مطالعه گروهی برای ارشد مامایی 93

به نظر شما سخت ترین دروس آزمون ارشد مامایی کدامند؟؟(میت

• مجموع رای دهندگان
    0
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

masomeh

New member
اخی نازی...یعنی بارداری؟چند هفته ای؟
انشالله به سلامتی
من درمورد رشته مشاوره زیاد اطلاعات ندارم ولی ببین شرایط زندگیت چیه؟و کدومو علاقه داری!
خودتون که میگید اساتید زیاد دارید که کمکتون کنن ازشون استفاده کن
بهرحال تا جدی شدن تصمیم تون درسای مشترک هر دورشته رو خوب بخونید .مثل زبان و بارداری و زنان و بهداشت

آره عزیزم باردارم حدود 19 هفته
اساتیدی که باهاشون در ارتباطم رشته مشاوره رو خیلی قبول دارن و... اما مشکل اینکه اوناهم میگن هنوز وضعیت دکتری این رشته معلوم نیست تنها چیزی که فعلا مشخصه اینکه برای دکتری باید بری خارج کشور
متشکرم از راهنماییتون

obstetrician88

New member
بچه ها کتاب بهداشت سوسن پارسایی همه فصلاشو باید بخونیم حذفیات نداره؟
من امروز از فصل یک شروع کردم

fagoli

New member

سلام عزیزم.من که کتابه سوسن پارسا گیرم نیومد ولی فک کنم باید همشو بخونی.شاید بچه های دیگه اطلاعاتشون کاملتر باشه.
موفق باشی. 

royaaaaa

New member

والاه من که همشونو میخونم فقط فصلایی مثل بهداشت سالمندان.وروان که اخراست کم میخونم بیشتر وقتمو میذارم رو بقیه
بهتره اینجور فصلارو یه دور بخونیم اگه نکته داشت بنویسیم بذاریم کنار

royaaaaa

New member
مامنه مهسا جونم این که به جایه جنین روانپزشکی میا مطمءنم.آخه یکی از دوستام که مشاوره داده اینو گفت .دانشگاهما امسال مشاوره آورده بود از مدیر گروهمون که پرسیدم گفت جنین نیست.اگه بازم شک داری یه سری به این سایت بزنsanjeshp.ir.
عزیزم ممنون از توجهت.بازم مارو راهنمایی کن.
موفق باشی عزیزدلم.
بچه ها جنین تو مشاوره نیست من تو پستای قبلی il گفتم .برین که به اینجا سربزنید ..برین بسته های آموزشی وبعدارشد رو زدین رشته رو میبینید در پایین بزنید منابع میاد
.: علوم و فنون :.

obstetrician88

New member
آره عزیزم باردارم حدود 19 هفته
اساتیدی که باهاشون در ارتباطم رشته مشاوره رو خیلی قبول دارن و... اما مشکل اینکه اوناهم میگن هنوز وضعیت دکتری این رشته معلوم نیست تنها چیزی که فعلا مشخصه اینکه برای دکتری باید بری خارج کشور
متشکرم از راهنماییتون

درباره زبان گفته بودین لزگی خریدین...من دارم مهارت 4 لزگی رو کار میکنم یعنی تا مهرت 4 رو کار کردم..هرجا کمکی خواستی به من بگید هر کلمه ای که معنیشو ندونستین....
من در خدمتم
مامان نینی مواظب سلامتیت باش...بازم به اراده همه شما که با وجود بارداری و بچه داری به فکر دکتری هستین
سیار قابل ستایش است

مامنه مهسا جونم این که به جایه جنین روانپزشکی میا مطمءنم.آخه یکی از دوستام که مشاوره داده اینو گفت .دانشگاهما امسال مشاوره آورده بود از مدیر گروهمون که پرسیدم گفت جنین نیست.اگه بازم شک داری یه سری به این سایت بزنsanjeshp.ir.
عزیزم ممنون از توجهت.بازم مارو راهنمایی کن.
موفق باشی عزیزدلم.

عزیزم من رفتم توی سایت سنجش پی و یه چیز جالب دیدم و اونم اینه که حرف هر دونفرمون درسته و درس جنین و داخلی جراحی هر دوش نیست و به جاش روانشناسی مامایی اومده...
جالب اینجاست که من میخواستم امتحان بدم و اینو نمیدونستم...مرسی که گفتی و منو مجبور کردی علی رغم اعتماد به نفسم برم سایتو چک کنم چون این روزا خیلی از بچه ها ازم میپرسن...
:thanks:

دوستان لطفا منو از دودلی بیارید بیرون؟
بین رشته مشاوره در مامایی و خود مامایی...
راستش مشاوره رشته جدیدی وشنیدم بازار کارش بهتره ازطرفی تو شهر خودمم این رشته رو داره که اگه نی نیم به دنیا بیاد میتونم هم به زندگیم برسم و هم به درسم اما برای مامایی نزدیک ترین جا به من تهرانه که مجبورم همه چیزو بزارم و برم
منابع مشاوره درمامایی رو هم تهیه کردم ازسال گذشته هم برای درسهام نت گرفتم اما برام خیلی مهمه که اگه ارشد قبول شدم برای دکتری تلاش کنم ولی هنوز تکلیف این رشته چون جدیده مشخص نیست چیکارکنم؟

معصومه جون اولا خوش اومدی و از صمیم قلب برات آرزو میکنم که به آرزوهات برسی...
با توجه به شرایطت چند تا نکته هست که امیدوارم از من خواهر کوچیکتر خودت قبل کنی...
1-اول از همه مواظب خودت و بچه ات باش...هیچ وقت زندگیتو فدای درس خوندن نکن....درس رو همیشه میشه خوند...
2-بهترین جا واسه ارشد خوندن شهریه که زندگی میکنی...من هم برادرم هم دخترخاله ام ارشد میخونن شهر دیگه...با این که همه میگن 2 ساله زود تموم میشه ولی خیلی طفلی ها سختی میکشن واسه رفت و آمد...تازه دوتاشون هم مجرد هستن...شما که بچه کوچیک خواهی داشت سختی هات 100 برابر میشه...
3-من درباره ارشد مشاوره با استادمون صحبت کردم..خانوم والیانی یکی از بنیان گذارای این رشته است...خودش جز کسایی بوده که طرح اولیه این رشته رو برده وزارت علوم...به من گفت که مشاوره ها هم مثل مامایی ها میتونن برای دکترا بهداشت باروری شرکت کنن...کلا اینقدر از این رشته تعریف کرد که من امسال تا دقیقه 90 میخواستم مشاوره امتحان بدم ولی بعد که فهمیدم اصفهان نداره منصرف شدم و مامایی امتحان دادم...
پس نگران دکترا هم نباش...
4-الان که ماه حاملگی ات کمه با قدرت زیاد شروع کن به خوندن....اصلا درسی رو برای بعد از زایمانت نذار...اگه هم کسی بهت میگه بعد از زایمانت یه هفته ای از جا پا میشی و دوباره شروع میکنی به درس خوندن بهش بگو بااااشه ولی به حرفش گوش نکن...یه جوری بخون که قبل از زایمانت 99٪ آماده باشی...
5-بیشتر از همه زبانتو قوی کن...حداقل روزی 1 ساعت زبان بخون...زبان خیلی مهمه...فرق قبول شدن و نشدنت فقط زبانه...
برات آرزوی موفقیت و سلامتی دارم...خیلی مواظب خودت و فرشته کوچولوت باش:heart:

obstetrician88

New member
مامان مهسا از تجربیاتتون دررابطه با نحوه خوندنه لزگی و کلا زبان و برخورد با این درس سرجلسه.....حتما بگید
من هم از 26 مرداد شروع کرده ام و لزگی را کار میکنم..الان دارم مهارت چهارم را کار میکنم...روشم هم اینه هر مهارت از اولین صفحش تا آخرین صفحش تمام کلمات که به ذهنم آشنا نیستو بیرون میارم و از دیکشنری پیدا میکنم..و بعد هرروز حفظ میکنم و اینقدر با مداد آزمون خطا انجام میدم تا همه رو حفظ کنم هر مهارت حدود 4 صفحه کلمه در میارم.آخر هفته سراغ کتاب میرم و شروع به حل کردن میکنم البته بدون زمان بندی که دوستان فرمودن حتما زمان بندی کن.لغات و تست زدن راحتره و کمتر از یه دقیقه میکزنم ولی ریدینگا تا بخوام معنیشونو بفهمم بیتر از 3 دقیقه طول میکشه.

در یه هفته که یه مهارتو کار میکنم سعی میکنم کلمات مهارتهای قبلی هم مرور کنم..........

به نظره شما هم باید چیکار کنم.......من در زمان بندیه تست نه تنها زبان بلکه هر درسی مشکل دارم.

مامان مهسا از تجربیاتتون دررابطه با نحوه خوندنه لزگی و کلا زبان و برخورد با این درس سرجلسه.....حتما بگید
من هم از 26 مرداد شروع کرده ام و لزگی را کار میکنم..الان دارم مهارت چهارم را کار میکنم...روشم هم اینه هر مهارت از اولین صفحش تا آخرین صفحش تمام کلمات که به ذهنم آشنا نیستو بیرون میارم و از دیکشنری پیدا میکنم..و بعد هرروز حفظ میکنم و اینقدر با مداد آزمون خطا انجام میدم تا همه رو حفظ کنم هر مهارت حدود 4 صفحه کلمه در میارم.آخر هفته سراغ کتاب میرم و شروع به حل کردن میکنم البته بدون زمان بندی که دوستان فرمودن حتما زمان بندی کن.لغات و تست زدن راحتره و کمتر از یه دقیقه میکزنم ولی ریدینگا تا بخوام معنیشونو بفهمم بیتر از 3 دقیقه طول میکشه

در یه هفته که یه مهارتو کار میکنم سعی میکنم کلمات مهارتهای قبلی هم مرور کنم..........

به نظره شما هم باید چیکار کنم.......من در زمان بندیه تست نه تنها زبان بلکه هر درسی مشکل دارم.

عزیز دلم تو عالی زبان میخونی...برنامه ات حرف نداره...فقط مهم اینه که تا آخر ایشالا همینطور ادامه بدی....
برای زمان بندی هم "الان" نگران این مسایل نباش...الان بیشتر علم زبانتو قوی کن...تو وقتی زبانتو قوی کنی و بیشتر کلمات یه متنو بفهمی اون وقت مطمئنا سرعتت هم بالا میره...زمان بندی رو بعد از عید روش کار کن..
یه نکته دیگه این که مهارت های "لغت" لزگی بعضی وقتا خیلی کلمه جدید داره...اونقدی که آدم کلا نا امید میشه از خوندن....نگران نباش این کلمه ها واسه همه سخت هستن...چند مدتی که بخونی خودت کم کم دستت میاد که هدف تست های کنکور ارشد چیه...خودت به زبان خوندن علاقه مند میشی...فقط قدمای اولش سخته...وقتی پا شدی به یاری خدا راه میفتی...
برات آرزوی موفقیت میکنم..:heart:

obstetrician88

New member
ممنونم....من کلا از همون بچگی به زبان علاقه داشتم زبان نمیذاشتن برم ولی تلویزیون برنامه هایی میذاشت از زبان همیشه چند ورقو دوخطی مخصوص زبان میکردم و همه کلماتی که میگفت یادداشت میکردمو حفظ
دبیرستان و دانشگاه هم روشم همین بوده.نه خسته نمیشم اگر بدونم با خوندنم نتیجه میگیرم خسته نمیشم ...هر مهارت 5 صفحه پشت و رو ریز به ریز در و با دیکشنری معنی و وقتی بعدش همه را با آزمون خطا حفظ کردم اونوقت سراغ کتاب پنجشنبه جمعه میرم.

مشکلم بعدی اینه که زنانو ندارم و مایلز .و کتاب تست و مشکل اساسیه من تست زدن هست.که نه زمانبندی میکنم.اصلا.

royaaaaa

New member
http://olumpezeshki.ir/thread1092.html
بچه ها اینجارو از یاد نبرید
من واقعا خداروشکر میکنم تو این انجمن عضوم که همه با تمام تواناییشون کمک میکنن اگه نبودم حتما تا حالا میترکیدم

آخرین ویرایش:

fagoli

New member
عزیزم من رفتم توی سایت سنجش پی و یه چیز جالب دیدم و اونم اینه که حرف هر دونفرمون درسته و درس جنین و داخلی جراحی هر دوش نیست و به جاش روانشناسی مامایی اومده...
جالب اینجاست که من میخواستم امتحان بدم و اینو نمیدونستم...مرسی که گفتی و منو مجبور کردی علی رغم اعتماد به نفسم برم سایتو چک کنم چون این روزا خیلی از بچه ها ازم میپرسن...
:thanks:

Okعزیزم
پس شد ح:bunnyearsmiley:ف هردومون

ممنونم....من کلا از همون بچگی به زبان علاقه داشتم زبان نمیذاشتن برم ولی تلویزیون برنامه هایی میذاشت از زبان همیشه چند ورقو دوخطی مخصوص زبان میکردم و همه کلماتی که میگفت یادداشت میکردمو حفظ
دبیرستان و دانشگاه هم روشم همین بوده.نه خسته نمیشم اگر بدونم با خوندنم نتیجه میگیرم خسته نمیشم ...هر مهارت 5 صفحه پشت و رو ریز به ریز در و با دیکشنری معنی و وقتی بعدش همه را با آزمون خطا حفظ کردم اونوقت سراغ کتاب پنجشنبه جمعه میرم.

مشکلم بعدی اینه که زنانو ندارم و مایلز .و کتاب تست و مشکل اساسیه من تست زدن هست.که نه زمانبندی میکنم.اصلا.

عزیز دلم خیلی خوشحالم که میبینم اینقدر انرژی و پشتکار داری....آفرین همینطور ادامه بدی صد در صد نتیجه میگیری...
منم زنان نواکو نخوندم کتاب زنان دکتر شیر محمدی رو خوندم..مایلز هم نخوندم..یعنی اصلا نمیدونستم توی منابع هست...الان بیشتر تشریحی بخون تست رو برای ماه های آخر بزار...

من واقعا خداروشکر میکنم تو این انجمن عضوم که همه با تمام تواناییشون کمک میکنن اگه نبودم حتما تا حالا میترکیدم

منم خدا رو شکر میکنم که دوست های خوبو پر از انرژی دارم که برای رسیدم به هدفشون تلاش میکنن...موفق باشی عزیزم

fagoli

New member

سلام رویا جونم فصله 17 فصله خیلی مهمیه همون فصلی که در مورد نحوه ی زایمان توضیح داده .کلا فصلایی که مربوط به زایمان چه طبیعی چه سزارین،بریچ،نمایشهای غیر طبیعی و...میشن خیلی بخونشون همیشه از توشون چندتا سوال میاد.ذناتومی ویلیامز بهتر از نواکه خواستی بخونی فقط ویلیامزو بخون.خونریزیهاهم فصله خیلی مهمیه.دیگه چیزی یادم نمیاد .یادم اومد برات میگم.
موفق باشی.

fagoli

New member
سلام بچه ها میشه کمکم کنید وبهم بگید جنین بیشتر اختصاصیشو بخونم یا عمومی؟از کدوم فصلاش بیشتر سوال میدن عایا؟!!!

royaaaaa

New member
سلام رویا جونم فصله 17 فصله خیلی مهمیه همون فصلی که در مورد نحوه ی زایمان توضیح داده .کلا فصلایی که مربوط به زایمان چه طبیعی چه سزارین،بریچ،نمایشهای غیر طبیعی و...میشن خیلی بخونشون همیشه از توشون چندتا سوال میاد.ذناتومی ویلیامز بهتر از نواکه خواستی بخونی فقط ویلیامزو بخون.خونریزیهاهم فصله خیلی مهمیه.دیگه چیزی یادم نمیاد .یادم اومد برات میگم.
موفق باشی.
خیلی ممنون مرسی....
:smiliess (10)::a2d3:

royaaaaa

New member
سلام بچه ها میشه کمکم کنید وبهم بگید جنین بیشتر اختصاصیشو بخونم یا عمومی؟از کدوم فصلاش بیشتر سوال میدن عایا؟!!!
طبق این تاپیک....بیشتر عمومی مهمه و ادراری تناسلی.....اگه اشتباه بگم بقیه بچه های مامایی عزیزاصلاح کنن ممنون میشیم:shocked:

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا