مطالعه گروهی برای ارشد مامایی 93

به نظر شما سخت ترین دروس آزمون ارشد مامایی کدامند؟؟(میت

• مجموع رای دهندگان
    0
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

obstetrician88

New member
قسمت اعظم سوالات جنین از قسمت عمومی هست ......من خودم جنینو مطمینا بخوام بخونم فقط عمومی میخونم به یکی دوفصل تخیصی اونم اگر برسم
امسالم که 12 سوال بود بیشتر از قسمت عمومی بود..ولی متاسفانه جنین نخونده بودم...

royaaaaa

New member
ولی یکی از مشاوران ارشد میگفت
باید ظریب پنهانتونو بیشتر بزنید:منظورش جنین و داخلی و جراحیه......چون همه بارداری و زنانو زیادمیخونن تا بیشتر بزنن اونکسیکه چنینوداخلیو بیشتر بزنه موفقترهوبرندست

darya63

New member
سلام بچه ها میشه کمکم کنید وبهم بگید جنین بیشتر اختصاصیشو بخونم یا عمومی؟از کدوم فصلاش بیشتر سوال میدن عایا؟!!!

عمومی شو قورت بده
جز به جر صفحه به صفحه...اصلا ازش نگذر
برا اختصاصیش تونستی بخون اما نتونستی از فصول قلب و اداری تناسلی به هیچ وجه نگذر
این دوتا فصل واقعا مهم و حساس اند برای رشته مامایی

darya63

New member
بچه ها فصول مهم جنین بخش عمومیش که مهم اند مثل:
اولا قلب و ادرای تناسلیش که حرفی توش نیست
بعدش گوارش.تنفس.حفرات.عضله و استخوان.و حتما سروگردن(چون این کمان های حلقی تو سوالا مد نظر طراحا بوده)

یه توصیه دیگه برا جنین
حتما کتاب تست وازمون انتشارات گلبانو تهیه کنید ودرکنارکتاب بخونیدش
کتاب مهم و خوبیه

آخرین ویرایش:

obstetrician88

New member
با سلامږږږبرنامه ای که از ۹شهریور تا امروز۱۵ اجرا کردم:
ویلیامز چلد۲فصو ۲۰----۲۱-۲۲
بهداشت سوسن \ارسایی : ۱ ۲ ۳۴ ۵ و ۱۰
زبان امیر لزګی مهارت چهارم ومرورلغات مهارت ۱ ۲ ۳
درسنامه دکتر صلاحی مباحث القای لیبرودیستوشیږږږو تست زایمان طبیعی ومراقبت بارداری

تست کارشناسی ارشد یه دوره از بهداشت

برنامه هفته آینده از ۱۶ شهریور اګر خدابخاد جلد ۲ویلیامز
مهارت ۵لزګی
بهداشت اګر خدا بخاهدږږږ
موفق باشید

راستی ولادت باسعادت حضرت معصوصه و روز دختررا به تمامی دوستان تبریک و شادباش میګم به نوبه خودم
با احترام

masomeh

New member
معصومه جون اولا خوش اومدی و از صمیم قلب برات آرزو میکنم که به آرزوهات برسی...
با توجه به شرایطت چند تا نکته هست که امیدوارم از من خواهر کوچیکتر خودت قبل کنی...
1-اول از همه مواظب خودت و بچه ات باش...هیچ وقت زندگیتو فدای درس خوندن نکن....درس رو همیشه میشه خوند...
2-بهترین جا واسه ارشد خوندن شهریه که زندگی میکنی...من هم برادرم هم دخترخاله ام ارشد میخونن شهر دیگه...با این که همه میگن 2 ساله زود تموم میشه ولی خیلی طفلی ها سختی میکشن واسه رفت و آمد...تازه دوتاشون هم مجرد هستن...شما که بچه کوچیک خواهی داشت سختی هات 100 برابر میشه...
3-من درباره ارشد مشاوره با استادمون صحبت کردم..خانوم والیانی یکی از بنیان گذارای این رشته است...خودش جز کسایی بوده که طرح اولیه این رشته رو برده وزارت علوم...به من گفت که مشاوره ها هم مثل مامایی ها میتونن برای دکترا بهداشت باروری شرکت کنن...کلا اینقدر از این رشته تعریف کرد که من امسال تا دقیقه 90 میخواستم مشاوره امتحان بدم ولی بعد که فهمیدم اصفهان نداره منصرف شدم و مامایی امتحان دادم...
پس نگران دکترا هم نباش...
4-الان که ماه حاملگی ات کمه با قدرت زیاد شروع کن به خوندن....اصلا درسی رو برای بعد از زایمانت نذار...اگه هم کسی بهت میگه بعد از زایمانت یه هفته ای از جا پا میشی و دوباره شروع میکنی به درس خوندن بهش بگو بااااشه ولی به حرفش گوش نکن...یه جوری بخون که قبل از زایمانت 99٪ آماده باشی...
5-بیشتر از همه زبانتو قوی کن...حداقل روزی 1 ساعت زبان بخون...زبان خیلی مهمه...فرق قبول شدن و نشدنت فقط زبانه...
برات آرزوی موفقیت و سلامتی دارم...خیلی مواظب خودت و فرشته کوچولوت باش:heart:
واقعا از راهنمایت ممنونم ... نظرخودمم برهمینه که کنار بچم باشم آخه آینده و تربیت اونم برام مهمه .... عزیزم اگه بازم نیاز به کمکت داشتم حتما مزاحم میشم

masomeh

New member
یه سوال... برای مشاوره درمامایی واقعا لازم نیست داخلی جراحی روبخونم؟ نکنه ازش سوال بدن
یکی از اساتید دانشکدمون برای سال گذشته کتاب خودشو برای درس بهداشت بمن معرفی کرد که 2جلده ومن یک دور خوندمش وقتی ازش خواستم کتاب سوسن پارسا رو بخونم گفته اون کتابش چاپ قدیمیه و دستورالعمل های جدید وزارت بهداشت رو توش نداره .... من کتاب پارسا رو تا الان ندیدم ولی به این استاد محترم هم خیلی اعتماد دارم چون خودش آدم سخت کوش وموفقیه
میشه بمن بگید بهترین روش خوندن لزگی برای من که خیلی زبانم عالی نیست چیه؟
ممنون

royaaaaa

New member
http://olumpezeshki.ir/thread6973-16.html
بچه ها مگه اینجا واسه ارشد مطالعه گروهی نزدیم .دیگه چرا تاپیک جداگونه....؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
لطفا بیاین اینجا

آخرین ویرایش توسط مدیر:

obstetrician88

New member
یه سوال... برای مشاوره درمامایی واقعا لازم نیست داخلی جراحی روبخونم؟ نکنه ازش سوال بدن
یکی از اساتید دانشکدمون برای سال گذشته کتاب خودشو برای درس بهداشت بمن معرفی کرد که 2جلده ومن یک دور خوندمش وقتی ازش خواستم کتاب سوسن پارسا رو بخونم گفته اون کتابش چاپ قدیمیه و دستورالعمل های جدید وزارت بهداشت رو توش نداره .... من کتاب پارسا رو تا الان ندیدم ولی به این استاد محترم هم خیلی اعتماد دارم چون خودش آدم سخت کوش وموفقیه
ممنون

انشاا... موفق باشی مادره آینده........
زبان ....لزگی چون سخت ترین کتابیه که میگن و برای من که خودم تمام کلماته هر مهارتو از اولین صفح تا آخرین صفحه مهارت بیرون میارم...و با دیکشنری همه معنیشو پیدا میکنم.....بعد اینکه حفظ کردم ...میرم ساغ کتاب.....اینجوری خیلی راضی میشی.........البته با تمام حفظ کردنا و اینا گاهی اشتباهات تست زدن دارم.........دیگه چیکار کنم....شاید خدا کمکم کنه دوباره برگردم مرور کنم..ولی مهارت بعدی رو که شروع کردم هحتما مهارت های قبلی را کلماتشو مرور میکنم......مرور مهمه...........................

- - - Updated - - -

ممنون

انشاا... موفق باشی مادره آینده........
زبان ....لزگی چون سخت ترین کتابیه که میگن و برای من که خودم تمام کلماته هر مهارتو از اولین صفح تا آخرین صفحه مهارت بیرون میارم...و با دیکشنری همه معنیشو پیدا میکنم.....بعد اینکه حفظ کردم ...میرم ساغ کتاب.....اینجوری خیلی راضی میشی.........البته با تمام حفظ کردنا و اینا گاهی اشتباهات تست زدن دارم.........دیگه چیکار کنم....شاید خدا کمکم کنه دوباره برگردم مرور کنم..ولی مهارت بعدی رو که شروع کردم هحتما مهارت های قبلی را کلماتشو مرور میکنم......مرور مهمه...........................

gnargol

New member
بجه ها مایلزو تو انتشارات پرستاران جوان چاپ کردن به نظرتون معتبره؟

shima.p

New member
بجه ها مایلزو تو انتشارات پرستاران جوان چاپ کردن به نظرتون معتبره؟

عزیزم تا اونجایی که من اطلاع دارم فقط همین یه ترجمه هس
حالا شما ی تحقیق بکن
من خودم همینو دارم
ترجمه ش هم افتضاحه

shima.p

New member
قبول نشدنم خیلی برام گرون و سخت تموم شده ی جورایی حالمو شدید بد کرده
میخوام ایشالا امسالو با جدیت بخونم از اونجایی که خودمو تحریم نتی کردم هرچن وقت یکبار میام نت و ب انجمن سر میزنم
دوس دارم همین اول راهی ی همسفر جدی مثه خودم داشته باشم اینحوری از خیلی لحاظ بهتره
پارسال چن نفر از بچه ها بوودن البته توو رشته های مختلف که وسط راه جا زدن
الان همینجا اعلام میکنم ب یک دوست پایه نیازمندم کسی که وسط راه جا نزنه و تا آخرش با هم بریم البه منظورم این نیس 24 ساعت اس ام اس بدیم در حد اینکه از هم روحیه بگیریم همو هل بدیم جلو با برنامه پیش بریم و اینا
اگه کسی مایله میتونه شمارشو برام پ.خ کنه تا باهم در ارتباط باشیم و ایشالا تا کنکور بعدی همراه باشیم

midwifery87

New member
سلام دوستان….من اینجا تازه واردم
وخیلی خوشحالم که می تونم از تجربیات شما عزیزان استفاده کنم
منم سال اولی بود که امسال ارشد شرکت کردم بدون هیچ آمادگی ای و فقط بین الملل قبول شدم
اومدم اینجا با انگیزه ای بالا و کمک شما دوستان گلم برای ارشد سال بعد و دانشگاهی بهتر تلاش کنم:a2d3:

royaaaaa

New member
سلام عزیزان من متاسفانه باید3هفته ازتون مرخصی بگیرم چون امتحان فانالم شروع شده.......ولی هر از گاهی میام و میگم خوندم....بعد3هفته دیگه کمربند ارشدومحکم میکنم:smiliess (10):
واسم دعاکنید خوب بخونم و قبول شم ...اخه یکی و دوتا از استادامون ادمو میچزونن:1dco2x0p1lilzhfpg1tتا جواب سوالشونو بگیرن:j58r36j3gcr4suxymup

fagoli

New member
سلام بچه ها کسی خبر نداره حقوقه طرح چند شده.من شنیدم خیلی دیر به دیر میدن عایا راست گفتن؟!!

fagoli

New member
سلام عزیزان من متاسفانه باید3هفته ازتون مرخصی بگیرم چون امتحان فانالم شروع شده.......ولی هر از گاهی میام و میگم خوندم....بعد3هفته دیگه کمربند ارشدومحکم میکنم:smiliess (10):
واسم دعاکنید خوب بخونم و قبول شم ...اخه یکی و دوتا از استادامون ادمو میچزونن:1dco2x0p1lilzhfpg1tتا جواب سوالشونو بگیرن:j58r36j3gcr4suxymup
رویتا جوونم امیدوارم موفق بتشی از هیچی نترس و با انرژی پیش برو.کاری کن که دماغ استاداتون بسوزه.ما که همچین حالی از استادامون سره فاینال گرفتیم میخواستن مارو بپیچونن ما اونا رو پیچوندیم.
بایدبه بعضی از اساتید گرامی هم گفت لطفا قبله فاینال اطلاعاتتون رو به روز کنید تا ضایع نشید.

royaaaaa

New member
رویتا جوونم امیدوارم موفق بتشی از هیچی نترس و با انرژی پیش برو.کاری کن که دماغ استاداتون بسوزه.ما که همچین حالی از استادامون سره فاینال گرفتیم میخواستن مارو بپیچونن ما اونا رو پیچوندیم.
بایدبه بعضی از اساتید گرامی هم گفت لطفا قبله فاینال اطلاعاتتون رو به روز کنید تا ضایع نشید.

خیلی ممنون ..حتما میپیچونمشون..........:thumbsupsmileyanim:

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا