقط چون استدلال کردم که مرزی ها حالت دوگانگی دارند و جدایی - تفرد هم دوگانه است باید این گزینه صحیح باشه, یا شایدم از تو روان درمانی خونده بودم , یادم نیست
این سوال اخه از تو کتاب مشاوره داده بودن ... عین این جملشون تو کتاب مشاوره کری بود :1dco2x0p1lilzhfpg1t
پاسال همه درسارو جابجا داده بودن .. من موقع جواب دادن امسال به خیلی گزینه هایی که توی کتاب مرجع نبود اما تو کتاب عنوان دیگه بود برخوردم .. مثل دمای مغز که تو کتاب عمومی بود ولی تو یه درس دیگه داده بودن

sepideeee

New member
جواب سوال 105 ب و 50 الف به نظر من
کدام مورد جزو مولفه های اصلی شناخت درمانی نیست؟ آموزش که هست (بعضی هاشون اصلا خودشون رو معلم می دونن) فنون شناختی هم هست, فنون رفتاری هم هست
به نظرم د درسته "ارزیابی تشخیصی" انجام نمی دن
منم فکر می کنم ارزیابی تشخیصی میشه .. ولی نزدم :(

sepideeee

New member
سه مورد که من در موردشون تردید دارم, لطفا اگر مطمئن هستید جواب بدید:

98 ب ؛ 43 الف (درمورد درمان شناختی افسردگی)

107 ب ؛ 52 الف (کدام مورد از درمانهای کنشی نمی باشد)

110 ب 55 الف (خودزنی مکرر؛ کنترل تکانه نا می شه دیگه درسته؟)
سوال اخرم که به وضوح کنترل تکانه میشه .. ولی اینم نمی دونم چرا من نزدم :((( ای خدااااااااااا
من فقط رفتم سر کنکور که نزنم :)

sepideeee

New member
و 8 سوال که برای من حیاتی من هستند واقعا قلبم داره برای جواب درست اینا وامیسته, لطفا اگر مطمئن هستید بهم بگید:

از آمار 5 سوال آخر (ب 51 تا 55 ؛ الف 116 تا 120)

از ارزیابی شناختی :
ب 112 118 119
الف 57 63 64
امار:
116 که مطمئنم توصیفیه
117 من زدم درست نیست ... چون سه گزینه ی دیگه میگه این کار باعث افزایش صحت تحقیق نظر شخصیم گزینه ی یک بود :)
118 رو هم زدم اعتبار درونی دیگه ... مگه عوامل مخدوشگر باعت تاثیر رو متغیر وابسته نمی شه؟؟؟
119 نوع درمان و استرس
120 از معلول به علت می رسیم البته همه ی اینارو بر اساس استدلالای خودم زدما .. :)
ارزیابی شناختی هم که من کلا نخونده بدم ولی تو این گزینه ها که گفتی من فقط سوال 63 رو جواب دادم اونم گزینه ی 4 .. چونکه گفته طرف بیماری روانی نداشته پس گزینه ی یک و دو حذف میشه ... از طرف چون بیماری زخم معده هم گرفته پس محور سه هم باید تو جواب باشه .. پس زدم گزینه ی چهار :)
یعنی مرده ی این استدلالای خودم هستما :)

sepideeee

New member
کسی نحوه محاسبه نمره کل رو بلده؟
من پارسال نمی دونم فرمول محاسبه ی نمره رو از کجا پیدا کرده بودم .. که دقیقا حساب کردم .. همونی شد که تو کارنامه ام بود
فکر کنم این باشه نگا کن
همه درسها به جز زبان :
3*تعداد سوال *درصد .... نتیجه ی به دست امده تقسیم بر صد
زبان :
75. * 3 * تعداد سوالات* درصد .. تنیجه ی به دست امده تقسیم بر صد
و در اخر وقتی واسه همه درسا محاسبه کردی نمره رو .. همه رو با هم جمع می کنی .. یعنی این فرمولی که گفتم واسه هر درسی تک تک حساب می کنی ..
منظور از درصد تو فرمول درصدی هست که تو اون درس زدی .. منظور از * هم علامت ضربه

rawy

New member
راوئ جان اكه منظورت محاسبه ي درصد هر درسه:تعداد سوالايي درست ضرب سه منهاي تعدادسوالايي غلط حاصل تقسيم بر كل سوالا ضرب سه

ممنون عزیزم
نه منظورم نمره کل هست, تو انجمن سرچ کردم توضیحی که آقای مصفا پارسال پست کرده بودن اومد, این می شه فرمولش :

درصد هر درس * 3 * تعداد کل سوالات همان درس
(فقط زبان به جای 40 ضربدر 30 می شه)
و در نهایت جمع تمام این نمرات تقسیم بر صد = نمره کل

rawy

New member
امار:
116 که مطمئنم توصیفیه
117 من زدم درست نیست ... چون سه گزینه ی دیگه میگه این کار باعث افزایش صحت تحقیق نظر شخصیم گزینه ی یک بود :)
118 رو هم زدم اعتبار درونی دیگه ... مگه عوامل مخدوشگر باعت تاثیر رو متغیر وابسته نمی شه؟؟؟
119 نوع درمان و استرس
120 از معلول به علت می رسیم البته همه ی اینارو بر اساس استدلالای خودم زدما .. :)
ارزیابی شناختی هم که من کلا نخونده بدم ولی تو این گزینه ها که گفتی من فقط سوال 63 رو جواب دادم اونم گزینه ی 4 .. چونکه گفته طرف بیماری روانی نداشته پس گزینه ی یک و دو حذف میشه ... از طرف چون بیماری زخم معده هم گرفته پس محور سه هم باید تو جواب باشه .. پس زدم گزینه ی چهار :)
یعنی مرده ی این استدلالای خودم هستما :)

من سوال مرد 25 ساله که محور ها هست 118 رو فکر می کنم ب درسته
چون گفته دوماه پیش اخراج شده, گفته سابقه بیماری نداشته اما الان دوماه ازش گذشته که این حالت ها رو داره, فقط نمی دونم با این حالت ها می شه تشخیص افسردگی گذاشت یا نه اما زمانش مهمه که 2 ماه مدام اینطوریه :(50):

sepideeee

New member
ممنون عزیزم
نه منظورم نمره کل هست, تو انجمن سرچ کردم توضیحی که آقای مصفا پارسال پست کرده بودن اومد, این می شه فرمولش :

درصد هر درس * 3 * تعداد کل سوالات همان درس
(فقط زبان به جای 40 ضربدر 30 می شه)
و در نهایت جمع تمام این نمرات تقسیم بر صد = نمره کل

توی زبان باید ضربدر یه 75. هم بشه ها

sepideeee

New member
من سوال مرد 25 ساله که محور ها هست 118 رو فکر می کنم ب درسته
چون گفته دوماه پیش اخراج شده, گفته سابقه بیماری نداشته اما الان دوماه ازش گذشته که این حالت ها رو داره, فقط نمی دونم با این حالت ها می شه تشخیص افسردگی گذاشت یا نه اما زمانش مهمه که 2 ماه مدام اینطوریه :(50):
اخراج از محل کار مگه نمی شه عوامل روانی اجتماعی ؟؟؟
هیچ نشانه ای از افسردگی نزاشته ها ... مثل بی لذتی یا کاهش اشتها و اینا

rawy

New member
اخراج از محل کار مگه نمی شه عوامل محیطی ؟؟؟
هیچ نشانه ای از افسردگی نزاشته ها ... مثل بی لذتی یا کاهش اشتها و اینا

خب بعد از اون عامل محیطی یه سری نشانه داشته, دوماه بی حوصله بودن و دلتنگی و تغییر رفتار با همسر به نظرم نباید عادی باشه
دقیق نمی دونم, نظر منه

neda.farahani

New member
وای بچه ها!!! با این جوابایی که هیچ کدوم مثه هم نیستن من دیگه داره حالم بد میشه!!! :1dco2x0p1lilzhfpg1t :shocked:

بریم فوتبال امشب رو ببینیم اصلا.. هرچند من اصا علاقه ی به فوتبال ندارم ولی امسال پیش بینی جالبی که پروفسور هاوکینگ بر اساس یک تابع ریاضی انجام داده در مورد نتیجه ی جام جهانی 2014.. کلا علاقه مند شدم ببینم پیش بینی هاش درست از آب درمیاد یا نه (این الان فرونشانیه یا سرکوبی یا انکار یا...! اصلا بیخیاااال.. بریم فوتبال رو ببینیم :auizz3ffy9vla57584x)

rawy

New member
سلام ندا خانم. خوش اومدی و ممنون که زحمت کشیدی.
سوال 1 مطمئنم که بازتاب درسته. سوال 9 رو خودم نزدم ولی فک می کنم انتخاب مصنوعی درست باشه. سوال 34 گزینه ج غلطه و گزینه د درسته. سوال 64 چون دارو ها توسط پزشک تجویز شدن فک کنم گزینه ج درست باشه(البته خودم این سوال رو نزدم اصلا). 65 پارانویا درسته و اگه اشتباه نکنم یکی از وجوه افتراق افتمامین از اسکیزوفرنی اینه که در افتمامین توهمات بینایی پر رنگ تر از توهمات شنوایی هست. سوال 64 د درسته. سوال 70 ج زدم چون نوشته تظاهرات محیطی البته مطمئن نیستم، شما مطمئنی الف درسته. سوال 74 رو نزدم ولی فک کنم الف درسته. سوال 81 فک کنم الف درسته. 90 رو من د زدم چون نوشته خویشتن داری سنجیده در جهت اداره و کنترل تکانه ها. سوال 92 فک کنم د درسته و سوال 93 ب. هر دو سوال 115 و 120 رو هم فک کنم ب درسته.

سوال 34 مهمترین دغدغه های اخلاقی روان شناس بالینی د درسته
64 داروها خارج از الگوی مورد تایید ب (سوء مصرف درسته)

سوال 93 رویکرد شناختی رفتاری : در این رویکرد به بیان احساسات پرداختن به انتقال هیچ ارزشی ندارد (الف) درسته (کتاب من ویرایش نهم کری هست صفحه 408 بعد از مقدمه صفحه دوم تیتر رفتار درمانی عقلانی - هیجانی آلبرت آلیس :(رفتار درمانی عقلانی هیجانی از این نظر با تعدادی از رویکردهای درمانی دیگر تفاوت دارد که برای تداعی آزاد, کار روی رویاها, تمرکز بر تاریخچه گذشته درمانجو, ابراز و کاوش احساسات یا پرداختن به انتقال , ارزش چندانی قائل نیست.

115 رو من هم ب زدم ولی فکر می کنم حق با نداجون باشه

rawy

New member
وای بچه ها!!! با این جوابایی که هیچ کدوم مثه هم نیستن من دیگه داره حالم بد میشه!!! :1dco2x0p1lilzhfpg1t :shocked:

بریم فوتبال امشب رو ببینیم اصلا.. هرچند من اصا علاقه ی به فوتبال ندارم ولی امسال پیش بینی جالبی که پروفسور هاوکینگ بر اساس یک تابع ریاضی انجام داده در مورد نتیجه ی جام جهانی 2014.. کلا علاقه مند شدم ببینم پیش بینی هاش درست از آب درمیاد یا نه (این الان فرونشانیه یا سرکوبی یا انکار یا...! اصلا بیخیاااال.. بریم فوتبال رو ببینیم :auizz3ffy9vla57584x)

من جوابایی رو گفتم که از تو کتاب دیدم, حدسیات خودمو برای اینکه به اشتباه نیفتیم نگفتم
مگه پرفسور هاوکینگ چی گفته؟؟؟ :riz277:

sepideeee

New member
اون تو درصد گیری هست که برای رشته ما 0.5 هست
هم تو درصد هست این .75 هم تو محاسبه نمره ....
اونوقت بدون این حساب می کنی .. یهو تو کارنامه این .75 رو هم لحاظ می کنن نمره میاد پایینا اونوقت یهو حالگیری میشه :(50):

neda.farahani

New member
من جوابایی رو گفتم که از تو کتاب دیدم, حدسیات خودمو برای اینکه به اشتباه نیفتیم نگفتم
مگه پرفسور هاوکینگ چی گفته؟؟؟ :riz277:

Rawy جان منظورم با شخص خاصی نیست دوستِ عزیزم... اتفاقا خیلی هم ممنونم ازت که جواب ها رو با رفرنس گذاشتی :rose:.
کلا از ابهام خوشم نمیاد..( متاسفانه این ویژگی روانشناس بودن هنوز در من رشد نکرده!! :black_eyed: )
پروفسور هاوکینگ یه پژوهش انجام داده که بر اساس بررسی بازی های جام جهانی چندین دوره پشت سر هم بوده.. بر اساس این تابع پیش بینی های جالبی انجام داده مثلا اینکه اگر پنالتی ها رو کچل ها بزن احتمال گل شدن بیشتره، بعد مو بور ها بعد مو مشکی ها و مو قهوه ای ها.. یا مثلا اگر داور ملیتی خاص داشته باشه، احتمال برد فلان تیم به چه صورتی هست.. یا ارتفاع از سطح دریا در هر تیم به چه صورتی در نتیجه تاثیر داره یا مثلا تیم برزیل اگه قرمز بپوشه حتمال برنده است... لینکش رو بر روی سایت BBC ببنید.. (البته با فیلتر شکن باز کنید) ‮دانش و فن‬ - ‭BBC ‮فارسی‬ - ‮فرمول استیون هاوکینگ برای قهرمانی در جام جهانی فوتبال‬
کلا از هاوکینگ خوشم میاد.. این کارش هم باعث شده من برای اولین بار جام جهانی رو ببینم!! :a2d3:

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا