مطالعه گروهی داوطلبان ارشد ویروس شناسی 94

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

love virology

New member
شما دوست گرامی تا کنکور 9 ماه وقت داری/ وقت کمی نیست/ همه که مثل هم نیستن یک چیزیم بگم همه ویروس بالا میزنن شما برو یه درسایی که باقی کم میزنن کار کن این میشه برگ برندت

virologist93

New member
love من بیس باکتری و بیوشیمی و زبانم بهتره تا ویروس!
تو ویروس یه کم می لنگم چون پایه ی ضعیفی دارم

sara77

New member
بچه ها بنظرتون کتاب برای کنکور واسه ویروس ضریب ا چطوره بهتر نیست تا مورای اخه زیاده واسه ما

vet lab sciences

New member
دوست گرامی سوالات ویروس مولکولی مال دکترا هست چون گرایش ویروس در دکترا مولکولی میشه / همین سوالات هم سطحش خوبه / شما همینا رو بخونید سوالات مولکولی پیشکش

می خواستم بگم خب همینه که یکی از دلایل عقب افتادگی و عقب موندگی علمیمون وجود همین طرز تفکراته که گفتم ولش کن شاید بت بربخوره!
خب بزرگوار چرا ما باید همیشه متکی به و علم دیگران باشیم! چرا خودمون علم رو جنریت نکنیم! اگر ما سوالات ارشد سال های اخیر (همه رشته ها) رو آنالیز کنیم، دستمون میاد طراح چی مد نظرشه و نتیجتا باعث میشه با یه ی هلووار! که اهداف مورد نظر طراحو جمع آوری کرده یه درصد بالایی بزنی و یه جا خوب قبول شی!! خب وجدانا کلاه خودتو قاضی کن ببین این درسته؟!! برا کشوری که خودش یه زمانی مهد علم و تمدن بوده درسته؟! والا صحیح نیست، بلا باعث پیشرفت نیست!! (البته تلاش و زحمات کسانی که با سیستم ای قبول شدن قابل احترام هست و از کجا میدونیم شاید یه دور کتاب خوندن بعد برا مرورشون از استفاده کردن. بحث من چیز دیگه ایه...)
الآن کشور هندی که تصور میشد عقب مونده هست ببین چقدر از ایران جلوتره! چرا؟ چون یکی از دلایلش تحول و بازنگری در سیستم آموزشیشونه.
چه اشکالی داره ما هم تغییر و تحول بدیم.
به نظر من سوالات درس تخصصی Ph.D هر رشته باید برای مقطع ارشد طرح بشه و برای Ph.D نوع دیگه ای از سوالات. ضرورت این مسئله به نظرم برای رشته ویروس شناسی که اسمش به تنهایی لرزه بر اندام هر کس میندازه!! و گویای پر ریسک بودن، های ک/ل.ا/س و بروز بودن و و و... هست، خیلی مشهود تره.
باید برای ارشد ویروس، کتاب فیلدز رو هم اضافه کنن (برای ساپورت سوالات مولکولی و سطح بالاتر).
و اما برای Ph.D : برای این مقطع باید برای درس اصلی، اساس طراحی سوالات رو فقط و فقط بر مبنای آخرین دستاورد های علمی اون درس قرار بدن و مثلا برای ویروس برای این که تو وقت داوطلبان هم صرفه جویی بشه بیان برای ویروس های خیلی خطرناک، بعضا پاندمیک و مهم مثل HIV، آنفلوآنزا، ابولا، کرونا و... اساس طراحی سوالات رو بر مبنای آخرین یافته ها در مورد این ویروس ها قرار بدن.
مثلا بگن سوالات رو از ژورنال آو وایرولوژی آمریکا، ژورنال رترووایرولوژی، مجله ی نیچر و از این دست ژورنال ها با ایمپکت فکتور بالا در بازه ی زمانی دوسال و خورده ای (مثلا برای Ph.D امسال بگن از ابتدای 2012 تا آخر سپتامبر 2014) طرح می کنیم. شاید بگید خب این کتابا هم بروز میشن دیگه چه نیازی به این کارا هست. درست ولی تغییرات این کتابا جزئی هست و چشمگیر نیست.
فقط ای کاش سوالات ویروس شناسی مثل خودش مستعد جهش و غیر قابل پیش بینی بود!

love virology

New member
دوست گرامی چرا سطحی نگری شما من سوالات 20 ساله هم دیدیم کسی که مولکولی نخونده مولکولی ابکی دبیرستان و دانشگاه خونده چطور سوال تخصصی جواب بده / دوست خوب من من نه حفضی میخونم نه برای جای خوب من چون عاشق مولکولی بودم اومدم این رشته ارشد میفهمی ویروس مولکولی چیه چرا عجله داری میخای راه 100 ساله یه شب بری همه چی پله به پله / بزار برسی به ارشد برای دکترا اونجا بشین جنبه های مولکولی کار کن نه این که الان پایه مولکولی اکثریت ضعیفه برن سوال تخصصی بدن/ شما بجای عصبی شدن بشین اصولی بخون که نخای زنگ تفریح بشی/ بمن نه بر میخوره نه چیزی / شاد باشید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ROJO

vet lab sciences

New member
می بینید دوستان یه ایده ی نو هم که مطرح میشه اینجوری علیهش موضع میگیرن!!!!! آره دیگه اینجوریه...!!:sad:
دقت کنید همین پروفسور گرامی، فخر المحققین، مولکولار بیولوژیست، مولکولار وایرولوژیست و مولکولار همه چی لوژیست جناب آقای عاشق چجوری بنده رو با حربه ی سطحی نگری، جاهلی، هردمبیل خوان، عجول و عصبی بودن شلاق میزنن!!!
خب آخه پروفسور این دلیل نمیشه که چون بیس اکثریت ضعیفه سوال تخصصی ندن. خب برن بخونن. والا خدا گواهه ما دامپزشکیا بیسمون تو ایمنی و هماتو و زیست مولکولی(صفر واحد!!!) و ویروس و... خیلی ضعیفه همه در حد یکی دو واحدن!!! پس اگه اینجوره خوبه بگن برا دامپزشکان عزیز سوالات راحت طرح می کنیم!!
نه داداشم ما خون دل می خوریم تا اینا رو یاد می گیریم بقیه هم مثل ما خون دل بخورن ولی ادعایی نداریم.
من همینجا اعلام می کنم هر چقدر هم ایمنی و ویروس و ... یاد بگیرم بازم تو شناخت عظمت خالق هستی ناتوانم و ادعایی ندارم(یه نمونش همین تاپیک سوالات ویروس هست که بدون هیچ کبر و غروری سوالاتم رو پرسیدم و منتظرم تا یک سخاوتمندی من سائل رو از گنجینه ی زحماتش بهره مند کنه)
من که ادعایی ندارم شما خودت مواظب باش که زنگ تفریح نشی که اگه زنگ تفریح بشی بدجور زنگ تفریحی هست (برای دومین سال کنکور دادن):25r30wi:
آره دیدم به خودت نمی گیری من اصن سیستم ج..ز..و.ه.ا.ی رو با تو نیودم که اینجوری می پری بالا پایین!! کلی گفتم.
به قول خودت شاد باشید!!:bunnyearsmiley:

love virology

New member
نه من ادعایی دارم نه چیزی فعلا که شما از حوول حلیم افتادی تو دیگ / منم سال دومم نیست از چیزی هم که خبر نداری نیا الکی حرف بزن / من به هیچ قشری بی احترامی نکردم دوست علوم ازمایشگاهیی هم زیاد دارم نه مثل شما فکر میکنن نه مثل شما سخن میگن/ ایده نو بدونتو بزار در مقطع بالاتر اینجا نه جای سخن گفتنشه نه مکان درستی/ روزگار بر شما خوش

narjes1992

New member
سلام بچه های ویروس.خوبید؟من رشتم علوم آز هست .امسالم سال آخرمه.من نمیدونم بین ویروس و قارچ و باکتری کدومو انتخاب کنم !!!!آخه یکم از مباحث مولکولی میترسم!!!میشه لطفا منو راهنمایی کنید؟

love virology

New member
خوندن هیچ ترسی نداره شما شروع کن کم کم راه میوفتی/ علاقه به کدوم داری همون هر 3 رشته رشته خوب هستن و قبولی خوبی هم میدن / ببینید با کدوم رشته ارتباط برقرار میکنید/ هیچ ترسی هم به دلتون راه ندید فقط شروع کنید

narjes1992

New member
منظورم در آینده هس که با رشتم سرو کار دارم و اینکه با رشته ای خیلی مولکولی ارتباط داشته باشم یکم ترس دارم .آخه رشته ویروس خیلی مولکولی تر از قارچ هست.درست نمیگم؟؟؟

narjes1992

New member
من یخورده از درسای ویروس رو خوندم(مثلا 20%هر درسیش رو) واسه همین یکم ترسیدم!!!

love virology

New member
مولکولی هست ولی میتونید راحت پیشرفت کنید / قارچ خیر مولکولی نیست اگر بالینی بخاهیم حساب کنیم قارچ بالینی تر از ویروس هست در مقطع ارشد

love virology

New member
اگر شما هدفتون کار بالینی هست و عاشق بالینی برید قارچ و انگل نمیگم ویروس بالینی نیست ولی تحقیقاتی کمی بیشتره

narjes1992

New member
من بیشتر علاقه دارم تدریس کنم و هیأت علمی بشم .بنظرتون کدوم یکی بهتره واسه این هدف؟

yazdan samiei

New member
SLM doostaan ... Haletun khube ? Man emsal viruse ghabul shodam...daneshgahe Tehran...khoshhal misham age betunam komaki konam...faghat man inja ziad sar nemizanam...age betunid biaid fb kheili behtare...chun bozorgtarin ejtemae bachehaye azmayeshgah unjas....age kesi soali dasht mitune be page man tu fb pm Bede...inam Esme man tu fb : yazdan samiei poor

vet lab sciences

New member
SLM doostaan ... Haletun khube ? Man emsal viruse ghabul shodam...daneshgahe Tehran...khoshhal misham age betunam komaki konam...faghat man inja ziad sar nemizanam...age betunid biaid fb kheili behtare...chun bozorgtarin ejtemae bachehaye azmayeshgah unjas....age kesi soali dasht mitune be page man tu fb pm Bede...inam Esme man tu fb : yazdan samiei poor

سلام. به به آقای سمیعی. خوش اومدید. خیلی خیلی خوشحالم کردید.
چه عجبی از بین قبول شده های ویروس یه دونه پسر هم به چشممون خورد!:auizz3ffy9vla57584x
مدام تو ذهنم بود که این آقای سمیعی کجاست! پس چرا نمیان نتیجه آزمونشونو بگن! که خدا رو شکر اومدید.:motat:
با اون درصدای بالایی که تو تاپیک نظرات شرکت کنندگان نوشتید حدس می زنم رتبه 1 یا 2 شده باشید. البته اگه مایل بودید رتبه تون رو بگید.:riz304:

آخرین ویرایش:

physio

New member
سلام‌ به همه‌.یه خواهشی داشتم اگر امکانش هست منابع لازم برای کنکور ویروس برام بگین،برای یکی از دوستام میخوام.ممنون میشم اگر جوابمو سریع بدین

نوتر

New member
می بینید دوستان یه ایده ی نو هم که مطرح میشه اینجوری علیهش موضع میگیرن!!!!! آره دیگه اینجوریه...!!:sad:
دقت کنید همین پروفسور گرامی، فخر المحققین، مولکولار بیولوژیست، مولکولار وایرولوژیست و مولکولار همه چی لوژیست جناب آقای عاشق چجوری بنده رو با حربه ی سطحی نگری، جاهلی، هردمبیل خوان، عجول و عصبی بودن شلاق میزنن!!!
خب آخه پروفسور این دلیل نمیشه که چون بیس اکثریت ضعیفه سوال تخصصی ندن. خب برن بخونن. والا خدا گواهه ما دامپزشکیا بیسمون تو ایمنی و هماتو و زیست مولکولی(صفر واحد!!!) و ویروس و... خیلی ضعیفه همه در حد یکی دو واحدن!!! پس اگه اینجوره خوبه بگن برا دامپزشکان عزیز سوالات راحت طرح می کنیم!!
نه داداشم ما خون دل می خوریم تا اینا رو یاد می گیریم بقیه هم مثل ما خون دل بخورن ولی ادعایی نداریم.
من همینجا اعلام می کنم هر چقدر هم ایمنی و ویروس و ... یاد بگیرم بازم تو شناخت عظمت خالق هستی ناتوانم و ادعایی ندارم(یه نمونش همین تاپیک سوالات ویروس هست که بدون هیچ کبر و غروری سوالاتم رو پرسیدم و منتظرم تا یک سخاوتمندی من سائل رو از گنجینه ی زحماتش بهره مند کنه)
من که ادعایی ندارم شما خودت مواظب باش که زنگ تفریح نشی که اگه زنگ تفریح بشی بدجور زنگ تفریحی هست (برای دومین سال کنکور دادن):25r30wi:
آره دیدم به خودت نمی گیری من اصن سیستم ج..ز..و.ه.ا.ی رو با تو نیودم که اینجوری می پری بالا پایین!! کلی گفتم.
به قول خودت شاد باشید!!:bunnyearsmiley:

سرور گرامی
با هم دوست باشین. یا لاقل اگر هم دوست نیستید به هم توهین نکنید.
با تشکر از شما:riz304:

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا