مطالعه گروهی ارشد ژنتیک انسانی93

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

سحر پور

New member
وا!!!
من روزی 4-5 ساعت بیشتر نمیخونم!
شما چجوری روزی 14 ساعت میخونین؟ :14:[/QUOTE]

زینب جان نگران نباش من هم همینطوری هستم :28:کلا با ساعت درس نمی خونم با صقحه درس می خونم اما اگه کلشو در نظر بگیرم ساعتاشو جمع کنم مال من هم 4-5 ساعت نمیشه منم بیشتر از این تایمم نمی تونم بخونم واقعا بیشتر از این برام خسته کننده می شه راستی کل روز 24 ساعت هستش مهناز چند ساعت می خوابه که 14 ساعت درس ی می خونه؟!:33: ولی واقعا باید به مهناز افرین گفت که می تونه این همه ساعت درس بخونه انشالا که موفق میشه :riz304::

سحر پور

New member
وا!!!
من روزی 4-5 ساعت بیشتر نمیخونم!
شما چجوری روزی 14 ساعت میخونین؟

زینب جان نگران نباش من هم همینطوری هستم :28:کلا با ساعت درس نمی خونم با صقحه درس می خونم اما اگه کلشو در نظر بگیرم ساعتاشو جمع کنم مال من هم 4-5 ساعت نمیشه منم بیشتر از این تایمم نمی تونم بخونم واقعا بیشتر از این برام خسته کننده می شه راستی کل روز 24 ساعت هستش مهناز چند ساعت می خوابه که 14 ساعت درس ی می خونه؟!:33: ولی واقعا باید به مهناز افرین گفت که می تونه این همه ساعت درس بخونه انشالا که موفق میشه :riz304::

- - - Updated - - -

mahnaz20

New member
فرزانه جان بهت افتخار می کنم ک حداقل روزی یک ساعت میخونی:a2d3: !!!!!قطره قطره جمع گردد وانگهی دریاشود !!!!:riz277:

mahnaz20

New member
زینب جان ، من شوخی کردم !!!خوش بحال خودت ک روزی 4-5 س میخونی !!!!!!!انشاالله ک موفق بشی .:thanks:

آخرین ویرایش:

mana

New member
سلام به همه بچه های کنکوری و یه خسته نباشی به همگی میگم
بجای استرس گرفتن و اینکه روزی چند ساعت میخونید به کیفیت خوندن توجه کنید انشاالله که امسال همگی قبول میشید

سحر پور

New member
سلام به همه بچه های کنکوری و یه خسته نباشی به همگی میگم
بجای استرس گرفتن و اینکه روزی چند ساعت میخونید به کیفیت خوندن توجه کنید انشاالله که امسال همگی قبول میشید

من که استرس نمی گیرم با اینکه چند ساعت می خونم چون من با صفحه پیش می رم اما فقط چندروزی هستش که بدجوری از برنامم عقب موندم چون مجبورم به مامانم کمک کنم :riz303:نمی تونم درس بخونم اما حتما چند روز دیگه شروع می کنمم با یه روحیه بالا :4d564ad6:
انشالا که هممون قبول می شیم :a2d3:

سحر پور

New member
راستی یادم رفت بپرسم mana جان شما که الان ژنتیک پزشکی می خونین می تونین یه کمکی به ما کنین در مورد تجربتون بگید که چه رفرنس هایی خوندین :smilies-azardl (181 من فقط یه خورده نگران بیوشیمی و مولکولی هستم چون بیوشیمیم زیاد خوب نیست به نظرتون چی کار کنم خوبه :33:

asvabio

New member
دوستانی که کار میکنند...اجرتون با خدا..بشورید بساوید..بدانید که از رستگارانید :riz277:

mana

New member
راستی یادم رفت بپرسم mana جان شما که الان ژنتیک پزشکی می خونین می تونین یه کمکی به ما کنین در مورد تجربتون بگید که چه رفرنس هایی خوندین :smilies-azardl (181 من فقط یه خورده نگران بیوشیمی و مولکولی هستم چون بیوشیمیم زیاد خوب نیست به نظرتون چی کار کنم خوبه :33:

سلام عزیزم من به غیر از ژنتیک که کتاب خوندم بقیه درس ها رو خوندم نه کتاب نگران نباشید وقت دارید

آخرین ویرایش:

mahnam

New member
سلام میشه یک کم منو راهنمایی کنید من سلولی مهدوی خوندم الان هم وقت نمیشه لودیش بخونم به نظرتان کتاب عبادی خوبه دراین چند ماه به عنوان تکمیل کننده مهدوی بخونم؟

اگه منظورتون 2 جلد مولکولیه دکتر عبادیه ؟؟ حول و حوش 1000 صفحه اس ! تازه فقطم مولکولی ! یعنی باز سلولی رو باید از یه رفرنس دیگه بخونین
یعنی عملا هیچ فرقی با لودیش نداره !

آخرین ویرایش:

biology89

New member
اگه منظورتون 2 جلد مولکولیه دکتر عبادیه ؟؟ حول و حوش 1000 صفحه اس ! تازه فقطم مولکولی ! یعنی باز سلولی رو باید از یه رفرنس دیگه بخونین
یعنی عملا هیچ فرقی با لودیش نداره !
حالا جدا از حجمش و فقط مولکولی بودنش از نظر محتوا چطوره در مقایسه با لودیش؟جواب میده؟

alisalim20007

New member
kart-postal-noroz2.jpg
عیدتون مبارک دوستان امیدوارم همتون قبول شید

- - - Updated - - -

kart-postal-noroz2.jpg
عیدتون مبارک دوستان امیدوارم همتون قبول شید

mahnam

New member
حالا جدا از حجمش و فقط مولکولی بودنش از نظر محتوا چطوره در مقایسه با لودیش؟جواب میده؟

به قول خودتون جدا از حجمش و مولکولی بودنش ، از نظر محتوا به نظر من عالیه ...
فک می کنم با خوندن درست این کتاب تو مبحث مولکولی، نکته ی نخونده ای باقی نمونه براتون...
خیلی عالی توضیح داده ...

Zeinab.A

New member
سلام دوستان سال نو همگی مبارک
فصل 5 چندتا اشکال داشتم اگه لطف کنید کمکم کنید ممنون میشم

1- آنالیز کانتیگ (Contig Analysis) یعنی چه؟
2- نامگذاری جهش ها چجوریه؟ مثلا p.phe 508 del یا p.gly 542x یهنی چی؟

شهاب

New member
در مورد سوال 2 تا جایی که من میدونم:
p ینی روی بازوی کوتاه phe ینی فنیل آلانین 508 شماره کد مربوطه روی dna و del مخفف deletion ینی حذف شدن ینی میخاد بگه کد ژنتیکی 508 روی بازوی کوتاه کروموزوم که این کد مربوط به اسید آمینه ی فنیل آلانین هست حذف شده پس پروتئین ساخته شده فاقد این آمینو اسیده.
اون یکی هم gly ینی آمینو اسید گلایسین x نمیدونم شاید منظورش کروموزوم ایکس باشه.
موفق باشید.

e-arab

New member
در مورد سوال 2 تا جایی که من میدونم:
p ینی روی بازوی کوتاه phe ینی فنیل آلانین 508 شماره کد مربوطه روی dna و del مخفف deletion ینی حذف شدن ینی میخاد بگه کد ژنتیکی 508 روی بازوی کوتاه کروموزوم که این کد مربوط به اسید آمینه ی فنیل آلانین هست حذف شده پس پروتئین ساخته شده فاقد این آمینو اسیده.
اون یکی هم gly ینی آمینو اسید گلایسین x نمیدونم شاید منظورش کروموزوم ایکس باشه.
موفق باشید.
در مورد نامگذاری در جهش ها در دو سطح مختلف میشه نامگذاری کرد: 1 درسطح پروتئین 2 در سطح cDNA
اگه در سطح پروتئین نوشته بشه اول یه p.نوشته میشه و اگه در سطح cDNA نوشته بشه اولشC. نوشته میشه
p.phe 508 del پس این یعنی اسید امینه 508که فنیل الانینه حذف شده
p.gly 542x یعنی اسید امینه 504 که گلایسینه به کدوم خاتمه تبدیل شده(جهش بی معنی یا nonsense)

شهاب

New member
راستش من هی دو دل بودم بگم یا نه.از یه طرف من این مسیر رو به انتها نرسیدم هنوز از طرفی هم نمیخام اثر بدی داشته باشه.
اما یه چیزو بگم بچه ها دست کم نگیریدا.داوطلبای ژنتیک انسانی رقیبای ساده ای نیستن.البته من میگم هر کس باید نسبت به خودش و شرایطش کار کنه ینی اگه از پتانسیل خودش در حد معقول استفاده کنه بقیش مهم نیست چه قبول بشه چه نشه.
مثلا برای یکی با توجه به شرایطش با توجه به شخصیتش و ویژگیهاش و تواناییهاش و وضعیتی که داره وقتی که داره و . . . یه اندازه مطالعه میتونه خوب باشه و برای یکی همون اندازه خوب نباشه.
زیاد حرف نزنم فقط اینم بگم که مهم اینه که تا آخرش سعیتونو بکنید مثل تیم فوتبالی که اگه چن تا گل هم بخوره بازم شالوده ی تیمش از هم نپاشه و کار خودشو کنه.
موفق باشید.

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا