درآمد ماهیانه ژنتیک

Maryam.A

Well-known member
استادای من بیشتریاشون یا آزمایشگاه داشتن یا سوپروایزر بودن

Maryam.A

Well-known member
باچه رشته ای آز داشتن مریمی؟من حرفم سردرامد بالا ماهیانه 10به بالاست.

لیلی هیچ کس یه شبه به موفقیت و پول نرسیده مگر از راه حروم
مولکولی تشخیصی
بیوشیمی
کلینیک آلرژی برا ایمونولوژی

یکی از استادام می گفت من با تحقیق رو یک پروتئین
خونه و ماشین خریدم 30 سالش بود حدودأ

soren

New member
من شخصا در کار واردات دارو هستم بعضی از دوستانی که پرسیدن سرمایه ی شروعی حدود ۱ میلیارد بود

negar62

New member
من 10 ساله که از زمانی که کاردان علوم ازمایشگاهی بودم توی آزمایشگاهم تا الان که سوپروایزر آزمایشگاه خصوصیم. اما شاید باورتون نشه فقط با " دل " کار کردم! میدونین بحث درآمد کجا ارزشمنده؟ اینه که بدونی نیاز واقعی جامعه چیه و بعدش یه زبون چرب و یه اعتماد به نفس بالا و فکر خلاق داشته باشین! فقط یه مثال میزنم. مثلأ همین تست کاریوتایپ ، حدود 300هزار تومن هست، اما در نظر بگیرین که چه موادی مصرف میشه ، چه کیتهایی رو توی تحریمیم و ... گاهی اوقات آواز دهل از دور شنیدن خوش است! اما واقعیت اینه که اگر سرمایه ای بالغ بر 1 میلیارد تومن داشته باشین که این نرخ تازه مربوط به سال قبل هست که من از همکارانم پرسیدم، و میتونین تازه با مدرک phd ژنتیک پزشکی آزمایشگاه تاسیس کنین. بعد تازه وارد گود که شدین دستتون میاد که مخارج و هزینه های جانبی چقدر هست. یعنی باید خیلی دید وسیعتری داشت تا بشه در باره تاسیس آزمایشگاه و درامدش و سودش نظر داد. واقعیت اینه که اساتید و همکارانی که تا قبل از دهه 80 و حتی اوایلش آزمایشگاه زدن خیلی برد کردن. اما الان شرایط تغییر کرده. بعضی از اساتید حتی مدرکشون ژنتیک نیست اما چون پاتولوژیستی بودن که فلوشیپ سیتوژنتیک رو گذروندن دارن آزمایشات ژنتیک رو انجام میدن. و این کار ما جوونایی که تازه میخوایم یه حرکتی بزنیم رو خیلی سخت میکنه.. چیزی شبیه مافیا...

drmajid45

New member
25 میلیون به عنوان اعضای پروژه دریافت کرد؟؟؟؟؟؟؟؟
والا یه اشنا های ما کانادا داره دکترا میخونه اینقدر برا پروژه ها بهش نمیدن

جهت اطلاع همگی
تو خانواده ما چون هیئت علمی هست دارم میگم که
2 میایون فقط از دانشگاهی که هیئت علمی هستن اونم تازه واردا می گیرن
دانشگاه دیگه هم میتونید درس بدید
اگر شاگرد اول باشید و درسخون اوستادا بهتون پیشنهاد پروژه میدن
خواهر من تو دوره ارشد
به عنوان یکی از اعضای پروژه (یعنی سرگروه کسی دیگه بودن)
25 میلیون دریافت کرد

melinaa

New member
یعنیییییی من بدبخت شدمممممممممممممم.....nooooooooooooooooooooo

melinaa

New member
بجه ها تروخدا هر کی این سوال منو میدونه درست جواب بده لطفا...رشته میکروب پزشکی بهتره یا ژنتیک پزشکی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Mohammad gh

New member
بجه ها تروخدا هر کی این سوال منو میدونه درست جواب بده لطفا...رشته میکروب پزشکی بهتره یا ژنتیک پزشکی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

عزیز من کسی نمیتونه برای شما مقایسه ای انجام بده دوستان فقط میتونن فرصت ها و شرایط ۲ رشته رو براتون شرح بدن و در نهایت خودتون خوب و بدش رو انتخاب کنید

و ازونجایی که ماشالله ارشد در هر۲رشته درین سایت زیاد داریم و افراد متخصص ,من این بحث رو به اونا واگذار میکنم

Maryam.A

Well-known member
25 میلیون به عنوان اعضای پروژه دریافت کرد؟؟؟؟؟؟؟؟
والا یه اشنا های ما کانادا داره دکترا میخونه اینقدر برا پروژه ها بهش نمیدن

بالاخره هر کاری توانایی و استعداد خودشو میطلبه!

نگی

New member
اقای مدیر میشه منو تو انتخاب موضوع برای پایان نامه راهنمایی کنید؟

david

New member
سلام با phd ژنتیک پزشکی میشه مطب زد و مهر نظام پزشکی داشت یا ففط میشه ازمایشگاه زد؟

abnoos

New member
salam
jenabe aghaye modire arshad man chan vaghte ke moraddad mundam ke bareye pezeshki dobare konkur bedam ya na
post aye shoma am dar rabete ba daramad e reshte ye genetic mano raje be ayandeye kari e in reshte bishtar naomid kard
be nazaretun chi kar konam?

mj1919

New member
اقای مدیر میشه منو تو انتخاب موضوع برای پایان نامه راهنمایی کنید؟

بله میشه
بفرمایید چطوری می تونم کمکتون کنم؟

سلام با phd ژنتیک پزشکی میشه مطب زد و مهر نظام پزشکی داشت یا ففط میشه ازمایشگاه زد؟

مطب چی؟
فارغ التحصیلان این رشته، نظام پزشکی می گیرند، به این معنا که می تونند در مراکز مشاوره ژنتیک (مراکز فعلی یا تاسیس شده توسط خودشون) مشاوره بدهند، و یا در آزمایشگاههای ژنتیک پزشکی مسوول فنی شوند.

mj1919

New member
salam
jenabe aghaye modire arshad man chan vaghte ke moraddad mundam ke bareye pezeshki dobare konkur bedam ya na
post aye shoma am dar rabete ba daramad e reshte ye genetic mano raje be ayandeye kari e in reshte bishtar naomid kard
be nazaretun chi kar konam?

خب واقعیت همینه!
اگه شما 7 سال + 3 سال یعنی 10 سال دیگه پزشکی بخونید و یک متخصص خوب بشید (نه متخصص **** و .. که همه جا ریخته) می تونید درآمد چند ده میلیونی داشته باشید!
ولی با پزشکی عمومی خیر!

پس بایستی واقع نگر باشیم، کسی میاد دکتری باید تا یک مدت زیادی دنبال پول قلمبه رو خط بکشه، چون با ذات درس خوندن منافات داره، ولی در کل تخصص داشتن رابطه ی مستقیمی با درآمد داره.

drmajid45

New member
بالاخره با قبولی تو تخصص ادم بیکار نمیمونه
همینش کلی ارزش داره

sanaz alizadeh

New member
جهت اطلاع همگی
خواهر من تو دوره ارشد
25 میلیون دریافت کرد

یه سوال واسم پیش اومد ؟؟؟؟؟/هیئت علمی فقط ماهی 2 تومن میگیره؟؟؟؟؟

sanaz alizadeh

New member
جهت اطلاع همگی
خواهر من تو دوره ارشد
25 میلیون دریافت کرد

و یه چیز دیگه ...این پروژه که میگید یه چیز جدا از پایان نامه است؟؟اخه برا پایان نامه تا اونجا که من اطلاع دارم از جیب خود دانشجو میره!!!میگم ابجیت حتما باس دانشگاه معتبری باشه دیگه که همچیین پیشنهادی گرفته آره؟؟

drmajid45

New member
قطعا!

ولی خب انصافا کسی تخصص پزشکی رو بگیره، با حقوقی که مثلا فوق لیسانس، و یا پزشک عمومی میگیره راضی نمیشه،
درامد یه متخصص علوم پایه از خیلی از پزشکای عمومی مطمئنا باید بیشتر باشه تا جایی که بنده میدونم

بالا