اونایی که قبول شدن راز موفقیتتون چی بود؟

bahram-68

New member
همراه بودن با خدا
تلاش
پشتکار
اعتماد به نفس
برنامه ریزی

آخرین ویرایش توسط مدیر:

biosta

Well-known member
دوستان نوشته هایتان اگر به عنوان تاپیک ربطی نداشته باشه
( با توجه به این که تاپیک برجسب " مهم " خورده و بازدید کنندگانی خواهد داشت )
بعد از مدتی پاک می شود .

پس مطلبتان لطفا" به عنوان تاپیک بخورد وگر نه گله نکنید چرا پست هایی را پاک می کنم ، هر مطلبی رو تو هر تاپیکی که نمیشه گفت .

biosta

Well-known member
تمام سعی ام رو می کنم که در اولویت اولم قبول شوم .

به کسانی که بهم می گویند چه کار کنیم قبول بشویم این را می گویم که
موفقیت از خود باوری شروع میشه
نحوه ی برنامه ریزی و آگاهی از نحوه ی مطالعه و انتخاب کتاب های مناسب برای مطالعه و ...
مطمئنا" در گرفتن یا نگرفتن نتیجه مطلوب داوطلب تاثیر بسزایی دارد
اما آنچه که باعث میشه تا اخر خط بدون خستگی پیش برویم این هست که چقدر روی ایجاد انگیزه هایم کار کردم
واقعا" بدانم چرا می خواهم کنکور دهم
آیا اگر ظرفیت پذیرش کنکور نصف هم بشود آیا همچنان انگیزه ی خود را خواهم داشت .
آیا وقتی که درس می خوانم لذت می برم یا رفع تکلیف و مشغولیت هست تا مسئولیت .
بنابرین به داوطلبان می گویم که درس نخوانید ، شروع نکنید اگر هنوز تصمیم قطعی خود را نگرفتید
وقتی شروع کنید به مطالعه که بدون تردید همیشه و چند بار در روز بگویید

" من صد در صد مطمئنم قبول می شوم و تمام سعی ام رو می کنم که در اولویت بالاتری قبول شوم "
...

aaaa

New member
شاید کلیشه ای باشه ولی:
اول اعتماد به خدام و خودم.
برنامه ریزی بر اساس توانایی و وقت خودم
تفریح مناسب در کنار درسم
خوندن درسایی که بهشون علاقه داشتم در اولویتم بودن.
حدود 3 و نیم ماه خوندم متوسط روزی 7-8 ساعت نهایتا.
تنها رفرنس خوندم ونه رفتم و نه خودمو مشغول جزوات این و اون کردم.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

biosta

Well-known member
سلام. من قبول نشدم. نظراتی که اینجا گذاشته شده، اکثرا غیرکاربردی هستند. ببخشید همه میدونن که باید تلاش کرد اما نحوه ی بروز این تلاش مهمه. کما اینکه خانمی دوسال برای اولین آزمون ارشدش بی وقفه خوند و خوند، اینم تلاشه ولی قبول نشد.
منم حدود ازمهر خوندم و قبول نشدم. خب؟ بنظرم بهتره اطرافتون بگردید و شماره تلفن قبولی ها رو پیدا کنید که اونا بهترین کمک هستند.
من زیاد توی این سایت نمیام که پیغام خصوصی بخونم و جواب بدم.
ولی سعی میکنم تجربیاتم رو بگم. فعلا.

غیر کاربردی !
قرار نیست تو این تاپیک بیان شود که تو رشته ی شما چی بخونید تا که قبول شوید
در این جا صحبت از انگیزه ، اهداف هست
آره همه می دونند باید تلاش کنند اما در این جا می خواهیم پی ببریم که چرا نمی توان به انچه که می دانیم درست هست و باید انجام دهیم عمل کنیم .
صحبت هایی که باعث میشه در مطالعه انسجام داشته باشید
همان صحبتی که گفته میشه
" رهرو آن نیست که گهی تند و گهی خسته رود
رهرو آن هست که آهسته و پیوسته رود "
البته امید وارم که آهسته پیش نروید اما پیوستگی و نظم در مطالعه بسیار مهم هست .

biosta

Well-known member
شاید کلیشه ای باشه ولی:
اول اعتماد به خدام و خودم.
برنامه ریزی بر اساس توانایی و وقت خودم
تفریح مناسب در کنار درسم
خوندن درسایی که بهشون علاقه داشتم در اولویتم بودن.
حدود 3 و نیم ماه خوندم متوسط روزی 7-8 ساعت نهایتا.
تنها رفرنس خوندم ونه رفتم و نه خودمو مشغول جزوات این و اون کردم.

مجموع ساعت مطالعه و تعداد روز های مطالعه هر کسی برای نتیجه گرفتن کاملا" متفاوت از دیگری ست
اما لازمه که یاد داشت بشود ، یکی از مزیت های یادداشت ساعات مطالعه تلنگر زدن به خودمان هست ...
اما لازم هست که مطالعه منطبق با توع سوالات کنکور باشد ، یعنی هر مطلب درسی مربوط به رشته تان را که نباید وقت بگذارید و بخوانید
بایستی دانست که چه کتابی رو و چه فصل هایی را خواند .
اولین باری که کنکور دادم قبول نشدم یکی از علل این عدم موفقیت این بود که انقدر کتاب و داشتم که برای یک درس حتی از 5 منبع استفاده می کردم
این باعث میشد که دیگر نظم در مطالعه نداشته باشم ، وقتم گرفته شود و عمیق نخوانم
در حالی که اگر مسلما" یک کتاب مناسب رو چند بار مدون برای یک درس بخوانید
خیلی بهتر از ان هست که از این کتاب به اون کتاب خودتان را درگم کنید .

آخرین ویرایش:

biosta

Well-known member
این یعنی چی؟!!ی عده میگن ی منبع رو بخون اما خوب بخون یکی دیگه میگه همه منابع رو بخون خب واسه ما چند منبع معرفی کردن همه رو بخونی یا یکیو خوب بخونی!!!دارم روانی میشم تجربه ها متفاوته نمیدونم چیکار کنم یکی میگه آسونه یکی میگه سخته!!!

با اجازه
من که می خواستم منبع مناسب رو انتخاب کنم به سوالات کنکور چند سال اخیر توجه می کردم
گاهی منابعی که وزارت بهداشت معرفی میکنه مناسب نیست ! یا مثلا" یکی از منابع برای درسی مناسب تر از بقیه هست
یک راه دیگه همان طور که قبلا" گفتم صحبت با قبول شدگان کنکور هست ان هم ترجیحا" حضوری .
به نظرم حتما" در دانشگاهی بایستی با دانشجویان قبول شده رشته ی مورد نظرتان در ارتباط باشید
کلی راهنمایی ، مشورت و انگیزه خواهید گرفت .
اگر کسی مشهد باشه یا اطراف مشهد و بخواهد رشته ی امار زیستی شرکت کنه بهش میگم بیاد گروه امار زیستی مشهد رو ببینه و حضورا" سوالاتش رو بپرسه ...

darya63

New member
شیما جان درست میگی عزیزم
باید از اینایی که شکست خوردن راز شکستشونو پرسید

من سال اولی که مردود شدم خیلی ناراحت شدم
اما بعد صادقانه باخودم بحث و جدل کردم که عیب کارمو پیدا کنم

اخه سخته ادم قبول کنه کجا اشتباه کرده
اما من به این نتیجه رسیدم علت شکستم نخوندن و جدی نگرفتن درس مهمی مثل زبان بود
پس امسال رو زبان بیشتر فوکوس کردم و نتیجه شو دیدم
انشالله هرچی زودتر بچه ها با خودشون کنار بیان و اشتباهاتشونو جبران کنن
خداروشکر جای جبرانش هست
ناامید نباشید خدا هیچ تلاشی رو بدون نتیجه نمیداره

bacillus.bs

New member
جدی؟!
مثلا تو خودت الان چیکار نکردی و اگر دوباره آزمون میدادی حتما اون کارارو انجام میدادی؟
میشه لطفا راهنمائی کنی ...

مثلا من امسال بي دقتي كردم سر جلسه در حد تيم ملي
افتضاح
جوري كه فكر ميكردم اصلا قبول نميشم
يادتون باشه ازمون فقط به سطح علمي و كيفيت خوندن يا .... بستگي نداره
دقت سر جلسه و كنترل استرس از همش مهمتره
بيوستا قبل از ازمون حرف خوبي بهمون زد كه من بهش توجه نكردم
گفت كسي كه رتبش ٣٠ ميشه با كسي كه رتبش ٧٠ ميشه از نظر سطح علمي فرقي ندارند
اين ديگه بستگي به ميزان دقت سر جلسه داره

darya63

New member
مثلا من امسال بي دقتي كردم سر جلسه در حد تيم ملي
افتضاح
جوري كه فكر ميكردم اصلا قبول نميشم
يادتون باشه ازمون فقط به سطح علمي و كيفيت خوندن يا .... بستگي نداره
دقت سر جلسه و كنترل استرس از همش مهمتره
بيوستا قبل از ازمون حرف خوبي بهمون زد كه من بهش توجه نكردم
گفت كسي كه رتبش ٣٠ ميشه با كسي كه رتبش ٧٠ ميشه از نظر سطح علمي فرقي ندارند
اين ديگه بستگي به ميزان دقت سر جلسه داره

دقیقا همینه
من خودم سر کنکور اینقدر استرس داشتم که صدای قلبم رو میشنیدم

اما درس خوندن 9 ماهش یه طرف اون 160دقیقه کنکور هم طرف دیگه
بچه هایی که برا ارشد میخونن یادشون نره از الان یاد بگیرن چطور تستی رو که بلد نیستن رو نزنن
فرق مردودیا و قبولیا تو همین امتیاز منفی هاس

حتما دوماه اخر تست بزنید با درنظر داشتن زمان ودرصد گیری
از الانم زبان بخونید با درنظر داشتن زمان
توی زبان زمان خیلی مهمه

نوتر

New member
من نمیخوام در مورد جزئیات نظر بدم. یعنی اینکه روی فلان درس و فلان سوال. چون رشته ها با همدیگه و جو رقابتیشون با همدیگه خیلی فرق دارند.

1- یه مطلبی که تو طول این چند سال بهش ایمان قلبی پیدا کردم این بود که درس خوندن باید مداوم باشه. یعنی بعضیا هستند روزی 10 ساعت مفید میخوند روز بعدش 3 ساعت و روز بعدش 9 ساعت و روز چهارم نمیخونند. بی اغراق بگم تو رشته هایی که رقابتش سخته همچین فردی احتمال قبولیش کم میشه. همیشه باید متعادل بود تو درس خوندن. هر روز باید درس خونده بشه. بجای این کار میشه هر روز 6 ساعت خوند اما هر روز خوند.

2- در مورد اینکه برخی افراد میگن زیاد خوندن مهم نیست و فقط صرفا خوب خوندن مهمه من به شخصه نمی تونم بپذیرم که همه کسایی که خوب میخونن موفقن و همه کسایی که خوب نمیخونن و زیاد میخونن ناموفق.
دلیل هم دارم برای حرفم. همونطور که خودتونم میدونید تو فیزیولوژی بخش اعصاب و بخش حافظه مطلبی هست که میگه تکرار بیشتر از توجه مطلب رو تو حافظه نگه میداره.پس کسایی که بنا به دلایلی تمرکزشون با توجه به محیطی که توش درس میخونن پایینه نباید نگران باشند که موفق نمیشند.

3- و یه موضوع دیگه در ایران و سوالات ارشد وزارت بهداشت در همه رشته های علوم پزشکی(بجز رشته های محاسباتی) به گونه ای هست که سوالات عمقی کمترند.متاسفانه بعضی داوطلبان انقد رو جملات و کلمات عمیق میشند که اصل مطلب رو از دست میدند. اصل مطلب همونیه که طراح محترم به دنبالشه که سوال بده.

4- دوستان عزیز سعی کنید تست زدن رو به آخر موکول نکنید بعد اینکه هر فصل درس رو خوندید یه نگاه اجمالی به شکل تفننی و گذرا به سوالات اون بخش بندازید نگید تا 100% آماده نشدم به سوالات نگاه نمیکنم. هدفی که از این کار دارید اینکه دست طراح رو تو سوال دادن بخونید.یعنی بتونید تشخیص بدید بحث های سوال خیز اون فصل چی میتونه باشه این یه موردی هست که باید بگم کار هر کسی نیست بتونه دست طراح رو بخونه. یکم روانشناسی شخص باید بالا باشه.

در کل این 4 مورد کل نظرات کلی من بودند. موفق باشید:riz304:

ROJO

New member
استرس کدومه این سوسول بازیا چیه، :New (6):من که واسم تعریف نشدس، تازه بعضی وقتا یه نگرانی کوچولو دارم که مثبته دقتمو میبره بالا، استرس همش واسه وقتیه که تسلط نداشته باشی یا هی قبلش به اینده فکر کردی گفتی وای اگه قبول نشم چطور میشه و ازین حرفا، من که ریلکس به استقبالش خواهم رفت چون مطمئنم خدا زحمتمو بی جواب نمیذاره:a2d3:

biosta

Well-known member
پسرا بهتر مي تونند كنترل كنند استرسشونو

چند باری جلوی آینه ایستادم و گفتم هر انچه که مانع موفقیتم بشود را فعلا" باهش کاری ندارم ،
و استرس و اضطراب چون می خواهید باعث شوید نتیجه ای در حد توانم کسب نکنم فعلا باهتان کاری ندارم ! بروید بعد از کنکور بیایید !

biosta

Well-known member
امروز با یک داوطلب کنکور سال بعد صحبت می کردم
می گفت امسال رو می خوانم کنکور می دهم اما می دونم قبول نمی شوم ، امسال را کنکور بدهم اما سال بعدش ( 94 ) قبول می شوم .
همیشه گفتم که قبولی از خود باوری شروع میشه
روی انگیزه هایتان کار کنید خودتان را دست کم نگیرید
سرتان را بالا بگیرید و بگویید امسال نوبت منه ، امسال من قبول می شوم
وقتی لرزش در صدایتان داشته باشید یعنی کارتان تمومه چون هنوز به این باور نرسیده اید که
(می توان با برنامه ریزی درست و منظم و این که بدانم چی بخونم که کم و بیش منطبق با سوالات کنکور باشه و...) می توانم قبول بشوم
پس همان جمله ی اولم که قبولی از خودباوری شروع میشه .
به نظر میرسه که در پست های قبلی به خوبی در این باره صحبت شده باشه .

آخرین ویرایش:

mw.ashel

New member
راز موفقیت در اینه که یه شعار واقعی برای خودت داشته باشی من همیشه شعاری که داسه خودم دارم میگم فقط یک بار برای همیشه:a2d3: و برای اون کار تموم تلاشم رو انجام میدم چون میدونم دیگه نمیتونم به گذشته برگردم و فرصت جبران کردن داشته باشم .:auizz3ffy9vla57584x

mw.ashel

New member
success.jpg

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: biosta

bahramian0935

New member
راز موفقیت باور به توانایی هایی که داریم وباور به خدایی که همیشه به ما نزدیک است.انگیزه وتصور از اینده یک باور عمیق در انسان ایجاد میکند.مهم نیست که لیسانس کجا خوندید مهم اینه چقدر توانایی برای ارشد دارید.این تصور که میگویند فلانی دانشگاه تهران خونده لیسانس پس ارشدم قبوله حرف ناسنجیده ای است.
تلاش.پشتکار.ایمان قلبی به خداوند. وتمرکز به هدف .رمز موفقیت من بود

abbasali

New member
منم فقط بعنوان یه دوست نظرمو عنوان میکنم :
1.خواست و ارده جدی برای موفقیت (اینکه حالا میخونم نشد سال دیگه یا چند تا کنکور بدی که حالا هرکدوم شد همون نه ) چون معتقدم مهمتراز میزان تلاش میزان باوروخواست بالا میتونه دخیل باشه
2.انتخاب منبع مناسب با برنامه ریزی کلی و جزئی برای این منابع و دوری از پراکنده کردن منبع و تعدد منابع (تسلط کامل بر یک منبع مشخص)
3.تکرار و مرور مناسب / یعنی 1 ماه این کتاب و بخونم بعد اونو بعد .... بنظرم درست نیست مطالعه روزانه با حداقل سرعت و حداکثر کیفیت
4.شرکت در آزمون یا بطور کل استفاده از تست و سوالات متنوع برای ارزیابی میزان تسلط و شناخت نقاط ضعف و قوت
5.رها کردن نتیجه /چرا که نتیجه کنکورصرفا بمیزان خوندن و سواد مربوط نمیشه و خیلی از مسائل در اون دخیله /بنظرم اگه ما بوظیفمون که همون خوندنه عمل کنیم و نتیجه رو بخدا بسپریم بهتر از اونچیزی که فکر میکنیم و صلاحمونه برای ما رقم میخوره.

ولی دلیل قبولی خودمو این میدونم که اتکای من به لطف خدا بیشتر از اتکای من بخودم سوادم و میزان زحمتم بود / چون شرایط فکری و محیطی من مناسب یک کنکور ایده ال نبود

آخرین ویرایش:

nazanin s

New member
سلام عزيزم
خداروشكر انشاا.. خانوادت و خودت هميشه سالم باشيد
من اين رشته رو باميل خودم نرفتم اصلا نميدونستم چي هست/دانشگاه ازاد نزديك شهرمون قبول شدم بابا هم گفت اين بهتره
الانم همش بخاطر كار تحقير ميشم
هر رشته اي سخته و برا خودش خوب ميدونم
حالا ديگه راهي ك رفتم تا تهشم ادامه ميدم اينو به همه گفتم حتي بابا ك بعدن گفت تغيير رشته بده
از دوستاي خوبم همه شما عزيزان خيلي ممنون ك بهم اميد ميديد
بنظر من هر انساني ب يك حرف دل گرم كننده هر چند ي بار نياز داره

بابا الان بیکاری بیداد میکنه فک کردی فقط خودت بیکاری؟اتفاقا این حرفا باید عامل انگیزه ات بشه ادامه بدی در مقاطع بالاتر تا بلاخره جایگاهت رو پیدا کنی!رشته های فنی مهندسی که بنده خدا ها من هر چی دور و اطرافم دیدم سوپر مارکت و بوتیک و..زدن یا اکثرا توی آژانس کار میکنن.همه جا همینه دیگه شما باید جایگاه خودتو پیدا کنی.حالا من نمیدونم شما پسری یا دختری ولی آدم اگه بخواد کار کنه میتونه پیدا کنه موضوع اینه که ما دلمون میخواد توی رشته خودمون بریم سرکار دیگه.انشالله همه چیز خوب بشه همه به آرزوهاشون برسن

fariba88

New member
بچه ها ممنون از راهنماییتون اما من نمیدونم تو 1روز چندتا درس رو باهم بخونم یا مثلا از عمومی ها شروع کنم یا اختصاصی؟ از حفظی ها یا از فرمولی ها؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
لطفا راهنماییم کنید

بالا