اگه یه دختر ازتون خواستگاری کنه چکار می کنین ؟؟؟

نوتر

New member
حالا بذارید منم یکم جدی بشم. اینکه واقعا تو جامعه ما حق انتخاب با پسره خیلی در حق خانمها اجحاف میشه. اعتقادم اینه که دوست داشتن چه از طرف پسر باشه چه از طرف دختر باید شجاعانه بازگو بشه. عمق فاجعه جامعه ما اینه که اگه مثلا خانمی این مورد رو بازگو کنه بی منطق ترین کار ممکنه از طرف اطرافیانش انجام میشه و آن هم توهین به نجابت این خانمی که فقط خواسته دوست داشتنشو بیان کنه . خیلی دردناکه که خانمی حرف دلشو بزنه حرفی که نه نشون دهنده ی تنفر هست نه نشون دهنده ی دشمنی بلکه نشون دهنده ی عشق، دوست داشتین، سرآغاز یه زندگی یا .... هست ، با تهمتی در قالب بی نجابت بودن برخورد بشه. این حق دختر خانمهاست که دوست داشتنشونو بیان کنن و من به عنوان یه نفری که میتونم خواستمو بازگو کنم همون حق رو هم برای ایشان قائلم. اما یه بعد دیگر ماجرا هم هست که امروزه دختر خانمها هم به نوعی غیر مستقیم میتونند حرف دلشونو بزنن به کسی که میخوان باش باشن. ولی کاش بجای اینکه با رمزو راز ، با ایما و اشاره ، با قایم باشک بازی حرفشونو میزدن محیطی را فراهم میکردیم که بتونن صمیمانه و خالصانه و بدور از هر گونه توهین و تحقیر که در حقشون میشه این مورد رو بازگو کنند. البته خود دختر خامها هم در این مورد بی تقصیر نیستند. یکی از دخترای دانشکده ی ما عاشق دوست من بود. و این مورد رو هم بازگو کرد. ولی میدونید هیچ کس حرفی نزد. اما امان از دست دختر خانمای دیگه. بیچاره رو له ش کردند. من نمیگم از این اقدامش حمایت میکردند بلکه دستش رو هم نمیگرفتند لاقل پاشم نمیگرفتند.البته آخر هم با هم ازدواج کردند. (صفحه ی 6 همین تایپک)
این بود نظر من که واقعا متاسف شدم از خودم که حتی فرهنگ اینکه حتی یسری بیان و قبول کنن که این واقعیت تو جامعه ما هست وجود نداره. بجای قبول کردن حقایق نیاین به ملت و شعور ملت توهین کنیم. بای همگی

parnia

New member
ای بابا....من رفتم دو فصل جنین خوندم و اومدم....هنوز بحثه اینجا...با چه سرعتی هم پیش میره.:motat:...میبینم که آقای اپی نیروی کمکی هم آوردن:whistle:

eco.bio

New member
ای بابا چن دیقه رفتیم و اومدیم!!!!!!!!! چه خبره اینجا:mad_majidonline: خب هرکی نظرات خودشو میگه چرا انقد جبهه گیری میکنین!!!!!!!!!!!!!

خزر

New member
حالا بذارید منم یکم جدی بشم. اینکه واقعا تو جامعه ما حق انتخاب با پسره خیلی در حق خانمها اجحاف میشه. اعتقادم اینه که دوست داشتن چه از طرف پسر باشه چه از طرف دختر باید شجاعانه بازگو بشه. عمق فاجعه جامعه ما اینه که اگه مثلا خانمی این مورد رو بازگو کنه بی منطق ترین کار ممکنه از طرف اطرافیانش انجام میشه و آن هم توهین به نجابت این خانمی که فقط خواسته دوست داشتنشو بیان کنه . خیلی دردناکه که خانمی حرف دلشو بزنه حرفی که نه نشون دهنده ی تنفر هست نه نشون دهنده ی دشمنی بلکه نشون دهنده ی عشق، دوست داشتین، سرآغاز یه زندگی یا .... هست ، با تهمتی در قالب بی نجابت بودن برخورد بشه. این حق دختر خانمهاست که دوست داشتنشونو بیان کنن و من به عنوان یه نفری که میتونم خواستمو بازگو کنم همون حق رو هم برای ایشان قائلم. اما یه بعد دیگر ماجرا هم هست که امروزه دختر خانمها هم به نوعی غیر مستقیم میتونند حرف دلشونو بزنن به کسی که میخوان باش باشن. ولی کاش بجای اینکه با رمزو راز ، با ایما و اشاره ، با قایم باشک بازی حرفشونو میزدن محیطی را فراهم میکردیم که بتونن صمیمانه و خالصانه و بدور از هر گونه توهین و تحقیر که در حقشون میشه این مورد رو بازگو کنند. البته خود دختر خامها هم در این مورد بی تقصیر نیستند. یکی از دخترای دانشکده ی ما عاشق دوست من بود. و این مورد رو هم بازگو کرد. ولی میدونید هیچ کس حرفی نزد. اما امان از دست دختر خانمای دیگه. بیچاره رو له ش کردند. من نمیگم از این اقدامش حمایت میکردند بلکه دستش رو هم نمیگرفتند لاقل پاشم نمیگرفتند.البته آخر هم با هم ازدواج کردند. (صفحه ی 6 همین تایپک)
این بود نظر من که واقعا متاسف شدم از خودم که حتی فرهنگ اینکه حتی یسری بیان و قبول کنن که این واقعیت تو جامعه ما هست وجود نداره. بجای قبول کردن حقایق نیاین به ملت و شعور ملت توهین کنیم. بای همگی

منم حرفتونو قبول دارم .:a2d3:

setayesh71

New member
کلا من موضع نمی گیرم تو این بحث.

اصلا با کلیت بحث مخالفم.

ولی به این اعتقاد دارم: از نتیجه ای که از بحث می خوایهید بگیرید (با احتمال 99% نمی شه گرفت) مهمتر، خود بحث است.

وقتی که نتیجه گرا بشیم برامون فرقی نمی کنه که توش، به همدیگه توهین کنیم و یا بی اجترامی.

یا از روشهای های غیر منصفانه برای رسیدن به نتیجه استفاده کنیم.

اونوقت خود بحث دیگه جذاب نیست، فقط نتیجش مهم میشه......

و اینجوری همیشه یک عده شکست میخورن بدون اینکه چیزی عایدشون بشه!!!

آفرین برادر من شما خیلی منطقی صحبت می کنی

rainsavor

New member
به نظر من اساس این پست بی منطقه ...
هر کس به نظش یه کاری درسته ، یکاری غلط .
به هر حال اینجا ایرانه و دختر های ایرانی اینکا رو نمیکنن ... حالا هر چقدرم که آقایون بگن خانوم های جامعه به این خفت افتادن ما قبول نمیکنیم چون جنس خودمون رو میشناسیم .
دیگه میخواید چه نتیجه ای گرفته بشه مگه ؟؟؟
به نظر من این تاپیک و اون یکی تاپیک که آقایون قرار تست آشپزی از خانوم ها بگیرن سراسر هجوه و جنبه علمی و روانشناسی نداره .
ما هم فقط داریم علی رغم میل باطنی این بحث رو ادامه میدیم .
من به شخصه از این کل کل های جنسیتی اصلا خوشم نمیاد و اگر جای ادمین یا نگار بودم حتما می بستمش ....
متاسفانه ما هنوز به اون سطح از روشنفکری نرسیدیم که بتونیم بدون توهین به جنسیت هم بشینیم با هم بحث کنیم ...
من که دیگه ادامه نمیدم . اصلا انتظار یار کشی نداشتم دوستان .
بای ...:riz304:

ابراز دوست داشتن و بیان این حرف رو نمیشه اسمش رو گداشت خفت و خاری

چه پسر چه دختر این حق رو دارن که از فرد مورد علاقه شون خاستگاری کنن . هیچ جا هم ازین نهی نشده . نمونه این رو میشه تو زندگی پیامبر دید که حضرت خدیجه از پیامبر خاستگاری کرد .

به هر حال این نظر من هست که آقایون دوست دارن انتخاب کنن تا انتخاب بشن . کسی اینجا یار کشی نکرد . . چرا اینهمه از هم دلخور میشین بابا بخندین :bunnyearsmiley:

نوتر

New member
این جوابتون برازنده ی خودتون بود نه مهنا:

یا مطلبو خوب درک کن یا درک نمیکنی زود قضاوت نکن. به منم ادب یاد نده شما من دارمش. منظورم اینه وقتی میگی شما اراده ندارین اون قسمت فریب خوردن آقایونو نبین که اون قسمتی رو ببین که میگم زن اگه زن باشه نمیذاره مردش عقده ی هیچ محبتی رو داشته باشه. واقعا برا خودم متاسفم که دارم با کسی صحبت میکنم که بدون خوندن دقیق متنم اومده به من توهین میکنه و میگه انتظار دارم با من با احترام بحرفی.
برات و طرز فکرت متاسفم. با شما هم هیچ حرفی ندارم.

بای دوست عزیز شما رو هم خوب شناختیم:rose:
....................................

آخرین ویرایش:

setayesh71

New member
به نظر من اساس این پست بی منطقه ...
هر کس به نظش یه کاری درسته ، یکاری غلط .
به هر حال اینجا ایرانه و دختر های ایرانی اینکا رو نمیکنن ... حالا هر چقدرم که آقایون بگن خانوم های جامعه به این خفت افتادن ما قبول نمیکنیم چون جنس خودمون رو میشناسیم .
دیگه میخواید چه نتیجه ای گرفته بشه مگه ؟؟؟
به نظر من این تاپیک و اون یکی تاپیک که آقایون قرار تست آشپزی از خانوم ها بگیرن سراسر هجوه و جنبه علمی و روانشناسی نداره .
ما هم فقط داریم علی رغم میل باطنی این بحث رو ادامه میدیم .
من به شخصه از این کل کل های جنسیتی اصلا خوشم نمیاد و اگر جای ادمین یا نگار بودم حتما می بستمش ....
متاسفانه ما هنوز به اون سطح از روشنفکری نرسیدیم که بتونیم بدون توهین به جنسیت هم بشینیم با هم بحث کنیم ...
من که دیگه ادامه نمیدم . اصلا انتظار یار کشی نداشتم دوستان .
بای ...:riz304:

ولی نجما من این موارد رو دیدم . ازدواح اینطوری هم دیدم . یه پسری رو می شناسم که چند نفر ازش خواستگاری کردن . این که ماها اینطوری نیستیم دلیل نمیشه که کسی نباشه . خیلیا این تفکرات رو دارن . این تاپیک هم به خاطر همون تفکراته . واقعا فکرشو نمی کردم اینقدر دعوا بشه

Artmis.a

New member
ابراز دوست داشتن و بیان این حرف رو نمیشه اسمش رو گداشت خفت و خاری

چه پسر چه دختر این حق رو دارن که از فرد مورد علاقه شون خاستگاری کنن . هیچ جا هم ازین نهی نشده . نمونه این رو میشه تو زندگی پیامبر دید که حضرت خدیجه از پیامبر خاستگاری کرد .

به هر حال این نظر من هست که آقایون دوست دارن انتخاب کنن تا انتخاب بشن . کسی اینجا یار کشی نکرد . . چرا اینهمه از هم دلخور میشین بابا بخندین :bunnyearsmiley:

بله دوست عزیز

ولی یادمون باشه هر دختری حضرت خدیجه(س) نمیشه و هیچ پسری هم حضرت محمد(ص) نمیشه:rose:

پس این یک استثناء بوده و قابل قیاس نیست:auizz3ffy9vla57584x

ketabsabz

Well-known member

این شد یه حرف درستو حسابی...

parnia

New member
بوی حلوا واسه شما هم میاد؟؟؟؟:smiliess (11):
الانه که بیان این تاپیکو نابودش کنن....بچه ها بیخیال....باهم دعوا نکنید:28:

rainsavor

New member
بله دوست عزیز

ولی یادمون باشه هر دختری حضرت خدیجه(س) نمیشه و هیچ پسری هم حضرت محمد(ص) نمیشه:rose:

پس این یک استثناء بوده و قابل قیاس نیست:auizz3ffy9vla57584x

قرار این نیست ما پیامبر و حضرت خدیجه باشیم

قرار این هست که از اون ها الگو برداری کنیم .

غیر این هم نیست

خزر

New member
من اگه کسی رو دوس داشته باشم غیر مستقیم بهش میگم و نظرشو در مورد خودم میپرسم . البته غیر مستقیم با واسطه

ساحل

New member
چرا یه تاپیک رو که میتونه سرگرم کننده و مفرح باشه اینقد جدی میگیرید که آخرش به بحث و جدل برسه
موضوع اینقدرا هم جدی نیست چون مسلما خانمایی که از آقایون خواستگاری میکنن حتی 0.01 درصد جمعیت خانما هم نمیشن
پس فقط با دیده طنز نگاه کنید و جدی نگیرید

setayesh71

New member
بوی حلوا واسه شما هم میاد؟؟؟؟:smiliess (11):
الانه که بیان این تاپیکو نابودش کنن....بچه ها بیخیال....باهم دعوا نکنید:28:

والا شیوا !! اصلا فکرشو نمی کردم که اینطوری بشه .
بچه ها داشتن نظراتشونو می گفتن . خب این وسط یه کمی هم شوخی کردن . ولی بعد یه هو بحث و دعوا شد . تقصیر هیچ کسی هم نیست .
همه ی دوستان نظراتشونو گفتن ولی خب نظرات موافق و مخالف زیاده .
مهم اینه که تو یه تاپیکی اگه نظر مخالف و موافق زیاد هست همه با منطق و کمال احترام با هم حرف بزنن .
اونوقت دیگه احتیاج به بستن تاپیک هم نیست

نوتر

New member
والا شیوا !! اصلا فکرشو نمی کردم که اینطوری بشه .
بچه ها داشتن نظراتشونو می گفتن . خب این وسط یه کمی هم شوخی کردن . ولی بعد یه هو بحث و دعوا شد . تقصیر هیچ کسی هم نیست .
همه ی دوستان نظراتشونو گفتن ولی خب نظرات موافق و مخالف زیاده .
مهم اینه که تو یه تاپیکی اگه نظر مخالف و موافق زیاد هست همه با منطق و کمال احترام با هم حرف بزنن .
اونوقت دیگه احتیاج به بستن تاپیک هم نیست
ستایش تقصیره منه کلا. من برم به تایپک هر شب یک تست تغذیه برسم:sad::sad: آخر سرم همه کاسه کوزه ها سر من میشکنه:sad:

بالا