سهمیه رزمندگان آری یا خیر؟؟؟؟

soso26

New member
1نفرتعریف میکرد1کی ازدوستاش که با سهمیه قبول شده هرترم چون درس نمیخونده ومیدیده مشروط میشه میرفته ازبنیاد شهید نامه میگرفته البته این استثنا بوده و دانشگاه ازاد درس میخونده حالا نمیدونم حتما ازمون سراریش خیلی افتضاح شده که آزاد قبول شده

dilak

New member
منظورتون از این سوال چیه؟؟

خوب حقشونه به نظرم واسمون زحمت کشیدن جدا به خاطر وطن پرستی شون باید ازشون تشکر کرد
اصلا هم حقشون نیست چون با این کارشون با آینده مردم بازی می کنن

shahram25

New member
اصلا هم حقشون نیست چون با این کارشون با آینده مردم بازی می کنن
ديلك زماني شهداي ما در جنگ درحال جنگيدن بودن پدرهاي ديگه در خارج ايران به حال كردن مشغول بودن يا جرات نداشتن از خونه بيان بيرون اما اينان داشتن ميجنگيدن.اگه اينا هم مث ديگران تو كار خودشون بودن بدون شك ميتونستن موفقتر باشن حالا نبايد ازشون سپاسگزاري شه؟

epi_info

New member
سلام

در آزمون سراسری بسیج سهمیه نداره. خانواده شهدا سهمیه دارن که اونم حقشون
طرف پدر و مادرش همزمان تو جنگ کشته شدن (شهید نشدن چون تو بمباران کشته شدن) چرا باید با رتبه 14000 دندون پزشکی بخونه؟ اخرشم نتونه علوم پایه اشو و رد کنه. این چی چی حقشونه؟

epi_info

New member
ديلك زماني شهداي ما در جنگ درحال جنگيدن بودن پدرهاي ديگه در خارج ايران به حال كردن مشغول بودن يا جرات نداشتن از خونه بيان بيرون اما اينان داشتن ميجنگيدن.اگه اينا هم مث ديگران تو كار خودشون بودن بدون شك ميتونستن موفقتر باشن حالا نبايد ازشون سپاسگزاري شه؟
انگار فقط تو ایران ما شهید و رزمنده و جانباز داریم. بابا کجای دنیا چنین پاداشی میدن. طرف چپ و راست خودشو بلد نیست داره دندون پزشکی میخونه. دو فردا دیگه این میاد دندون های خودتو پر میکنه بعد میگی اه اینم کشوره ما داریم با این دکتراش. اصلا واقعا غیر قابل توجیه ایه همچین سهمیه ای. اون بسیجی های مخلص هم که دیگه وا ویلا. میان تو خیابون به دختر پسر گیر میدن بعد آمارشون از خونه خالی در میاد. من نمی دونم اونایی که میگن حقشونه و باید پاداش بگیرن خداییش رو چه برهانی دارن این حرف رو میزنن؟ آقا اصلا بیان ماهی 30 میلیون تومن بهشون حقوق بدن. بر پدر کسی که اعتراض کنه لعنت. ولی چرا من شب و روز درس بخونم یه کس دیگه بره جام بشینه؟

mohana

Well-known member

پست های قبلیو بخونین متوجه میشین دوستان فقط مخالف سهمیه دانشگاه هستن نه سپاسگزاری از خانواده شهدا

anyl

New member
بنظر من در مورد سنجش علمي نبايد هيچ سهميه اي اعمال بشه، قبول دارم شهدا خيلي زحمت كشيدن و ما آسايش امروز را بخاطر فداكاري اين عزيزان داريم
براي يادگاران شهدا ميتونن امكانات بيشتري بدن مثل كلاسهاي خصوصي و استادهاي مجرب چطور كه الان هم تا آنجايي كه اطلاع دارم اين امكانات و در اختيارشون
قرار ميدن.چون وقتي سهميه اعمال ميشه حق يك نفر ديگه كه زحمت بيشتري كشيده ضايع ميشه،قبولي در دانشگاه بايد براساس سنجش علمي باشه،نه براساس سهميه. تا امسال علاوه بر سهميه رزمندگاه سهميه كارمندان هم داشتن كه به نظر من اون مورد هم درست نبود

mohana

Well-known member
چون وقتي سهميه اعمال ميشه حق يك نفر ديگه كه زحمت بيشتري كشيده ضايع ميشه،قبولي در دانشگاه بايد براساس سنجش علمي باشه،نه براساس سهميه.
البته سهمیه که منظور میشه از لحاظ قبولی حق کسی ضایع نمیشه چون یه ظرفیت خاصی برای خانواده شهدا یا جانبازان اعمال میشه....بحث سر اینه که کسایی که توانایی رشته های بسیار خوب و ندارن یا در حد بچه های دیگه تلاش نمیکنن دارن یه رشته بسیار عالی تو یه دانشگاه بسیار عالی درس میخونن.. و این اصلا درست نیست...

shomaha too zendegiye una nistin va moshkelate unaro nemidunin vaghean hagheshune nushe juneshun

حقشون اینه که امکانات اضافی داشته باشن، و چون سرپرستو از دست دادن از نظر مالی تامین بشن و هزینه تحصیلاتشون پرداخت بشه از طرف دولت و حکومتو ...
هرچقد هم بهشون پول بدن حقشونه.من میگم هرچی امکانات و استاد و جزوه برای کنکور میخوان در اختیارشون بذارن،اما اجازه بدن بچه ها با علم خودشون بیان بالا.بحث اینجاس که در رشته ای تحصیل کنن که متناسب با استعداد و هوششون باشه. بخدا خودشونم سر آزمونا اذیت میشن و آبروشون میره.

mahdieh

New member
خیلی منطقی دوستا ن جواب ادن...ببینید فقط مقطع لیسانس نیست که..تمام مقاطع اینا سهمیه دارن..آقا بخدا منظورم نیست این بندگان خدا ساپورت نشن..بدون سرپرست سخته.. قبول
اما هر چیزی حدی داره دیگه..به فرض مثال اگه تو کارشناسی سهمیه دارن...خب دیگه بقیه مقاطع چرا؟؟بسه دیگه
چند وقت پیش تو یکی از برنامه های تی وی خودمون میدیم که یه بنده خدایی که مسئول بود با هزار جور سرخ و سفید شدن میگفت برای فوق تخصص اگه سهمیه رشته ای پنج نفره با احتصاب بسیجی و شهدا و جانباز به افراد عادی دو نفر میرسه...خب بابا چرا باید اینجوری باشه
سر همین استخدامی آموزش و پرورش این وزیره برداشته بود برای خودشیرینی هزینه ثبت نام رو هم ذکر کرده بود از این خانواده ها نگیرن..یعنی خدایش من به جای اونا خجالت کشیدم اخه سه هزار تومن هم پول بود نتونن بدن
استخدام که مشکلی ندارن..ساپورتشونم میکنن تا فوق تخصص..این کجاش عدالته..بخدا عدالت نیست دیگه..کی میگه ازشون حمایت نشه اصلا بالای سرما جا دارن
ولی هر چیزی حدی داره..بخدا بچه های عادی هم هزار جور بدبختی دارن تو زندگیشون

anyl

New member
البته سهمیه که منظور میشه از لحاظ قبولی حق کسی ضایع نمیشه چون یه ظرفیت خاصی برای خانواده شهدا یا جانبازان اعمال میشه....بحث سر اینه که کسایی که توانایی رشته های بسیار خوب و ندارن یا در حد بچه های دیگه تلاش نمیکنن دارن یه رشته بسیار عالی تو یه دانشگاه بسیار عالی درس میخونن.. و این اصلا درست نیست...

ولي من خودم رتبه م مي رسيد كه مرحله دوم ارشد قبول شم ولي پذيرفته نشدم. اعتراض هم كردم. از مشاورها هم پرسيدم گفتن چون در ابن مرحله سهميه اعمال ميشه و 20 درصد ظرفيت هاي اعلام شده از سوي سازمان سنجش در مرحله دوم به افراد واجد سهميه اختصاص داده ميشه. در غير اينصورت قبولي من صد در صد بود

a.sohrab

New member
آره ،من هم عقیده دارم که بیشتر از لحاظ آموزش به این بچه ها برسن بخصوص فرزندان شهید،
اما در مورد پذیرش دانشگاه یه تجدید نظر هایی لازمه ،البته سهیمه خانواده شهدا فقط مال فرزندان شهدا و جانبازان بالای50درصد هستش ،( یه رفیق دارم دو تا از داداشاش شهید شده اما تو کنکور و استخدامی سهمیه نداره ،البته خودشم زرنگه تازگی ها ارشد مهندسی صنعتی قبول شده، من قبلا فک میکردم کل خانواده شهدا سهمیه دارن)به نظرم فرزندان شهید رو باید رسیدگی کرد(البته طوری که مانع حق دیگران نشه ) چون واقعا شرایط سختی رو تحمل کردن ...........

sanazmohandes

New member
حقشون اینه که امکانات اضافی داشته باشن، و چون سرپرستو از دست دادن از نظر مالی تامین بشن و هزینه تحصیلاتشون پرداخت بشه از طرف دولت و حکومتو ...
هرچقد هم بهشون پول بدن حقشونه.من میگم هرچی امکانات و استاد و جزوه برای کنکور میخوان در اختیارشون بذارن،اما اجازه بدن بچه ها با علم خودشون بیان بالا.بحث اینجاس که در رشته ای تحصیل کنن که متناسب با استعداد و هوششون باشه. بخدا خودشونم سر آزمونا اذیت میشن و آبروشون میره.
من خودم قبول نشدم با وجور درصدای خوب فک کنک یکی اومده با سهمیه به جای من. ولی من کساییو می شناسم که با سهمیه جانیازی کنکور سراسری قبول شدم و جزئ شاگرد اولای کلاس هستن. همشونم این طوری نیستن. ولی میگم درسته نیس این همه استرس بگیرم یکی راحت بره ارشد

mehrang67

New member
من چند تا از دوستانم فرزند جانباز و شهید هستن و واقعا می دونم که از لحاظ مالی و حمایتی اون طوری که باید بهشون نمی رسن ، تنها چیزی که بهشون می رسه سهمیه ی دانشگاه هست ، چرا ؟ چون که هیچ نیازی به هزینه کردن برای اونا نیست ...
یکی از آشناهای ما تمام مدارک لازم برای بورس خارج از کشور رو تهیه کرده بود ولی در نهایت بهش گفتن پس کو نامه ی وابستگی به شهید؟؟؟؟

baroon90

New member
خیلی منطقی دوستا ن جواب ادن...ببینید فقط مقطع لیسانس نیست که..تمام مقاطع اینا سهمیه دارن..

سلام
نه فقط یک مقطع میتونن از سهمیه استفاده کنن یک نفر کارشناسی استفاده نمیکنه اما ارشد یا دکترا از این امتیاز استفاده میکنه

آخرین ویرایش:
آره ،من هم عقیده دارم که بیشتر از لحاظ آموزش به این بچه ها برسن بخصوص فرزندان شهید،
اما در مورد پذیرش دانشگاه یه تجدید نظر هایی لازمه ،البته سهیمه خانواده شهدا فقط مال فرزندان شهدا و جانبازان بالای50درصد هستش ،( یه رفیق دارم دو تا از داداشاش شهید شده اما تو کنکور و استخدامی سهمیه نداره ،البته خودشم زرنگه تازگی ها ارشد مهندسی صنعتی قبول شده، من قبلا فک میکردم کل خانواده شهدا سهمیه دارن)به نظرم فرزندان شهید رو باید رسیدگی کرد(البته طوری که مانع حق دیگران نشه ) چون واقعا شرایط سختی رو تحمل کردن ...........
نه اینطوری نیست.دوست من خواهر شهید بود ولی سهمیه داشت.برادر بزرگش شهید شده بود .
در ضمن درسته که در هر مرحله ای سهمیه شهدا هست ولی هر نفر فقط 1 بار میتونه از این سهمیه استفاده کنه، یا برای کارشناسی،یا برای ارشد و یا برای دکترا.گه در کارشناسی استفاده کرده باشه دیگه برای ارشد نمیتونه استفاده کنه.اینو همون دوستم گفت که خواهر شهیده.

ariya21

New member
دوستان رو این موضوع بحث نکنید لطفا چون به نتیجه ای نمیرسین

baroon90

New member
نه اینطوری نیست.دوست من خواهر شهید بود ولی سهمیه داشت.برادر بزرگش شهید شده بود .
در ضمن درسته که در هر مرحله ای سهمیه شهدا هست ولی هر نفر فقط 1 بار میتونه از این سهمیه استفاده کنه، یا برای کارشناسی،یا برای ارشد و یا برای دکترا.گه در کارشناسی استفاده کرده باشه دیگه برای ارشد نمیتونه استفاده کنه.اینو همون دوستم گفت که خواهر شهیده.

سلام دوست گرامی
تا چند سال پیش میشد خواهر یا برادر شهید هم استفاده کنه اما من الان مطمئنم دیگه این امتیاز رو برداشتن برای کسی که خواهر یا برادر شهیده
فقط خانواده ی اصلی شهید یا جانباز یعنی همسر و فرزندان میتونن از این امتیاز استفاده کنن

بالا