اونایی که قبول شدن راز موفقیتتون چی بود؟

jo-boy

New member
سلام به همه
بچه ها راز موفقیت زیاده اما شاید مهمترین اونا یه جملس که خیلی شنیدیم اما بهش ایمان نداریم و اونم اینه که دوستان : "غیر ممکن غیر ممکنه"
بدونید هیچی بعید نیست و قرار نیست شما از چیزی محروم باشید. با امید درس بخونید برای خودتون هدف تعیین کنید با هدفاتون زندگی کنید
و برای آینده بجنگید.
همگی موفق باشید

sangre

New member
مهمترین راز موفقیت اینه که خودت باور کنی که می تونی،چون تا وقتی خودت باور نکنی نباید انتظار داشته باشی خدام باورش شه!!!
اگه الان چشاتو بستی و با خودت بگی سال آینده نفر اول خودمم.....
.
.
.
.
.
اگه با گفتن این حرف به خودت خندت نگیره من قول میدم سال آینده افتخارآفرینی میکنی.............!!!!!!!!!!!!!!

1.توکل به خدا
2.خودباوری
3. برنامه ریزی خوب طوری که همه درسا رو هر روز بخونید
4.پایبند بودن به برنامه
5 دور کردن استرس بیخود
6. هدفتون صرفا قبولی نباشه، اولین هدفتون یادگیری چیزی که میخونید باشه.بخونید که باسواد بشید
7. مرور و تکرار.تند بخونید ولی چند دور بخونید خیلی بهتره تا 1 دور آهسته و عمیق بخونید.دفعات اول متوجه مطلب نمیشید ولی دور چندم خودبخود یادمیگیرید و دیگه یادتون نمیره.
8.مطالبی که حفظی هستن و حفظ کردنشون سخته از مطلب اصلی جدا کنید و یا جدا بنویسید و موقع خواب یا در راه بخونید،یا نصب کنید به دیوار

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: biosta

ariya21

New member
عزیزانم قبولی چیز شاخی نیست که به خودتون اعتماد کنید رفرنس ها رو بخونین و تست های کنکور سال های قبلم در اخر بزنین

چرا یه چیز ساده رو این همه بزرگ میکنین اخه

biosta

Well-known member
1.توکل به خدا
2.خودباوری
3. برنامه ریزی خوب طوری که همه درسا رو هر روز بخونید
4.پایبند بودن به برنامه
5 دور کردن استرس بیخود
6. هدفتون صرفا قبولی نباشه، اولین هدفتون یادگیری چیزی که میخونید باشه.بخونید که باسواد بشید
7. مرور و تکرار.تند بخونید ولی چند دور بخونید خیلی بهتره تا 1 دور آهسته و عمیق بخونید.دفعات اول متوجه مطلب نمیشید ولی دور چندم خودبخود یادمیگیرید و دیگه یادتون نمیره.
8.مطالبی که حفظی هستن و حفظ کردنشون سخته از مطلب اصلی جدا کنید و یا جدا بنویسید و موقع خواب یا در راه بخونید،یا نصب کنید به دیوار

تشکر من نیز تقریبا همین نظر را دارم با دو تفاوت کوچک
اول این که در مورد بند سه چه بسا شرایط درس اقتضا کند که یک روز یا حتی چند روز متوالی بر روی یک درس وقت گذاشت
و آیا وقت می شود که حتی قسمتی از همه ی درس ها را در یک روز خواند ! یعنی بدین گونه مطالعه درست هست ؟
در مورد بند 7 نیز کاملا موافقم منتها وقتی درس را داوطلب عمقی خواند و یاد گرفت برای مرور سرعت عمل به خرج دهد .

mahsa.

New member
من روزی 5ساعت خوندم آخرا فقط خلاصه خوندم سوالای سال قبلم عالی کمکم کرد.

aseman porsetare

New member
بچه ها چیری که خیلی به موفقیتتون کمک میکنه انگیزه قوی و باور کردن اینه که می تونین .و بعد هم تکرار و مرور مطالب درسیه/ مخصوصا یکی دو ماه اخر را بذارید برای دوره من میکروب رو قبل از عید خوب خونده بودم اما چون دورش نکردم نتونستم سوالاش رو جواب بدم

TUMS

Well-known member

موفقیت ......
رمز.......
!!!!!!!!!!!!!!!!!
به نظر من تفریحتون درس خوندن باشه هر چند زیاد سخته ولی اگه بتونید هیچ وقت خسته نمیشید
و یقیین داشته باشین که هر جا که بخوایین میتونید قبول بشید
به خودتون و کاری که میکنید ایمان داشته باشین

1. هدفمند بودن. من از اول میخواستم که تهران قبول شوم. یعنی به خودم گفتم اگر برای کارشناسی فکر میکنی حقت ضایع شده حالا باید به خودت اثبات کنی که میتونی و این باور غلط رو از بین ببری که اونی که مثلا کرمان قبول شده ارشدم نهایت همونجا رو بیاره و از این دست حرفها
2. برنامه داشتن و اینکه توی این برنامه همه درسها را بگنجانی فقط نچسبی به درس اصلی. اشتباهی که خودم کردم و دیر شروع کردم برای خواندن شیمی آلی و خوب بعد خیلی فشار اومد روم تا برسونم خودمو
3. آزمون دادن که به نظر من یکی از مهمترین عوامل قبولی خودم بود. من درس اصلیمو پیش استادم آزمون میدادم و برطبق برنامه ای که ایشون داده بود میخوندم
4. نا امید نشدن و آهسته ولی پیوسته بودن.
5. داشتن کسی که شما رو زیر نظر داشته باشه که از برنامه تون عقب نیفتی و تنبلی به خرج ندین. من از آذر همون استاد عزیزم این مسئولیتو به عهده داشت و واقعا دستشون درد نکنه. ایشون در یه برهه از زمان که من واقعا ناامید بودم با دعوا کردنشون دوباره موتور منو راه انداختن!
6. و از همه اینا مهمتر توکل به خداست. اگه بدونین خدای مهربونی اون بالاست که هواتونو داره و زحماتتونو بی نتیجه نمیذاره به چنان آرامشی میرسید که هیچ کس مانعی جلوتونو نمیگیره:a2d3:
حرفتون درسته ولي بايد اون استاد اون فرد رو داشته باشي اگه نداشته باشي و يك تنه بخوني و ازمون اينا ندي يجورايي اخرش كم مياري
من فقط بي اين اعتقاد دارم بايد خدا بخواد اگه هم خودت بخواي هم خدا همه چي حله همه چي
خب نميدونم شايد برداشته غلطيه ولي تو هر اتفاق كه مي افته /با ي استاد اشنا ميشي و يا هر شخصي خواست خداست يا قبول بشي يا نشي
عزيزان از اين تايپيك خيلي استفاده كردم
موفق باشيد

saba saba

New member
سلام
راستش من یه لطف بهم شدکه قبول شدم من همیشه آرزو دانشگاهی داشتم که الان دارم تحصیل میکنم امااین دانشگاه رتبه های عالی میگرفت بنابراین هیچ امیدی بهش نداشتم اماامسال من بارتبه77این دانشگاه قبول شدم وهنوزم باورم نشده که اینجاهستم خیلی ازبچه های همین سایت منومسخره کردندورتبه خودشون به رخم کشیدندامابچه ها هیچوقت به حرفای بی مصرف بعضی افرادگوش ندیدمن خدااولین ومهم ترین رازموفقیتم میدونم حرفم شعارنیست به عظمتش قسم اگربهش توکل کنید ناامیدنمیشیدمن ازآذرشروع کردم دوشیفت کارآموزی داشتم وتکالیفی ک استادبهمون میدادمادرم بیماربود ومن ازش پرستاری میکردم درروزشاید3 ساعت میخوندم بعضی اوقاتم که نمیرسیدم بخونم اماهمون3ساعت طوری میخوندم که درس بفهمم نه اینکه حفظ کنم چون وقت نداشتم نتونستم زبان خوب بخونم وبخاطرهمین زبان یکی ازبچه های همین سایت که درصدعالی برای زبان زده بودمنوخیلی مسخره کردولی من اون چیزی که میخواستموبهش رسیدم .به خداتوکل کردم وسرجلسه امتحان رفتم وباکمال ناباوری مجازشدم وباتعجب بیشتردانشگاهی قبول شدم که ازدبیرستان عاشقش بودم اماچون رتبه بالامیخواست هیچوقت فکرنمیکردم قبول بشم خداداشته باشیدهمه چیزدارید
مواظب خودتون باشید
درپناه حق

سلام
راستش من یه لطف بهم شدکه قبول شدم من همیشه آرزو دانشگاهی داشتم که الان دارم تحصیل میکنم امااین دانشگاه رتبه های عالی میگرفت بنابراین هیچ امیدی بهش نداشتم اماامسال من بارتبه77این دانشگاه قبول شدم وهنوزم باورم نشده که اینجاهستم خیلی ازبچه های همین سایت منومسخره کردندورتبه خودشون به رخم کشیدندامابچه ها هیچوقت به حرفای بی مصرف بعضی افرادگوش ندیدمن خدااولین ومهم ترین رازموفقیتم میدونم حرفم شعارنیست به عظمتش قسم اگربهش توکل کنید ناامیدنمیشیدمن ازآذرشروع کردم دوشیفت کارآموزی داشتم وتکالیفی ک استادبهمون میدادمادرم بیماربود ومن ازش پرستاری میکردم درروزشاید3 ساعت میخوندم بعضی اوقاتم که نمیرسیدم بخونم اماهمون3ساعت طوری میخوندم که درس بفهمم نه اینکه حفظ کنم چون وقت نداشتم نتونستم زبان خوب بخونم وبخاطرهمین زبان یکی ازبچه های همین سایت که درصدعالی برای زبان زده بودمنوخیلی مسخره کردولی من اون چیزی که میخواستموبهش رسیدم .به خداتوکل کردم وسرجلسه امتحان رفتم وباکمال ناباوری مجازشدم وباتعجب بیشتردانشگاهی قبول شدم که ازدبیرستان عاشقش بودم اماچون رتبه بالامیخواست هیچوقت فکرنمیکردم قبول بشم خداداشته باشیدهمه چیزدارید
مواظب خودتون باشید
درپناه حق
درسته خدا وتوكل بخدا
شما اگه تو شرايط بد بودي دعاي مادرا ي چيزه ديگس
ولي من تو فشار روحي بودم كسي حتي ي اميد بهم نميداد فك كن خانوادم ميگفتن نخون چرا ميخوني؟قبول نميشي
بعد اونم از نظر جسمي سلامتيمو از دس دادم
كلي بخدا التماس كردم نشد
الانم اوني كه كارداني ميخونه رو ب سرم ميزنن انگار اصلا درس نخوندم /همشم ميگن چ رشته ايه كار نداره كار كار كار
دوس دارم بميرم تا زندگي

asie67

New member
درسته خدا وتوكل بخدا
ولي من تو فشار روحي بودم كسي حتي ي اميد بهم نميداد فك كن خانوادم ميگفتن نخون چرا ميخوني؟قبول نميشي
كلي بخدا التماس كردم نشد
الانم اوني كه كارداني ميخونه رو ب سرم ميزنن انگار اصلا درس نخوندم /همشم ميگن چ رشته ايه كار نداره كار كار كار
دوس دارم بميرم تا زندگي
این چه حرفیه
منم میکروب تهران خوندم و سال پیش کنکور ارشد دادم اما قبول نشدم
الانم دارم بعد 5سال دوباره واسه کنکورسراسری میخونم
هیچ احساس پشیمونی ندارم چون ورود به دانشگاه تهران و اشنایی با استادا و بچه های خوب روی تفکر وباورهام تاثیر گذاشت
خانواده ام به دوبار کنکور دادنم میخندن اما من بخودم و خدای بالاسرم اطمینان دارم
وقتی هدفت از زندگی بزرگ باشه حرف اطرافیان تاثیری نداره

TUMS

Well-known member

آره بچه ها شما فقط باید یه کار انجام بدین همه نگرانی ها حل میشه
وظیفه خودتون را به بهترین شکل ممکن انجام بدین
اونوقت جای هیچگونه نگرانی نیست
ما متاسفانه یادمون میره باید خیلی کارا را انجام میدادیم
اما وقتی به مشکل برمیخوریم مینالیم
وظیفه خودتون را بدونین و به بهترین نحو ممکن انجامش بدین اگر جواب نگرفتین من پاسخگو هستم
دیگه مدرک علمی از این معتبر تر میخوایین؟؟؟!!!!!!!!!!!!

این چه حرفیه
منم میکروب تهران خوندم و سال پیش کنکور ارشد دادم اما قبول نشدم
الانم دارم بعد 5سال دوباره واسه کنکورسراسری میخونم
هیچ احساس پشیمونی ندارم چون ورود به دانشگاه تهران و اشنایی با استادا و بچه های خوب روی تفکر وباورهام تاثیر گذاشت
خانواده ام به دوبار کنکور دادنم میخندن اما من بخودم و خدای بالاسرم اطمینان دارم
وقتی هدفت از زندگی بزرگ باشه حرف اطرافیان تاثیری نداره
عزيزم شما ميگي تهران!!!!من تهران نخوندم الانم اروميه ارشد ازاد ميرم/از طرفيم معلوم نيس كار پيدا بشه نشه
اگه توكل بخدا نميكردمم الان زنده نبودم با اميد بخداس كه دارم ادامه ميدم و ب حرف كسي گوش نميدم ولي دلم پر بود همش ميخندن رشته رفت خوند:mad_majidonline: ميگم بخدا سخته حالا ارزش نداره چيكار كنم
از طرفيم نه شهر بزرگيم نه كسي دارم ك كمكم كنه:sad:
اميدوارم خدا پشتيبان همه ما جونا باشه من يكي ك جز خدا كسي رو ندارم

mosaferkocholo

New member
درسته خدا وتوكل بخدا
كلي بخدا التماس كردم نشد
دوس دارم بميرم تا زندگي
دوسته من حق داری منم تو این وضعیت بودم و این حرف ها رو شنیدم ولی چاره چیه بزن به بیخیالی کرگدن باش با قصه چیزی درست نمیشه .
بعضی وقتا که این گرونی ها فشار میاره منم به خودم میگم که این چه رشته ای بو د واقعا نمیشه ناراحت نشد و گفت که من واسه علاقه میخونم آدم وقتی از نظر مالی هم تو فشار باشه سخته . کسایی که مسولیت دارن واسشون سختره اصلا درسی که نشه باهاش کار کرد بی مصرفه
حضرت علی میگه خدایا پناه میبرم از علمی که به کارم نیاید .
این همه آدم هزینه و وقت بذاره و حتی علاقه بعد نمی تونه راحت بگه مهم نیست که من بتونم ازش استفاده کنم

لامصب این پول انگیزه میاره نه؟///////////:4d564ad6::1dco2x0p1lilzhfpg1t

saba saba

New member
به نام مهربانترین

:smiliess (10):سلام دوست خوبم میکروب جان
ببخشم که این مدت نبودم راستش میخوام کمی باهات حرف بزنم وتجربه زندگیموبهت بگم
سال اول دانشگاه رشته من چیز دیگه ای بوداماهمه عالم بهم گفت رشتت بد رشتموتغییردادم باز همه عالم گفت رشتت بد(برای خودت زندگی کن هیچوقت منتظرتاییدکسی نباش چون آدمابرای تاییدخودشون دنیامیان نه برای تاییدرقباشون)
تودنیا صبایی که الان داره این پیامومینویسه یکی هست پس نباید به راحتی این شانس یکی بودنو ازدست بدم
مادرمن چندسال پیش ازروی22تاپله بابرادر1ساله ام افتادکفشای مادرم تیکه تیکه شدندامامادرم وبرادرم حتی یک خراش برنداشتندوقتی بردیمشون برای عکس برداری خانمی اونجابودکه از5 پله افتاده بودوقطع نخاع شده بود(تاخدانخوادبرگی نمیفته اگرتوامروزداری ارشدمیکروب میخونی پس خدامیخواد)
دوست خوبم وقتی خواستی بیای دنیا خداازت پرسیدمیخوای وارددنیابشی وگفتی اره وخداتووارددنیاکرد وهمون لحظه اول ازشدت زندگی سختی که درپیش داری گریه کردی اماخودت خواستی که بیای حالابخاطربله ای که روزی به خداگفتی زندگی کن ودرست زندگی کن وقدرزنده بودنتوبدون برای خودت زندگی کن نه دیگران اگرراه زندگیت مشکلی داره وایسادرستش کن وبقیه راه برواماناله نکن چون همین ناله توضعیف میکنه

سلام عزيزم
خداروشكر انشاا.. خانوادت و خودت هميشه سالم باشيد
من اين رشته رو باميل خودم نرفتم اصلا نميدونستم چي هست/دانشگاه ازاد نزديك شهرمون قبول شدم بابا هم گفت اين بهتره
الانم همش بخاطر كار تحقير ميشم
هر رشته اي سخته و برا خودش خوب ميدونم
حالا ديگه راهي ك رفتم تا تهشم ادامه ميدم اينو به همه گفتم حتي بابا ك بعدن گفت تغيير رشته بده
از دوستاي خوبم همه شما عزيزان خيلي ممنون ك بهم اميد ميديد
بنظر من هر انساني ب يك حرف دل گرم كننده هر چند ي بار نياز داره

saba saba

New member
حتماموفق میشی گلم فقط به خودت ایمان داشته باش نه حرفای اطرافیانت

هميشه ي چيزي برام جالبه...ميكروب جان شما اگر علاقه نداشتس تا الان نميومدي...نميخوندي و نميخواستي تا ته ماجرا بري...

موفقيت در پس دو چيز اساسي و چندين مورد كناري نهفتس:

1-علاقه
2-پشتكار و تلاش

كناري ها هميشه از اين دوتا ناشي ميشن.همواره برا كسايي كه ميگن خوش بحالت موفقي من ي جمله گقتم ميگم خوش بحالت كه فكر ميكني موفق نيستي!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

بين آدم موفقو ناموفق ي نكته هست و اونم باوري هستش كه بوجود مياد.من ميشناسم سالها ميگفت اي كاش جاي فلاني بودم...انگار فلاني خدا بود و اين بنده خدا...گذشت و گذشت تا اينكه خواست مقل اون فلاني بشه،الان از خداي خودساخته بالاتره...
من عمرا فكر نميكردم روزي پام به حيطه دنياي پزشكي بخوره...رفتم مهندسي با معدل بالا با شرايط عالي در تموم كردم اما ي شبه علاقه مند شدم الانم بدجور پيگيرم...
مطمئن باشيد روزي خواهد رسيد كه تو عمين علم پزشكي جزو برترين هاي ايران خواهم شد و حتي جهان ( شايد اغراق باشه اما خودمو قبول دارم و به خودم ايمان)...
يادمه سال اول دبيرستان رياضي افتادم و با پارتي و لينك رفتم رياضي فيزيك اونم شهريور ماه...اما عوض كردم خودمو،اراده دادم و تلاش كرم...رتبه 123 كشور تو كنكور،معدل 18.63 كارشناسي،ارشد قبول شدن تو سال اول اينا همه رو زماني بدست آودم كه بخودم ياد دادم تلاش كنم و پشتكار داشته باشم ميتونم انجام بدم...

من به ي جمله انگليسي ها خيلي معتقدم كه ميگن:

""مهم نيست كجايي،چه رنگي هستي،چه جنسي هستي،وقتي خودتو باور داري موفقي""

ان شالا روزي خواهد رسيد و مطمئن باش اصلا دور نيست كه جزو برترين هاي اين مملكت باشي به گونه اي كه براي ديدنت مردم لحظه شماري كنند و براي حرف زدن باهات صف هاي طويل بكشن...

موفق باشي."آمـــــــــــــــــــــــــــــيــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــن"

vida68

New member
سلام به همگی..... وبهخصوص میکروب باچاره!!!!!!!
دوست عزیزمرشته وکار و... همه مهمه ولی مهم خودتی... فکرکنم اگه شرایط بدتر از خودتو بخونی به زندگی امیدوار میشی... رشته پرستاری که قبول شدم با یک رتبه خوب در یک دانشگاه خوب یک شبانه روز گریه کردم... ولی وقتی وارد دانشگاه شدم قضیه فرق کرد عاشق شدم!!! عاشق رشته ام!!!! تا ترم 2 همه خانواده بهم توصیه تغییر رشته رو میدادند واطرافیان ودوستانم گاهی به تمسخر حرف هایی میزدند که خودمم باورم شد غیر از امپول زدن و... کاری دیگه نمیتونم انجام بدم!!!ولی جنگیدم اونقدر با این حرف ها جنگیدم که دیگه الان که ترم 8 هستم کسی جرات نداره تیکه یا متلکی بهم بندازه...!!!من در خانواده نسبتا سطح بالایی بزرگ شدم. برادر م پزشک متخصص هست ولی همیشه خانواده ام مسائل پزشکی شونو با من مطرح میکنند به اطلاعات علمی من اعتماد کامل دارند درحد یک دکترشایدم بالاتر حساب باز کردند و همیشه در حضور بقیه از من ورشته ام واینکه پرستاری از پزشکی هم بهتره حرف میزنند... این ها همون هایی بودند که حاضر شده بودند من در رشته پایین تر مث علوم پایه درس بخونم ولی پرستاری رو ول کنم!!!
آره عزیزم تو میتونی شرایطتو با تفکر و محترمانه و با تلاش تغییر بدی... تازه من شرایط خاص دیگه ای هم دارم که کار پرستاری برام خوب نیست... ولی انشا... بعد ازقبولی ارشد به کار هم فکر میکنم چون من می تونم همه چی رو تغییر بدم...باید روحیه بالایی داشته باشی..
انشا... موفق باشی...

بالا