بیایم با هم رژیم اتکینز بگیریم..

حسان

Well-known member
مهم سلامتیه خب پس چرا برای چاغی این همه دوستان تقلا میکنن که کم کنن وزنشون رو ولی برای لاغری زیاد کاری نمیکنن

چاقی خودش خیلی عوارض داره باید پیشگیری کرد.... ضمن اینکه لاغر کردن سخت تر از چاق شدنه...و معمولا هم با خوردن افراد چاق میشن مگه این که مشکل سوخت وسازی داشته باشن .. که در اون صورت هم سالن نیستن باید اول اقدام رفع اون مشکل کنن..

اما bbt ورزش کن همیشه... ورزش هم نشاط روحی داره هم خوش تیپی

BBT

New member
چاقی خودش خیلی عوارض داره باید پیشگیری کرد.... ضمن اینکه لاغر کردن سخت تر از چاق شدنه...و معمولا هم با خوردن افراد چاق میشن مگه این که مشکل سوخت وسازی داشته باشن .. که در اون صورت هم سالن نیستن باید اول اقدام رفع اون مشکل کنن..

قبنا خیلی ورزش میکردم ولی خیلی وقته دیگه نه
الان نمیدونم چه طور شروع کنم با چه ورزشی
حسش هم نیست اصلا

حسان

Well-known member
حسش هم نیست اصلا

نمیدونم بستگی به روحیه خودتون داره...
من خودم ورزش های گروهی رو بیشتر دوست دارم مثل والیبال... یه مدت هم رزمی کار کردم... شطرنج !!!

BBT

New member

حسش هم نیست اصلا

negar91

New member
بهترین روش لاغری در بهترین center های لاغری دنیا :
تا زیر خرخرتون نخورین ، بیشتر از گیاهان و میوه های کم شیرین ! استفاده کنین ! ورزشم مرتب کنین چربیم 20% غذاتون باشه اونم از نوع گیاهیش ! دیگه بقیش الکیه

شما که فقط 2 واحد تغذیه اساسی اونم توی علوم پایه پاس کردی در حد همون 2 واحدتون اظهار نظر کن پس اگه اینطوره از نظر منم کار شما الکیه

نوتر

New member
تا زیر خرخرتون نخورین ، بیشتر از گیاهان و میوه های کم شیرین ! استفاده کنین ! ورزشم مرتب کنین چربیم 20% غذاتون باشه اونم از نوع گیاهیش ! دیگه بقیش الکیه

...............................................

آخرین ویرایش:

نوتر

New member

.................................

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: marzi ba

ketabsabz

Well-known member
نمیدونم چرا این آقایون و یا خانومای دکتر محترم اینقد دوس دارن تو کار متخصصای تغذیه وارد شن ، نمونش تو شهر خودم ی پزشک عمومیه ک رو تابلوش زده متخصص تغذیه ، پوست و مو ، هر کاری هم کردن نتونستن در مطبشو ببندن فک کنم اون بالا ها ی دستی تو کار بودو الانم خیلی راحت داره ب کارش ادامه میده انگار ن انگار، بابا این کار تخصص میخواد بخدا الکی نیست ، چقد باید گفته بشه ، وقتی دکترامون اینطوری ان وای ب حال مردم عادی ، اصلا قصد توهین ب کسیو ندارم این چیزایی ک میبینم و میشنوم ک البته اینایی ک اینجا میگن هیچه در برابرش خیلی میسوزم ، چون میبینم دارن ناحق حرف میزنن وقتی کسی هیچی از رشته من نمیدونه انقد راحت بهم میگه حالا شما مگه چی میخونید مثلا اینا رو ک ماهم بلدیم بابا....... هه چی بگم ....

varia

Well-known member
بچه هاي تغذيه بخدا من قصد خودشيريني نداشتم. با تمام تلاشهايي كه واسه رسيدن به هدفم كرده بودم وقتي موضع بي پايه تغذيه اي هارو ديدم از اومدن به اين رشته منصرف شدم چون من عقايدموواهدافمو واستون مينوشتم ولي بعضي از شماها فكر ميكرديد من دارم شعار ميدم و با حرفاتون تيكه مينداختيد! اين حرف نوتر هم كه چند بار پشت سر هم گفت پزشكان عزيز پزشكان عزيز ناراحتترم كرد ايشون چون تو دانشگاه شايد ديدن چندنفري كه پزشكي خوندن و اومدن تخصص تغذيه خوندن و استاداشونم از اين پزشكان تعريف كردن فكر ميكنن كه آره پزشكها به تغذيه ارزش ميدن و ... پزشكها فقط تغذيه رو در اين حد قبول دارن كه 2 واحد پاس كردند!چون بيشتر از اون علمي از اين رشته ندارند. نه اينكه بگم من داشتمها ولي خب من خيلي تحقيق كرده بودم شايد به جرات بگم بيشتر از يه تغذيه اي. درسته علمم كمتر از تغذيه اي ها بود ولي ارزش تغذيه رو بهتر از خيلي هاشون ميدونستم! بيخيال. من كه از وارد شدن به حيطه تغذيه اي ها منصرف شدم ولي ازشون ميخوام بدونند كه چجوري رشته تغذيه رو تو جامعه جا بندازند و جامعه اي سالم با تغذيه سالم رو تضمين كنند. اين كار فقط با خوندن كتابهاي علمي نميشه بايد خودشون مثله يك محقق بيان وضع جامعه و فرهنگمون رو بررسي كنند و ببينند چجوري با چه راهكارهايي ميتونند ديدگاههاي غلط(كه اغلب همين پزشكهاي عمومي كه خودشونو صاحب نظر ميدونند، مسبب اونند!) رو اصلاح وبعدا مردم رو از ارزشهاي غذايي و رژيم درماني آگاه كنند. در هر حال براي همتون و هممون! آرزوي توفيق ميكنم. راه دشواري پيش رو داريد ولي بدونيد نياز نيست همشو يك نفر بدوش بگيره هر كس در سهم خودش.

نوتر

New member
بچه هاي تغذيه بخدا من قصد خودشيريني نداشتم. با تمام تلاشهايي كه واسه رسيدن به هدفم كرده بودم وقتي موضع بي پايه تغذيه اي هارو ديدم از اومدن به اين رشته منصرف شدم چون من عقايدموواهدافمو واستون مينوشتم ولي بعضي از شماها فكر ميكرديد من دارم شعار ميدم و با حرفاتون تيكه مينداختيد! اين حرف نوتر هم كه چند بار پشت سر هم گفت پزشكان عزيز پزشكان عزيز ناراحتترم كرد ايشون چون تو دانشگاه شايد ديدن چندنفري كه پزشكي خوندن و اومدن تخصص تغذيه خوندن و استاداشونم از اين پزشكان تعريف كردن فكر ميكنن كه آره پزشكها به تغذيه ارزش ميدن و ... پزشكها فقط تغذيه رو در اين حد قبول دارن كه 2 واحد پاس كردند!چون بيشتر از اون علمي از اين رشته ندارند. نه اينكه بگم من داشتمها ولي خب من خيلي تحقيق كرده بودم شايد به جرات بگم بيشتر از يه تغذيه اي. درسته علمم كمتر از تغذيه اي ها بود ولي ارزش تغذيه رو بهتر از خيلي هاشون ميدونستم! بيخيال. من كه از وارد شدن به حيطه تغذيه اي ها منصرف شدم ولي ازشون ميخوام بدونند كه چجوري رشته تغذيه رو تو جامعه جا بندازند و جامعه اي سالم با تغذيه سالم رو تضمين كنند. اين كار فقط با خوندن كتابهاي علمي نميشه بايد خودشون مثله يك محقق بيان وضع جامعه و فرهنگمون رو بررسي كنند و ببينند چجوري با چه راهكارهايي ميتونند ديدگاههاي غلط(كه اغلب همين پزشكهاي عمومي كه خودشونو صاحب نظر ميدونند، مسبب اونند!) رو اصلاح وبعدا مردم رو از ارزشهاي غذايي و رژيم درماني آگاه كنند. در هر حال براي همتون و هممون! آرزوي توفيق ميكنم. راه دشواري پيش رو داريد ولي بدونيد نياز نيست همشو يك نفر بدوش بگيره هر كس در سهم خودش.

علی جان داداش گلم.
من کی طرفدار ورود پزشکا به این رشته بودم؟؟
وقتی گفتم پزشکای عزیز حرفم فقط کنایه بود. ای کاش بقیه جملاتم رو هم که بعد اون نوشتم رو هم میخوندی. نمونشو چند پست بالاتر میتونی ببینی.
موضع تغذیه ای ها داداشم بی پایه نیست موضع تغذیه ای ها دفاع از خودشون و آیندشون و حقوقشون و رشته شونه. اینکه ما بیایم بخاطر اینکه چند نفر که دارن از موجودیت خود دفاع میکنند ایراد بگیریم و انگ این که موضعشون بی پایه س رو بشون بزنیم دور از عقلانیت و منطقه.
من ذهنیت تو رو نسبت به رشته تغذیه همیشه دوس داشتم. چون از جمله افرادی هستی که دلسوز رشته تغذیه ای. و نظر شخصی من اینه هدفت باید خیلی بزرگتر از این باشه که با دیدن یکسری مسائل خط قرمز روش بکشی و بگی که شما رو بخیر و مارو به سلامت.
در هر صورت من طرفدار هیچ قشری نیستم جز بچه های تغذیه و دوستداران و دلسوزان واقعی رشته تغذیه.شمام موفق باشی

bluerosy

New member
سابقن سلمونی ها دندون مردم رو می کشدیدن و برا خودشون یه پا دندون پزشک بودن. حکایت رشته ما هم همینه.هر کس یه ناخونک باید بهش بزنه تا اظهار وجودش کامل بشه.

bluerosy

New member
اگر این رشته الکیه چرا پزشکان محترم تخصص خودشون رو رها می کنن صف میکشن برای تخصص تغذیه؟
این طرز فکر برای کسیه که فکر میکنه تغذیه فقط برای چاقی و لاغریه. در حالیکه بخش کوچکی از تغذیه مربوط به این مبحثه.

bluerosy

New member
حالا آقا مهرشاد یه چیزی من بگم فکر کنم سر به بیابون بذاری ........
چند سال پیش یکی از آشناها به من گفت که دکتر فلانی هست یه رژیم میده واسه کاهش و افزایش وزن خیلی عالیه باید سفارش بدی از تهران بیاد ....خب این خانم سفارش داد واسش اومد دیدم یه کتابه که فقط یه رژیم واسه لاغری توش داده و یه رژیم واسه چاقی
بعد این رژیم رو تعمیم داده به همه و گفته با هر سن و سال و جنسیت و وزنی که هستی این رژیم جواب میده :shocked:.... رژیم بسیار بدی هم بود .... نون و برنج و ماکارونی تعطیل .... هر چی به این دوستمون گفتم این رژیم رو نگیر گوش نداد .... بعد از 4 ماه ریزش موی وحشتناکی گرفت و رژیم رو ول کرد هنوز 2 ماه نشده وزن قبلیش برگشت ..... آدم این چیزا رو که میبینه دوست داره سر خودش بکوبونه تو دیوار :13:

آخه می دونی دل آدم از چی می سوزه؟ ملتم بهش عمل می کنن و می گن بهبه! لاغر شدیم! عالی بود.
دوباره هم چاق شدیم خوب دوباره می گیریم! موهامون هم ریخت به جهنم!

بچه های تغذیه باید سال ها توی ایران کفش آهنی بپوشن تا بدون برای گرفتن حقوقشون. کلاه خود بذارن، چون هر کی از راه برسه میخواد یکی بزنه توی سرشون. و زره آهنی تنشون کنن چون مرتب باید در مقابل هجوم سایر رشته ها، از قلمروی کاریشون دفاع کنن.
واقعا خسته کنندست.
فقطم ایران اینطوریه ها! اونوقت میگیم چرا عقب افتادیم. خوب اینم یکی از مظاهر عقب افتادگیه دیگه.

nutgirl92

New member
پست این آقایی که اظهار نظر نموده بودند حذف شد .

اینجا یک انجمن کاملا علمی هستش ... هیچ کس حق صحبت های بی پایه و اساس رو نداره.

این مورد یک اظهار نظر غلط توسط یه دانشجوی تازه وارد پزشکی در ارتباط با رشته ی تغذیه بودش .. اون هم در حضور افراد پیشکسوت و صاحب نظری چون نوتر در امر تغذیه !

vegetarianism هم بیشتر تحقیق کنید در اون center ها ... میبینید که تو همون center ها ردش کردند ! اگر زبانتون قوی باشه و قادر به خوندن وبسایت Center ها باشید .. به وضوح خواهید دید که همه جا از عوارض vegetarianism صحبت میشه ...

لطفا دیگه تکرار نشه ... نه تنها رشته ی تغذیه ... هیچ رشته ی دیگه ای .. فقط وقتی به مرحله ی اظهار نظر رسیدید در حیطه ی رشته ی تخصصیتون صحبت کنید.

با عرض پوزش از تمامی دوستان تغذیه ای ... نوتر .. نگار ... بلوروزی ... و همه عزیزانی که ازین بابت آزرده خاطر شده بودند.

varia

Well-known member
تازه اگه بیایم دفاع کنیم متهم میشیم به موضع گیران بی پایه و بی اساس که اجازه نمیدم رشته ها بهم لینک بشن. جالبه والاه. الحمدو الله دیگه تو مرحله ورود دکترا استادا یه ذهنیت دارن که بقیه رو یجورایی فیلتر میکنن. خدایا شکرت که لاقل تو این یه مورد هوای بچه ها رو دارند.

99% اساتید تغذیه مخالف ورود رشته های دیگن. جز اون بالایی که خودش با رشته ای که قابل قیاس با تغذیه نیست وارد رشته ی تغذیه شده. و منافع شخصیش تو ورود رشته ای دیگس. م

نوترجان نه اینکه بگم بیشتر از شما میدونم و میخوام راهنماییت کنم ولی بدون طرزموضع گیری و رفتار تو مثله کاربری هست به اسم غلامعلی نوری! اونه. تورو با این طرز موضعگیری هیچ وقت به جایی راه نمیدن که قدرت تغییر در رشته تغذیه رو داشته باشی!
شما فرق دوست و دشمن رو نمیدونی و با تعصب پیش میری! این بچه های تغذیه ای هم که اینجان جو برداشتتشون ازت خوششون میاد ولی وارد پستهای مدیریتی که بشن میبینن با این موضع گیری ها نمیتونند کاری شایسته واسه تغذیه کنند. حرف زدن با امثال تو بیهوده هست ولی افراد آگاه میتونند قضاوت کنند و اگه الان هم نتونند تو آینده خودشون تجربه میکنند!

bluerosy

New member
جناب گلچین من تاحدودی با فرمایشات شما موافقم. البته منظورم شخص جناب نوتر نیست. ولی هرچند رشته من تغذیه است ولی موضع گیری های تند و متعصبانه را نمی پسندم. البته فکر میکنم در این مورد پیش آمده قطعا نیاز به موضع گیری بچه های تغذیه بود. تا حدود زیادی هم خوب انجام شد. ولی انتقاد شما هم به نظرم وارده و نوع و شیوه برخورد باید اصلاح بشه.
با عذر خواهی از دوستان تغذیه ای

بالا