مصاحبه در مورد درس بیوشیمی با رتبه 19 بیوشیمی وزارت علوم- Mrs.pink

زینبی

New member
سلم بچه هاااا...خوبیین؟خوشیین؟؟
خیلی منو ببخشیین که با تاخیر دارم جواب میدم...
الان جواب تک تک سوالارو میدم فقط یه چیز! من یه پیام خصوصی الان جواب دادم... ترانه جان یه سری سوال پرسیده بودن منم جواب دادم گفتم شاید لازم باشه به شماهم بگم و چون ممکنه هیچوقت همچون! سوالی پرسیده نشه که من اون جوابو بدم,در نتیجه کلا سوال و جوابو کپی کردم همینجا شاید موقعیت مشابه یکی از بچه ها باشه شمام بخونین.فقط سوال یه جاهاییش که شخصی بود حذف شد...

سلام عزیزم.وقتت بخیر.بابت رتبه ی عالیت تبریک میگم.راستش یه کم راهنمایی میخواستم.من زیست سلولی مولکولی گرایش ژنتیک خوند.حدود 2 سالی هست که فارغ التحصیل شدم.الان میخوام حتما قبول بشم.میخوام هم برا علوم امتحان بدم هم بهداشت.به نظرت میشه برا هردوتا بخونم؟سخت نیست؟برای سلولی و مولکولی و بیوشیمی چه منبعی بخونم؟ممنون میشم راهنماییم کنی.یه سوال دیگه هم دارم.چقد به بازار کارژنتیک امیدواری؟

سلام ترانه جان.ممنونم عزیزم از تبریکت.انشالا خبر تک رقمی شدن شما :)
عزیزم حتتتما میشهه واسه دوتا بخونی بشرط اینکه مث من نشی... اشتباه منو تکرار نکنی.من اوایل عالی میخوندم.رتبه یک آ*ز*مون آ*زمایشیام بودم حتی... ولی متاسفانه بعد از کنکورعلوم ته دلم میدونستم یه جورایی خوب دادم واسه همین دیگه سه ماه طلایی مطالعه واسه بهداشتو از دست دادم... یه جورایی تنبلی میکردم و عجیب واااقعا نمیتونستم بشینم پای کتابام! حالا به هرطریقی بود میخوندماا ولی خب دیگه مث گذشته پرشور و انگیزه نبودم.یه جورایی شاید خسته شده بودم نمیدونم... اینه که یه نصیحت خواهرانه ای که میخوام بت کنم اینه:اگر تو مسیرت دو کنکور باید بدی هیچوقت از نتیجه ی اولی مغرور یا مایوس نشو! میتونم بات صاف و صادق باشم؟ترانه جون ته علوم هییچچچچی نیییس... هیچچچچچچیییی... من با خیلیا مشورت کردم با رتبه های یک ارشد و رتبه های تاپ دکدری ژنتیک علوم.متاسفانه همه یه نظر داشتن اونم اینکه علوم واااقعا بدرد نمیخوره تو ایران.
سعی کن هدف اصلیتو بزاری بهداشت.ینی بیشتر واسه ی بهداشت بخونی... متاسفانه این یه حقیقته تو ایران که به رشته های وزارت بهداشت امتیاز بیشتری داده میشه...از طرفی علم بی عملم که بدرد نمیخوره.میخوره؟(جمله ی آخرم اشاره ی مستقیم داشت به سوادبالای بچه های ارشد علوم)
آها.راستی اصصصلنم سخت نیس واسه دو تا کنکور خوندن. من تضمین 100%میکنم حرفمو.چون کلی از درسا مشترکه دوستم.
راجب منابعم من حقیقتش نمیدونم سطح تسلطت توی درسا چقدره.حتما بهم بگو.منم یه سری منابع پیشنهاد میدم شما منابعی رو که چند نفر بهت معرفی کردن بزار کنارهم و بهترین تصمیمو بگیر و به عبارتی!خودت آخرین تصمیمو بگیر.و همیشه یادت باشه هیچ کسی صرفا و کاملا حرفاش درست نیست.چجور بگم... مثلا منظورم اینه اگه یه سری منابع از من میشنوی فقط به اینا بسنده نکن و از چن نفر دیگه هم بپرس و برآیند بگیر :)
بازار کارژنتیک... روشنه.مطمئن باش که روشنه... ولی فقط یه چیز!مهممترین چیز علاقه ی تو هستش!اگه علاقه داری به این رشته پس بهترین میشی در زمینه ی علم ژنتیک :) اول از هرچیزی خودت مهمی و این علاقه!

+آها راستیییی اگه هدفت هر دو کنکوره از همین فردا شروع کن به خوندن که تک رقمی شی دخدرخوب.فقط به قبولی قانع نباش!
چه دردناک! حقیقت تلخه دیگه
یعنی واقعا علوم اینقده به درد نمی خوره؟
من واقعا ناامید شدم:65d6a5d6s:
پس شاید حق با اون دوستمون بود
یعنی بریم علوم خودمونو گذاشتیم سرکار؟
جدی؟!!!!!!!!!!
بچه ها لطفا یکی یکم امیدوارمون کنه. البته اگه جای امیدواری هستش!:smiliess (9):

ja-alireza

New member
Mrs.pink عزیز شما کارشناسی کجا خوندین؟ چه گرایشی؟ امسال سال اول بود کنکور دادی ؟
حالا شما علوم قبول بشید و دانشگاه نرید به نظرتون کار درستی هست که حق یک نفر دیگه ضایع کردید؟شما که قصدت از اول بهداشت بود چرا علوم انتخاب رشته کردی؟

کارشناسی ژنتیک چمران اهواز. سال دوم بوده پارسال 180 شده.

این سوالو باید ایشون جواب بدن ولی خوب به هر حال حق هر داوطبی هستش که انتخاب رشته کنه. ممکنه اصلا آزاد هم ثبت نام کرده باشن. بالاخره وقتی سال دوم باشه نمیشه ریسک کرد باید همه رو ثبت نام کرد. ممکنه اصلا تا شهریور یه اتفاقی خدای ناکرده بیفته بهداشت قبول نشن یا نتونن سال آینده بخونن. البته زبونمم رو گاز گرفتم.

آخرین ویرایش:

ja-alireza

New member
سلام به شما و ممنون از بزرگواریتون.
هدف و انگیزه که با هم باشه معجزه می کنه. ایشالا توی بهداشتم قبولین با این تلاشتون.
من یک سوال دیگه از شما داشتم که برام مهمه البته میشه گفت بی ارتباط بهاین تاپیک هستش و لی برای من مهمه ممنون میشم اگه جواب بدین
من رتبه بیوتکم 87 اومده باتوجه به اینکه متوجه شدم اطلاعاتی از رتبه های قبولی و اینها دارین، میشه بگین توی روزانه نه شبانه میتونم امیدی به دانشگاههای توی تهران که شامل الزهرا هم میشه (البته پژوهشگاه رو نزدم) داشته باشم؟ چون غیر از تهران جای دیگه امکان رفتن ندارم. مرسی.

شما الزهرا حتما قبولید. از الزهرا بالاتر رو نمیدونم.

Mrs.Pink

New member
شلوغیش پس دقیقا همونه که فکر میکردم
بعضیا فکر میکنن شلوغ یعنی سوالات بچه ها بیشتر و به طبع اون نکته سنجی و اموزش ریزتر و دقیق تر اما به نظر من تو این کلاسا هر کسی یه کلمه هم حرف بزنه کلاسو شاهنامه برمیداره :)))و مستعد همهمه و مخل تمرکزه
ولی نکته ی خیلی مهمی که اشاره کردید روند کند ایشون در تدریس بود
مطمینم که خیلی ها از پست هاتون استفاده خواهند کرد
وجود امثال شما دلیلی هست که بچه ها به این سایت مراجعه میکنن تا از وجودشون استفاده کنن نه تبلیغ سنا اول ارسال در هر صفحه :)))
ممنونم

راستی درصدای بهداشتتونو حساب نکردید؟

وااااای وااااای!!اصا این تکستونو ندیدم من!
ببخش دیر دارم جواب میدم...سنا که اصا یه چیزیه واسه خودش :)) خعلی خوبه :)) پیشنهاد میکنم یه سر برین موسسشون... :)
متاسفانه انجمن یمین میره سنا یسار!(یکی یمین میره اون یکی یسار!)
ممنونم ازت.انشالا که اطلاعات بدردبخوری باشه :)

درصدامو چرا!حساب کردم!درجواب یکی از دوستا نوشتم farzanee20 جان بود اگه اشتباه نکنم...

ja-alireza

New member
دوستان من فقط یه نکته بگم. اونایی که علوم میخونن میتونن کنکور دکترای بهداشت شرکت کنن. فقط قبولی سختتره باید اون 70 درصد کتبی رو به حدی خوب کنکور داده باشید که توی مصاحبه صفر هم بهتون دادن باعث عدم قبولی نشه بلکه فقط دانشگاه قبولیتون رو تغییر بده.

فقط کار سختتره میشه باید زحمت کشید. واسه ارشدای بهداشتشم همینه فقط توی مصاحبه ممکنه اونا کارشون راحتتر باشه.

بالاخره 70 درصد کار دست خودتونه.

همه چی بستگی به خودتون داره توی مصاحبه معمولا بچه های علوم رو اذیت میکنن باید دل به کتبیتون ببندید.

دیگه اینکه بیان کتبیتون رو هم نادیده بگیرن به قول بعضیها دیگه این بحثش جداست و من اطلاعی ندارم.

در هر صورت به شخصه واسه یه روزنه خیلی کوچکی هم تلاش میکنم.

آخرین ویرایش:

Mrs.Pink

New member
بچه ها احتمالا ازین لحظه تا فرداشب نیستم من.
اگه سوالی دارین تکستشو بزارین :) میام و جواب میدم حتما.

شاد باشین و ایام به کام :)

زینبی

New member
شما الزهرا حتما قبولید. از الزهرا بالاتر رو نمیدونم.
سلام و خیلی ممنون از اینکه سریع جواب منو دادین.
و همینطور از پستتون که از دکترا گفتین و امیدوارم کردین.
البته در کل دارم بهاین نتیجه میرسم علوم شاید وقت تلف کردن باشه اصلا گیج شدم.
به نظرم بهتره یه تاپیک در مورده آینده شغلی و مسیر شغلی بچه های علوم بزنیم و اهر کی از دوستان و آشنایان و خودشو و ... که می شناسه و علوم خونن و الان کاری مرتبط بارشته دارن بگن. به نظرم اینجوری بای بچه های بعدی خیلی مفید خواهد بود.
دیگران کاشتند ما خوردیم ما بکاریم دیگران بخورند. بازم ممنون :rose:

ja-alireza

New member
سلام و خیلی ممنون از اینکه سریع جواب منو دادین.
و همینطور از پستتون که از دکترا گفتین و امیدوارم کردین.
البته در کل دارم بهاین نتیجه میرسم علوم شاید وقت تلف کردن باشه اصلا گیج شدم.
به نظرم بهتره یه تاپیک در مورده آینده شغلی و مسیر شغلی بچه های علوم بزنیم و اهر کی از دوستان و آشنایان و خودشو و ... که می شناسه و علوم خونن و الان کاری مرتبط بارشته دارن بگن. به نظرم اینجوری بای بچه های بعدی خیلی مفید خواهد بود.
دیگران کاشتند ما خوردیم ما بکاریم دیگران بخورند. بازم ممنون :rose:

البته تاپیک مربوط به خانم pink هستش باید ایشون به سوالات جواب بدن.

من فقط نظرم رو گفتم ممکنه غلط باشه یا درست باشه.

در مورد بازار کار هم آره خیلی خوب میشه توی یه تاپیک جدایی بحث بشه.

در هر صورت چیزی که مشخصه بچه های ارشد علوم توی مصاحبه دکترای بهداشت با مشکل مواجه میشن متاسفانه.

اگر میتونید که بهداشت ارشد قبول بشید که خیلی بهتره.

به هر حال بودند افرادی که ارشد علوم بودند و دکترا بهداشت رفتند. باید تلاش کرد حتی برای احتمال کم.

زینبی

New member
سلام
بله از ایشون و هر کس از بچه ها ممنون میشم که نظرشون رو راجع به همین مساله بگن
به هر حال از قدیم گفتن همه چیز را همگان دانند!:rolleyessmileyanim:

زینبی

New member
راستی در مورد تاپیک هم من اصلا اطلاعی از نحوه درست کردن تاپیک و این مسائل انجمن ندارم
اگه هر کی از بچه ها این تاپیکو بتونن باز کنن من از کاربرای پرو پا قرصش خواهم بود و مطمئن باشین خیلی مفید خواهد بود برای همه در تصمیم گیری

Tina biotec

New member
با سلام مجدد .راستی شما برای زیست سلولی و ملوکلی چی خوندین.من چند باری نگاه کردم جواب هاتون رو ولی چیزی ندیدم.اگر باز اشاره کتی ممنون میشم:(40):

ja-alireza

New member
راستی در مورد تاپیک هم من اصلا اطلاعی از نحوه درست کردن تاپیک و این مسائل انجمن ندارم
اگه هر کی از بچه ها این تاپیکو بتونن باز کنن من از کاربرای پرو پا قرصش خواهم بود و مطمئن باشین خیلی مفید خواهد بود برای همه در تصمیم گیری

البته در این مورد تا حالا توی انجمن n بار بحث شده به شیوه های مختلف یه سری توی انجمن و مباحث صنفی انجمن ها بزنید کلی مطلب هستش.

*hadis*

New member
دوستان من فقط یه نکته بگم. اونایی که علوم میخونن میتونن کنکور دکترای بهداشت شرکت کنن. فقط قبولی سختتره باید اون 70 درصد کتبی رو به حدی خوب کنکور داده باشید که توی مصاحبه صفر هم بهتون دادن باعث عدم قبولی نشه بلکه فقط دانشگاه قبولیتون رو تغییر بده.

فقط کار سختتره میشه باید زحمت کشید. واسه ارشدای بهداشتشم همینه فقط توی مصاحبه ممکنه اونا کارشون راحتتر باشه.

بالاخره 70 درصد کار دست خودتونه.

همه چی بستگی به خودتون داره توی مصاحبه معمولا بچه های علوم رو اذیت میکنن باید دل به کتبیتون ببندید.

دیگه اینکه بیان کتبیتون رو هم نادیده بگیرن به قول بعضیها دیگه این بحثش جداست و من اطلاعی ندارم.

در هر صورت به شخصه واسه یه روزنه خیلی کوچکی هم تلاش میکنم.

سلام اول از همه تبریک به دوست خوبمون بخاطر رتبه عالی و آفرین بخاطر اینهمه وقتی که گذاشتن واسه دوستانشون..
اتفاقی این تاپیک رو نگاه کردم و باز هم یک حرف اذیت کننده ی دیگه!آخه چرا اینقد این جملات ناامید کننده رو تکرار میکنید..بابا من خیلی از علومی ها رو میشناسم که نمره مصاحبه شون کاملا شبیه بچه های بهداشت بوده و خیلی ها رو هم میشناسم که دکتری راحت قبول شدن از علوم..درسته ارشد بهداشت که باشی خیالت راحتتره ولی اینجوری هم نیس که مصاحبه صفر بدن یا اینکه کتبی رو در نظر نگیرن!!! نگید توروخدا..من و خیلی های دیگه که داریم با امید میخونیم و مطمئنم که اون افرادی که بعنون تیم مصاحبه کننده اونجا نشستن انسانن و باانصاف! و خدا رو هم حتما در نظر دارن..ببخشید از پست بی ربطم ولی خب ناراحت شدم :(

Mrs.Pink

New member
سلام منو از اینترنت گوشی( اسم با کلاسانشو بلد نیستم!) میشنوین :)
جهت جلوگیری از هرگونه دو و یا چند دستگی تکست میدم دوستای خوبم: راجب قضیه ی علوم خواستم بگم ببینین ما به اندازه تک تک ادمای کره ی زمین راجب هر موضوع یکسانی،عقیده ی متفاوت داریم! من با حرفم خدایی نکرده نخواستم دلخوری پیش بیارم یا دودستگی ایجاد کنم(عاخه گاها پشت صحنه اتفاقات دیگه ای رخ میده! ;) )
من همچنان بر این نظرم که هرآدمی حق اینو داره بره دنبال علایقش،حالا این علاقه چه قبولی در کنکور بهداش باشه یا علوم!مهم رضایت فردی هستش!
منتها عقیده ی شخصیم طبق تحقیقاتی که انجام دادم از نقطه ی بالا! ینی رتبه های خوب کشوری و اونایی که به قولی دستشون تو اینکاره،برداشتی که داشتم رو بیان کردم... من منظوری ندارم دوستای خوبم.عقیده ی شخصیمو براساس حرف دیگران زدم.همین!

ja-alireza

New member
سلام اول از همه تبریک به دوست خوبمون بخاطر رتبه عالی و آفرین بخاطر اینهمه وقتی که گذاشتن واسه دوستانشون..
اتفاقی این تاپیک رو نگاه کردم و باز هم یک حرف اذیت کننده ی دیگه!آخه چرا اینقد این جملات ناامید کننده رو تکرار میکنید..بابا من خیلی از علومی ها رو میشناسم که نمره مصاحبه شون کاملا شبیه بچه های بهداشت بوده و خیلی ها رو هم میشناسم که دکتری راحت قبول شدن از علوم..درسته ارشد بهداشت که باشی خیالت راحتتره ولی اینجوری هم نیس که مصاحبه صفر بدن یا اینکه کتبی رو در نظر نگیرن!!! نگید توروخدا..من و خیلی های دیگه که داریم با امید میخونیم و مطمئنم که اون افرادی که بعنون تیم مصاحبه کننده اونجا نشستن انسانن و باانصاف! و خدا رو هم حتما در نظر دارن..ببخشید از پست بی ربطم ولی خب ناراحت شدم :(

به شخصه من با حرفتون کاملا کاملا موافقم. اون پستی که گذاشتم خودم بهش اعتقادی ندارم. بهتره که خانم pink در این مورد نظر بدن.

ja-alireza

New member
من خودم دانشجوی بیوشیمی علوم هستم و اطمینان صد در صد دارم که در نهایت دکترای بیوشیمی بالینی قبول میشم حالا چه سال اول دوم سوم و ... .

برای این هدفم هم سخت تلاش میکنم میخواد کار داشته باشه نداشته باشه مصاحبه تبعیض قائل بشن نشن.

تعریف از خود نباشه ولی فقط کافیه توی جلسه مصاحبه بهم بگن در فلان مورد صحبت کن چنان قدرت بیانی خداوند بهم داده که کاملا گلیممو از آب بیرون بکشم. فقط باید توی جوش قرار بگیرم و به این تواناییم اعتماد دارم. یکی نیست این در نوشابه ها رو جمع کنه؟عه .:thumbsupsmileyanim:

بازم میگم همه چی بستگی به توانایی های خود داوطلب داره و بس.
منمو یه هدف ثابت و کلی تلاش.

آخرین ویرایش:

زینبی

New member
سلام به همه بچه ها. من از خانم pink کمال تشکر رو دارم که دانسته هاشون رو در اختیارمون میذارن و با صبر و حوصله.مرسی دوست خوبم
بله به نظر من اصلا شکی نیست کسی که توی رشته هایی مثل رشته های ما میاد تا حدی هم باید به خود علم بی خیال آینده کاری توجه داشته باشه.
تازه بچه ها از سرنوشت کی آگاهه؟
من خودم یک نفر رو اطلاع دارم بیوتکنولوژی خونده رفته دکترای ام بی ای گرفته مدیره تو کارخونه البته آقا هستن ایشون
یک خانم رو هم میشناختم مثلا شیمی کاربردی با اینکه علاقه اش بود نرفت چون از استاداش پرسیده بود گفته بودن تغذیه خوبه آینده شغلیش
فکر کنم بد نباشه در مورد فرصت شغلی برای آقایون و خانمها هم بحث بشه البته توی تاپیک مناسب

Mrs.Pink

New member
من اطلاعاتی که گفتم راجب رشته ی ژنتیک بودش... من فقط شنیدم اعضای بورد ژنتیک سخت گیری زیادی دارن که بچه هاشون از خود وزارت بهداشت باشه.همین...
من پیگیر رشته های دیگه دررابطه با لینک زدن از علوم به بهداشت نبودم...
آرزوی قلبی من موفقیت تک تکمونه...

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: nastaran8

nastaran8

New member
من اطلاعاتی که گفتم راجب رشته ی ژنتیک بودش... من فقط شنیدم اعضای بورد ژنتیک سخت گیری زیادی دارن که بچه هاشون از خود وزارت بهداشت باشه.همین...
من پیگیر رشته های دیگه دررابطه با لینک زدن از علوم به بهداشت نبودم...
آرزوی قلبی من موفقیت تک تکمونه...

دوست عزيز به نظرم بهتره کمى منطقى تر فکر کنيد و واقعيت رو قبول کنيد متاسفانه واقعيت همونى که دوست عزيزمون خانم pink گفتن و مصاحبه خيلى سليقه ايى هست و ربطى به هيچ چيزى که فکر کنيد نداره حتى من افرادى رو مى شناسم که با رتبه 3-4کتبى از مصاحبه رد شدن و اين حتى توى علوم هم هست ديگه phd بهداشت که جاى خود دارد البته متاسفانه ....

ja-alireza

New member
دوست عزيز به نظرم بهتره کمى منطقى تر فکر کنيد و واقعيت رو قبول کنيد متاسفانه واقعيت همونى که دوست عزيزمون خانم pink گفتن و مصاحبه خيلى سليقه ايى هست و ربطى به هيچ چيزى که فکر کنيد نداره حتى من افرادى رو مى شناسم که با رتبه 3-4کتبى از مصاحبه رد شدن و اين حتى توى علوم هم هست ديگه phd بهداشت که جاى خود دارد البته متاسفانه ....

علوم که افتضاحه 70 درصد مصاحبه یعنی سلیییییقه و بس

بالا