مطالعه گروهی برای ارشد مامایی 93

به نظر شما سخت ترین دروس آزمون ارشد مامایی کدامند؟؟(میت

• مجموع رای دهندگان
    0
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

midwif.mah

New member
در اخر هم یه داستانی رو سالها پیش شنیدم که با اینکه اصلش زیاد یادم نیست براتون تعریف میکنم بلکه واسمون مفید باشه.
میگن یه شناگر ماهری بود که همیشه خدا تو مسابقات با اختلاف زیادی اول میشد. اما یه بار سوم شد.همه خیلی تعجب کردن وازش علتش رو پرسیدن اون اینطور جواب داد که من همیشه تمرکزم به اون انتهای مسیر بود ودر طی مسابقه همیشه فکر میکردم من از بقیه عقب ترم واصلا به نفرات پشت سرم نگاه هم نیکردم وفقط فقط با قدرت هرچه تمام تلاش میکردم که فقط اول بشم.اما این با از روی کنجکاوی در طی شنا حواسم به حریف هام بود که اونا چی کار میکنن الان چقدر با من فاصله دارن.این مسئله وقت من رو وهم انزی وقدرت منو وهم انگیزه من برای نفر اول بودن رو گرفت.
به نظر من هم تفاوت اون برترین ها در هوش اون ها نیست در تمرکز اونها برای اولین وبرتر بودنه.کاری به کار دیگران ندارن.اونا همیشه برای بهترین ها واولین ها تلاش میکنن.ما هم باید فقط به 100فکر کنیم...به این کار نداشته باشیم که با چه در صدی کجا میشه قبول شد کسانی که اینجوری فکر میکنن احتمالا هیچ جاذهم قبول نمیشن.قبول ندارید؟؟؟؟؟؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mw.ashel

mw.ashel

New member
سلام به همه هم هدفی های خوبم.خسته نباشید از این راه شیرین وکمی هم سخت.چند تا خواهش داشتم.
اولا اینکه کسانی که هم جنین 2010هم 2012رو دارن یه لطفی بکنن تغییرات هر فصل رو در تاپیکی به نام تغییرات جنین 2012واسه ماهایی که 2010رو داریم بزارن.ایشالله که یک در کنکور وهزار در زندگی دنیا واخرت نصیبشون کنه.
دوما من اصلا از این مسئله های جمعیتی واماری بهداشت سر در نمیارم.اگه کسی اونا رو فوله بیاد واسه ما هم توضیح بده.بقیه بهداشتم که حفظیه وکاری نداره.
سوم اینکه خواهشا بچه هایی که سوالات مامایی ومشاوره امسالو دارن از صفحاتش عکس بگیرن واپلود کنن همین جا بلکه بعد از ماه ها چشم انتظاری چشمون به جمال منور این سوالات اشنا بشه.اخه تو هیچ سایتی پیدا نکردم.
و چهارم:کسانی هم به لطف خدا امسال مشاوره قبول شدن بیان واطلاعات درست وحسابی به ما ها هم بدن بلکه بتونیم یه انتخاب درست بکنیم.وبچه های قبولی تهران میشه بپرسن ببینن امسال تهران مشاوره میزاره یا نه؟

سلام همکار خوبم..... این هفته به خاطر مشغله کاری که دارم نمیتونم ولی حداکثر تا هفته آینده سعی میکنم چند تا از درخواست شما رو در زمینه جنین و سوالات انجام بدم.
موفق باشید.

mw.ashel

New member
من خيلي كند جلو ميرم
زهرااااااااااااااااا
مامان آذر خوبم، اصلا نگران نباش که کند پیش میری ، شما فقط یه رقیب واسه خودت داری که اونم خودتی هر روز سعی کن نسبت به روز قبل نیم ساعت یا یه صفحه بیشتر بخونی و مطمئن باش اگه شادی جونم هم تلاش مامانشو ببینه اونم واسه مامان خوبش دعا میکنه.:rolleyessmileyanim:

پس هر چه زودتر قدم هات رو سریعتر کن.
:rose:

mw.ashel

New member
موفقیت یعنی...

موفقیت یعنی...

موفقیت یعنی از مخروبه های شکست،کاخ پیروزی ساختن
موفقیت یعنی از ناممکن ها،ممکن ساختن
موفقیت یعنی همیشه جانب حق را نگاه داشتن
موفقیت یعنی با آرامش زیستن
موفقیت یعنی ناکامی ها را جدی نگرفتن
موفقیت یعنی از تجارب انسان های موفق درس گرفتن
موفقیت یعنی اشتباه را پذیرفتن و تکرار نکردن آن
موفقیت یعنی با شرایط مختلف خود را وفق دادن
موفقیت یعنی تکیه گاه بودن برای دیگران
موفقیت یعنی قدردان بودن
موفقیت یعنی خسته نشدن از مبارزه با دشواری ها
موفقیت یعنی خندیدن به آنچه دیگران مشکلش می پندارند
موفقیت یعنی توانایی دوست داشتن
موفقیت یعنی عاشق زندگی بودن
موفقیت یعنی صبور بودن
موفقیت یعنی حفظ خونسردی در شرایط دشوار

:riz304::a2d3::a2d3::riz304:

monika.6

New member

اگر حس روییدن در تو باشد، حتی در کویر هم رشد خواهی کرد...
:a2d3:

c43f517e58f1c95abff7915ed869423b.jpg

با سلام
چند تا سوال داشتم اگه راهنماییم کنید ممنون میشم
من زنان و از روی رفرنس اصلی نمیخونم و تصمیم دارم از روی کتاب جامع زنان بخونم این کار درسته ؟
2 حذفیات کلیه ی دروس ارشد چه مباحثیه؟ متلا جلد سوم باید کامل خونده بشه و یا جنین شناسی ؟درسته که فصل ژنتیک ویلیامز حذفه ؟
با تشکر فراوان

midwif.mah

New member
با سلام
من زنان و از روی رفرنس اصلی نمیخونم و تصمیم دارم از روی کتاب جامع زنان بخونم این کار درسته ؟
2 حذفیات کلیه ی دروس ارشد چه مباحثیه؟ متلا جلد سوم باید کامل خونده بشه و یا جنین شناسی ؟درسته که فصل ژنتیک ویلیامز حذفه ؟
با تشکر فراوان
سلام دوست عزیز.من خودم اولین سالیه که میخوام ازمون بدم.منم بعضی از سوالای شما رو داشتم.اما با نگاه به سوالات چند سال اخیر متوجه شدم حتما باید رفرنس ها رو خوند وخوب خوند.....
در مورد جنین فکر میکنم عمومی از همه مهمتره.عمومی رو خوب بخون.شده 3_4بار از اختصاصی هم حتما اوروژنیتالو عالی بخون.فقط با این دو بخش که گفتم 70_80رو میزنی.بعدش هم خواستی سر وگردن وگوارش رو بخون.بقیه رو هم بخونی که چه بهتر.
در زنان همپکه گفتم به نظر من از رو رفرنس بخون.اما جاهایی که مربوط به جراحی ها وتکنیک های جراحی میشه.به نظر من که اصلا مهم نیست.
تو ویلیامز هم من نمیدونم چه سالی بود گه یه سوال از صفحه اخر ژنتیک داده بودن.اون فصل های سخت رو مثل ژنتیک سر سری یه نگاه بنداز خودت دستت میاد که کجاهاش مهمه اونا خط بکش وبعدا مرور کن.
اما بازم فکر میکنم چون داری وقت میزاری وعمر صرف میکنی تا قبول بشی حتما از رو رفرنس بخون.مخصوصا زنان و ویلیامز.
بازم دوستای دیگه نظرم رو اصلاح کنن.مخصوصا اونایی که قبول شدن تا اگه جایی اشتباه فکر میکنیم زودتر اصلاح کنیم.

midwif.mah

New member

موفقیت یعنی...

موفقیت یعنی از مخروبه های شکست،کاخ پیروزی ساختن
موفقیت یعنی از ناممکن ها،ممکن ساختن
موفقیت یعنی همیشه جانب حق را نگاه داشتن
موفقیت یعنی با آرامش زیستن
موفقیت یعنی ناکامی ها را جدی نگرفتن
موفقیت یعنی از تجارب انسان های موفق درس گرفتن
موفقیت یعنی اشتباه را پذیرفتن و تکرار نکردن آن
موفقیت یعنی با شرایط مختلف خود را وفق دادن
موفقیت یعنی تکیه گاه بودن برای دیگران
موفقیت یعنی قدردان بودن
موفقیت یعنی خسته نشدن از مبارزه با دشواری ها
موفقیت یعنی خندیدن به آنچه دیگران مشکلش می پندارند
موفقیت یعنی توانایی دوست داشتن
موفقیت یعنی عاشق زندگی بودن
موفقیت یعنی صبور بودن
موفقیت یعنی حفظ خونسردی در شرایط دشوار

:riz304::a2d3::a2d3::riz304:

مرسی دوست خوبم که انقدر روحیه میدی....با اینکه اصلا نمیشناسمتون اما به نظرم فوق العاده انسان خوب ومهربون وموفقی هستید.ایشالله همیشه به همین خوبی وشادی وخوشبختی باشی عزیزم..

mw.ashel

New member
با سلام
با تشکر فراوان

سلام همکار خوبم.
در مورد زنان همون درسنامه دکتر تقی زاده و شیرمحمدی خوبه
حذفیاتم که اصلا هیچ کجا حذف نیست و در غیر این صورت در اصلاعیه و دفترچه اعلام میکردند.
اگه روی تست های سال گذشته بیشتر کار کنید متوجه میشید که از کدوم قسمت ها بیشتر سوال مطرح میشه و میتونید در اون مباحث بیشتر سرمایه گذاری کنید.
موفق باشید.
:riz304:

mw.ashel

New member
مرسی دوست خوبم که انقدر روحیه میدی....با اینکه اصلا نمیشناسمتون اما به نظرم فوق العاده انسان خوب ومهربون وموفقی هستید.ایشالله همیشه به همین خوبی وشادی وخوشبختی باشی عزیزم..

ممنونم همکار عزیزم........من هر کاری از دستم بربیاد برای موفقیت همه دوستان و همکاران خوبم انجام میدم.
شما هم سلامت و موفق باشید.

mw.ashel

New member
سلام دوستای عزیز ما تازه به جمعتون اضافه شدم اگه میشه یکی لطف کنه حذفیات ویلیامز رو بگه؟؟؟؟

همکار خوبم در پاسخ سوالات دوستان هم قبلا بیان کردم که میتونید با کار کردن بیشتر در زمینه تستهای سال گذشته ، به مباحث مهم پی ببرید و بیشتر در اون زمینه ها مطالعه کنید.

البته این نظر شخصی من هست ولی بیشتر همکاران و اساتید مامایی بهتر میتونند کمک و راهنمایی کنند.

موفق باشید.

obstetrician88

New member
با سلام...گزارش برنامه مطالعه من در هفته ای که گذشت
فصول 28 و 32 از جلد 2 ویلیامز
نوزادان فصول 104اختلالات ادراری....و105 ناف
لزگی مهارت 6 رو تمام کلماتو در 7 صفحه بیرون آوردم ولی سخت بود پیدا کردنش ....ولی خود مهارت رو هنوز کار نکردم حفظ هم نکردم ولی مرور کلماته مهارت 4 و 5 و 3 و 2 را انجام دادم

از درسنامه صلاحی..مباحث اومفالوسل وگاستروشیزی.. مایع آمنیوتیک جنین شناسی..انجام دادم و نکته های تست های که از بارداری زدم رو برداشتم...درسنامه صلاحی تست یایسگی و بریچ را زدم...

یه سری تست بهداشت از سال 78-76 تماما بهداشتشو زدم.....و نکته برداری
و تست بهداشت سوسن پارسایی هم از بهداشت سه سری زدم.از بهداشت راضی بودم کمی

برنامه هفته جاری از 7مهرتا پایان هفته.....خوشبختانه یا متاسفانه یکشنبه سه شنبه چهارشنبه پنج شنبه شبکاری آخرم هست در دانشگاهی که درس میخوندم و بیمارسانش......پس یه هفته رو از دست میدم.....در زبان برام وقفه میوفته....نگرانم هستم...ولی سعی میکنم اونجا هستم مرور باشه برام......
شنبه حتما بهداشت دهان دندان سوسن پارسایی میخونم.....خلاصه دوباره میام گزارش میکنم......

برای همه دعا میکنم
سربلند باشین

*somaye*

New member
سلام به همه دوستان سخت کوش ..........من یک چهارم آخرکتاب های زنان و بارداری هستم ......البته از برنامه خودم عقبم ......ولی سعی میکنم تو این هفته از 6 تا 12 مهر جبران کنم...........فقط یک چیزی نگرانم میکنه .....اینکه کی شروع کنم تست بزنم.........ممنونم اگه دوستان راهنمایی بفرمایند .
نوزادان و بهداشت هم تا نیمه مباحثو خوندم
میخوام جمعه مرور مباحث قبلی رو شروع کنم .

shima.p

New member
سلام آخرین چاپ بهداشت سوسن پارسا وجنین شناسی و نوزادان مال چه سالی است؟

سلام
سوسن تا اونجایی که میدونم چاپ ششم سال 91
نوزادان هم 2011

- - - Updated - - -

سلام آخرین چاپ بهداشت سوسن پارسا وجنین شناسی و نوزادان مال چه سالی است؟

سلام
سوسن تا اونجایی که میدونم چاپ ششم سال 91
نوزادان هم 2011

گل بهار

New member
بچه ها من یک کتاب تست میخوام که کلی تست برای هر درس داشته باشه.
البته خودم کتاب تستی های انتشارات گلبان برای جنین و ویلیامز و نوزادان رو دارم. یه کتاب هم دارم که تستای ده سال اخیر رو همراه با جواب تشریحی داره.
من چیزی غیر از اینا میخوام.
لطفا کمکم کنید.

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا