مطالعه گروهی ارشد ژنتیک انسانی93

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

asvabio

New member
ببین اگه تجمع خویشاوندی(منظور میزان احتمال بروزش تو ی خانواده) رو برای ی بیماری بخوای حساب کنی باید میزان خطر عود مجدد اون واسه خواهر برادرای طرف رو تقسیم بر میزان خطر عود اون در جمعیت عادی بدست بیاری...مثالاشم که هست و خ واضح تقسیم میکنی...مثلا وقتی ی لاندا اس میشه 5 تو میفهمی خطر تجمع یک بیماری تو ی خانواده خاص که فرد مبتلا دارن 5 برابر جمعیته عادیه

ببخشید این مبحث توو امری هست؟ کدوم فصلش؟

mahi_asr

New member
سلام.
ببخشید سوال من راجع به قسمت ملکولی (نه سلولی)کتاب های مجید مهدوی و مریم خالصی هست. اینکه کدومشون کاملتر توضیح داده. ممنون

mahnaz20

New member
سلام من ی سوال داشتم :21:! بچه ها توعید شما می تونینددرس بخونیند؟روزی چند ساعت مناسبه ؟

irani

New member
من الان 3 هفته اس که روزایی که خیلی تونستم درس بخونم 1تا 2 ساعت بوده بعضی روزا مثل این چند روز اخیر حتی ی دقیقه هم نخوندم

asvabio

New member
من الان 3 هفته اس که روزایی که خیلی تونستم درس بخونم 1تا 2 ساعت بوده بعضی روزا مثل این چند روز اخیر حتی ی دقیقه هم نخوندم

دقیقا منم همینطور...امروز میگم دیگه فردا پدرشو درمیارم...فردا که میشه مادرشم درنمیاد...

- - - Updated - - -

دقیقا منم همینطور...امروز میگم دیگه فردا پدرشو درمیارم...فردا که میشه مادرشم درنمیاد...

Zendegi

New member
دوست عزيز منظور شما همون تصاويري هست كه تو خود كتاب امري هستش ؟
خوب جواب ميده؟
چه فايده اي داره؟

منظور از تصاویر نمودارها و چرخه هایی که با شکل نشون داده شده.بله فایده داره چون تو حافظه تصویری عالی می مونه ویه نت برداری راحت هست.

mw.ashel

New member
1FreeMan.Net-Success-Stickerxd1.jpg

termeh7

New member
مرسی عزیزم لطف کردی زیااااااد
و odd raito چیه؟

- - - Updated - - -

مرسی عزیزم لطف کردی زیااااااد
و odd raito چیه؟

nega kon masalan y marker i ro dar nazar gereftan k fek mikonan y hamrahye khasi ba bimari morede nazar dare(manzur ine k har kas un markere genetici ro dare b ehtamle zyad b un bimarye mobtala mishe) in ehtemale besh migam odd ratio

k az taqsime ehtemale bimar shodane yeki k marker dare bar ehtemale bimar shodane uni k un markero nadare hastesh

az tarafi y bahse dg darim b esme "qodrate hamrahi y marker ya antigen ba allele bimari" k neshun mide cheqad hamrahye in markere tu buruze bimari dar fard naqsh dare.....va nesbate mostaqim ba odd ratio dare...yany har chi odd ratio bishtar ehtemale inke un markere madde nazare ma be bimari marbut bashe bishtare

سلولی

New member
سلام میشه یک کم منو راهنمایی کنید من سلولی مهدوی خوندم الان هم وقت نمیشه لودیش بخونم به نظرتان کتاب عبادی خوبه دراین چند ماه به عنوان تکمیل کننده مهدوی بخونم؟

irani

New member
nega kon masalan y marker i ro dar nazar gereftan k fek mikonan y hamrahye khasi ba bimari morede nazar dare(manzur ine k har kas un markere genetici ro dare b ehtamle zyad b un bimarye mobtala mishe) in ehtemale besh migam odd ratio

k az taqsime ehtemale bimar shodane yeki k marker dare bar ehtemale bimar shodane uni k un markero nadare hastesh

az tarafi y bahse dg darim b esme "qodrate hamrahi y marker ya antigen ba allele bimari" k neshun mide cheqad hamrahye in markere tu buruze bimari dar fard naqsh dare.....va nesbate mostaqim ba odd ratio dare...yany har chi odd ratio bishtar ehtemale inke un markere madde nazare ma be bimari marbut bashe bishtare

ممنون عزیزم خیلی لطف کردی

آخرین ویرایش:

Zeinab.A

New member
بنظرم روزی 14 ساعت هم کمه !!!!!!!!!!!!!باید حداقل 16 ساعت خر زد!!!!!!!!!!!!!!!:rolleyessmileyanim:

وا!!!
من روزی 4-5 ساعت بیشتر نمیخونم!
شما چجوری روزی 14 ساعت میخونین؟ :14:

- - - Updated - - -

بنظرم روزی 14 ساعت هم کمه !!!!!!!!!!!!!باید حداقل 16 ساعت خر زد!!!!!!!!!!!!!!!:rolleyessmileyanim:

وا!!!
من روزی 4-5 ساعت بیشتر نمیخونم!
شما چجوری روزی 14 ساعت میخونین؟ :14:

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا