توصیه های ارزشمند رتبه 9 علوم تغذیه(سال 93) به داوطلبان عزیز ارشد تغذیه

solarbeh

New member
مهسا خانم، از اینکه وقتتون رو در اختیار بچه ها گذاشتید، صمیمانه سپاسگزارم
به امید موفقیت روز افزون شما، آقا نوتر، و سایر بچه های دلسوز انجمن

matrix222

New member
مهسا خانوم ممنون از پاسختون چه توصیه ای واسه غیر تغذیه ای هایی دارید که میخوان تغذیه قبول شن؟؟

celine

New member
سلام دوستای گل
اول از همه تشکررررررررررررر ویژه دارم از جناب نوتر و مهسا جون که انقد به فکر بقیه هستین
مهسا جون یه دنیاااا ممنون از جوابات
منم تغذیه رو بعد یه سال خوندن درصدم دقیقا مثل پارسال شد خخخ
مشکل اصلی من توی خود درس تغذیه
میشه لطفا دقیق دقیق بگی چه طوری تغذیه رو میخوندی؟ کی تست؟ چند بار تستا رو زدی؟ کدوم سال طریقت رو خوندی؟ من ی خ ل یل ی رو رژیمش رو یه بار تا بهمن اینا خوندم بعد دورای بعد رژیم رو دیدم زیاده خ لی لی از همون ط ری قت پارسالیم خوندم با اینکه مادرنش قدیمی بود ولی خب دیگه چاره های نبود
اساسی و ویتامینا اینارم از کلا خوندم چون خیلی جامع بود البته وقت نکردم درست حسابی مواد معدنی و ویتامینا رو بخونم که از این نظر هم ضرر کردم
حالا نظرت راجع به این درس چیه خودتم میدونی که مهمترین درسه
حالا تصمیم نگرفتم که آیا دوباره بخونم یا نه ولی میخوام نظرت رو بدونم مررررسی عزیزم

celine

New member
پارسال که میدیدم تو فقط طریقت میخونی با تستای خ ل ی لی توی دلم میگفتم کمه آخه تقریبا همه میگفتن کمه ولی تو خوب از عهده ی آزمون براومدی حتما تستارو خیلی خیلی تسلط داشتی درسته؟؟؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

mahsaa

New member
مهسا خانوم ممنون از پاسختون چه توصیه ای واسه غیر تغذیه ای هایی دارید که میخوان تغذیه قبول شن؟؟

خواهش میکنم دوست خوبم . غیر تغذیه ای ها خب بالطبع باید وقت بیشتری بذارن و خیلی زودتر شروع کنن به نظر من دیگه الان باید شروع کنین ! و چون بار اول هست که مطالب رو میخونین حتما باید بیشتر و بیشتر مرور کنین و برنامه مرور قوی تری داشته باشین ! چون قطعا اگر یک دور بدون مرور روزهای قبلیتون بخونین و دور دوم رو بعد از اتمام کامل دور اول بخونین میبینین که چیزی یادتون نمونده پس باید حتما با مرور پیش برین !

و در انتخاب ج.زوه و منبع هم دقت کنین که مطالب پایه تغذیه رو هم داشته باشه ...
موفق باشین:rose:

آخرین ویرایش:

abselon

New member
سلام
ممنون مهسا خانم از جوابای کاملتون
یه سوال
شما تغذیه رو از ط .ر.ی.ق.ت خوندین و خیلیا میگن این ط.ر.ی.ق.ت کامل نیست!!
شما امسال سوالی دیدن که در ط.ر.ی.ق.ت نباشه؟؟؟

1mahsa

New member
سلام
رشته ی من ژنتیک هس به نظرتون میتونم ارشد تغذیه قبول شم؟ با توجه به اینکه آشنایی با درسای تغذیه ندارم.
منابع رو هم میشه بگین؟
مرسی

celine

New member
سلام
رشته ی من ژنتیک هس به نظرتون میتونم ارشد تغذیه قبول شم؟ با توجه به اینکه آشنایی با درسای تغذیه ندارم.
منابع رو هم میشه بگین؟
مرسی

سلام بزار یه چیزی رو رک بهت بگم که از اول تکلیفت رو بدونی چون خودمم زیست خوندم به نظر من حداقل 2 سال رو باید پشت کنکور بمونی . اگه میتونی انقد تلاش کنی و خودت رو برای این راه آماده میبینی بسم ا... وگرنه که .. من این دومین سالم بود ولی قبول نشدم با اینکه یه سال وقت گذاشتم یه بارم پارسال در کنار دانشگاه در حد آشنایی اولیه خونده بودم

mahsaa

New member
سلام دوستای گل
اول از همه تشکررررررررررررر ویژه دارم از جناب نوتر و مهسا جون که انقد به فکر بقیه هستین
مهسا جون یه دنیاااا ممنون از جوابات
منم تغذیه رو بعد یه سال خوندن درصدم دقیقا مثل پارسال شد خخخ
مشکل اصلی من توی خود درس تغذیه
میشه لطفا دقیق دقیق بگی چه طوری تغذیه رو میخوندی؟ کی تست؟ چند بار تستا رو زدی؟ کدوم سال طریقت رو خوندی؟ من ی خ ل یل ی رو رژیمش رو یه بار تا بهمن اینا خوندم بعد دورای بعد رژیم رو دیدم زیاده خ لی لی از همون ط ری قت پارسالیم خوندم با اینکه مادرنش قدیمی بود ولی خب دیگه چاره های نبود
اساسی و ویتامینا اینارم از کلا خوندم چون خیلی جامع بود البته وقت نکردم درست حسابی مواد معدنی و ویتامینا رو بخونم که از این نظر هم ضرر کردم
حالا نظرت راجع به این درس چیه خودتم میدونی که مهمترین درسه
حالا تصمیم نگرفتم که آیا دوباره بخونم یا نه ولی میخوام نظرت رو بدونم مررررسی عزیزم

سلام سلین جونم خواهش میکنم عزیزم !

والا سلین جون خودم که احساس میکنم خیلی معمولی میخوندم یعنی روش و اصول خیلی خاصی تو خوندن ندارم فقط دقت و درک مطالب !

ولی اگه جزئی تر بخوای مثلا اگ میخواستم یک صفحه یا یک مبحث نصف صفحه ای رو بخونم اول یک دور به صورت اجمالی و کلی بدون اینکه زیاد به جزئیاتش اهمیت بدم میخوندم از روش که کل مطلب و چیزی که در کل میخواد بگه رو بیاد دستم بعدش که فهمیدم در مورد چیه دور دومش رو شروع میکردم ولی با دقت و توجه به جزئیات ونکاتش تا آخر اون مطلب میخوندم !! و اگر مبحثی سنگین بود و با دور دوم خوب جمع بندی نمیشد ، یک دور دیگه کامل از روی اون پاراگراف میخوندم که کامل کامل با نکات و هم کل مطلب رو یاد گرفته باشم.

تست هم اکثر مباحث رو بعد از اتمام کامل اون مبحث میزدم ! و یک بار هم بعد از عید یعنی مرور سومم رو از رو تستا و توجه به جوابای تشریحیش زدم !

ط.ر هم سال 90-91 رو خوندم . منم مدرن 2013 رو نخوندم خخخ:14:

ماکرو و میکرو نوترینت ها خیــــــلی مباحث مهمی هستن و به نظر من اگر کسی میخواد بخونشون باید حتما حتما با دقت و پیدا کردن تمام نکات بخونه وگرنه سرسری خوندن این بخش ها خیلی کار اشتباهیه !چون سر کنکور سوالا به نظرت آشنا میان و فک میکنی چون خوندیش میتونی بزنی و با شک و تردید میزنی ولی اشتباه !!

mahsaa

New member
پارسال که میدیدم تو فقط طریقت میخونی با تستای خ ل ی لی توی دلم میگفتم کمه آخه تقریبا همه میگفتن کمه ولی تو خوب از عهده ی آزمون براومدی حتما تستارو خیلی خیلی تسلط داشتی درسته؟؟؟؟؟؟

سلین جان درسته انتخاب منبع خوب خیلی مهمه ولی نباید دیگه وسواسی عمل کنیم یعنی وقتی خیالت راحت شد که منبع خوبی انتخاب کردی دیگه نباید هزار تا کتابو ج.زوه دیگه هم کنار خودت جمع کنی !

چون وقتی منابعی که میخوای بخونی خیلی زیاد باشن هدفت از یاد گرفتن مطالب به تموم کردم منابعی که دورت جمع کردی تغییر میکنه و برای اینکه همرو برسی بخونی مجبوری تند تند و بی دقت بخونی بذاری کنار !! و بر فرض اینکه بتونی همه رو بخونی استرس مرور کردم همشون دوباره میاد گردنت پس داشتن منابع جورباجور به نظر من کار اشتباهیه ! تا حدی منبع باید داشته باشی که برات مفید باشن و دچار استرست نکنه !! و بینشون سردرگم نشی.

خوب و با دقت خوندن یک منبع خوب قطعا از بی دقت و سرسری خوندن چند منبع بهتره! البته این به نظر من و منطبق با روحیات من هست و ممکنه برای فرد دیگه روش دیگه ای جواب بده و نظر من اشتباه باشه !

تستا رو همونطور که گفتم تقربا 2 دور خوندم کلا !! ولی در خوندن تست ها باید زیرک باشی یعنی متوجه بشی که اکثر نکات مورد نظر طراح سوال چه نکاتی و از کدوم بخش هاست.

mahsaa

New member
سلام
ممنون مهسا خانم از جوابای کاملتون
یه سوال
شما تغذیه رو از ط .ر.ی.ق.ت خوندین و خیلیا میگن این ط.ر.ی.ق.ت کامل نیست!!
شما امسال سوالی دیدن که در ط.ر.ی.ق.ت نباشه؟؟؟

سلام دوست خوبم
خواهش میکنم :rose:... بله متاسفانه سوال هایی بود که تو ط.ر نبود !

mahsaa

New member
سلام
منابع رو هم میشه بگین؟
مرسی
سلام بزار یه چیزی رو رک بهت بگم که از اول تکلیفت رو بدونی چون خودمم زیست خوندم به نظر من حداقل 2 سال رو باید پشت کنکور بمونی . اگه میتونی انقد تلاش کنی و خودت رو برای این راه آماده میبینی بسم ا... وگرنه که .. من این دومین سالم بود ولی قبول نشدم با اینکه یه سال وقت گذاشتم یه بارم پارسال در کنار دانشگاه در حد آشنایی اولیه خونده بودم

سلام
من هم دقیقا با سلین جون موافقم ! ببینین از شدن میشه ولی باید وقت زیادی بگذارین !! به نظر من قبل از تصمیم قطعی بیشتر وبیشتر مشورت و خوب فکر کنین ! که برای رسیدن به این هدف چقدر حاضرین وقت بذارین؟!

دوست خوبم منابع اصلی تغذیه : کرواس2012 و مدرن 2013 ، بیوشیمی لنینجر و فیزیولوژی گایتون هست و منابعی که من خوندم توی پست های صفحه 2 هست !

celine

New member
مهسا جون ممنون بابت جواب واقعا کاملت مرسی که این همه وقت میزاری
آره امسال سوالاتی توی آزمون بود که توی طریقت نبود

mahsaa

New member
مهسا جون ممنون بابت جواب واقعا کاملت مرسی که این همه وقت میزاری
آره امسال سوالاتی توی آزمون بود که توی طریقت نبود

خواهش سلین جون وظیفـــــس
انشاا.. موفق باشی گلم:rose:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: profsor

aysan.m

New member
سلام بچه ها خوبین؟کی میدونه برا دانشگاهه ارومیه و تبریز رتبه چند میخاد ؟؟ یکی واسم جوابشو پی ام بذاره ممنون

mns

New member
با سلام
مهسا خانم تبریک میگم قبولیتون رو من منابع بیوشیمی و فیزیولوژی و زبانی که معرفی کردین رو دارم ولی دکتر ط رو ندارم اقدام کردم برای خریدش ولی متاسفانه هیچ نمایندگی از ایشون یا شماره تماسی پیدا نکردم فقط سایت زبرجد هست و خرید اینترنتی. شما چطوری تغذیه دکتر ط رو تهیه کردین؟

ف

mahsaa

New member
با سلام
مهسا خانم تبریک میگم قبولیتون رو من منابع بیوشیمی و فیزیولوژی و زبانی که معرفی کردین رو دارم ولی دکتر ط رو ندارم اقدام کردم برای خریدش ولی متاسفانه هیچ نمایندگی از ایشون یا شماره تماسی پیدا نکردم فقط سایت زبرجد هست و خرید اینترنتی. شما چطوری تغذیه دکتر ط رو تهیه کردین؟

سلام دوست خوبم ، ممنون عزیزم
منم از سایت خودشون خریدم :rose:

ham.ad

New member
ببخشید دوستان که این مطلب رو اینجا می نویسم ولی خیلی اورژانسیه:قراره چهارشنبه 22 مرداد بچه های تمام رشته ها برای آخرین بار جلو وزارت بهداشت جمع شن برای احقاق حقمون .هر کی آینده اش براش مهمه و براش خیلی سخت نیست حتما تو تاپیک زیر اعلام آمادگی کنه.لطفا تو هر شبکه اجتماعی هم که عضوید اطلاع رسانی کنید.سرنوشت یک سال (و حتی بعضی ها چند سال) تلاشمون به این تجمع بستگی داره .هر چی تعداد بیشتر باشه بیشتر حرفمون رو می خرند. لطفا اگه میتونید کوتاهی نکنید دوستان.:rose::rose:
http://olumpezeshki.ir/thread13932-44.html

maryam s

New member
سلام مهسا جون
ممنون بابت همه راهنماییات خیلی مفید بود و من که استفاده کردم و مثل همیشه با دقت و منظم:smiliess (3): همه رو توضیح دادی.
خیلی به زحمت افتادی

- - - Updated - - -

باید هر چه زودتر شروع کنم :smilies-azardl (181:smilies-azardl (181

آخرین ویرایش:

mahsaa

New member
سلام مهسا جون
ممنون بابت همه راهنماییات خیلی مفید بود و من که استفاده کردم و مثل همیشه با دقت و منظم:smiliess (3): همه رو توضیح دادی.
خیلی به زحمت افتادی

- - - Updated - - -

باید هر چه زودتر شروع کنم : (

خواهش مریم جونم . قربونت برم :28:
آره انشاا.. هر چ زودتر شروع کن که سال دیگه انشاا.. دوباره بیای پیش خودمون ، منتظرتم عززیـــزم
:(40)::

بالا