مطالعه گروهی ارشد ژنتیک انسانی93

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

RBC!

New member
بهناز، اگه میخوای قبول شی برو سر درس ت!!! باید بیوشیمی رو بالای 60 بزنی. برو سر درست دختر.

behnaz.h

New member
بهناز، اگه میخوای قبول شی برو سر درس ت!!! باید بیوشیمی رو بالای 60 بزنی. برو سر درست دختر.

بابا من ژنتیک رو خوندم با بقیه هم مشکلی ندارم اما بیوشیمی انگار از مریخ اومده نه میفهمم نه یاد میگیرم نه یادم میمونه:1dco2x0p1lilzhfpg1t

e-arab

New member
دو تا سوالم یکی نیستند.
توی سوال اول نوع اختلال مشخص شده.
توی سوال دوم نوعش مشخص نشده. کلی پرسیده شده. پس چون نوعش مشخص نیست باید ببینیم کدوم فراوان تره (مثلا از هزارتا بارداری یکیش میشه تریزومی 16 و 2 تاش میشه ترنر. اگه آماری حساب کنیم میشه سقط ترنر بیشتره.)

سوال دوم مال آزمون یه جایی بود و جوابش هم منوزومی x بود. (توضیح هم نداشت. مگه اینکه پاسخنامه ش اشتباه بوده باشه.)
فک کنم سوالها اینا بوده
شایعترین ناهنجاری کروموزومی در سقط های خود به خود کدام است؟
1)تریزومی13و 16 و 21
2)تریزومی16
3)تریپلوییدی
4)مونوزومیx
جواب گزینه2

اجحتمال سقط خود به خود در رابطه با کدام یک از بیماریهای زیر از بقیه بیشتر است؟
1)تریزومی16
2)مونوزومی x
3) تریزومی18
14)تریزومی13
جواب گزینه2
بهتره از طراحش بپرسم دومی مشخصه اولی رو نمیدونمم

RBC!

New member
باید از طراح بپرسیم سوال رو از کدوم صفحه طرح کردی. (صفحه رو بگه جواب رو بگیره :))

love virology

New member
درود بر دوستان ژنتیکی بچه ها میشه بهترین و سلیس ترین ترجمه امری بهم معرفی کنید و برای سلولی چه منبعی پیشنهاد میکنید

حسان

Well-known member
درود بر دوستان ژنتیکی بچه ها میشه بهترین و سلیس ترین ترجمه امری بهم معرفی کنید و برای سلولی چه منبعی پیشنهاد میکنید

ترجحه ی لیلا یوسفیان... خوبه

- - - Updated - - -

ترجحه ی لیلا یوسفیان... خوبه

behnaz.h

New member
بله حسان جان درست میگن من ترجمه نوری دلوئی رو داشتم نتونستم بخونم الان لیلا یوسفیان رو خوندم خیلی راضیم واسه سلولی هم کتاب اصلی لودیش

mohana

Well-known member
016.jpg

:thanks:​

irani

New member
امروز هم فقط فصل 15 ژنتیک! چرااااااااااااا:smiliess (12)::smiliess (2)::14::13:

kh.ghojoghi

New member
سلام دوستان
خسته نباشید
کسی پاسخنامه آزمون ژنتیک پارسال رو داره؟

- - - Updated - - -

سلام دوستان
خسته نباشید
کسی پاسخنامه آزمون ژنتیک پارسال رو داره؟

سلام بچه ها من ورودی سال 92 رشته ی ژنتیک هستم اما میخوام به بیوتکنولوزی تغییر رشته بدم میشه راهنماییم کنیدو بگید برای کارشناسی ارشد فرق رشته ی بیوتکنولوژی پزشکی باژنتیک پزشکی چی هست و کدوم دانشگاه های ازاد تهران رشته ی بیوتکنولوژی رو تو کارشناسی درس میده اینجور که من تحقیق کردم همه واسه ارشد درس میدن ممنون میشم اگه راهنماییم کنید یا کسی رو که این دو تا رشته رو تو ارشد خونده بهم معرفی کنید تا باهاش راجع به تفاوتش حرف بزنم

sanaz alizadeh

New member
سلام دوستان خسته نباشید...

من قبلا هم اینجا گفتم بازم میگم شاید بعضیا جدید باشن.....ما تو تاپیک امری با کمک بچه ها تقریبا تونستیم کل کتابو دوره کنیم .....ایطوری ک هر کسی یه فصلیو انتخاب میکرد ازش سوال طرح میکرد البته به صورت خط به خط کتاب و برا اعضای گروه میل میکرد بجاش میتونست از کل کتاب سوال داشته باشه.....
حالا فقط 3 تا فصل باقی مونده 10 11 20 ....اگه دوست داشتید شما هم میتونید ملحق شید فوقش دو روز وقتتونو میگیره می ارزه به اینکه از کل کتاب سوال داشته باشید مخصوصا الان ک وقت مروره خیلی به کار میاد.....
اگه خواستید بخودم پیام بدید اسمتونو وارد میکنم به صفحه 10 تاپیک امری هم سر بزنید ضرری نداره ....

آخرین ویرایش:

Mohammad gh

New member
سلام بچه ها من ورودی سال 92 رشته ی ژنتیک هستم اما میخوام به بیوتکنولوزی تغییر رشته بدم میشه راهنماییم کنیدو بگید برای کارشناسی ارشد فرق رشته ی بیوتکنولوژی پزشکی باژنتیک پزشکی چی هست و کدوم دانشگاه های ازاد تهران رشته ی بیوتکنولوژی رو تو کارشناسی درس میده اینجور که من تحقیق کردم همه واسه ارشد درس میدن ممنون میشم اگه راهنماییم کنید یا کسی رو که این دو تا رشته رو تو ارشد خونده بهم معرفی کنید تا باهاش راجع به تفاوتش حرف بزنم

دوست عزیز برای پرسش راجب ارشد بیوتک میتونید برید به تاپیک مطالعه ی گروهی بیوتک ۹۳
راجب کارشناسی که گفتید باید بگم بیوتک دو حالت داره یا دکترای پیوسته داره که از کنکور سراسری دانشجو میگیره اونم فقط توسط وزارت علوم و شرایط بسیار سختی داره یا صرفا در ارشد و به بالا اما اینبار هم درعلوم و هم وزارت بهداشت

Mohammad gh

New member
آهای دوستای گلم آقا یکی منو به بیوشیمی علاقمند کنه من اصلا نمیتونم 1 صفحه هم بیوشیمی بخونم یکی به داد من برسه:1dco2x0p1lilzhfpg1t

خب شاید با کتابی که دارید نمیتونید خوب ارتباط برقرار کنید
میتونید منبعتون رو تغییر بدید به نظرم بهترینشون لنینجر هست
و همینطور کتابتون رنگی باشه تا شکل هارو خیلی بهتر متوجه بشید که کمک بسیار بسیار بزرگی میکنه و خوندنشون هم جذاب تره

سلام ممنون از پاسختون نمیدونم ژنتیک بخونم یا بیوتکنولوژی
میشه چند نفری به این سوالام جواب بدن
1بعد از گرفتن ارشد ژنتیک جز ازمایش های ناباروری و تشخیص هویت و ... دیگه چه ازمایشایی انجام میدن میشه یکی که ژنتیک پزشکی خونده برام دقیق توضیح بده
2در بیوتکنولوژی واقعا ازمایشگا ه های ایران به این سطح رسیدن که داروی نو ترکیب بساز ن و جز دارو اونایی که برا ارشد میخونن بگن دیگه چه کارایی میشه با این رشته کرد
3 فرق رشته ی بیوتکنولوژی پزشکی با ژنتیک پزشکی دقیقا چی هست؟
اینجا هرکسی ژنتیک پزشکی میخونه لطفا جوابمو بده تو تایپیک بیتو تک هم از کاربرای بیوتکنولوژی پزشکی پرسیدم

pejman00

New member
سلام دوستام یه سوال مهم دارم یکی جواب بده پلیز
واسه سلولی کلیات زیست شناسی حمید نقوی چطوره ؟یا از این بهتر کدومه؟؟

- - - Updated - - -

سلام دوستام یه سوال مهم دارم یکی جواب بده پلیز
واسه سلولی کلیات زیست شناسی حمید نقوی چطوره ؟یا از این بهتر کدومه؟؟

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا