مصاحبه در مورد درس بیوشیمی با رتبه 19 بیوشیمی وزارت علوم- Mrs.pink

ja-alireza

New member
خوب دوستان من برای اینکه موضوع تاپیک منحرف نشه یه جمع بندی برای موضوعی که پیش اومده بکنم:

1. اینکه در مصاحبه دکترای بهداشت بچه های علوم اذیت میشن غیر قابل انکار هستش حالا واسه یه رشته کم واسه یکی زیاد.

2. اگر کسی هنوز درگیر کنکور ارشد هستش تمام سعیشو بکنه بهداشت قبول بشه که مشکل احتمالی گفته شده گریبان گیرش نشه.

3. دوستانی که مثل من الان دارن ارشد علوم میخونن چون دیگه الان دانشجو هستن باید نهایت سعیشونو بکنن که کتبی بالا بگیرن و دنبال رزومه باشن.

4. دوستانی که منتظر اعلام نتیجه هستن ایشالا که بهداشت قبول بشن ولی اگر احیانا علوم قبول شدن و خدای ناکرده بهداشت قبول نشدن توی این فرصت باقی مانده تکلیفشونو با خودشون روشن کنن که علوم میرن یا واسه سال دیگه ارشد بهداشت میخونن. شرایط هر کسی با فرد دیگه فرق داره.

5.کلام آهر اینکه چه ارشد بهداشت باشید چه ارشد علوم 70 درصد نمره دست خودمونه و 30 درصد دست مصاحبه کننده. البته ناگفته نماند این 30 درصد شامل آیتمهای مختلفی هستش که هر آیتم امتیاز خاص خودشو داره مثل مقاله و کارگاه و تدریس و نمره زبان و معدل و ... که شما واسش مدرک دارید. فقط بخشی از مصاحبه سلیقه استاد هستش مثل رفتار و طرز برخورد و قدرت بیان و ... . اساتید در نهایت میتونن توی این موارد سلیقشون رو اعمال کنن و بزن کاسه کوزه علومی های رو بشکنن. البته قاعدش اینه دیگه چقدر اونا با وجدان هستن و ... الله اعلم.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: varia

ati1408

New member
خوب دوستان من برای اینکه موضوع تاپیک منحرف نشه یه جمع بندی برای موضوعی که پیش اومده بکنم:

1. اینکه در مصاحبه دکترای بهداشت بچه های علوم اذیت میشن غیر قابل انکار هستش حالا واسه یه رشته کم واسه یکی زیاد.

2. اگر کسی هنوز درگیر کنکور ارشد هستش تمام سعیشو بکنه بهداشت قبول بشه که مشکل احتمالی گفته شده گریبان گیرش نشه.

3. دوستانی که مثل من الان دارن ارشد علوم میخونن چون دیگه الان دانشجو هستن باید نهایت سعیشونو بکنن که کتبی بالا بگیرن و دنبال رزومه باشن.

4. دوستانی که منتظر اعلام نتیجه هستن ایشالا که بهداشت قبول بشن ولی اگر احیانا علوم قبول شدن و خدای ناکرده بهداشت قبول نشدن توی این فرصت باقی مانده تکلیفشونو با خودشون روشن کنن که علوم میرن یا واسه سال دیگه ارشد بهداشت میخونن. شرایط هر کسی با فرد دیگه فرق داره.

5.کلام آهر اینکه چه ارشد بهداشت باشید چه ارشد علوم 70 درصد نمره دست خودمونه و 30 درصد دست مصاحبه کننده. البته ناگفته نماند این 30 درصد شامل آیتمهای مختلفی هستش که هر آیتم امتیاز خاص خودشو داره مثل مقاله و کارگاه و تدریس و نمره زبان و معدل و ... که شما واسش مدرک دارید. فقط بخشی از مصاحبه سلیقه استاد هستش مثل رفتار و طرز برخورد و قدرت بیان و ... . اساتید در نهایت میتونن توی این موارد سلیقشون رو اعمال کنن و بزن کاسه کوزه علومی های رو بشکنن. البته قاعدش اینه دیگه چقدر اونا با وجدان هستن و ... الله اعلم.
دوستان با اجازه از همه به خصوص دوستان عزیز آقای alireza و خانم pink میخواستم مورد 6 رو هم اضافه کنم :
6. بچه ها چه مدرکتون از وزارت بهداشت باشه چه وزارت علوم ، برای تضمین قبولی توی دکترا ، حتما حتما دنبال یکی از مدارک زبان برید و مدرک زبان حالا تافل و آیلتس و یا هر کدوم که خودتون میدونید ، رو بگیرید . شنیدم واقعا تاثیر عجیبی توی مصاحبه های دکترا داره . :rolleyessmileyanim:

nastaran8

New member

با کمال احترام به نظراتتون و اطلاع شما و دوستان امتياز سابقه تدريس امسال از مصاحبه دکتراى علوم حذف شده و به احتمال زياد از ازمون دکتراى بهداشتم حذف مى شه و اما در مورد کارگاه بگم امتياز چندانى نداره در حدود کمتر از نيم هستش

ja-alireza

New member
با کمال احترام به نظراتتون و اطلاع شما و دوستان امتياز سابقه تدريس امسال از مصاحبه دکتراى علوم حذف شده و به احتمال زياد از ازمون دکتراى بهداشتم حذف مى شه و اما در مورد کارگاه بگم امتياز چندانى نداره در حدود کمتر از نيم هستش

آره حالا کلی گفتم کارگاه و اینا رو منظورم هر چیزی که توی رزومه میاد بالاخره ما مینویسیمش امتیاز داشت داشت نداشت هم نداشت.

خدا از زبونتون بشنوه منبع موثقه دیگه؟
اگه حذف بشه که خوبه. دیگه داوطلبای دکترای این دوره زمونه اکثرشون یا ترم آخرن یا یه سال پشت کنکورن با این وضعیت کی میتونه تدریس کنه اصلا تقریبا نشده.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: nastaran8

nastaran8

New member
آره حالا کلی گفتم کارگاه و اینا رو منظورم هر چیزی که توی رزومه میاد بالاخره ما مینویسیمش امتیاز داشت داشت نداشت هم نداشت.

خدا از زبونتون بشنوه منبع موثقه دیگه؟
اگه حذف بشه که خوبه. دیگه داوطلبای دکترای این دوره زمونه اکثرشون یا ترم آخرن یا یه سال پشت کنکورن با این وضعیت کی میتونه تدریس کنه اصلا تقریبا نشده.

بله کاملا موثقه بتونم بخشنامه رو هم براتون مى فرستم من خودم امسال شرکت کرده بودم در ضمن منظورم اينه بى خودى پول بابت شرکت در کارگاه ندين واسه همين گفتم اساتيد دانشگاه هاى پزشکى هم خواستن که اين اتفاق بيافته در ضمن الان با مدرک کارشناسى ارشد نمى شه هيچ جا تدريس کرد بعضيا که با بند پ تدريس داشتن امتياز بود براشون الان خوب شده :-d

ja-alireza

New member
بله کاملا موثقه بتونم بخشنامه رو هم براتون مى فرستم من خودم امسال شرکت کرده بودم در ضمن منظورم اينه بى خودى پول بابت شرکت در کارگاه ندين واسه همين گفتم اساتيد دانشگاه هاى پزشکى هم خواستن که اين اتفاق بيافته در ضمن الان با مدرک کارشناسى ارشد نمى شه هيچ جا تدريس کرد بعضيا که با بند پ تدريس داشتن امتياز بود براشون الان خوب شده :-d

آره دیگه با ارشد واقعا دیکه نمیشه. ما هم که از بند پ از هفت دولت آزادیم.

منطقیش هم همینه.

ali1366

New member
----------------------------------------

عاقبت بازی کردن با اعصاب مردم.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

ja-alireza

New member
چه عجب بالاخره یه اقدام مثبت در مقوله 1366 از طرف مدیران محترم دیدیم. تشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: .Nazanin

payiz_zxc

New member
دوستان با اجازه از همه به خصوص دوستان عزیز آقای alireza و خانم pink میخواستم مورد 6 رو هم اضافه کنم :
6. بچه ها چه مدرکتون از وزارت بهداشت باشه چه وزارت علوم ، برای تضمین قبولی توی دکترا ، حتما حتما دنبال یکی از مدارک زبان برید و مدرک زبان حالا تافل و آیلتس و یا هر کدوم که خودتون میدونید ، رو بگیرید . شنیدم واقعا تاثیر عجیبی توی مصاحبه های دکترا داره . :rolleyessmileyanim:

به هر حال برای دکتری باید مدرک زبان داشت این جزو شرایط اصلی هست و امتیاز نیست .البته در صورتی که منظورتون نمره بالا باشه شرط خواهد بود یا اینکه تافل و ایلتس منطورتون هست!!؟؟

nastaran8

New member
به هر حال برای دکتری باید مدرک زبان داشت این جزو شرایط اصلی هست و امتیاز نیست .البته در صورتی که منظورتون نمره بالا باشه شرط خواهد بود یا اینکه تافل و ایلتس منطورتون هست!!؟؟
براى علوم داشتن مدرک زبان الزامى نيست و داشتن مدرک زبان با نمره خوب امتياز محسوب مى شه و ربطى به نوع مدرک مثلا ايلتس بودن يا تافل بودن نداره....اما براى بهداشت حتما بايد مدرک زبان داشت که حداقل نمره مورد قبول براى شرکت در ازمون دکترا رو خود وزارتخونه براى هر مدرکى اعلام مى کنه يعنى تا مدرک زبان نباشه نمى شه دکترا شرکت کرد
شرمنده به خاطر غير مرتبط بودن با عنوان تاپيک....

ati1408

New member
بچه ها منم معذرت میخوام به خاطر طرح موضوعی غیر مرتبط با موضوع تاپیک . لطفا از اینجا به بعد دیگه در مورد موضوع تاپیک صحبت کنیم . ممنون از همگی شما عزیزان

varia

Well-known member
ضمن تشکر از دوستانی که به سوالات پاسخ دادند از جمله خانم pink(همراه با تبریک)، divin avengerو نسترن8 خانم. در مورد دکتری یک مطلبی رو خواستم بگم اینکه اگه وزارت بهداشتی باشید خیلی خوبه ولی معیار اصلی در قبول شدن در دکتری (در حدی که دست خود فرد هست) کسب نمره کتبی بالا و سی وی خوب هست.
من در طول تحصیل در دانشگاه(دکتری دامپزشکی) تقریبا هر سال دوستانمون رتبه های خوبی در دکتری وزارت بهداشت کسب کردند. در رشته هایی همچون بیولوژی تولیدمثل(سه نفر و هرسه رتبه زیر پنج)، ایمنی (رتبه 5)، میکروب(قبولی از تهران)،پزشکی مولکولی(قبولی در دانشگاههای تیپ یک)، انگل شناسی پزشکی(رتبه برتر) و ...
خواستم بگم نگران قبولی نشید در حد امکان سعی کنید نمره کتبی و سی وی خوب داشته باشید بقیش حل میشه و با چند توصیه و ترفند میشه مصاحبه رو بخوبی گذروند و پوئن منفی وزارت علومی بودن رو خنثی کرد.

Taraa

Well-known member

یه چیزی هم البته مدنظر داشته باشید که یه زمزمه هایی داره شنیده میشه که وزارت بهداشت میخواد چن تا از رشته هارو حذف کنه ... البته صحتشو نمیدونم .. ولی حالا اینو هم در نظر داشته باشید
چیز دیگه اینکه حالا اگه حذف هم نکنه پذیرش به احتمال زیاد طبق همین روندی که سال به سال داره پایین میاد پیش میره
حالا اگه باز این دو تا مورد هم انجام نشه بازم در نظر داشته باشید که وزارت بهداشت هیچ کاریش قابل پیش بینی نیس ... ازون سیباس که تا بیاد زمین دو میلیون چرخ منطقی و غیرمنطقی میخوره
:ph34r-smiley:

آخرین ویرایش:

Mrs.Pink

New member
حس این لحظه ی من مصداق بارز "چو تخته پاره بر موج رها رها رها من" هستش :)

امروز آخرین کنکورم دادم

...و تمام!

الان درخدمتتون هستم دوستای گلم :*

Mrs.Pink

New member
Mrs.pink عزیز شما کارشناسی کجا خوندین؟ چه گرایشی؟ امسال سال اول بود کنکور دادی ؟
حالا شما علوم قبول بشید و دانشگاه نرید به نظرتون کار درستی هست که حق یک نفر دیگه ضایع کردید؟شما که قصدت از اول بهداشت بود چرا علوم انتخاب رشته کردی؟

عزیزم دانشگاه چمران اهواز بودم.گرایش ژنتیک.و اولین سالی بود که پشت کنکور بودم ولی سال قبلشم کنکور دادماا! اما خب... ازونجا که خوابگاه بودم و عادتم اینه که موقع درس خوندن سکوت عالم و عادم رو نیاز دارم متاسفانه نمیتونستم خوب تمرکز کنم... نتیجش این شد که اون سال رتبه علومم 180 و رتبه بهداشتم 220 شد.یک سال موندم که...باقی قضایا رو اطلاع دارین :)

عزیزم اینطور نگووووو!! من آزادم ثبت نام کردم!!!!!اینطوریا! تازه امروزم سرجلسش بودم :)
پاییز جان آدم از فردای خودش خبر نداره که!من حتی یادمه پارسالم که قصدم رفتن نبود باز انتخاب رشته کردم شبانه های تهران رو و از قضا قبولم شدم و نرفتم!انسان هییچوقت نمیتونه پیش بینی کنه تا یک ماه دیگه چی واسش پیش میاد.اصا شاید یک سری شرایط پیش میومد که من مجبور میشدم هرررجوری شده برم ارشد حالا هر دانشگاهی.اینا سوپاپ اطمینانه ضمنا عزیزم خودسازمان سنجش حواسش به این موردا هست و موقع پذیرش تا حدود چند نفر بیشتر از ظرفیت دفترجه پذیرش داره.. :)

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: nastaran8

Mrs.Pink

New member
سلام به شما و ممنون از بزرگواریتون.
هدف و انگیزه که با هم باشه معجزه می کنه. ایشالا توی بهداشتم قبولین با این تلاشتون.
من یک سوال دیگه از شما داشتم که برام مهمه البته میشه گفت بی ارتباط بهاین تاپیک هستش و لی برای من مهمه ممنون میشم اگه جواب بدین
من رتبه بیوتکم 87 اومده باتوجه به اینکه متوجه شدم اطلاعاتی از رتبه های قبولی و اینها دارین، میشه بگین توی روزانه نه شبانه میتونم امیدی به دانشگاههای توی تهران که شامل الزهرا هم میشه (البته پژوهشگاه رو نزدم) داشته باشم؟ چون غیر از تهران جای دیگه امکان رفتن ندارم. مرسی.

ممنونم زینب جون :)بزرگواری از خودته دوستم.انشالا...
آره عزیزم حتتتما روزانه قبول میشی خیالت راحت باشه.تازه شبانه بیوتک تهرانم میاری البته علوم فنون... تا اونحا که واسه بچه های پارسال یادمه اینطور بودش عزیزم.انشالا به هرچی که خواستهی قلبیته برسی زینب جون

ja-alireza

New member
حس این لحظه ی من مصداق بارز "چو تخته پاره بر موج رها رها رها من" هستش :)

امروز آخرین کنکورم دادم

...و تمام!

الان درخدمتتون هستم دوستای گلم :*

موفق باشید.
:thumbsupsmileyanim:
فراگیر پیام نور شرکت نکردید؟

Mrs.Pink

New member
چه دردناک! حقیقت تلخه دیگه
یعنی واقعا علوم اینقده به درد نمی خوره؟
من واقعا ناامید شدم:65d6a5d6s:
پس شاید حق با اون دوستمون بود
یعنی بریم علوم خودمونو گذاشتیم سرکار؟
جدی؟!!!!!!!!!!
بچه ها لطفا یکی یکم امیدوارمون کنه. البته اگه جای امیدواری هستش!:smiliess (9):

عزیزم من راجب این موضوع هیچی نمیگم :)

+تنها توصیم اینه ببین هدفت چیه و دنبال اون برو :) ضمنا همیشه یادت باشه تنها کسی که میتونه تو رو از رسیدن به هدفت منع کنه خودتی! نه هیچ عامل بیرونی دیگه ای!

آرزوی موفقیت انبوه واست دارم ;)

k.soheyli

New member
سلام
زیست سلولی ومولکولی برای ما که می خواهیم بیوشیمی شرکت کنیم ضریب 2 داره به نظر شما چه کتاب یا ای و چه کتاب تستی رو پیشنهاد میدین
باتشکر

آخرین ویرایش:
بالا