حذف تدریجی زیست شناسی از دانشگاهها شایعه ای نزدیک به واقعیت ؟

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

homai

New member
دانشجویان زیست شناسی استحقاق دارند

در رشته پزشکی و رشته های وابسته پزشکی ادامه تحصیل دهند

alireza-ja

New member
نمیدونم چرا عنوان این تاپیک عوض نمیشه. من هر بار این تاپیک بالا میاد تا وقتی میره پایین حرص میخورم. اصلا محتواش با عنوانش کلا فرق داره. اگر چه زننده تاپیک خودشون مدیر هستن.

حالا بماند که از بن عنوان تاپیک شایعه س. هر چند خب خواننده جذب میکنه.

مجید دیجی

مدیر بخش
نمیدونم چرا عنوان این تاپیک عوض نمیشه. من هر بار این تاپیک بالا میاد تا وقتی میره پایین حرص میخورم. اصلا محتواش با عنوانش کلا فرق داره. اگر چه زننده تاپیک خودشون مدیر هستن.

حالا بماند که از بن عنوان تاپیک شایعه س. هر چند خب خواننده جذب میکنه.

علیرضای عزیز احتیاجی نیست که همه چیز علنی بگن که ... وقتی ورودی رشته هایی مثل پزشکی رو میبرن بالا یعنی تمایل به رشته های علوم پایه ای مثل زیست شناسی کم میشه... در خیلی از دانشگاه آزادهای کشورمون هم زیست شناسی گیاهی ، جانوری ، عمومی کاملا حذف شده اونم دانشگاههای معتبری که فارغ التحصیل هاشون در سراسر دنیا عضو هیئت علمی هستن و واقعا سطح علمیشون بالاست و بارها از دانشگاههای مختلف جایزه گرفتن و نقش چشمگیری در تحولات زیست شناسی و پزشکی دنیا داشتن مثل دکتر شریف ، دکتر مختاری ، دکتر محمودی ، دکتر باصری ، دکتر باوی و...

مجید دیجی

مدیر بخش
دانشجویان زیست شناسی استحقاق دارند

در رشته پزشکی و رشته های وابسته پزشکی ادامه تحصیل دهند

توی خیلی از کشورها بجه های زیست شناسی میتونن در امتحان علوم پایه پزشکی شرکت کنن و در صورت موفقیت در رشته پزشکی یا دندان پزشکی ادامه تحصیل بدن ... البته فک کنم تی ایران هم همچین چیزی باشه ولی شرط معدل دیپلم و لیسانس داره ...

هانیه

Well-known member
توی خیلی از کشورها بجه های زیست شناسی میتونن در امتحان علوم پایه پزشکی شرکت کنن و در صورت موفقیت در رشته پزشکی یا دندان پزشکی ادامه تحصیل بدن ... البته فک کنم تی ایران هم همچین چیزی باشه ولی شرط معدل دیپلم و لیسانس داره ...

اقا دیجی تا جایی که بنده اطلاع دارم تو کشورهای اروپایی وامریکایی یک دفعه حق نداری بری پزشکی بخونی باید اول بیس بیولوژی داشته باشی بعد بتونی پزشکی بخونی

زیست هم حذف بشه بهتر مشکلی ندارم اینده نداره اینده شغلی

مجید دیجی

مدیر بخش
اقا دیجی تا جایی که بنده اطلاع دارم تو کشورهای اروپایی وامریکایی یک دفعه حق نداری بری پزشکی بخونی باید اول بیس بیولوژی داشته باشی بعد بتونی پزشکی بخونی

بله درسته .....

البته این نظر شخصی شماست ... و قابل احترام هست ...

البته ما هم بیکار ننشستیم و داریم کارهایی انجام می دیم ...

homai

New member

با سلام و احترام :riz304:

می خواستم به همین مطلب که شما زحمت کشیدید اشاره کنم من موردش

را توی همکاران آزمایشگاه داشته ام که توی امریکا بیولوژی خوانده بود

به گفته او بیولوژی علوم پایه است برای ثبت نام در رشته های پزشکی الزامی است

واحدهای علوم پایه یعنی درسهای بیولوژی را پاس کرده باشی

آخرین ویرایش:

Hamidvet

New member

به نظرم رشته ای که آینده شغلی به زعم عده ای نداشته باشه رو نباید حذف کرد؛

این کار به منزله پاک کردن صورت مسئله هست و خودشون رو راحت کردند ...

عوضش، بیان بشینند که ما دقیقاً از این رشته چی میخوایم، چه چیزایی میتونیم کسب کنیم و چقدر میشه بواسطه این رشته به سطوح و Level های بالاتر رسید تا بتونند نهایتاً بهره مکفی رو از اون رشته ببرند.

رشته زیست شناسی پتانسیل های بی نهایت بالقوه ای داره که میشه و باید ازش بهره جست.

homai

New member
واقعا رشته زیست شناسی علوم پایه است

این عنوان را برای هیچ رشته با صراحت ثبت نکرده اند

در رشته زیست شناسی شما تمام و کمال واحدهای دروس

علوم پایه از ریاضی بگیر ، فیزیک ، شیمی ،امار ،بهداست ....

و دروس اختصاصی میکروبشناسی ، قارچ ، انگل عمومی - پزشکی ،بافت و رویان

بیوشیمی خون وادرار، خون و مایعات بدن ، فیزیولوژی انسانی - جانوری ، بهداشت

و تمام علوم پایه رابه اضافه واحدهای عملی آزمایشگاههایش به طور کامل با رعایت

کامل سر فصل هایش از ابتد پاس می کنی

آخرین ویرایش:

homai

New member

یکی از دوستان سر فصل واحد هایی که زیست شناسی را با توجه به واحدهای عملی -آزمایشگاهی

این جا بگذارد

تا همه متوجه بشوند چرا رشته زیست شناسی علوم پایه ثبت گردیدهاست

هانیه

Well-known member
نیازی به واحدنیس همه میدونن زیست جزو رشته های علوم پایه هست فرمایش حمید اقا هم متین ولی خب وقتی این همه درس سخت ازریاضی وفیزیک گرفته تا مهندسی ژنتیک پاس میکنی ولی خب نمیتونی بهره ای ازش ببری انگیزه ها ناخود اگاه برای ورود به این رشته کاهش پیدا میکنه...

مجید دیجی

مدیر بخش
البته با توجه به کارهایی که در حال انجام هستیم امکان تغییر موقعیت و وضعیت تمام رشته های علوم پایه ( به خصوص زیست شناسی ) به خصوص بازارکاری این رشته ها هست ... این تایپیک هم مال چندین ماه پیش هست و قصد داشتم ببندمش ...

بخاطر مشکلات بوجود آمده در گذشته در فضای مجازی بیشتر نمیتونم صحبت کنم ...

homai

New member
نیازی به واحدنیس همه میدونن زیست جزو رشته های علوم پایه هست فرمایش حمید اقا هم متین ولی خب وقتی این همه درس سخت ازریاضی وفیزیک گرفته تا مهندسی ژنتیک پاس میکنی ولی خب نمیتونی بهره ای ازش ببری انگیزه ها ناخود اگاه برای ورود به این رشته کاهش پیدا میکنه...

با احترام

همین طوره ،در اصل اینکه رشته زیست شناسی سر آمد علوم پایه است برای هیچ کس

شک و شبهه ای نیست و ایرادی وجود ندارد به نظرم فارغ التحصیلان این رشته

در حق خود کم لطفی کرده اند و جایگاه واقعی رشته خود را طلب نکرده اند

homai

New member
بچه های زیست شناسی امسال هم توی المپیاد بین المللی

بین 65 کشور رتبه پنچم شدند با طلا و تقره و برنز

این افتخار بزرگ را به این زحمت کشان و دانشمندان عزیز کشورمان

و جامعه محترم زیست شناسان ایران تبریک و تهنیت می گویم

منبع خبر: رادیو پیام

مجید دیجی

مدیر بخش
بچه های زیست شناسی امسال هم توی المپیاد بین المللی

بین 65 کشور رتبه پنچم شدند با طلا و تقره و برنز

این افتخار بزرگ را به این زحمت کشان و دانشمندان عزیز کشورمان

و جامعه محترم زیست شناسان ایران تبریک و تهنیت می گویم

منبع خبر: رادیو پیام

ممنون از خبر خوبتون

love virology

New member
یکی دو روز پیش هم / جناب اقای دکتر رجایی حشره شناس و مدیر تحقیقات پروژه پروانه شناسی اشتوگارت المان / موفق به کشف یک خانواده جدید شدند/ ایشون با بکار گیری روش های نوین مولکولی توانستند این خانواده جدید را شناسایی کنند/ در ضمن 15سال ژاپنی ها نتونسته بودند / درود بر غیرت دکتر ایرانی

Hamidvet

New member
یکی دو روز پیش هم / جناب اقای دکتر رجایی حشره شناس و مدیر تحقیقات پروژه پروانه شناسی اشتوگارت المان / موفق به کشف یک خانواده جدید شدند/ ایشون با بکار گیری روش های نوین مولکولی توانستند این خانواده جدید را شناسایی کنند/ در ضمن 15سال ژاپنی ها نتونسته بودند / درود بر غیرت دکتر ایرانی

و چقدر استاد ایشون دکتر آخانی جوش ایشون رو زدند در مورد سنگ اندازی هایی که پیش پای هیات علمی شدن دکتر رجایی در دانشگاه تهران صورت گرفت!!! دریغ از این اوضاع، دریییییییغا ...

حالا خوب شد؟ رفته با همکاری اسنتیتو اشتوتگارت و برن یک خانواده جدید کشف کرده ... الحق کار کمی نیست؛ بدون شک مایه افتخاره و البته جای هزاران دریغ و افسوس :14::sadsmiley::sad:

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا