مطالعه گروهی کنکور ارشد تغذیه ویژه سال 1395

mehrshad.namdar

New member
شما خودت شاهد بودی که من با چه انگیزه ای و با چقدر تحقیق برای این رشته شروع کردم به خوندن . از بیوشیمی متنفر بودم اما به هر حال خوندمش . الان واقعا احساس خفگی میکنم . چقدر راحت با اینده ی دواطلبا و فارغ التحصیلا بازی میشه . شاید بهتره که دست نگه دارم و بیشتر از این نخونم ... تازه میفهمم چرا هم کلاسیام فقط دنبال استخدام شدن هستن و اصلا به فکر ارشد خوندن نیستن . اخه ارشد به چه قیمتی ؟؟؟ ارشد های پرستاری که اصلا فرقی با لیسانسش نداره . ارشد تغذیه هم که اینجوریه . میمونه چه ارشدی ؟ ارشد های علوم پایه پزشکی هم که مزخرف هستن و اصلا ارزش خوندن ندارن چون بالینی نیستن من خوشم نمیاد . اگه بخوام ارشد و دکترای تغذیه رو بخونم با این وجود باید 7 سال دیگه هم درس بخونم بی وقفه . اون موقع هم مطمئنم که این رشته ارزشی نداره .وقتی طرف با دکترای دندانپزشکی داره پول پارو میکنه .
فعلا باید ببینیم نتیجه اعتراضات چی میشه. به خوندن ادامه بدید. کنکور ی ماراتون هست و هر کس کم بیاره میبازه. به نظر من تو همه رشته ها چنین مشکلاتی وجود داره. کسی که علاقه داره باید ادامه بده. به هر قیمتی.
درس بخونید نه برای پول بلکه بخاطر خودش. تلاش کنید تا به خودتون ثابت کنید به هر چی بخوان برسید میتونید برسید و از کسی کم ندارید. هرچند با سختی زیاد. به هر حال باید تا اخر ادامه داد...

آخرین ویرایش:

digoxin

New member
کسایی رو میشناسم که دارن توی هند دندانپزشکی میخونن اونم بدون کنکور . این همه دانشجوی خارج از کشور دارن دندان میخونن فقطبخاطر اینکه پول دارن . طرف باباش و مامانش پزشک متخصص هستن خودشم به زور پزشکی بین الملل قبول شده سالانه 20 میلیون تومن . دیگه اصلا حرفم بالا نمیاد نمیدونم چی بگم ... هر چی میکشیم از این بی پولیه ...

من تصمیم گرفته بودم همینو بخونم چون حس کردم که دیگه توی کنکور ارشد شرط معدل و این حرفا وجود نداره . اما الان واقعا انگیزم به صفر رسید ...

ببین چقدر بقیه رشته ها مزخرف شدن که کنکور ریاضی و انسانی دیگه شرکت کننده نداره شدن 180 هزار نفر و همه هجوم اوردن سمت رشته های پزشکی و دندانپزشکی ...

نمیدونم چرا اخرش باید دوباره به نقطه ی اول برسم و به پزشکی و دندانپزشکی فکر کنم ... شاید بهتره که دیگه به فکر پول در اوردن باشم ..
الان پسر عموم با 50 میلیون سرمایه با یه نوسان یک هفته ای از بورس هفته ای 10 میلیون تومن سود میکنه و به فکر اینه که ماشین جدید چی بخره ... اونوقت من دارم با جیب خالی به قبولی توی ارشد تغذیه فکر میکنم و دارم حرصمیخورم که چرا کار به اینجا رسید و من این همه هزینه کردم و کاراموزی هامو نرفتم و نشستم وقت صرف کردم ... درس خوندن برای پولداراس وگرنه با دکترا های غیر پزشکی و دندانپزشکی به هیچ جایی نمیشه رسید .
درس خوندن برای دختراس که فقط بگن من ارشد دارم و من دکترا دارم و با اسم ارشد و دکترا پز بدن نه واسه اون پسر بدبخت و آس و پاسی که هشتش گرو نهشه ...

digoxin

New member
فعلا باید ببینیم نتیجه اعتراضات چی میشه. به خوندن ادامه بدید. کنکور ی ماراتون هست و هر کس کم بیاره میبازه. به نظر من تو همه رشته ها چنین مشکلاتی وجود داره. کسی که علاقه داره باید ادامه بده. به هر قیمتی.
درس بخونید نه برای پول بلکه بخاطر خودش. تلاش کنید تا به خودتون ثابت کنید به هر چی بخوان برسید میتونید برسید و از کسی کم ندارید. هرچند با سختی زیاد. به هر حال باید تا اخر ادامه داد...

شما انتظار دارید چه اتفاقی بیوفته ؟؟؟ کنکور های ارشد ماراتن نیست . وقتی کل شرکت کننده های تغذیه 2000 نفر هم نیستن . خیلیاشونم الکی ثبت نام کردن ... بحث بحثه قبولی نیست . بحث بحثه اینه که با ارشد و دکتراها به جایی نمیشه رسید .

دهه هشتادی ها و دهه نودی ها تعدادشون خیلی کمه . با توجه به این موضوع ما قراره استاد دانشگاه متولدین دهه هشتاد و نود باشیم که به نظر من اون موقع هم کار گیرمون نمیاد توی دانشگاه و حسرت عضو هیئت علمی شدن به دلمون میمونه . خودت برو یه نگاه به جذب هیئت علمی بنداز . عبوم تغذیه سراسر کشور شاید 4 نفر هم نیاز نداشته باشن .

زهره ح

New member

تو که کارشناسیت بهداشت موا غذایی هست مگه دیوانه ای که میخوای ارشد تغذیه شرکت کنی اونم به امید بازار کار ؟؟؟ این رشته خیلی افتضاحه اونم برای تو . اینایی هم که بیسشون تغذیس ول معطلن . اصلا کنکور ارشد رو نده . من همین الان لیسانستو دیدم . واقعا انسان که عقل نداشته باشه همین میشه . الان توی این فرصت کمی که مونده میخوای کنکور سراسری اونم دندان قبول بشی ؟؟؟ اونم تو که لیسانست غیر پزشکی بوده ؟؟؟؟ بشین بخون شاید بین الملل بهداشت یا پرستاری قبول شدی . اگر نه برو دنیال کار با لیسانست وقتتم با ارشد تغذیه حروم نکن
Digoxin خان اول این که من نام بردم که از چه کسی نظر خواستم دوم این که خدای بالای سر شاهده که من اصلا پرستاری رو نزدم اینقدر که این که این پرستاری برام جذاب بوده سوم هم این که به نظرم شما رو ادبیاتت کار کن قبل از ارشدت توهین کردن خیلی برات عادیه

digoxin

New member
Digoxin خان اول این که من نام بردم که از چه کسی نظر خواستم دوم این که خدای بالای سر شاهده که من اصلا پرستاری رو نزدم اینقدر که این که این پرستاری برام جذاب بوده سوم هم این که به نظرم شما رو ادبیاتت کار کن قبل از ارشدت توهین کردن خیلی برات عادیه

واقعیت تلخه ...

بهداشت مواد غذایی فقط دانشگاه تبریز و ایلام ارائه میده با دانشگاه آزاد . با فرض بر این که شما در سال 90 یا 89 پذیرش شده باشی قبولی در پرستاری رتبه ی 8000 دولتی و 10000 ازاد لازم داشت در حالی که بهداشت مواد غذایی رتبه ی 25000 دولتی احتیاج داشت . لطفا یه طوری حرف بزن که بشه باور کرد ... من چیزی جز حقیقت رو بهت نگفتم . اگه ادبیاتم خوب نیست ازت معذرت میخوام چون امروز به اندازه ی کافی اعصابم خراب شده

digoxin

New member
digoxin خان اول این که من نام بردم که از چه کسی نظر خواستم دوم این که خدای بالای سر شاهده که من اصلا پرستاری رو نزدم اینقدر که این که این پرستاری برام جذاب بوده سوم هم این که به نظرم شما رو ادبیاتت کار کن قبل از ارشدت توهین کردن خیلی برات عادیه

بحث من بحثه خوبی یا بدی رشته نیست . تنها رشته ای که بازار کار داره الان رشته های هوشبری و پرستاری و اتاق عمل هستن مابقی بیکار هستن همگی . حال خودت میتونی انتخاب کنی . ضمنا به نظرم شما که دو سال موندی پشت کنکوری که رقابت بین 2000 نفر هست برای قبولی بعید میدونم توی کنکور سراسری مجاز به انتخاب رشته هم بشی . همین ارشدو کنکور بده شاید قبول شدی !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! اما اکرم قبول بشی بیکار خواهی ماند !!!!!!!

آخرین ویرایش:

زهره ح

New member

آقای نامدار اگه یک درصد همین وضعيت بمونه چی من امسال اگه ارشد تغذیه شرکت کنم صد در صد قبول میشم همون پارسال هم بغیر از زبان درصدام خوب بودن بیوشیمی 76 فیزیولوژی 68 تغذیه 50 ولی زبان خیلی کم زده بودم امسال زبانم رو به 60 رسوندم علاوه بر این که سه درس دیگرو هم بالاتر بردم به بیوشیمی خیلی مسلط شدم و... بعد قبول شدن در ارشد دیگه سراسری شبانه هم نميتونم شرکت کنم باید برای یک رشته دیگه حتما بین الملل بخونم که این دیگه خیلی بدتر میشه این طور که معلومه برای این که ما با این رشته بتونيم کار کنیم اگر قبولمون داشته باشن 6 سال رو حتما باید بخونیم که برای من که توی شهر خودم این رشته دانشگاه نداره و متاهل هم هستم مقدور نیست که 6 سال برم شهر دیگه و برگردم ترجیح میدم دیگه نخونم این رشته رو ولی با تمام وجودم به این رشته علاقمند بودم متاسفم که قسمت من نشد

آخرین ویرایش:

زهره ح

New member

بحث من بحثه خوبی یا بدی رشته نیست . تنها رشته ای که بازار کار داره الان رشته های هوشبری و پرستاری و اتاق عمل هستن مابقی بیکار هستن همگی . حال خودت میتونی انتخاب کنی . ضمنا به نظرم شما که دو سال موندی پشت کنکوری که رقابت بین 2000 نفر هست برای قبولی بعید میدونم توی کنکور سراسری مجاز به انتخاب رشته هم بشی . همین ارشدو کنکور بده شاید قبول شدی !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! اما اکرم قبول بشی بیکار خواهی ماند !!!!!!!

شما که tlcرو نمیدونستی بیوشیمی رو هم دوست نداری ببین امسال درصدات چند میشن بدون که ساله دیگه میشی امسال من اون وقت تو میمونی و خدات و وجدانت شما امسال وارد این رشته شدی خبر از هیچی نداری واقعا رهه چهارساله این بندگان خدایی که رشتشون بوده رو نميشه یک ساله رفت خیلی مرد باشی دوساله میری اونم با بریدن از همه چی،در ضمن من نگفتم همین امسال قبول شم چون میدونستم همه میدونن که برای سراسری 95 دیگه الان نميشه ثبت نام کرد بهمن ماه ثبت نام انجام شده و منظور من سراسری 96است با فرصت 15 ماهه

آخرین ویرایش:

زهره ح

New member
واقعیت تلخه ...

بهداشت مواد غذایی فقط دانشگاه تبریز و ایلام ارائه میده با دانشگاه آزاد . با فرض بر این که شما در سال 90 یا 89 پذیرش شده باشی قبولی در پرستاری رتبه ی 8000 دولتی و 10000 ازاد لازم داشت در حالی که بهداشت مواد غذایی رتبه ی 25000 دولتی احتیاج داشت . لطفا یه طوری حرف بزن که بشه باور کرد ... من چیزی جز حقیقت رو بهت نگفتم . اگه ادبیاتم خوب نیست ازت معذرت میخوام چون امروز به اندازه ی کافی اعصابم خراب شده

اول این که اسم خدارو آوردم این و درک کن دوم این که به خاطر سکته پدرم اون سال من فقط شهر خودم رو زدم اونم اول پزشکی دوم دامپزشکی بوعلی رو چون از خود دانشگاه بوعلی سوال کرده بودم گفته بودن میشه همین دامپزشکی رو تا دکتراش ادامه داد سرشون شلوغ بوده درست بهم جواب نداده بودن بهم گفتن بله منم تو عمل انجام شده قرار گرفتم بعد از اون مقطع بهترین رشته ای که با کاردانی دامپزشکی ميشد واردش شد همین بهداشت مواد غذایی بود که اونم دانشگاه بوعلی همدان خوندم البته با اجازه شما،نميدونم جزئیات زندگی مردم به چه کار شما میاد؟؟؟!!!!!

آخرین ویرایش:

digoxin

New member
اول این که اسم خدارو آوردم این و درک کن دوم این که به خاطر سکته پدرم اون سال من فقط شهر خودم رو زدم اونم اول پزشکی دوم دامپزشکی بوعلی رو چون از خود دانشگاه بوعلی سوال کرده بودم گفته بودن میشه همین دامپزشکی رو تا دکتراش ادامه داد سرشون شلوغ بوده درست بهم جواب نداده بودن بهم گفتن بله منم تو عمل انجام شده قرار گرفتم بعد از اون مقطع بهترین رشته ای که با کاردانی دامپزشکی ميشد واردش شد همین بهداشت مواد غذایی بود که اونم دانشگاه بوعلی همدان خوندم

خانم محترم من مگه با شما دشمنی دارم یا مگه با شما دارم بحث میکنم ؟؟؟ . ضمنا حرفای شما با هم مطابقت نداره . کسی که اولویت اولشو پزشکی میزنه اولیت های بعدی رو دارو میزنه بعد فیزیوتراپی نه کاردانی دامپزشکی . اصلا حوصله ی بحث کردن ندارم . ضمنا برای من قبولی تغذیه خنده داره . شاید برای شما سخته بهرحال همه ضریب هوشی یکسانی ندارن . ضمنا بهتره شما بدونی که من دکترای حرفه ای دامپزشکی رو هم قبول ندارم که برسه به کاردانیش . پس اینقدر با من بحث نکنید . من از روی دلسوزی بهتون میگم تلاش کنید و بین الملل پرستاری قبول بشید بعد از 4 سال به درامد برسید . عاقلانه ترین کار برای شما .

digoxin

New member
خدا رو که قبول داری منظور بعد از پزشکی هاست به خدا قسم دقیقا چهارمین انتخابم بود کاردانی دامپزشکی عید از دندان و دارو و پزشکی من فکر میکردم با کاردانی دامپزشکی هم میشه پزشک شد،شما هر چی دوست داری فکر کن فقط بدون اون موقع من کاردانی دامپزشکی رو به پرستاری ترجیح دادم حالا برم بین المللشو بخونم؟من اولین نفر نیستم که شما این طور باهاش بحث میکنی اصلا نباید جواب شمارو داد برو با پرستاریت خوش باش فکر کن رشته ی خوبیه،ضریب هوشیتونم از یه دور کامل کرواس رو خوندن و ندونستن tlc کاملا مشخصه

tlc رژِیم مخصوص بیماران قلبیه . اصلا دونستن و ندونستنش اهمیت نداره . مهم اینه که من الان تغذیه رو بالای 70 میزنم . و زبان رو 80 میزنم چیزی که شما بعد از دو سال هم بهش نمیرسی .
یه حکایت هست که میگه : یه روز یه گرگ با یه خر بحث کرد سر رنگ چمن . گرگ گفت سبزه و خر گفت چمن قرمزه . رفتن پیش سلطان جنگل یا همون شیر . شیر دستور داد گرگ رو دستگیر کنن . گرگ گفت مگه چمن سبز نی . شیر گفت چرا سبزه ولی به این دلیل دستگیرت میکنم که داری با خر بحث میکنی ...

حالا شده حکایت منو شما . شما اونقدر درک و بینش نداری که بدونی دامپزشک دکتراشم پزشک نیست ؟؟؟ چه برسه به کاردانی دامپزشکی . ضمنا این همه بحث نکن با من دامپزشکی که قبولی دکتراش خیلی راحته اصلا کسی انتخابش نمیکنه . این لیسانس بهداشت مواد غذایی که تو شرکت کردی من اصلا کارشناسی پیووستشم به رشته حساب نکردم .

digoxin

New member
لطفا دیگه منو منشن نکن . خیلی خوشحالم که رقبای من توی ارشد شماهایید انگیزم برای رتبه یک شدن بیشتر میشه . فقط بیوشیمی رو مشکل دارم اونم بخاطر اینه که متنفرم ازش . ولی وقت تو 70 درصد زدیش یعنی من 100 درصد هم میتونم بزنمش . خدا رو شکر ضمنا اون درصد هایی که گفنی علوم تغذیه ارومیه رو میورد تمام بین الملل ها رو هم میورد . علوم بهداشتی در تغذیه رو هم میورد . پس اینجام دروغ گفتی . بعید میدونم تو بتونی تغذیه رو 50 بزنی

mehrshad.namdar

New member
آقای نامدار اگه یک درصد همین وضعيت بمونه چی من امسال اگه ارشد تغذیه شرکت کنم صد در صد قبول میشم همون پارسال هم بغیر از زبان درصدام خوب بودن بیوشیمی 76 فیزیولوژی 68 تغذیه 50 ولی زبان خیلی کم زده بودم امسال زبانم رو به 60 رسوندم علاوه بر این که سه درس دیگرو هم بالاتر بردم به بیوشیمی خیلی مسلط شدم و... بعد قبول شدن در ارشد دیگه سراسری شبانه هم نميتونم شرکت کنم باید برای یک رشته دیگه حتما بین الملل بخونم که این دیگه خیلی بدتر میشه این طور که معلومه برای این که ما با این رشته بتونيم کار کنیم اگر قبولمون داشته باشن 6 سال رو حتما باید بخونیم که برای من که توی شهر خودم این رشته دانشگاه نداره و متاهل هم هستم مقدور نیست که 6 سال برم شهر دیگه و برگردم ترجیح میدم دیگه نخونم این رشته رو ولی با تمام وجودم به این رشته علاقمند بودم متاسفم که قسمت من نشد

از اینکه اینقدر به مباحث مسلط هستید خیلی خوشحالم و بهتون تبریک میگم. درباره اینکه قبول میشید شکی نیست. در مورد اینکه من از آینده بی خبرم هم شکی نیست. اما به نظر من صحیح نیست کسی وارد رشته ای بشه و بعد بگن کار نیست. شاید سنگ جلو پاتون بزارن. مثلا بگن باید درسهای کارشناسی رو بگذرانید و دوره کارورزی برید و ۲ سال طرح بگذرونید ولی اینکه بخوان کاملا شما رو از حق و حقوق محروم کنن دور از عدالته. فکر میکنم مسیولین هم در این حد متوجه موضوع هستن. بهر حال شما تا این مرحله پیش رفتید. به نظرم راه رو ادامه بدید و منتظر باشید تا ببینیم شرایط یه چه صورتی پیش میره. شاید در حال حاضر این کار منطقی تری باشه

زهره ح

New member
از اینکه اینقدر به مباحث مسلط هستید خیلی خوشحالم و بهتون تبریک میگم. درباره اینکه قبول میشید شکی نیست. در مورد اینکه من از آینده بی خبرم هم شکی نیست. اما به نظر من صحیح نیست کسی وارد رشته ای بشه و بعد بگن کار نیست. شاید سنگ جلو پاتون بزارن. مثلا بگن باید درسهای کارشناسی رو بگذرانید و دوره کارورزی برید و ۲ سال طرح بگذرونید ولی اینکه بخوان کاملا شما رو از حق و حقوق محروم کنن دور از عدالته. فکر میکنم مسیولین هم در این حد متوجه موضوع هستن. بهر حال شما تا این مرحله پیش رفتید. به نظرم راه رو ادامه بدید و منتظر باشید تا ببینیم شرایط یه چه صورتی پیش میره. شاید در حال حاضر این کار منطقی تری باشه

خیلی ممنون در حقم برادری کردید در ضمن من تشکر نکردم بابت پشتیبانی های این مدتتون من واقعا استفاده کردم خیلی ممنون خداوند اجرتون بده

mehrshad.namdar

New member
ff1c_1300642977_1081-51.jpg

دنیا را برایتان شاد شاد و شادی را برایتان دنیا دنیا ارزومندم
نوروز باستانی پیشاپیش مبارک
امیدوارم همگی سال خوب و خوشی پیش رو داشته باشید

aysan.m

New member
سلااااام من اووومدم?????? نمیدونم چرا قسمت نمیشه کنکور بدم،هربار یه اتفاقی میفته?????? دیگه میخام واسه 96بخونم اگه باز اتفاقی نیفته خخخ

shima69

New member
سلااااااااام دوستان عزیزم :ad54ad::riz304:
یه بنده خدا جزوات و تمام کتابای رفرنس برای تغذیه رو جدیدا خریداری کرده
و همزمان جای دیگه قبول شده تغییر رشته داده
از من خواهش کرده واسس بفروشم با قیمت کمتر توافقی
هرکس خواست لطفا به من پیام بده
همه کاملا نو هست و ورق نخورده حتی
مرسی دوستان گل
ایشالا همتون موفق باشید
:28:

بالا