حذف تدریجی زیست شناسی از دانشگاهها شایعه ای نزدیک به واقعیت ؟

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

hastiii

New member
من اگه پول داشتم همین فردا فرار می کردم ارمنستان (خدمت نرفتم مجبورم فرار کنم)، دانشگاهش اسمش رو یادم نیست ولی مدرکش از آمریکا میاد، سالی 20 تومن هم خرج زندگی و تحصیلت میشه.
از وقتی استرالیا این مسخره بازیا رو در مورد دانشجوهای ایرانی درآوورده دانشگاه ارمنستان داره زیست میگیره، البته از قبلم هم می گرفته فکر کنم. فقط ارشد زیست و بیوتک.
تو ایران موندن اشتباست!!!

کشور قشنگیه قوانین جالبیم داره:tonguesmiley:

love virology

New member
بچه های علوم ازمایشگاهی روی سرما جای دارن دوست علوم از هم زیاد دارم شاید زبونی از ما گله کنند ولی دلشون اینجوری نیست / بعضی از دوستان شما میگن چرا زیست شناسی میاد بیوشمی و میکروب و انگل و قارچ و ژنتیک و ایمنی خوب تا اینجا میگن چرا ولی نمیگن چرا پرسناری و بیهوشی میاد بیوتک و ژنتیک خداییش کدوم گروه درساشون قرینه رشته های علوم پایه هست گروهی که تا حالا رنگ کتاب سلولی و مولکولی و مهندسی ژن و ژنتیک مولکولی ژنتیک سرطان ندیده یا گروهی که نزدیک 20 30 واحد این درسا رو پاس کرده پس حقش نیست دوست من که مهندسی ژن با دکتر یخچالی استاد نمونه پژوهشگاه ملی ژنتیک داشته و ژنتیک سرطان با دکتر صنعتی داشته نباید بیاد وزارت بهداشت / این کشمکش ها رو کسایی دیگه درست میکنن تقصیر ما هم نیست ولی امیدوارم روزی برسه همه در یک سطح و جایگاه به کار خودشون ادامه بدن /

farzanee20

New member
واقعا جای تاسف داره تویه کشورهای پیشرفته زیست شناسی جز پردرامدترین هاست اونوقت اینجا به جای کمک به پیشرفتش میخوان خذفش کنن؟؟

nastaran8

New member
به نظر من بحث سراين مسايل بى خوده ببخشيد که راحت حرف مى زنم ادما براساس استعداداشون بايد سنجش بشن ....و اينکه بچه هاى علوم ازمايشگاهى که هى حرف از طرح اجبارى مى زنن وقتى حقوق طرح رو مى گيرن و خيليا با همون مدرک ليسانس معمولا همون محل کار طرحشون استخدام مى شن چرا اون موقع نمى گن ما مجبور بوديم بريم طرح؟!!! به نظرم در دنياى پيشرفت علم که هر ثانيه کشورهاى پيشرفته علم مفيد توليد مى کنن ما جهان سوميها هم بايد به فکر پيشرفت باشيم نه اينکه سر موضوعات بدرد نخور اعصاب همديگه رو خورد کنيم....
متاسفم که ماها ياد گرفتيم چون خودمون نمى تونيم پيشرفت کنيم سنگ جلوى پاى بقيه مى اندازيم و فکر نمى کنيم که پيشرفت علمى وطنمون باعث پيشرفت خودمون هم مى شه.....متاسفم

laeya

New member
دوستان حرفای همتون درسته. خود من لیسانس زیست عمومی دارم ولی چون تو وزارت علوم جای پیشرفت نبود به ناچار وارد بهداشت شدم. الان توی 6نفره ما 3 نفر لیسانس زیست دارن و 3 نفر بالین هستن. اما ما چون تو دوران کارشناسی حدود11 واحد فیزیولوژی گذروندیم وضعیتمون بهتر از بچه های بالین بود یعنی تو کل رشته های پایه پزشکی میتونیم خیلی موفق باشیم چون تو کل دوران کارشناسی بیشتر از بچه های بالین واحد پایه پاس کردیم. البته تو وزارت بهداشت همه فقط به فکر پزشکی ها هستن و به این توجه نمیکنن که تمام اعتبار یک دانشگاه به دانشجوهای تحصیلات تکمیلی هستش. تو خیلی از کشورا باید قبل از ورود به رشته پزشکی زیست شناسی خونده بشه و به این معتقدند که یک پزشک خوب باید اول یک زیست شناس خوب باشه ولی تو کشور ما ... . توی یک کلام بگم که اگه زیست شناسی حذف بشه کل اعتبار و ارزش علمی کشورمون هم باهاش از بین میره.

مجید دیجی

مدیر بخش
دوستان لطفا به همدیگه احترام بذارن:auizz3ffy9vla57584x
همون قدر که علوم آزمایشگاهی مهم هست زیست هم مهم هست و بلعکس
هدفم دعوا بین زیر گروهها نیست:smilies-azardl (12) . من این رو میگم که باید از اول مهر ماه شرو کنیم به تشکیل صنف و عضو گیری حتی اگر شده به صورت مجازی تا بتونیم در چار چوب قانون اساسی اهدافمون رو پیگیری کنیم .
همین الان وضعیت از چند ماه پیش بهتر شده چون ما وبلاگ زدیم ، دوستان پایه کار دور هم جم شدن ، خیلی ها ابراز علاقه کردن و در کل یه حالت بهتری پیش اومده که باید استفاده کرد :28:. و گرنه بر میگردیم به گذشته.:wacsmiley:

مجید دیجی

مدیر بخش
در ضمن دوستان علوم آزمایشگاهی میتونن بیان و در خواست بدن برای عضویت در صنف زیست شناسی تا بعد از تشکیل گروه بتونن حقوقشون رو تحت حمایت صنف پیگیری کنن .
علوم آزمایشگاهی بخش جدا نشدنی از زیست شناسی هست .:applause:

laeya

New member
دوستان لطفا به همدیگه احترام بذارن:auizz3ffy9vla57584x
همون قدر که علوم آزمایشگاهی مهم هست زیست هم مهم هست و بلعکس
هدفم دعوا بین زیر گروهها نیست:smilies-azardl (12) . من این رو میگم که باید از اول مهر ماه شرو کنیم به تشکیل صنف و عضو گیری حتی اگر شده به صورت مجازی تا بتونیم در چار چوب قانون اساسی اهدافمون رو پیگیری کنیم .
همین الان وضعیت از چند ماه پیش بهتر شده چون ما وبلاگ زدیم ، دوستان پایه کار دور هم جم شدن ، خیلی ها ابراز علاقه کردن و در کل یه حالت بهتری پیش اومده که باید استفاده کرد :28:. و گرنه بر میگردیم به گذشته.:wacsmiley:
درسته منم با نظر شما موافقم.

farzanee20

New member
من تا حالا این خبرو نشنیده بودم وقتی هم ایتجا دیدم خیلی برام عحیب بود!!
یکی از اساتیدم میگفتن که جدیدا دارن پژوهشگاهها و مراکز تحقیقاتی مربوط به زیست رو گسترش میدن!! ولی شما میگین میخوان حذفش کنن:21::13:

مجید دیجی

مدیر بخش
من تا حالا این خبرو نشنیده بودم وقتی هم ایتجا دیدم خیلی برام عحیب بود!!
یکی از اساتیدم میگفتن که جدیدا دارن پژوهشگاهها و مراکز تحقیقاتی مربوط به زیست رو گسترش میدن!! ولی شما میگین میخوان حذفش کنن:21::13:

این مطلب مال قبل هست

اما طی هفته های گذشته وقتی اعلام کردن رشد علمی کشور داره افت میکنه و بخاطرش وزیر رو استیضاح کردن احتمالا دوباره بر میگردن به سمت زیست شناسی...:smilies-azardl (113

اما با این حال دانشگاه آزاد ورودی رشته های گیاهشناسی و علوم جانوریش در بعضی از دانشگاهاش به صفر رسیده...که جای تعمل داره...:smiliess (7):

farzanee20

New member
این مطلب مال قبل هست

اما طی هفته های گذشته وقتی اعلام کردن رشد علمی کشور داره افت میکنه و بخاطرش وزیر رو استیضاح کردن احتمالا دوباره بر میگردن به سمت زیست شناسی...:smilies-azardl (113

اما با این حال دانشگاه آزاد ورودی رشته های گیاهشناسی و علوم جانوریش در بعضی از دانشگاهاش به صفر رسیده...که جای تعمل داره...:smiliess (7):

اینکه ورودی دانشگاه ازاد ب صفر رسیده جای تامل نداره وقتی هیچ کاری برای فارغالتحصیلاش وجود نداره اگه حتی علاقه هم داشته باشن دیگه سمت این رشته ها نمیرن حالا دیگه دانشگاه ازادم باشه که دیگه...حتی تویه دانشگاههای دولتی هم اکثرا خانوم هستن و اقایون هیچ علاقه برای انتخاب این رشته ها نشون نمیدن که خب حق هم دارن...

مجید دیجی

مدیر بخش
اینکه ورودی دانشگاه ازاد ب صفر رسیده جای تامل نداره وقتی هیچ کاری برای فارغالتحصیلاش وجود نداره اگه حتی علاقه هم داشته باشن دیگه سمت این رشته ها نمیرن حالا دیگه دانشگاه ازادم باشه که دیگه...حتی تویه دانشگاههای دولتی هم اکثرا خانوم هستن و اقایون هیچ علاقه برای انتخاب این رشته ها نشون نمیدن که خب حق هم دارن...

خوب چرا براشون کار ایجاد نکنیم ؟ چرا بازارهای ثابت کاری براشون تعریف نکنیم ؟ چرا حمایتشون نکنیم که کار به اینجاها برسه ؟ دوست عزیز زیست شناسی ما پا به پای دنیا پیش نمیره ( دلیلش هرچی هست باید حذف بشه )... ما چندتا نظریه پرداز در حد ژان باپتیست لامارک · کارل فن لینه · جان ری · کلود برنارد · جیمز واتسون · رابرت هوک · چارلز داروین · ویلیام هاروی · آنتونی لیوون هوک داریم ؟ چرا هرچی دیگران به ما دیکته می کنن درست و غلط باید قبول کنیم ؟ مشکل همین جاست... چرا رشته ای به این مهمی باید شعله های فروغش باید خاموش بشه ؟ در حالی که هم جذاب هست ، هم درآمدزا ؟

جیمز واتسون
338px-James_D_Watson.jpg

farzanee20

New member
خوب چرا براشون کار ایجاد نکنیم ؟ چرا بازارهای ثابت کاری براشون تعریف نکنیم ؟ چرا حمایتشون نکنیم که کار به اینجاها برسه ؟ دوست عزیز زیست شناسی ما پا به پای دنیا پیش نمیره ( دلیلش هرچی هست باید حذف بشه )... ما چندتا نظریه پرداز در حد ژان باپتیست لامارک · کارل فن لینه · جان ری · کلود برنارد · جیمز واتسون · رابرت هوک · چارلز داروین · ویلیام هاروی · آنتونی لیوون هوک داریم ؟ چرا هرچی دیگران به ما دیکته می کنن درست و غلط باید قبول کنیم ؟ مشکل همین جاست... چرا رشته ای به این مهمی باید شعله های فروغش باید خاموش بشه ؟ در حالی که هم جذاب هست ، هم درآمدزا ؟

جیمز واتسون
338px-James_D_Watson.jpg

ماکار ایجاد کنیم؟؟ چه جوری کار ایجاد کنیم؟ مثلا من یه فارغ التحصیل زیست گیاهی هیچ سرمایه ای هم ندارم باید چکار کنم؟ چه جوری کار ایجاد کنم؟ وقتی هیچ حمایتی نمیشه!!چه جوری مشکلی که مانع پیشرفته میخواین بردارین؟

آخرین ویرایش:

مجید دیجی

مدیر بخش
ماکار ایجاد کنیم؟؟ چه جوری کار ایجاد کنیم؟ مثلا من یه فارغ التحصیل زیست گیاهی هیچ سرمایه ای هم ندارم باید چکار کنم؟ چه جوری کار ایجاد کنم؟ وقتی هیچ حمایتی نمیشه!!چه جوری مشکلی که مانع پیشرفته میخواین بردارین؟

قبلا در این باره نوشتم
قدم اول تشکیل صنف و کارهای سیاسی جهت جلب حمایت از زیست شناسی هست .
ما قبلا شرو به کار کردیم... اگر تعدادمون به حد نصاب برسه میشه کارهای بزرگی انجام داد...

farzanee20

New member
قبلا در این باره نوشتم
قدم اول تشکیل صنف و کارهای سیاسی جهت جلب حمایت از زیست شناسی هست .
ما قبلا شرو به کار کردیم... اگر تعدادمون به حد نصاب برسه میشه کارهای بزرگی انجام داد...

تشکیل صنف اینترنتی؟
امیدوارم واقعا بشه کاری کرد .

sa@@ra

New member
این مطلب مال قبل هست

استیضاح وزیر علتش افت علمی کشور بوده؟؟؟:riz481:
اگه یه ادمه درست پیدا شده بود همون وزیر اسبق بود که داشت کلا سیستم وزارت علوم رو عوض میکرد که به مذاق عده ای خوش نیومد

مجید دیجی

مدیر بخش
استیضاح وزیر علتش افت علمی کشور بوده؟؟؟:riz481:
اگه یه ادمه درست پیدا شده بود همون وزیر اسبق بود که داشت کلا سیستم وزارت علوم رو عوض میکرد که به مذاق عده ای خوش نیومد

من جلسه استیضاح رو نگاه کردم یکی از دلایلی که نمایندها آوردن افت رشد علمی بود... حالا دیگه من کاری به شخصیت ایشون ندارم...

مجید دیجی

مدیر بخش
تشکیل صنف اینترنتی؟
امیدوارم واقعا بشه کاری کرد .

آره... استارت کار رو هم زدیم... فقط زیست شناسا باید هوامون رو داشته باشن و مثل گذشته بی تفاوت نباشن ....
البته شکل اینترنتی به منظور افسار گسیختگی نیست . ما تمام اقدامات خودمون رو بر اساس قانون اساسی انجام می دیم . و در صورت به حد نصاب رسیدن اعضا از حالت مجازی خارج شده و به شکل فیزیکی در خواست هامون رو پیگیری می کنیم .

alireza-ja

New member
این مطلب مال قبل هست

متاسفانه توی دانشگاه ما نسل جانور شناسیمون منقرض شد. حتی نامردا رشته علوم جانوری بدون کنکورش کردن ولی باز کسی واسه ثبت نام نیومد. بهتر بگم به حد نصاب نرسید. خیلی ناراحت شدم.

alireza-ja

New member
بچه های علوم ازمایشگاهی روی سرما جای دارن دوست علوم از هم زیاد دارم شاید زبونی از ما گله کنند ولی دلشون اینجوری نیست / بعضی از دوستان شما میگن چرا زیست شناسی میاد بیوشمی و میکروب و انگل و قارچ و ژنتیک و ایمنی خوب تا اینجا میگن چرا ولی نمیگن چرا پرسناری و بیهوشی میاد بیوتک و ژنتیک خداییش کدوم گروه درساشون قرینه رشته های علوم پایه هست گروهی که تا حالا رنگ کتاب سلولی و مولکولی و مهندسی ژن و ژنتیک مولکولی ژنتیک سرطان ندیده یا گروهی که نزدیک 20 30 واحد این درسا رو پاس کرده پس حقش نیست دوست من که مهندسی ژن با دکتر یخچالی استاد نمونه پژوهشگاه ملی ژنتیک داشته و ژنتیک سرطان با دکتر صنعتی داشته نباید بیاد وزارت بهداشت / این کشمکش ها رو کسایی دیگه درست میکنن تقصیر ما هم نیست ولی امیدوارم روزی برسه همه در یک سطح و جایگاه به کار خودشون ادامه بدن /

دقیقا همینطوره. باور کنید بهترین دوست درسیم رشتش علوم آزمایشگاهیه. خیلی هم با هم خوبیم تازه میگفت خداییش تفاوت آنچنانی بین رشته هامون نیست. کلی بهم اصرار میکرد بیا توهم ایمونو شرکت کن با هم بخونیم.

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا