مطالعه گروهی کنکور ارشد تغذیه ویژه سال 1395

digoxin

New member
دوستان من تغذیه رو برای 80 به بالا رفتم بهتره بگم برای 100 درصد رفتم از تمام سوالا 10 تا رو نزدم و 20 تا فقط صحیح بود مابقی هم غلط ... دیگه خودتون حساب کنید چه گندی زدم . به نظرم هیچکس امسال 80 نزده . مطمئنم که میگم . هیچکس بالای 50 نزده . شک ندارم

digoxin

New member
دوستان من تغذیه رو برای 80 به بالا رفتم بهتره بگم برای 100 درصد رفتم از تمام سوالا 10 تا رو نزدم و 20 تا فقط صحیح بود مابقی هم غلط ... دیگه خودتون حساب کنید چه گندی زدم . به نظرم هیچکس امسال 80 نزده . مطمئنم که میگم . هیچکس بالای 50 نزده . شک ندارم

shino

New member
بنظر من هم یه سر جواب سوالات رو چک کنن با اون کلیدایی ک م خ منتشر کرده.هر چند اون هم چند تا اشتباه داره.

digoxin

New member
چنگی ب دل نمیزنه ب نسبت سالای گذشته.زبانم ک نرسیدم.هنوز رو کلیداهم نمیشه حساب کرد.

کلیدا رو که د ک ت ر خ ل ی لی منتشر کرده صحیح هم هستن . بابا زبانش سخت نبود اما از سختی سوالای تغذیه من هم نتونستم زبان ها رو بزنم . یکی از دوستان بیسش تغذیه بود اون از من بد تر زده تغذیه رو . چون من مطمئن بودم بالا میزنم . بیوشیمیش تکرار سوالات 10 تا 15 سال پیش بود و زیاد سخت نبود فیزیولوژِیش خیلی سخت بود . اما بدی این ازمون این بود که کسی که نخونده و حقش نیست با کسی که خونده یکی میشه . چون کسی که نخونده نمیاد سوالات شک دار رو بزنه . و حداقل 30 درصد سوالا اسونن پس اونی که درسخونده ضرر میکنه

digoxin

New member
بنظر من تنها گزینه درستش ساردینه ک w3 هستش.موز هم جز رژیم fodmap هستش.بقیه هم التهابی و w6 هستن.برنج هم میتونه درست باشه چون کمپلکسه.ولی در مورد نوشیدنی ورزشی برا زیر ده سال هیچ جای ها چیزی نداریم.یا برای رشد دندان,کمبود اهن تاثیرشو روی کلازن مستقیما میذاره.ولی گذشته از همه اینا شما درست میگی،ب ضرر کسی شد ک خونده بود.منی ک ب امید تهران رفتم سر جلسه ،الان امیدی ب قبولی ندارم.یا اون سوال نفروتوکسیکه،لیزین اثر نفروتوکسیته و ارژنین اثر محافظت ی داره.نمیدونم......

رشد دندان ها نباید ویتامین a باشه . اگر هم باشه باید ویتامین سی باشه که توی تشکیل کلاژن شرکت میکنه نه ویتامین a چون ویتامین سی توی هیدروکسی اپاتیت هم شرکت میکنه . اهن که دیگه جای خود داره . توی بخش دهان و دندان گفته که خوردن چای بخاطر اثرات انتی اکسیدانی باعت جلوگیری از پوسیدگی دندان میشه اخرش جواب اون سوال شده مصرف اب میوه با ph پایین . اما من اگزالات رو انتخاب کردم سر همین موضوع .

digoxin

New member
بنظر من تنها گزینه درستش ساردینه ک w3 هستش.موز هم جز رژیم fodmap هستش.بقیه هم التهابی و w6 هستن.برنج هم میتونه درست باشه چون کمپلکسه.ولی در مورد نوشیدنی ورزشی برا زیر ده سال هیچ جای ها چیزی نداریم.یا برای رشد دندان,کمبود اهن تاثیرشو روی کلازن مستقیما میذاره.ولی گذشته از همه اینا شما درست میگی،ب ضرر کسی شد ک خونده بود.منی ک ب امید تهران رفتم سر جلسه ،الان امیدی ب قبولی ندارم.یا اون سوال نفروتوکسیکه،لیزین اثر نفروتوکسیته و ارژنین اثر محافظت ی داره.نمیدونم......

موز و ماهی نمیتونن پاسخ صحیح باشن چون موز و ماهی هیستامین ترشح میکنن . اون نوشیدنی هم توی کودکان نوشته شده که اگه کودک احساس تشنگی کنه و بره اب بخوره درست نیست . باید هر 20 دقیقه یکبار بره اب بخوره چه احساس تشنگی کنه چه نکنه برای اینکه هیدراته بشه . اما توی گزینه ها همه چی بود . ضمن اینکه مصرف نوشیدنی ورزشی فقط توی جداول انگلیسی یادمه نوشته شده بود که من گمون نمیکردم اینقدر مهم باشه اون جدول

آخرین ویرایش:

digoxin

New member
درباره لیزین هم فقط باید بگم چیزی که میشه از لیزین استخراج کرد اینه که لیزین در رطوبت باعث جلوگیری از فعال شدن پیریدوکسین میشه و انمی سیدروبلاستیک رو به وجود میاره . من هیچ جا نخوندم که لیزین نفروتوکسیکه . ارژنین هم اثر وازدودیلاتور روی عروق داره و از این نظر اره محافظت کنندس . من با 20 نفر از سراسر کشور که امسال واسه رتبه های تک رفتیم در ارتباطم . فقط یک نفر 40 زده تغذیه رو . همگی میتونستیم بالای 40 درصد بزنیم اما سوالات شک دار رو چون انتخاب کردیم افتضاح شده درصهامون و به قول شما امیدی به قبولی نداریم . شما حساب کن از 20 نفر هیچکس امید به قبولی نداره دو سه تاشون دکترای دامپزشکی دارن و برای علوم بهداشتی در تغذیه اومدن شرکت کنن .

digoxin

New member
چیزی که من از این ازمون فهمیدم اینه که کسی که جزئی تر خونده و اماده بوده برای آزمون اون بدتر زده درصد ها رو . وگرنه من بیوشیمی رو اینقدر خوب نمیزدم . همه کسایی که بیوشیمی رو خوندن از من بد تر زدن . چون شک داره ها رو زدن . توی درس تغذیه هم برای مثال اگه من نمیدوسنتم مثلا خوردن چای اثرات ضد پوسیدگی داره اگزالات رو نمیزدم و میرفتم اب میوه رو انتخاب میکردم . مطمئنم اونایی که هیچی نخوندن برنده ی این ازمون هستن . فقط میتونم بگم متاسفم

shino

New member
فیزیولوژی فقط اعصابو نمیفهمم کلا میخام اونو بیخیال بشم واقعا سختمه ولی بیو واقعا راحته

در ibd چیزی ک مهمه التهاب زا بودن.نه هیستامین رلیزی.در ضمن ماهی تن هیستامین رلیزه نه ساردین.همه گزینه ها التهاب زا هستن بجز ساردین.
در مورد بچه های ورزشکاران درسته ک هر ۲۰ دقیقه یکبار،ولی هیچ توصیه ای هم در مورد نوشیدنی ورزشی براشون نشده.
واما درمورد رشد دندان،من باز دیشب جدولو نگاه کردم ک میدارم تو تاپیک.تنها ماده ای ک کمبودش باعث رشد کند میشه اهنه.

ham.ad

New member
سلام دوستان.اینکه این تاپیک خلوته به خاطر اینه که اکثر بچه ها تو گروه تلگرامی سنا تبادل نظر میکنند.

ham.ad

New member
راجع به ازمون هم باید بگم که این وزارت بهداشت هر سال یه ضد حال برامون کنار میذاره.من هیچ سال وقت کم نمی اوردم ولی امسال چون دفترچه ام الف بود و با تغذیه شروع شد با دیدن اون سوالا هنگ کردم و نه به مرور رسیدم و نه به دوتا از متن های زبان.حیف شد چون زبانش واقعا اسون بود.:dadad4::13:

ham.ad

New member
به نظرتون اگه این درصدا رو زده باشم امیدی هست به دولتی؟
تغذیه 48-بیوشیمی 48-فیزیولوژی 74-زبان 53

shino

New member
بله.شما از ما ک ادعامون میشد بهتر زدی.مطمئن باش قبولی.

setayesh71

New member
سلام . کسی هست بدونه کجا باید اعتراض بزنیم ؟؟؟؟
رشته ما 3 تا سوال رو به وضوح اشتباع تو کلید زدن .
تو سایت سنجش پزشکی قسمت اعتراض پیدا نمی کنم !!!
یکی کمک کنه لطفا

mehrshad.namdar

New member
بالا