لحظه به لخظه با استخدامی آموزش و پرورش 94

biosta

Well-known member
دوست عزیز همه ی اینایی ک الان فارغ التحصیل رشته های دیگه از دانشگاه های غیر از فرهنگیان و تربیت معلم هستن اونام اوایل از معلمی خوششون نمیومد.اما چی شد ک تا آموزش و پروش استخدامی زد ی دفه همه دنبال شرکت تو آزمونن . دعا میکنن شهر و رشتشونو پذیرش داشته باشن؟؟؟واس خاطر اینکه رشته های خودشون بازارکار نداره.تازه فهمیدن کار و در نتیجه پول مهمه نه علاقه.
یکیش خود من!موقه انتخاب رشتم مامانم اینقد تو گوشم خوند برم دبیری،کلی مزایا دارن.سه ماه سالو تعطیلن و ....گفتم من از معلمی خوشم نمیاد.الان ک رشته خودمو فارغ التحصیل شدم میفهمم مامانم ی چیزی میدونسته ک اونو میگفته:1dco2x0p1lilzhfpg1t
با علمی که داریم مشورتی که می گیریم
تصمیم می گیریم
مسئولیت تصمیم مان را می پذیریم و اگر تصمیم مان مناسب نبود
ایراد ندارد
مهم این است که الان می خواهیم چه کار کنیم ، بهرحال آن زمان فکر می کردیم تصمیم مان درست است
با افسوس و پشیمانی زمان یک دقیقه هم به عقب بر نمی گردد اما می توان با تلاش و برنامه ریزی تا حدودی گذشته را جبران کرد، ایشالا که چنین باشد.

biosta

Well-known member
آموزش پرورش بتونید استخدامبشید خیلی کارتون راحت میشه . هزار بار از شیفت دادن پرستاری راحت تره اما حقوقشم زیاد نیستا حواستون باشه
تا جایی که می دانم از یک و دویست به بالا است که به سابقه کار بیشتر میشود.
من که ترجیح می دهم با ارشدی که دارم در دانشگاه تیپ دو مربی شوم.

love virology

New member
زیست شناسی هم در اموزش پرورش هم جای نداره / اصفهان 1نفرم نمیگیره / علوم پایه و زیست در ایران یعنی مرگ

سایت خبرگاران جوان گفت امسال در رشته تجربی و کنکور سراسری کمترین درخواست انتخاب رشته زیست بوده

mohammad63

Well-known member
با علمی که داریم مشورتی که می گیریم
تصمیم می گیریم
مسئولیت تصمیم مان را می پذیریم و اگر تصمیم مان مناسب نبود
ایراد ندارد
مهم این است که الان می خواهیم چه کار کنیم ، بهرحال آن زمان فکر می کردیم تصمیم مان درست است
با افسوس و پشیمانی زمان یک دقیقه هم به عقب بر نمی گردد اما می توان با تلاش و برنامه ریزی تا حدودی گذشته را جبران کرد، ایشالا که چنین باشد.

به نظر من وقتی که اوضاع اقتصادی ویران ویرانه
بیشتر ماها هم از قشر متوسط رو به پایین چامعه هستیم و بیکار دیگر جایی برای علاقه نمیمونه.. من خودم تازه سربازی رو تموم کرده بودم تصمیم داشتم فلور گیاهی منطقه زندگیمو جمع اوری کنم و حتی باهاشون یه نرکم افزار بسازم با توجه به اینکه من در دامنه های زاگرس زندگی میکنم یه مجموعه بی نظیر می شد اما چون مجبور بودم کار کنم و رشته خودمو هم هیچ جا نخواستن اول رفتم دفتر مجله، بعدش واسه سپاه کار جمع اوری تحقیقات میدانی برای شهدا، بعدش رفتم فروشگاه کامپیوتر و اموزشگاه کامپیوتر، بعدش رفتم شدم مجری صدا وسیما و حالا هم تو شرکت عمرانی کنترل پروژه کار میکنم چون مجبور به کار کردن بودم و میتونم بگم اگه وضعیت کلی خودمو نگاه کنم هنوز اول خط ایستادم.
مجبوریم.. مجبوریم ..

mohammad63

Well-known member
بچه ها این قضیه ی دامنه پذیرش چیه ک تو جدول آورده؟مناطق بومی ینی کجاها؟منی ک مشهدم میتونم بقیه شهرستان های خراسان رضوی رو هم بزنم؟:smiliess (11):

دوست عزیز منطقه محل خدمت در واقع جایی هست که قبول شونده اونجا مشغول به کار میشه اما برای اون کد رشته چند شهرستان میتونن ثبت نام کنند که در ستون بعدیش اورده
بعضی جاها اختصاصا فقط بومی هست مثل ایلام و بعضی جاها برای بومی بودن یک اولویت در نظر گرفتن که ضریبو براشون بالاتر در نظر میگیرن..

biosta

Well-known member
زیست شناسی هم در اموزش پرورش هم جای نداره / اصفهان 1نفرم نمیگیره / علوم پایه و زیست در ایران یعنی مرگ

سایت خبرگاران جوان گفت امسال در رشته تجربی و کنکور سراسری کمترین درخواست انتخاب رشته زیست بوده

چه بسا از بس که زیست شناسی سخت است کسی نمی رود سمت اش !!
دروس زیست کنکور را خوانده اند چقدر سخته دیگه ازش فراری اند برای انتخاب رشته ی تحصیلی

ROJO

New member
چه بسا از بس که زیست شناسی سخت است کسی نمی رود سمت اش !!
دروس زیست کنکور را خوانده اند چقدر سخته دیگه ازش فراری اند برای انتخاب رشته ی تحصیلی

دلیلش اینه ک ی رشته هست برای کنکور سراسری ب نام "دبیری زیست شناسی" ک تا جایی ک یادمه میگفتن دانشجوهاش بورسیه میشن

در نتیجه الان اموزش و پرورش نمیاد براش اعلام نیاز کنه

ZOT

New member
دوست عزیز همه ی اینایی ک الان فارغ التحصیل رشته های دیگه از دانشگاه های غیر از فرهنگیان و تربیت معلم هستن اونام اوایل از معلمی خوششون نمیومد.اما چی شد ک تا آموزش و پروش استخدامی زد ی دفه همه دنبال شرکت تو آزمونن . دعا میکنن شهر و رشتشونو پذیرش داشته باشن؟؟؟واس خاطر اینکه رشته های خودشون بازارکار نداره.تازه فهمیدن کار و در نتیجه پول مهمه نه علاقه.
یکیش خود من!موقه انتخاب رشتم مامانم اینقد تو گوشم خوند برم دبیری،کلی مزایا دارن.سه ماه سالو تعطیلن و ....گفتم من از معلمی خوشم نمیاد.الان ک رشته خودمو فارغ التحصیل شدم میفهمم مامانم ی چیزی میدونسته ک اونو میگفته:1dco2x0p1lilzhfpg1t

من که اصلا ناراحت نیستم! آدم نباید از اول به یه چیزی علاقه نداشته باشه واردش بشه و هی هم ادامه اش بده بعد تا آخر این حس رو داره که یه اجباری هست! مگه ما چند سال عمر می کنیم حالا یه سری مانع مثل کنکور که نذاشتن به خواسته امون برسیم بعد تازه یه چیزی هم که نزدیک به خواسته امونه واردش نشیم!؟بیخیال بابا! فدای سرت! حالا اینم همچین آش دهن سوزی نیست! حقوق و مزایاش اصلا معلوم نیست! انگار میخوان یه عده ی زیادی ثبت نام کنن و این پوله رو بگیرن! وگرنه مثلا یه معلم ریاضی پیدا کردن تو یه شهر کوچیک واسه اینا کاری نداره! اینو با توجه به این میگم که همه جا یه نفر دو نفر میگیرن!

zanbagh

New member

امیدوارم که این رشته بکلی حذف شه...

digoxin

New member

دوست عزیز مگه رشته ی شما چیه که پشیمون شدی ؟ خدا رو هزار مرتبه شکر من اصلا پشیمون نیستم که دبیری نرفتم . حتی بهداشت حرفه ای دولتی هم نرفتم . ولی الان از این پشیمونم که چرا نشد پزشکی قبول بشم اما گذشته ها گذشته . میدونید به نظر من شما هر رشته ای خونده باشی اگه با علم و با سواد و خلاق باشی میتونی از اون رشته کسب درامد قابل توجهی داشته باشی . یکی مثلا زیست میخونه کارشناسی و بخاطر خلاقیت میره ی زیست درست میکنه و به صورت آنلاین می فروشه . مثلا با قیمت 20 هزار تومان . 1000 نفر بخرن میشه 20 میلیون تومان . یکی شیمی میخونه و شیمی درست میکنه . مقالات علمی شیمی رو ترجمه میکنه و سایت ایجاد میکنه و میفروشه . یا اصلا تدریس خصوصی میکنه . و یکی مثل من پرستاری میخونه و نرم افزار اندروید پزشکی می سازم و در کنار شغلم ان شا الله این هم یک شغل مکمل محسوب میشه . بستگی داره به خودت . بستگی داره به این که چند مرده حلاجی .

digoxin

New member
دوستانی که رشتههایی با بازار کار خوبی ندارن نا امید نشن . باور کنید که حتی کسی هم که رشتش مثلا پرستاریه ولی هیچی از پرستاری نمیدونه نمیتونه جذب بشه . توی هر مقطعی که هستید علم خودتونو به بالاترین سطح برسونید .و توکل کنید بر خدا . امروزه تجارت الکترونیک بهترین روش برای کسب درامد محسوب میشه . میتونه در رابطه با ارشد جززوه بنویسید و بفروشید . البته نیاز به یه فروشگاه اینترنتی هست . میتونید برنامه نویسی اندروید یاد بگیرید و با توجه به علمتون نرم افزار های کمک آموزشی تولید کنید و به صورت انبوه در بازار اندرویید فروش های صد میلیونی داشته باشید . همیشه کار برای یک انسان خلاق بسیاره اینو یادتون نره . به این استخدام هم زیاد دل نبندید . شما میتونید تدریس خصوصی کنید میتونید اصلا مقالات علمی رو ترجمه کنید و با قیمت های گزاف به صورت اینترنتی برای فروش بذارید هر چند کار آسونی نیست ولی با بازار یابی و مارکتینگ مناسب بعد از یک سال ماهانه حداقل پنج تا شیش میلیون تومان رو برای شما خواهد داشت .

digoxin

New member
شما یک مرد ثروتنمد رو با یک مرد فقیر همه چیز رو ازشون بگیرید و در شهری جدید متقلشون کنید . وبعد از یکی دو سال باز خواهید دید که آن مرد ثروتنمد دوباره ثروتی بهم زده و مرد فقیر همچنان فقیر مانده . باور کنید باید بخواهید . وگرنه حالا هی شما برو تا دکترای زیست یا بهداشت رو ادامه بده ولی وقتی خلاقیت نداری به هیچ جایی نمیرسی .برو پزشکی بخون ولی وقتی خلاق نباشی اصلا بدرد نمیخوره . خلاقیت ، ایده ، و پشتکار و توکل بر خداوند لازمه ی موفقیت هست . شمایی که میگی کار نیست با لیسانست میتونی توی تهران کار گیر بیار ی اداره کاری . بعد از یکی دو سال کار کردن میتونی یه 10 تا 20 میلیون تومان پول در بیاری در اون یک سال به دنبال ایده ای باش برای کسب درامد مثلا اگر من باشم بورس رو انتخاب میکنم . بورس بهترین و بی دردسر ترین مکان برای کسب درامده . یک سهم رو با قیمت 100 تومان میخری و بعد از یکی دو روز به قیمت 110 یا 120 میفروشی و مثلا اگر 20 میلیون سرمایه داشته باشی هفته ای 2 تا 3 میلیون میتونی سود کنی . البته این نیاز به تحلیل های تکنیکال و فاندامنتال بورس داره و باید آموزش ببینید . سر حرف من بیشتر با پسراست . دختر ها معمولا از این روش ها برای کسب درامد متنفرند

digoxin

New member
اصلا میتونید بعد از کار کردن توی شهر های بزرگ و حقوق های اداره کاری یه 20 تومن در بیارید و بعد از اون یه مغازه یه بوتیک بزنید یا اگر نه میتونید یه پیج در اینستاگرام با تعداد فالور های مثلا 1 میلون بخرید و کتب پزشکی پی دی اف خودتون رو به تعداد انبوه بفروشید . و از علمتون کسب درامد کنید . درامد برخی از پیج های اینستاگرام به هفته ای 15 میلیون تومان میرسد !!!!! میدونید یعنی چه ؟؟؟؟ پزشک عمومی با طرح پزشک خانواده در منطقه دور افتاده ماهانه 12 میلیون تا 17 میلیون حقوقشه یعنی چهار برابر یک پزشک درامدتون میشه . پولدار شدن خیلی راحته . ایده ایده ایده . نبوغ نبوغ نبوغ . تلاش تلاش تلاش ....

Hobbit

New member
شما یک مرد ثروتنمد رو با یک مرد فقیر همه چیز رو ازشون بگیرید و در شهری جدید متقلشون کنید . وبعد از یکی دو سال باز خواهید دید که آن مرد ثروتنمد دوباره ثروتی بهم زده و مرد فقیر همچنان فقیر مانده . باور کنید باید بخواهید . وگرنه حالا هی شما برو تا دکترای زیست یا بهداشت رو ادامه بده ولی وقتی خلاقیت نداری به هیچ جایی نمیرسی .برو پزشکی بخون ولی وقتی خلاق نباشی اصلا بدرد نمیخوره .

همه ی حرفای قشنگت بکنار داداشم ولی این جمله ی آخرتو قبول ندارم.پزشکی هیچ ربطی ب ایده نداره.تا زمانی ک وزارت بهداشت مملکت ما پزشک ندیده ان ، پزشک جماعت بیکار نمیمونه.همونطور ک دارن هرسال دنبال تصویب قانون و لایحه میگردن ک هرجور شده پزشکارو ب همه ی حرفه ها و شغل ها ربط بدنو واسشون کارجور کنن با حقوق و مزایای بالا.همین جور ک قانون تصویب میکنن ک یک پزشک عمومی ک دو تا درس اصول
ژنتیک بیشتر پاس نکرده میتونه بره درمانگاه چندتخصصی ژنتیک و مشاوره ژنتیک بزنه و عملا با یک پی اچ دی و متخصص ژنتیک انسانی برابر میشه.پزشک سراغ دارم خودش گفته نمیتونه حتی یک شجره بکشه!!!یا قانونی ک چند وقت پیش تصویب کرده بودن ک ی پزشک عمومی میتونه رادیوتراپیست هم باشه!!!مطمئن باشین تا زمانی ک وزارت ما مثل پزشک ندیده ها رفتار میکنن پزشک جماعت بیکار نمیمونه!شاید فردا بچه های بالا یه مجوز دیگه صادر کردنو پزشکان عزیز شدن همکار دندانپزشکان و داروسازان!!

آخرین ویرایش:

digoxin

New member
همه ی حرفای قشنگت بکنار داداشم ولی این جمله ی آخرتو قبول ندارم.پزشکی هیچ ربطی ب ایده نداره.تا زمانی ک وزارت بهداشت مملکت ما پزشک ندیده ان ، پزشک جماعت بیکار نمیمونه.همونطور ک دارن هرسال دنبال تصویب قانون و لایحه میگردن ک هرجور شده پزشکارو ب همه ی حرفه ها و شغل ها ربط بدنو واسشون کارجور کنن با حقوق و مزایای بالا.همین جور ک قانون تصویب میکنن ک یک پزشک عمومی ک دو تا درس اصول

[/size]
دقیقا !!!!!! منم بخاطر همین خیلی ناراحت میشم . توی دفترچه ی دکترا و ارشد هم اکثر رشته ها رو میتونن شرکت کنن . این یعنی بالاترین رشته ی علوم پزشکی رشته ی پزشکیه و بقیه الکی هستن

mahnam

New member
صددرصد( 100 %) سهميه هاي استخدامي در استانهاي ايلام ، آذربايجان غربي ( به استثناي بخش مركزي شهرستان اروميه)، بوشهر، سيستان و بلوچستان، چهارمحال و بختياري، خراسان جنوبي، خوزستان، كردستان، كهكيلويه و بويراحمد، هرمزگان وشهرستانهاي جيرفت و كهنوج در استان كرمان به نيروهاي بومي محل موردتقاضا اختصاص مي يابد.
در ساير استانها و مناطق امتياز داوطلبان بومي شهرستان (دامنه پذيرش) با اعمال ضريب "يك و چهاردهم " ( 1/4) نمره مكتسبه در هر حيطه از امتحان كتبي و مصاحبه استخدامي محاسبه مي گردد.

یکی اینو توضیح میده لطفا ؟ :33:
یعنی تو بقیه استان ها غیر بومی هم میپذیرن ؟ اما داوطلبای بومی ضریب 1/4 براشون اعمال میشه ؟؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: IL-2

digoxin

New member
صددرصد( 100 %) سهميه هاي استخدامي در استانهاي ايلام ، آذربايجان غربي ( به استثناي بخش مركزي شهرستان اروميه)، بوشهر، سيستان و بلوچستان، چهارمحال و بختياري، خراسان جنوبي، خوزستان، كردستان، كهكيلويه و بويراحمد، هرمزگان وشهرستانهاي جيرفت و كهنوج در استان كرمان به نيروهاي بومي محل موردتقاضا اختصاص مي يابد.
در ساير استانها و مناطق امتياز داوطلبان بومي شهرستان (دامنه پذيرش) با اعمال ضريب "يك و چهاردهم " ( 1/4) نمره مكتسبه در هر حيطه از امتحان كتبي و مصاحبه استخدامي محاسبه مي گردد.

یعنی تو بقیه استان ها غیر بومی هم میپذیرن ؟ اما داوطلبای بومی ضریب 1/4 براشون اعمال میشه ؟؟

منظورش اینه که بجز اون استان ها که صد در صد بومی هستش .بقیه استان ها داوطلبای بومی هر شهر از استان ضریبش یک و چهار دهم محاسبه میشه . ولی خب طبیعتا داوطلب غیر بومی هم باید بتونه شرکت کنه .

- - - Updated - - -

منظورش اینه که بجز اون استان ها که صد در صد بومی هستش .بقیه استان ها داوطلبای بومی هر شهر از استان ضریبش یک و چهار دهم محاسبه میشه . ولی خب طبیعتا داوطلب غیر بومی هم باید بتونه شرکت کنه .

بالا