سهمیه رزمندگان آری یا خیر؟؟؟؟

mehrshad

New member
دوست عزیز شاید شما جزو سهمیه دارها هستین و بیشتر میدونین ولی منم از نزدیک دیدم و در جریان بودم از 100 درصدش گرفته تا 1 درصدش!!!!!!! یه چیزایی دیدم و میدونم که گفتم عادلانه نیس!

kheyr aval ham goftam man sahmie nadaram.bezar ba ye mesal begam.masalan zarfiate daneshgahi 100 nafare.25 nafar ro uni majbure az farzandane shohada jazb kone.in yani farzandane shohada 25darsad sahmie daran.dar azmun masalan 1000 nafar sherkat kardan ke 900 nafar sahmie nadarand va 100 nafar darand.in 900 nafar joda karnamehashun barasi va 75 nafar entekhab mishan.va 100 nafare dg ham joda.az 100 nafar 25nafar ke behtarin rotbaro daran pazirofte mishan.in kojash naadelanas? ! .

mj1919

New member
kheyr aval ham goftam man sahmie nadaram.bezar ba ye mesal begam.masalan zarfiate daneshgahi 100 nafare.25 nafar ro uni majbure az farzandane shohada jazb kone.in yani farzandane shohada 25darsad sahmie daran.dar azmun masalan 1000 nafar sherkat kardan ke 900 nafar sahmie nadarand va 100 nafar darand.in 900 nafar joda karnamehashun barasi va 75 nafar entekhab mishan.va 100 nafare dg ham joda.az 100 nafar 25nafar ke behtarin rotbaro daran pazirofte mishan.in kojash naadelanas? ! .

ببینید دوست من
اساس سهمیه ، این طور است: رقابت بین فرزندان شهدا و داریا سهمیه است. و رقابتی بین سهمیه آزاد و شهدا نست درسته؟

ولی این ظاهر قضیه است،
در واقع اگه یک دانشگاه 1000 تا صندلی داشته باشه، توی کنکور، یک جمعیت چندین هزار نفری برای 750 تا صندلی می جنگند! و یک جمعتی چند ده تایی، برای 250 تا صندلی!
این اساس نا عدالتی در بحث سهمیه است.
وگرنه، اگه نه تمام شرکت کننده های آزمون به رشته و دانشگاه مد نظرشون می رسیدند که بحثی نبود

mehrshad

New member
man ham zamani ke pezeshki uni tehran ghabul nashodam barae tojihe nakamie khodam chenin estedlalhai mikardam.ghabul konim ke inha tojihe.dar zemn alan dg ghabuli to uni fogholade asuntar az ghabl shode va reghabate ghadim dg nist.

mj1919

New member
man ham zamani ke pezeshki uni tehran ghabul nashodam barae tojihe nakamie khodam chenin estedlalhai mikardam.ghabul konim ke inha tojihe.dar zemn alan dg ghabuli to uni fogholade asuntar az ghabl shode va reghabate ghadim dg nist.

(چون نقل قول نکردید، نمی دونم در جواب پست منه یا نه،)

دوست من
چه ربطی به توجیه داره؟
آیا مطلبی که من گفتم درسته یا اشتباه؟ دلیل بیارید

mehrshad

New member
ببینید دوست من
اساس سهمیه ، این طور است: رقابت بین فرزندان شهدا و داریا سهمیه است. و رقابتی بین سهمیه آزاد و شهدا نست درسته؟

ولی این ظاهر قضیه است،
در واقع اگه یک دانشگاه 1000 تا صندلی داشته باشه، توی کنکور، یک جمعیت چندین هزار نفری برای 750 تا صندلی می جنگند! و یک جمعتی چند ده تایی، برای 250 تا صندلی!
این اساس نا عدالتی در بحث سهمیه است.
وگرنه، اگه نه تمام شرکت کننده های آزمون به رشته و دانشگاه مد نظرشون می رسیدند که بحثی نبود

چند ده نفر برای رقابت 250 کرسی دانشگاه؟!! خب این که درست نیست. جالبه بدونیم هر نفر از فرزندان شهدا فقط یک بار مجاز به استفاده از سهمیه هستند. یک بار فرصت برای داشتن رشته و دانشگاه مناسب و در مورد کسانی که عزیز ترین کسانشون رو برای حفظ امنیت ما گذاشتند ایا ناعادلانست؟ من که فکر نمی کنم.!! در ضمن اگر همت اونها نبود الان ما با این راحتی دوستانه حرف نمیزدیم و حتی نمی تونستیم موضع بگیریم. فکر می کنم کمی باید موضعمون رو اصلاح کنیم !!

eco.bio

New member
چند ده نفر برای رقابت 250 کرسی دانشگاه؟!! خب این که درست نیست. جالبه بدونیم هر نفر از فرزندان شهدا فقط یک بار مجاز به استفاده از سهمیه هستند. یک بار فرصت برای داشتن رشته و دانشگاه مناسب و در مورد کسانی که عزیز ترین کسانشون رو برای حفظ امنیت ما گذاشتند ایا ناعادلانست؟ من که فکر نمی کنم.!! در ضمن اگر همت اونها نبود الان ما با این راحتی دوستانه حرف نمیزدیم و حتی نمی تونستیم موضع بگیریم. فکر می کنم کمی باید موضعمون رو اصلاح کنیم !!

اتفاقا من از جنبه دیگه به این موضوع نگاه میکنم. من به اینا خیلی احترام قایلم و واقعا ازشون ممنونم که برای حفظ وطن رفتن جنگیدن حالا صحبت من اینه شمایی که پدرت انقد دل بزرگ داشته یه کمی هم شما دلت بزرگ باشه اگه عرضه داری بدون سهمیه بیا وسط میدون و عادلانه بجنگ. پدرت با دشمن جنگیده ولی تو الان داری سواستفادده میکنی. دوست عزیز مهرشاد خیلیا هم هستن خیلیا هم هستننننننننن که با اینکه جانباز بودن ولی استفاده نکردن!!!!!!!!! بنظر من اینا ارزش دارن! درضمن ما میگیم اقا شما هرچقد پول و امکانات میگیرین نوش جونتون ولی ایا بنظر شما یکی که باباش شهید شده ضریب هوشی این طرف رفته بالا؟؟؟؟؟؟؟؟؟

eco.bio

New member
خداییش خیلی از این بچه ها که با سهمیه میرن نمیتونن بخونن. بخدا من دیدم حالا چرا بیچاره بچه رو تحت فشار میذارین که باید بری دانشگاه تا درسو تموم نکرده پست مهمی بهش میدین که از پسش نمیتونه بر بیاد. بخدا یکی از اینا چن بار پیش من گریه کرده!!!!! میدونی این یعنی چی!:65d6a5d6s:

mj1919

New member

دوست من
من هیچ وقت به برادران و خواهران م، که عزیز ترین کسانشان را در جنگ، از دست دادند، جسارت نکردم،
هیچ وقت هم نگفتم که حقشان نیست، اصلا این خیلی هم عادلانه است که بهترین امکانات در اختیار ، این سلحشوران، قرار بگیرد،
ولی در حوزه ی تخصیص امکانات باید یکسری منطق ها رو رعایت کرد. واقعا در کنکور، اینطور سهمیه تخصیص دادن، یکجور ناعدالتی است.
راههای بسیاری است، که میشه این سهمیه ها رو تعدیل کرد، از مسیر مناسب تری به افراد رسوند،
در دانشگاه هم یک نمونه عرض کنم، در برابر اون موضع شما در اولین جمله تون:
در سال اول کارشناسی من 2 تا هم اتاقی توی خوابگاه داشتم، در یکی از دانشگاههای شهر تهران، هر دو مهندسی برق و همکلاسی بودند، یکی با سهمیه و دیگری نه: یکی رتبه ی 25 هزار و دیگری 1200 !
واقعا میشه گفت که اون دوستمون، با رقابت اومده دانشگاه؟ آیا این دو نفر به یک اندازه زحمت کشیدند؟ (جالبه من داشتم ارشد رو می گرفتم ولی اون دوستم هنوز کارشناسی شو تموم نکرده بود!)
این رو از باب مثال گفتم،
شاید این بحث ها خیلی بی فایده باشه، چون تصمیم گیرنده کسی دیگر است.

eco.bio

New member
دوست من
من هیچ وقت به برادران و خواهران م، که عزیز ترین کسانشان را در جنگ، از دست دادند، جسارت نکردم،
هیچ وقت هم نگفتم که حقشان نیست، اصلا این خیلی هم عادلانه است که بهترین امکانات در اختیار ، این سلحشوران، قرار بگیرد،
ولی در حوزه ی تخصیص امکانات باید یکسری منطق ها رو رعایت کرد. واقعا در کنکور، اینطور سهمیه تخصیص دادن، یکجور ناعدالتی است.
راههای بسیاری است، که میشه این سهمیه ها رو تعدیل کرد، از مسیر مناسب تری به افراد رسوند،
در دانشگاه هم یک نمونه عرض کنم، در برابر اون موضع شما در اولین جمله تون:
در سال اول کارشناسی من 2 تا هم اتاقی توی خوابگاه داشتم، در یکی از دانشگاههای شهر تهران، هر دو مهندسی برق و همکلاسی بودند، یکی با سهمیه و دیگری نه: یکی رتبه ی 25 هزار و دیگری 1200 !
واقعا میشه گفت که اون دوستمون، با رقابت اومده دانشگاه؟ آیا این دو نفر به یک اندازه زحمت کشیدند؟ (جالبه من داشتم ارشد رو می گرفتم ولی اون دوستم هنوز کارشناسی شو تموم نکرده بود!)
این رو از باب مثال گفتم،
شاید این بحث ها خیلی بی فایده باشه، چون تصمیم گیرنده کسی دیگر است.

به موضوع خیلی مهمی اشاره کردین. یکی از بچه ها با سهمیه و رتبه 25 هزار داروسازی دانشگاه مادر قبول شده بود درحالیکه میگفت اصن فکرشو نمیکردم سراسری قبول شم خوابشم نمیدیدم. درحالیکه طرف با 2 هزارم به زحمت میتونس کارشناسی روزانه بیاره! واقعا چقد عادلانه هس:smiliess (1): اره این بحث ها بی فایده هس! ما هرچقدم بحث کنیم الکیه. فقط خواستم در جواب دوستمون گفته باشم.

mehrshad

New member
کسی که پدرش رو از دست داده میتونست در سایه ارامش پدر با همون قدرتی که شما خوندید برای رتبه بخونه. و شاید حتی بهتر از رتبه ای که ما تو کنکور اوردیم رو بزنه!!! من فکر می کنم حقشونه... شاید کسی پدرش رو از دست داده باشه به طرق دیگه ای. اما ارزش این دو قابل مقایسه نیست. اون در راه حفظ وطن رفته

bacillus.bs

New member
چيزي كه مربوط ذهن و هوش ادماست اصلا درست نيست كه سهميه دخالت داشته باشه در گزينش ازمون
اين افراد نه تنها در ازمون بلكه در مسايل مربوط به كار و خيلي چيزاي ديگه سهميه دارند
اينا حقشونه ولي سهميه در ازمون نههههههههههههه

naseh

New member
دوست عزیز توجیه نیست.مطمیننا کسی که با سهمیه قبول میشه خودشم اذعان داره به اینکه هوش و زحمتش برای قبولی خیلی کمتر ازهمکلاسیای بدون سهمیه اش است.تازه قبولی با سهمیه یک بخش بی عدالتیه

بخش دوم راحت استخدام شدن اوناست که بنظرمن این مشکل اساسی مدیریت آموزشی و اداری هستش

Nike313

New member
منم با نظراکثر دوستان مبنی بر دادن امكانات بيشتر موافقم و با سهميه مخالفم؛
حالا شايد بشه اين نوع سهميه رو تحمل كرد
ولی
اينو هنوز درک نكردم كه چرا فرزندان اعضای هيئت علمی دانشگاه ها سهميه دارن؟:(50): اونا كه هم از لحاظ مالی هم معنوی تأمينن:65d6a5d6s::New (6)::p7977cujr38iyymsu8:

golabatun

New member
سلام این کاملا بی عدالتیه
کاری به تامین شدن مالی بچه های رزمنده نداریم اما اینجا بحث رقابت بین همه بچه های ایران برای ورود به دانشگاهست.که باید حق همه یکسان باشه

Tasnim

New member
سلام دوستان
اینجا بحث داغ سهمیه ست، منم راستش یه سوال دارم که البته ربطی به موضوع شما نداره. دوست من موقع ثبتنامش میره کافینت و مدارکشو میده خود مسئول اونجا ثبتنامشو انجام بده. اینم دقت نکرده ببینه چیزی رو اشتباه وارد نکرده باشه و حتی موقع ویرایش اطلاعاتم نمیره سایت دوباره بررسی کنه. وقتی کارتشو گرفته دیده روش سهمیه شو زدن «رزمندگان 20%». بعدشم نتونسته اصلاحش کنه. بنظرتون این واسش مشکلی پیش میاره؟ البته امسال خودش میگه قبول نمیشه ولی واسه سال بعد اگه بخواد دوباره آزمون بده به ثبتنام سال قبلشم استناد میکنن یا کلا دیگه به اون کاری ندارن؟

fateme.f

New member
سلام تسنيم خانم
واسه امسال اكه قبول شه كه بايد بيفته دنبال اصلاح كردنش اما فكر نميكنم به سال بعد ربطي داشته باشه جون هرسال جداكانه اطلاعاتو بايد وارد كني و ربطي به شال قبل نداره تنها سوالي كه مربوط به سال قبل اينه كه ايا سال قبل شركت كرده يا نه اونم واسه اينكه بدونن اكه قبول شده و نرفته جرا

aytak1

New member
یک کلاغ چهل کلاغ همینه ... دوستان عزیز توی گوگل سرچ کنید سهمیه جانبازان و شهدا...جانبازان کنار اما در مورد شهدا انتقاد نکنید (اخرش اینو می شنوید دوست داشتین نمی رفتن جنگ تا ناموستون دست مالی می شد؟)

توروخدا ول کنین این حرفارو. رفتن جنگ کردن که الان نون به قیمت خونمون بخوریم!!!!!!!!!!! شما بچه شهیدی ازهر جهت تامینی این حرفارو میزنی. اگه منم مثه شما تامین بودم میگفتم استغرالله............. فک میکنی الان ناموسا دست مالی نمیشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اقا محسن کجای دنیا داری زندگی میکنی؟؟؟؟؟؟؟ خداییش انقد تامینت کردن که نمیفهمی جامعه چه خبره؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!! متاسفم برات. انقد که میخوری لاقل بخودت زحمت بده یه سر به جامعه بزن ببین جماعت چطو زندگی میکنن!!!!!!!!!

Tasnim

New member
سلام تسنيم خانم
واسه امسال اكه قبول شه كه بايد بيفته دنبال اصلاح كردنش اما فكر نميكنم به سال بعد ربطي داشته باشه جون هرسال جداكانه اطلاعاتو بايد وارد كني و ربطي به شال قبل نداره تنها سوالي كه مربوط به سال قبل اينه كه ايا سال قبل شركت كرده يا نه اونم واسه اينكه بدونن اكه قبول شده و نرفته جرا

ممنون از راهنماییت:rose::rose:

drmajid45

New member
چیه دور بر داشتی سهمیه رزمندگان جدای از سهمیه عادیه
یعنی اگه 100 تا ظرفیت عادی باشه 110 تا برمیدارن که 10 تاش رزمندگانن کسی جای شما رو پر نمیکنه
در ضمن درست صحبت کن درباره بسیج و بسیجی
خیلیاشون جونشونو گذاشتن کف دستشون هیچ سهمیه ای هم نمیخوان

انگار فقط تو ایران ما شهید و رزمنده و جانباز داریم. بابا کجای دنیا چنین پاداشی میدن. طرف چپ و راست خودشو بلد نیست داره دندون پزشکی میخونه. دو فردا دیگه این میاد دندون های خودتو پر میکنه بعد میگی اه اینم کشوره ما داریم با این دکتراش. اصلا واقعا غیر قابل توجیه ایه همچین سهمیه ای. اون بسیجی های مخلص هم که دیگه وا ویلا. میان تو خیابون به دختر پسر گیر میدن بعد آمارشون از خونه خالی در میاد. من نمی دونم اونایی که میگن حقشونه و باید پاداش بگیرن خداییش رو چه برهانی دارن این حرف رو میزنن؟ آقا اصلا بیان ماهی 30 میلیون تومن بهشون حقوق بدن. بر پدر کسی که اعتراض کنه لعنت. ولی چرا من شب و روز درس بخونم یه کس دیگه بره جام بشینه؟

parisaaa

New member
منم سهمیه ندارم ولی با سهمیه موافقم.اگه کسی عرضه نداره قبول بشه دلیل نمیشه سهمیه رو بهونه کنه.
خواهشا منطقی باشین

بالا