مطالعه گروهی ارشد ژنتیک انسانی93

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

mahtaby

New member
سلام
كسي ميدونه ارشد ژنتيك انساني طرح داره يا نه؟؟
لطفا"جواب بدين خيلي مهمه

آخرین ویرایش:

behnaz.h

New member
بچه ها من از بیوشیمی خوشم نمیاد چیکار کنم؟ یه استادی داشتم که منو از بیوشیمی دل زده کرد یه راه حلی بگین که منو به بیوشیمی علاقمند بکنه

RBC!

New member
بیوشیمی رو از یه رفرنس که مطالب رو روان توضیح داده بخون.

irani

New member
سلام ایا کسی سوالات کنکور ازاد وبهداشت ژنتیک سالهای قبل با پاسخ نامه داره لطفا برام بفرستید saharg1@yahoo.com

ممنون میشم واسه منم بفرستین

- - - Updated - - -

سلام ایا کسی سوالات کنکور ازاد وبهداشت ژنتیک سالهای قبل با پاسخ نامه داره لطفا برام بفرستید saharg1@yahoo.com

ممنون میشم واسه منم بفرستین

RBC!

New member
بچه ها،

همه موارد تریزومی 16 تو سه ماهه اول بارداری سقط میشه، درسته؟
احتمال تولد بچه مبتلا به سندرم ترنر هم خیلی کمه، درسته؟
بین احتمالات سقط آنیوپلوئیدی، بیشترین احتمال مربوط به سندرم ترنر هست، درسته؟

من دو تا سوال دارم:
سوال یک : دو تا زن باردار هستند، یکی بچه ش تریزومی 16 داره و اون یکی منوزومی x ، احتمال سقط خود به خودی توی کدوم بیشتره؟

سوال دو : احتمال سقط خود به خودی در کدام مورد بیشتر است ؟ الف) تریزومی 16 ............... ب) منوزومی x

.

irani

New member
سلام.
بچه هایی که هزاره دارین من ی سوال دارم فصل 13 امری ک ایمونو ژنتیکه و فصل 23 امری که روشهای درمان بیماری های ژنتیکی با همین فصلا تو هزاره هیچ فرقی داره؟

behnaz.h

New member
سلام بچه ها همگی خسته نباشید اینجا کسی هست که واسه بیوشیمی ضروریات بیوشیمی رضا محمدی رو بخونه؟ واسه بهداشت کافیه؟

Milad_R

New member
سلام
كسي ميدونه ارشد ژنتيك انساني طرح داره يا نه؟؟
لطفا"جواب بدين خيلي مهمه

تا اونجایی که من شنیدم طرح داره ولی اجباری نیست. اما کسانی که کارشناسی هم وزارت بهداشت خونده باشن براشون اجباری هست.

shiren

New member
بچه ها،

همه موارد تریزومی 16 تو سه ماهه اول بارداری سقط میشه، درسته؟
احتمال تولد بچه مبتلا به سندرم ترنر هم خیلی کمه، درسته؟
بین احتمالات سقط آنیوپلوئیدی، بیشترین احتمال مربوط به سندرم ترنر هست، درسته؟

من دو تا سوال دارم:
سوال یک : دو تا زن باردار هستند، یکی بچه ش تریزومی 16 داره و اون یکی منوزومی x ، احتمال سقط خود به خودی توی کدوم بیشتره؟

سوال دو : احتمال سقط خود به خودی در کدام مورد بیشتر است ؟ الف) تریزومی 16 ............... ب) منوزومی x

.
دوستم فکر نمیکنی سوال اول و دومت یکی هستن معلومه دیگه احتمال سقط تریزومی 16 بیشتره همون سه ماه اول سقط میشه ولی مونوزمی x میتونه به دنیا بیاد و تبدیل بشه به سدرم ترنر

RBC!

New member
دوستم فکر نمیکنی سوال اول و دومت یکی هستن معلومه دیگه احتمال سقط تریزومی 16 بیشتره همون سه ماه اول سقط میشه ولی مونوزمی x میتونه به دنیا بیاد و تبدیل بشه به سدرم ترنر

دو تا سوالم یکی نیستند.
توی سوال اول نوع اختلال مشخص شده.
توی سوال دوم نوعش مشخص نشده. کلی پرسیده شده. پس چون نوعش مشخص نیست باید ببینیم کدوم فراوان تره (مثلا از هزارتا بارداری یکیش میشه تریزومی 16 و 2 تاش میشه ترنر. اگه آماری حساب کنیم میشه سقط ترنر بیشتره.)

سوال دوم مال آزمون یه جایی بود و جوابش هم منوزومی x بود. (توضیح هم نداشت. مگه اینکه پاسخنامه ش اشتباه بوده باشه.)

shiren

New member
یعنی میشه اینجوری بگیم تو سوال اول احتمال تریزومی 16 بیشتره چون نسبت ها برابرن ولی تو سوال دوم چون فراوانی رو در نظرگرفته ت رنر بیشتر میشه ؟؟؟!!!!

آخرین ویرایش:

behnaz.h

New member
آهای دوستای گلم آقا یکی منو به بیوشیمی علاقمند کنه من اصلا نمیتونم 1 صفحه هم بیوشیمی بخونم یکی به داد من برسه:1dco2x0p1lilzhfpg1t

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا