مطالعه گروهی برای ارشد مامایی 93

به نظر شما سخت ترین دروس آزمون ارشد مامایی کدامند؟؟(میت

• مجموع رای دهندگان
    0
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

royaaaaa

New member
دوست من برا ارشد هرچی گرفتی دستت بخونی بخون ولی...همونو قورت بده
چون ذهنت به همون عادت میکنه
اینم کار اشتباهیه اول رفرنس بخونی و اون اخرا چکیده.اصلا توصیه نمیشه
من خودم از رفرنس اصلی خوندم ولاغیر
اما دوستم با رتبه 12 پارسال فقط و فقط همین چکیده رو خوند

اما توصیه اساتیدی مثل خانم تقی زاده:بچه های ارشد مامایی تا میتونید فقط رفرنس بخونیدمخصوصا برای بارداری و زنان
واگر نه همون چکیده با تونو اینقدر بخونید تا حفظ حفظ بشید

خیلی خیلی ممنون که راهنماییم کردین.دودل بودم.ممنون:28:

سلام بهمه بچه هایی که میخوان برای ارشد93 بخونن...من امسال قبول شدم...چند تا نکته هست که از من کوچیک تر از خودتون قبول کنید...به عنوان کسی که این راهو رفته و حالا برای کسی که اول راهه حرف میزنه...
1-از این شاخه به اون شاخه نپرید...از همین اول برای هر درس منابعی که فکر میکنید خوبه رو تهیه کنید و "فقط" همون کتابا رو بخونید...اینجوری نباشه که دوهفته بعدش زهرا بگه این کتابو من دارم مبخونم شهلا بگه منم اون کتابو میخونم شا هم کتابتونو بندازید کنار برید سراغ رفرانسای زهرا و شهلا!!!
2-تا میتونید از حواشی به دور باشید...حاشیه ها ذهن رو درگیر میکنن و از راه اصلی باز میمونید...الان مهم نیست که ظرفیت دانشگاه فلان چقدر افزایش پیدا کرده یا کم شده یا این که فلان نفر با فلان رتبه قبول شده یا با فلان درصد قبول نشده...الان فقط و فقط وقت خوندنه...
3-زبان زبان زبان زبان زبان زبان زبان زبان
فعلا این نکته ها مهمترینش بود که به ذهنم رسید..بازم میام ایشالا
اگه سوالی هم داشتید بیایید وبلاگم..خوشحال میشم کمکی باشم..اینم آدرس وبلاگم------->رویش

royaaaaa

New member
و توصیه دیگه که
برا درس خوندن ساعت تعیین نکنید نگین که برا ساعت7تا8فلان درس...اگه نتونید اجرا کنید یواش یواش مایوس میشید
برا هر درس طبق نظر کارشناسان عزیز 2-1.5ساعت با زنگهای تفریح بین دقایق این 2ساعت
اگه مطلبی رو یاد نگرفتین داد بزنید تا در یادتون بمونه این شیوه ایست که دانشمندچینی یافته مقالات زیادی در موردش نوشتن

درباره ارشد مشاوره مامایی من سال قبل خودم میخواستم همونو امتحان بدم ولی بعدش فهمیدم اصفهان نداره...اسایتیدمون میگفتم بازار کارش فوق العاده عالیه وامتحانش هم از خود مامایی راحت تره...چون حتی سوالای زنان و بارداریش هم پایه روانشناختی داره...
منابعش با مامایی یکسانه فقط درس داخلی جراحی حذف شده و به جاش روانپزشکی در مامایی و اختلالات جنسیه که 8 فصل از کتاب روانشناسی کاپلان و 2-3 فصا از نواک منبعشه...
دانشگاه هایی هم که امسال داشتن اینا بودن...ارومیه..اراک..اهواز...زاهدان...شاهرود...کرمان..مازندران...همدان

obstetrician88

New member
بچه ها ...در کتاب ویلیامز زهر فصل زیاد از تحقیقاته این محقق اون محقق گفته.....آیا به صراحت روشون خط بکشیم وفقط نظر کالج را بخانیم و نهایتش پارکلندو؟
مثلا فصل 22 القای لیبر رو امروز خوندم وای همش از حرفهای محققین هست...
چیکار کنم...درست دارم انجام میدم بیشتر نظرات کالج را؟

darya63

New member
بچه ها ...در کتاب ویلیامز زهر فصل زیاد از تحقیقاته این محقق اون محقق گفته.....آیا به صراحت روشون خط بکشیم وفقط نظر کالج را بخانیم و نهایتش پارکلندو؟
مثلا فصل 22 القای لیبر رو امروز خوندم وای همش از حرفهای محققین هست...
چیکار کنم...درست دارم انجام میدم بیشتر نظرات کالج را؟

اره عزیزم همه تحقیقات ویلیامز رو ببوس بذار کنار
تا میتونی مطالب مهم هر فصل ررو های لایت کن ویا خط بکش تا دور دوم وقتت برا این تحقیق و اون تحقیق تلف نشه

مثلا فصل 22 یه فصل مهم و کنکوریه
برو و همزمان که اون فصل رو میخونی با انواع تستای اون فصل اشنا شو
هرجا تو کنکور اومده کنارش علامت بذار
مثلا من خودم علامت tمیداشتم
مثلا تو کنکور اومده بود
بعدشم دور بعدش خیلی روانتر میخوندم و تازه به علامت تی که میرسیدم حساسیت نشون میدادم

عزیزم الان دور اولته سخته
اما بعدش دستت میاد چه جوری بخونی.نگران نباش.راه میوفتی

اما یادت نره این رفرنس امسال که منم نداشتم و نمیدونستم مثل مایلز و تهیه کن و بخون
نامردا امسال کلی سوال داده بودن

royaaaaa

New member
اره عزیزم همه تحقیقات ویلیامز رو ببوس بذار کنار
تا میتونی مطالب مهم هر فصل ررو های لایت کن ویا خط بکش تا دور دوم وقتت برا این تحقیق و اون تحقیق تلف نشه

مثلا فصل 22 یه فصل مهم و کنکوریه
برو و همزمان که اون فصل رو میخونی با انواع تستای اون فصل اشنا شو
هرجا تو کنکور اومده کنارش علامت بذار
مثلا من خودم علامت tمیداشتم
مثلا تو کنکور اومده بود
بعدشم دور بعدش خیلی روانتر میخوندم و تازه به علامت تی که میرسیدم حساسیت نشون میدادم

عزیزم الان دور اولته سخته
اما بعدش دستت میاد چه جوری بخونی.نگران نباش.راه میوفتی

اما یادت نره این رفرنس امسال که منم نداشتم و نمیدونستم مثل مایلز و تهیه کن و بخون
نامردا امسال کلی سوال داده بودن

مایلز به زبان اصلیه؟یا ترجمه هم داره...نمیدونم از کجا پیداکنم؟کتابفروشیا رو زیرو رو کردم لزگی رو پیدا نکردم...............
:(50):

fagoli

New member

مایلز به زبان اصلیه؟یا ترجمه هم داره...نمیدونم از کجا پیداکنم؟کتابفروشیا رو زیرو رو کردم لزگی رو پیدا نکردم...............
سلام من مایلز رو از کتابخونه دانشگاهمون گرفتم وااون فصلایی که تویه کنکور میومد کپی زدم.ترجمه شده بود.چاپ 2010.
اگه از کتاب فروشیها نتونستستی لزگی رو تهیه کنی اینترنتی بخر.کافی تویه گوگل بزنی خرید اینترنتی کتاب زبان لزگی.

fagoli

New member
درباره ارشد مشاوره مامایی من سال قبل خودم میخواستم همونو امتحان بدم ولی بعدش فهمیدم اصفهان نداره...اسایتیدمون میگفتم بازار کارش فوق العاده عالیه وامتحانش هم از خود مامایی راحت تره...چون حتی سوالای زنان و بارداریش هم پایه روانشناختی داره...
منابعش با مامایی یکسانه فقط درس داخلی جراحی حذف شده و به جاش روانپزشکی در مامایی و اختلالات جنسیه که 8 فصل از کتاب روانشناسی کاپلان و 2-3 فصا از نواک منبعشه...
دانشگاه هایی هم که امسال داشتن اینا بودن...ارومیه..اراک..اهواز...زاهدان...شاهرود...کرمان..مازندران...همدان

سلام مامان مهسا ممنون از راهنماییتون.بازم مارو باگفتن نکته هاتون خوشحال کنسد.
چند تا نکته در اصلاح حرفای شما بگم.تویه امتحانه مشاوره به جایه جنین روانشناسی میاد پس داخلی حذف نمیه.تویه افزایشه سهمیه ها کرمانشاه هم اضاف شد سوالاش نسبت به مامایی خیلی راحتر بودن اگه مشاوره امتحان میدادم احتماله قبولیم زیاد بود ولی من از درسایه روانشناسی خوشم نمیاد..
بازم ممنون از لطف شما مناظره نظرات ارزشمندتون هستیم.

مایلز ترجمه است..منم نمیدونستم اصلا از این کتاب سوال میاد..بعد کنکور به هر کی میگفتم این سوالا رو از کجاشون در آورده بودن گفتن مایلز...و اونجا بود که من با نام این کتاب اشنا شدم...حتما بخونینش...خیلی ازش سوال داده بودن...شاید 6 تایی بود!!
لزگی رو هم از کتاب فروشی های علوم پزشکی راحت تر پیدا میکنی تا کتاب زبان فروشی...
مثلا اصفهان من لزگیمو از روبه روی دانشگاه اصفهان خریدم..انتشارات کیا

obstetrician88

New member
مایلز ترجمه است..منم نمیدونستم اصلا از این کتاب سوال میاد..بعد کنکور به هر کی میگفتم این سوالا رو از کجاشون در آورده بودن گفتن مایلز...و اونجا بود که من با نام این کتاب اشنا شدم...حتما بخونینش...خیلی ازش سوال داده بودن...شاید 6 تایی بود!!
لزگی رو هم از کتاب فروشی های علوم پزشکی راحت تر پیدا میکنی تا کتاب زبان فروشی...
مثلا اصفهان من لزگیمو از روبه روی دانشگاه اصفهان خریدم..انتشارات کیا

مامان مهسا از تجربیاتتون دررابطه با نحوه خوندنه لزگی و کلا زبان و برخورد با این درس سرجلسه.....حتما بگید
من هم از 26 مرداد شروع کرده ام و لزگی را کار میکنم..الان دارم مهارت چهارم را کار میکنم...روشم هم اینه هر مهارت از اولین صفحش تا آخرین صفحش تمام کلمات که به ذهنم آشنا نیستو بیرون میارم و از دیکشنری پیدا میکنم..و بعد هرروز حفظ میکنم و اینقدر با مداد آزمون خطا انجام میدم تا همه رو حفظ کنم هر مهارت حدود 4 صفحه کلمه در میارم.آخر هفته سراغ کتاب میرم و شروع به حل کردن میکنم البته بدون زمان بندی که دوستان فرمودن حتما زمان بندی کن.لغات و تست زدن راحتره و کمتر از یه دقیقه میکزنم ولی ریدینگا تا بخوام معنیشونو بفهمم بیتر از 3 دقیقه طول میکشه.

در یه هفته که یه مهارتو کار میکنم سعی میکنم کلمات مهارتهای قبلی هم مرور کنم..........

به نظره شما هم باید چیکار کنم.......من در زمان بندیه تست نه تنها زبان بلکه هر درسی مشکل دارم.

سلام مامان مهسا ممنون از راهنماییتون.بازم مارو باگفتن نکته هاتون خوشحال کنسد.
چند تا نکته در اصلاح حرفای شما بگم.تویه امتحانه مشاوره به جایه جنین روانشناسی میاد پس داخلی حذف نمیه.تویه افزایشه سهمیه ها کرمانشاه هم اضاف شد سوالاش نسبت به مامایی خیلی راحتر بودن اگه مشاوره امتحان میدادم احتماله قبولیم زیاد بود ولی من از درسایه روانشناسی خوشم نمیاد..
بازم ممنون از لطف شما مناظره نظرات ارزشمندتون هستیم.

عزیز دلم من از این مطلب مطمئن هستم که به جای داخلی درس روانشناسی هست...چون لحظه های آخر تصمیمم برگشت و کلا تا دم دمای کنکور داخلی رو نخونده بودم....جنین توی دوتاش مشترکه..منبع حرفام هم دفترچه سازمان سنجشه...
شهرا رو هم از تو سایت نوشتم ولی ممنون که گفتی کرمانشاه هم اضافه شده..من نمیدونستم.

darya63

New member

مث اینکه دوستان راهنمایی تون کردن
من مایلز رو ندیدم و نمیدونم چی چیه؟!
دقیقا منم مث مامان مهسا بعد کنکور بادیدن اون سوالای عجیب فهمیدم رفرنس دیگه ای هم بوده
اما گویا تو کتابخونه دانشگاه ها هست.یگیرید و فصول مربوط به ارشدشو کپی بزنید
دوستام میگفتند خیلی بد ترجمه شده وخوندنش سخته و اینا...اما نکاتشو دربیار و خوب بخونش

من نمیدونستم و گویا فروشگاه همین سایت علوم پزشکی دات کام هم لزگی داره هم مایلز
برو سایتشون و تماس بگیر راهنماییتون میکنن

آخرین ویرایش:

masomeh

New member
سلام دوستان
منم برای کنکور 92 قبول نشدم البته با اراده شروع کردم ولی برنامه ای برام پیش اومد میخوام برای 93 باجدیت بیشتری شروع کنم اما دارم یک نی نی میارم خداکنه بتونم

masomeh

New member
دوستان لطفا منو از دودلی بیارید بیرون؟
بین رشته مشاوره در مامایی و خود مامایی...
راستش مشاوره رشته جدیدی وشنیدم بازار کارش بهتره ازطرفی تو شهر خودمم این رشته رو داره که اگه نی نیم به دنیا بیاد میتونم هم به زندگیم برسم و هم به درسم اما برای مامایی نزدیک ترین جا به من تهرانه که مجبورم همه چیزو بزارم و برم
منابع مشاوره درمامایی رو هم تهیه کردم ازسال گذشته هم برای درسهام نت گرفتم اما برام خیلی مهمه که اگه ارشد قبول شدم برای دکتری تلاش کنم ولی هنوز تکلیف این رشته چون جدیده مشخص نیست چیکارکنم؟

masomeh

New member
دوستان باتجربه
من سال گذشته لزگی رو رفتم
امسال هم میخوام از الان شروع کنم اما نمیدونم چطوری برنامه ریزی کنم میشه بگید شما چطور برنامه ریزی میکنید؟
بنظرتون 2دور قبل عید بخونم کافیه؟
خودم فکر میکنم بیشتر از هرچیزی به امید و انگیزه احتیاج دارم... راستش فکر میکنم دیگه باید دور ارشد خط بکشم
من تو شهر خودم با همکارام که امسال مشاوره قبول شدن و همینطور با اساتید دانشگاه(دانشگاه علوم پزشکی مازندران) که مشاوره رو پذیرش میکنن ارتباط دارم اگه کمکی از دستم برمیاد خوشحال میشم

fagoli

New member
سلام دوستان
منم برای کنکور 92 قبول نشدم البته با اراده شروع کردم ولی برنامه ای برام پیش اومد میخوام برای 93 باجدیت بیشتری شروع کنم اما دارم یک نی نی میارم خداکنه بتونم

سلام عزیزدلم خوش اومدی.هرکمکی که از دستم بربیاد در خدمتم .درضمتن نی نیتم مبارک باشه.

darya63

New member
سلام دوستان

اخی نازی...یعنی بارداری؟چند هفته ای؟
انشالله به سلامتی
من درمورد رشته مشاوره زیاد اطلاعات ندارم ولی ببین شرایط زندگیت چیه؟و کدومو علاقه داری!
خودتون که میگید اساتید زیاد دارید که کمکتون کنن ازشون استفاده کن
بهرحال تا جدی شدن تصمیم تون درسای مشترک هر دورشته رو خوب بخونید .مثل زبان و بارداری و زنان و بهداشت

fagoli

New member
عزیز دلم من از این مطلب مطمئن هستم که به جای داخلی درس روانشناسی هست...چون لحظه های آخر تصمیمم برگشت و کلا تا دم دمای کنکور داخلی رو نخونده بودم....جنین توی دوتاش مشترکه..منبع حرفام هم دفترچه سازمان سنجشه...
شهرا رو هم از تو سایت نوشتم ولی ممنون که گفتی کرمانشاه هم اضافه شده..من نمیدونستم.

مامنه مهسا جونم این که به جایه جنین روانپزشکی میا مطمءنم.آخه یکی از دوستام که مشاوره داده اینو گفت .دانشگاهما امسال مشاوره آورده بود از مدیر گروهمون که پرسیدم گفت جنین نیست.اگه بازم شک داری یه سری به این سایت بزنsanjeshp.ir.
عزیزم ممنون از توجهت.بازم مارو راهنمایی کن.
موفق باشی عزیزدلم.

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا