مطالعه گروهی کنکور ارشد تغذیه ویژه سال 1395

mehrshad.namdar

New member
جمع بندی "ارتباط ریزمغذی ها با سرطان" بر اساس کتاب کراوس

کمبود D با کنسر برست تخمدان پروستات کولون پانکراس کلیه ریه مری ملانوم

کمبود B2 با کنسر معده
کمبود B3 با کنسر مری و پوست

کمبود B6 با کنسر برست کولورکتال ریه

کمبود فولات با کنسر اپیتلیال

کمبود Ca با کنسر برست کولورکتال

کمبود Mg با کنسر کولون

مسمومیت با As با کنسر پوست ریه مثانه

سلنیم دارای اثر ضد کنسر پروستات

mehrshad.namdar

New member
بیماری ویلسون و منکز رو با هم اشتباه نگیرید

ویلسون:
تجمع مس در کبد و مغز و چشم، افزایش دفع ادراری مس، کاهش سرولوپلاسمین سرم، کاهش دفع صفراوی مس

منکز:
تجمع مس در روده کلیه عضله طحال، کاهش مس و سرولوپلاسمین در کبد و مغز، کاهش مس سرم

- - - Updated - - -

در رژيم Daneil Fast كه يک رژيم غذايی بدون استفاده از محصولات حيوانی و نگهدارنده ها با تأكيد بر مصرف ميوه، سبزی، غلات كامل، حبوبات و مغزها است، بهبودی در چند شاخص مرتبط با بيمارهای قلبی عروقی مانند CRP ديده می شود.

mehrshad.namdar

New member
جدول مهمه گاها سوال میدن

3h1s_photo_2016-02-27_06-35-23.jpg

digoxin

New member
جمع بندی "ارتباط ریزمغذی ها با سرطان" بر اساس کتاب کراوس

کمبود D با کنسر برست تخمدان پروستات کولون پانکراس کلیه ریه مری ملانوم

کمبود B2 با کنسر معده
کمبود B3 با کنسر مری و پوست

کمبود B6 با کنسر برست کولورکتال ریه

کمبود فولات با کنسر اپیتلیال

کمبود Ca با کنسر برست کولورکتال

کمبود Mg با کنسر کولون

مسمومیت با As با کنسر پوست ریه مثانه

سلنیم دارای اثر ضد کنسر پروستات

توکوفرول و اسکوربیک اسید کاروتنوئید ها و گلوتاتیون پراکسیداز . اینا از قلم افتادن

nuter.93

New member
سلام
جدیدا مجوز حق مطب از بچه هایی که بیس غیر تغذیه داشتن حتی با سابقه طرح و کار بالینی گرفته شده. هییت بورد تایید و به نظام پزشکی ابلاغ شده. حتی برای افراد در حال تحصیل. خودتون پیگیر باشید که بعدا مشکل ساز نشه. اگه نامشو گیر اوردم میزارم براتون. با دکتر صفریان، دکتر کشاورز و ... اعضا بورد صحبت کردم این رو گفتن.

mehrshad.namdar

New member
سلام
جدیدا مجوز حق مطب از بچه هایی که بیس غیر تغذیه داشتن حتی با سابقه طرح و کار بالینی گرفته شده. هییت بورد تایید و به نظام پزشکی ابلاغ شده. حتی برای افراد در حال تحصیل. خودتون پیگیر باشید که بعدا مشکل ساز نشه. اگه نامشو گیر اوردم میزارم براتون. با دکتر صفریان، دکتر کشاورز و ... اعضا بورد صحبت کردم این رو گفتن.

خبرهایی هست گویا !. من امروز رفتم نظام پزشکی مشهد. اطلاعی نداشتند. با تهران تماس گرفتم و اقای نصیری تایید کرد موضوع رو !

digoxin

New member
خبرهایی هست گویا !. من امروز رفتم نظام پزشکی مشهد. اطلاعی نداشتند. با تهران تماس گرفتم و اقای نصیری تایید کرد موضوع رو !

سلام . این برای همه کسایی که بیس تغذیه نداشتن بد نمیشه . افرادی که بیس تغذیه ندارند از نظر من دو گروه هستن :

گروه اول : فارغ التحصیلان رشته هایی که بازار کار خوبی ندارند مثل کشاورزی ها و صنایغ غذایی و زیست و ... و با هدف تاسیس دفتر مشاوره به این رشته پا میگذارند .

گروه دوم : فارغ التحصیلان رشته های علوم پزشکی مثل پرستاری ها ( هوشبری . اتاق عمل و پرستاری عمومی ) که بازار کار عالی دارند و فقط به دنبال گرفتن یک ارشد هستن که بعضا به مدرک ارشد هم اکتفا نخواهند کرد .
برای گروه دوم تاسیس دفتر مشاوره ارزشی نداره چون احتمالا استخدام هستند اکثرا و نیازی به این کار ندارن . و خود رشته ی تغذیه هم با علوم بهداشتی در تغذیه هیچ تفاوتی برای این گروه نخواهد داشت به دلایل زیر :

خود رشته های علوم پزشکی طرح دارند و وقتی ما طرح رشته ی خودمونو میگذرونیم حاضر به گذراندن طرح در یک ردیف شغلی پایین تر نخواهیم بود صرفا برای نجوز تاسیس دفتر مشاوره . چون حقوق کمتری داره و علاوه بر دو سال طرح رشته ی خودمون دو سال دیگر ارزش نداره طرح بریم . و عیب دیگه اینه که

معمولا مراجعه کننده به ارشد تغذیه مراجعه نخواهد کرد تا زمانی که پزشک های عمومی متخصص و دکترا های تخصصی تغذیه موندن .

پس برای گروه دوم علوم بهداشتی در تغذیه با علوم تغذیه هیچگونه تفاوتی نخواهد داشت . و اگر هم حق تاسیس دفتر مشاوره برای کسانی که تغذیه نبودن برداشته بشه اصلا از نظر من مشکلی نخواهد داشت پس لطفا اقای نامدار این تاپیک برای کسانی هست که کنکور ارشد تغذیه و علوم بهداشتی شرکت کردن . ازتون خواهش میکنم بحث های غیر درسی راه نندازید .

آخرین ویرایش:

mehrshad.namdar

New member

سلام . این برای همه کسایی که بیس تغذیه نداشتن بد نمیشه . افرادی که بیس تغذیه ندارند از نظر من دو گروه هستن :

گروه اول : فارغ التحصیلان رشته هایی که بازار کار خوبی ندارند مثل کشاورزی ها و صنایغ غذایی و زیست و ... و با هدف تاسیس دفتر مشاوره به این رشته پا میگذارند .

گروه دوم : فارغ التحصیلان رشته های علوم پزشکی مثل پرستاری ها ( هوشبری . اتاق عمل و پرستاری عمومی ) که بازار کار عالی دارند و فقط به دنبال گرفتن یک ارشد هستن که بعضا به مدرک ارشد هم اکتفا نخواهند کرد .
برای گروه دوم تاسیس دفتر مشاوره ارزشی نداره چون احتمالا استخدام هستند اکثرا و نیازی به این کار ندارن . و خود رشته ی تغذیه هم با علوم بهداشتی در تغذیه هیچ تفاوتی برای این گروه نخواهد داشت به دلایل زیر :

خود رشته های علوم پزشکی طرح دارند و وقتی ما طرح رشته ی خودمونو میگذرونیم حاضر به گذراندن طرح در یک ردیف شغلی پایین تر نخواهیم بود صرفا برای نجوز تاسیس دفتر مشاوره . چون حقوق کمتری داره و علاوه بر دو سال طرح رشته ی خودمون دو سال دیگر ارزش نداره طرح بریم . و عیب دیگه اینه که

معمولا مراجعه کننده به ارشد تغذیه مراجعه نخواهد کرد تا زمانی که پزشک های عمومی متخصص و دکترا های تخصصی تغذیه موندن .

پس برای گروه دوم علوم بهداشتی در تغذیه با علوم تغذیه هیچگونه تفاوتی نخواهد داشت . و اگر هم حق تاسیس دفتر مشاوره برای کسانی که تغذیه نبودن برداشته بشه اصلا از نظر من مشکلی نخواهد داشت پس لطفا اقای نامدار این تاپیک برای کسانی هست که کنکور ارشد تغذیه و علوم بهداشتی شرکت کردن . ازتون خواهش میکنم بحث های غیر درسی راه نندازید .

خدا رو شکر از این نظر شما ضربه نمی خورید. خوشحالم از این بابت.

زهره ح

New member
سلام آقای نامدار و آقای نوتر من یک سوالی داشتم از خدمتتون آیا فارغ التحصيلان ارشد تغذیه که بیس تغذیه نداشتن با گذروندن دوره تخصص هم مجاز به تاسیس مطب نیستند با توجه به این قانون درحال تصویب و یا تصویب شده؟؟؟ممنون میشم پاسخ دهید

mehrshad.namdar

New member
سلام آقای نامدار و آقای نوتر من یک سوالی داشتم از خدمتتون آیا فارغ التحصيلان ارشد تغذیه که بیس تغذیه نداشتن با گذروندن دوره تخصص هم مجاز به تاسیس مطب نیستند با توجه به این قانون درحال تصویب و یا تصویب شده؟؟؟ممنون میشم پاسخ دهید

سلام
پس از یک سری اعتراضات وزارت خونه نامه ای برای بورد نوشت . بورد تغذیه هم تصویب کرد که بچه هایی که بیس تغذیه نداشتن شماره نظام داده نشه. بدون نظام هم که مطب نمیشه زد و بیمارستان هم نمیشه کاری کرد. این نامه ابلاغ شد به نظام پزشکی. چندین نفر مراجعه کردند حضوری. منم با دکتر کشاورز، دکتر شیدفر و دکتر زراتی حرف زدم. یکی از دوستان هم با دکتر صفریان صحبت کردن. همه این موضوع رو تصدیق کردند. در عین حال حتی فارغ التحصیلان تغذیه که از رشته دیگه ای اومدن و همچنین افراد در حال تحصیل درگیر این موضوع شدند و بلاتکلیف هستند.
در مورد تخصص: تو تغذیه چیزی به اسم تخصص نداریم. کلمه تخصص فقط به پزشک تعلق می گیره. این هم نامه نظام پزشکی و صدور پروانه اس. اگر منظورتون دکترای تغذیه اس باید بگم هنوز در این مورد خبری اعلام نشده. بهر حال دید اساتید نسبت به افرادی که بیس غیر تغذیه داشتند حتی در مصاحبه هم خیلی خوب نیست. اما اگر در این مورد خبری شنیدم اطلاع میدم.
امیدوارم مشکل حل بشه

زهره ح

New member
بله منظورم دکترای این رشته بود،خیلی ممنون از پاسختون
من به راهنمایی تون خیلی نیاز دارم با توجه به این شرایط بنده که لیسانس غیر تغذیه دارم و الان دوساله که پشت کنکور ارشد تغذیه هستم و خودم رو با هدایت غیر مستقیم شما و آقای نوتر به درصدهای قابل قبولی در دروس امتحانی ارشد این رشته رسانده ام جزوات دو و تمام کتاب های معرفی شده رو تهیه کرده ام و حداقل شش دور خوانده ام و در آزمون های سنا شرکت کرده ام و تمامی آزمون ها تا امروز رتبه یک بوده ام الان به نظرتون چکار کنم؟شرکت کنم و بلاتکلیف این رشته بمانم یا تا تو این رشته قبول نشدم که حق شرکت در کنکور سراسری ازم گرفته نشده برم از اول کنکور سراسری شرکت کنم و شبانه دکتری دندان یا دارو یا ارشد این رشته رو بخونم؟
لطفا راهنماییم بفرمایید

digoxin

New member
من به راهنمایی تون خیلی نیاز دارم با توجه به این شرایط بنده که لیسانس غیر تغذیه دارم و الان دوساله که پشت کنکور ارشد تغذیه هستم و خودم رو با هدایت غیر مستقیم شما و آقای نوتر به درصدهای قابل قبولی در دروس امتحانی ارشد این رشته رسانده ام جزوات دو و تمام کتاب های معرفی شده رو تهیه کرده ام و حداقل شش دور خوانده ام و در آزمون های سنا شرکت کرده ام و تمامی آزمون ها تا امروز رتبه یک بوده ام الان به نظرتون چکار کنم؟شرکت کنم و بلاتکلیف این رشته بمانم یا تا تو این رشته قبول نشدم که حق شرکت در کنکور سراسری ازم گرفته نشده برم از اول کنکور سراسری شرکت کنم و شبانه دکتری دندان یا دارو یا ارشد این رشته رو بخونم؟
لطفا راهنماییم بفرمایید

اولا لیسانست رو نگفتی . دوما رشته تغذیه به درد نمیخوره بهتره روش سرمایه گذاری نکنی اگه با لیسانست نمیتونی کار کنی مگه نمیبینی دارن چکار میکنن ؟؟؟
اکه لیسانست یه رشته با بازار کار خوبه ارشد تغذیه شرکت کن . دکتراشم بدرد نمیخوره چه برسه به ارشد .

در اینکه دکترای دندان و پزشکی خیلی از تغذیه سر تره شک نکن اصلا این رشته ای نیست که بخوای روش سرمایه گذاری کنی . به امام حسین جدی میگم .
پزشکی . دندان . فیزیوتراپی . پرستاری و داروسازی . به ترتیب گفتم . دارو سازی رو هم بیخیال شو بدرد نمیخوره . فقط دندان و پزشکی . تغذیه رو از سر بیکاری امتحان بده

آخرین ویرایش:

digoxin

New member
لطفا راهنماییم بفرمایید

تو که کارشناسیت بهداشت موا غذایی هست مگه دیوانه ای که میخوای ارشد تغذیه شرکت کنی اونم به امید بازار کار ؟؟؟ این رشته خیلی افتضاحه اونم برای تو . اینایی هم که بیسشون تغذیس ول معطلن . اصلا کنکور ارشد رو نده . من همین الان لیسانستو دیدم . واقعا انسان که عقل نداشته باشه همین میشه . الان توی این فرصت کمی که مونده میخوای کنکور سراسری اونم دندان قبول بشی ؟؟؟ اونم تو که لیسانست غیر پزشکی بوده ؟؟؟؟ بشین بخون شاید بین الملل بهداشت یا پرستاری قبول شدی . اگر نه برو دنیال کار با لیسانست وقتتم با ارشد تغذیه حروم نکن

mehrshad.namdar

New member
لطفا راهنماییم بفرمایید

فعلا بچه هایی که بیس غیر تغذیه داشتند و مشغول به تحصیل هستن یا فارغ التحصیل شدند و بهشون شماره نظام ندادند قراره به این اقدام اعتراض کنن. احتمالا دوشنبه هفته اینده. امیدوارم جواب بده. به نظر من حتی اگر قرار هست چنین کاری بکنن باید از مدت ها قبل اعلام کنند تا همه با دیدی باز انتخاب کنن. نه اینکه کسی مثل شما 2 سال بخونه با درصد های بالا حالا رهاش کنند.
شاید قانون تغییر کنه. این روزها شب می خوابن روز بیدار میشن قانون جدیدی ارایه می کنن. همین طور که الان میگن شماره نظام نمیدیم شاید اینده بگن میدیم! خدا رو چه دیدید. پس به نظر من حتما راهی که شروع کردید رو به اتمام برسونید. توکل به خدا.

mehrshad.namdar

New member

به دکتر کشاورز زنگ زدم . ایشون فرمودند برای دکترا چنین قانونی نیست. اگر کسی بیس غیر تغذیه داشته باشه و دکترا قبول بشه مشکلی برای نظام نداره.

digoxin

New member
فعلا بچه هایی که بیس غیر تغذیه داشتند و مشغول به تحصیل هستن یا فارغ التحصیل شدند و بهشون شماره نظام ندادند قراره به این اقدام اعتراض کنن. احتمالا دوشنبه هفته اینده. امیدوارم جواب بده. به نظر من حتی اگر قرار هست چنین کاری بکنن باید از مدت ها قبل اعلام کنند تا همه با دیدی باز انتخاب کنن. نه اینکه کسی مثل شما 2 سال بخونه با درصد های بالا حالا رهاش کنند.
شاید قانون تغییر کنه. این روزها شب می خوابن روز بیدار میشن قانون جدیدی ارایه می کنن. همین طور که الان میگن شماره نظام نمیدیم شاید اینده بگن میدیم! خدا رو چه دیدید. پس به نظر من حتما راهی که شروع کردید رو به اتمام برسونید. توکل به خدا.

من نمیدونم واقعا الان باید چه کرد . به حدی اعصابم خرابه که اصلا قابل توصیف نیست . اون از کنکور سراسری با شرط معدل اینم از این . چرا باید الان بخوان این تصمیمو بگیرن . اگه قرار باشه مهر نظام پزشکی تعلق نگیره اصلا با چه انگیزه بخوایم بخونیم . بحث تاسیس دفتر مشاوره به کنار . مهر نظام پزشکی برای کار کردن در بیمارستان الزامیه .

digoxin

New member
من که شماها رو نمیدونم شاید از لحاظ مالی مشکلی ندارید ولی خودم دیگه واقعا طاقتم تموم شده . ادامه تحصیل توی شرایط فقر و فلاکت درد اوره . زجر اوره . نمیدونم چطور بعضی از دوستان دوباره به فکر کنکور سراسری هستن . خوندن پزشکی و دندان پزشکی به چه قیمتی ؟؟؟؟ به قیمت 7 سال دیگه در فقر دست و پنجه نرم کردن ؟ نمیدونم شاید شما شرایطتون مثل من نیست که اینقدر خونسرد هستید ...

mehrshad.namdar

New member

من نمیدونم واقعا الان باید چه کرد . به حدی اعصابم خرابه که اصلا قابل توصیف نیست . اون از کنکور سراسری با شرط معدل اینم از این . چرا باید الان بخوان این تصمیمو بگیرن . اگه قرار باشه مهر نظام پزشکی تعلق نگیره اصلا با چه انگیزه بخوایم بخونیم . بحث تاسیس دفتر مشاوره به کنار . مهر نظام پزشکی برای کار کردن در بیمارستان الزامیه .

digoxin من هم خودم شوکه شدم ! هیچ علاقه ای به ناراحت کردن دوستانم ندارم. هرگز هم طرفدار این موضوع نبودم که چنین اتفاقی بیوفته و حق و حقوق ها ضایع بشه. فعلا باید منتظر باشیم ببینیم نتیجه اعتراض ها چی میشه. امیدوارم برطرف بشه سریعتر. هدف از بیان این موضوع صرفا اطلاع رسانی هست. وگرنه هیچ حسنی جز ناراحتی نداره. امروز یکی از بچه هایی که ترم قبل فارغ التحصیل شده بود تماس گرفت که علی رفم اینکه در بیمارستان مشغول به کار شده ولی مهر نظام بهش ندادن و همین موضوع براش گرفتاری های زیادی ایجاد کرده. از دیدن گرفتاری دوستانم ناراحتم

digoxin

New member
digoxin من هم خودم شوکه شدم ! هیچ علاقه ای به ناراحت کردن دوستانم ندارم. هرگز هم طرفدار این موضوع نبودم که چنین اتفاقی بیوفته و حق و حقوق ها ضایع بشه. فعلا باید منتظر باشیم ببینیم نتیجه اعتراض ها چی میشه. امیدوارم برطرف بشه سریعتر. هدف از بیان این موضوع صرفا اطلاع رسانی هست. وگرنه هیچ حسنی جز ناراحتی نداره. امروز یکی از بچه هایی که ترم قبل فارغ التحصیل شده بود تماس گرفت که علی رفم اینکه در بیمارستان مشغول به کار شده ولی مهر نظام بهش ندادن و همین موضوع براش گرفتاری های زیادی ایجاد کرده. از دیدن گرفتاری دوستانم ناراحتم

شما خودت شاهد بودی که من با چه انگیزه ای و با چقدر تحقیق برای این رشته شروع کردم به خوندن . از بیوشیمی متنفر بودم اما به هر حال خوندمش . الان واقعا احساس خفگی میکنم . چقدر راحت با اینده ی دواطلبا و فارغ التحصیلا بازی میشه . شاید بهتره که دست نگه دارم و بیشتر از این نخونم ... تازه میفهمم چرا هم کلاسیام فقط دنبال استخدام شدن هستن و اصلا به فکر ارشد خوندن نیستن . اخه ارشد به چه قیمتی ؟؟؟ ارشد های پرستاری که اصلا فرقی با لیسانسش نداره . ارشد تغذیه هم که اینجوریه . میمونه چه ارشدی ؟ ارشد های علوم پایه پزشکی هم که مزخرف هستن و اصلا ارزش خوندن ندارن چون بالینی نیستن من خوشم نمیاد . اگه بخوام ارشد و دکترای تغذیه رو بخونم با این وجود باید 7 سال دیگه هم درس بخونم بی وقفه . اون موقع هم مطمئنم که این رشته ارزشی نداره .وقتی طرف با دکترای دندانپزشکی داره پول پارو میکنه .

بالا