آزمون ورودی دوره دکتری تخصصی ( Ph.D ) سال تحصیلی 93-94

saharii

New member
قصد بی احترامی ندارم اصلا... ولی بله! یه فرقایی بین کسایی که آزاد و یا شهریه ایی میخونن با کسایی که دولتی ویا بدون شهریه میخونن هست.که اگه اینطور نبود هردو گروه تو یه ورودی تحصیل میکردند. ولی شکی در این نیست که هردو گروه تلاش کردند و هردوگروه هم عقاید و نظرات خودشونو واسه درس خوندن دارن. من هم با دوستمون موافقم و اصلا حاضر نیستم واسه درس خوندن پول بدم! همه اینا بستگی به هدفتون داره و اینکه چه چیزی واستون ارجح تره.نظر همه محترمه ولی خوبه که به نظر هم احترام بذاریم و سعی نکنیم نظر همه رو همسو با نظر خودمون کنیم.یه چیز کاملا کلی بود و منظورم به شخص خاصی نیست.

ان شاالله بدون شهریه قبول بشی
راستی به شما که نوید قبولی رو تو جلسه مصاحبه دادن نگران نباش
خیلی وضعت بهتر از منه
هعییییی

sh.abd6864

New member
ان شاالله بدون شهریه قبول بشی
راستی به شما که نوید قبولی رو تو جلسه مصاحبه دادن نگران نباش
خیلی وضعت بهتر از منه
هعییییی

من که اصلا بین الملل رو انتخاب نکردم. تا حالا مستقیم امدم بالا.با احتساب دو سال جهشی که تو مقطع ابتدایی خوندم دوسالم فرصت دارم تا به دوستانی که مستقیم امدن بالا برسم. از طرفی قبول شدن در مقطع دکتری انقدری که دارم میبینم واسه بقیه مهمه، واسه من مهم نیست.واسه همین با قبولم نشدنم خیلی ناراحت نمیشم.ترجیح میدم یکم استراحت کنم. مصاحبه ام خیلی خوب بود ظاهرا.ولی هیچ چیز قابل پیش بینی نیست.تسلط تو صحبت کردن باعث میشه طرف مقابلت هم برخورد خوبی باهات داشته باشه ولی این دلیل محکمی بر گرفتن امتیاز عالی تو مصاحبه نیست ضمن اینکه درصد آزمون کتبی من از خیلیا پایینتره.رو این حساب خودم احتمال 40درصد به قبولیم میدم.

ع ل ی رضا

New member
عجب بحث جالبی....نامردیه آقا جان...نامردی...تحصیلات تکمیلی باید بر مبنای شایسته سالاری باشه نه اینکه هر کی بیشتر پول داشت پس شایسته تره !...اتفاقا اغلب اونایی که پولی ثبت نام میکنن متاسفانه پارتی لازم برای پیداکردن کار رو هم دارن...ماشالله تو شهر ماکه هر کی رو دیدم پولی ثبت نام کرده از قبل کارشم براش رزرو شده بوده....حتی اگه واسه کار پارتی هم نداشته باشه بازم نامردیه اصلا شک نداشته باشید...

saharii

New member
من که اصلا بین الملل رو انتخاب نکردم. تا حالا مستقیم امدم بالا.با احتساب دو سال جهشی که تو مقطع ابتدایی خوندم دوسالم فرصت دارم تا به دوستانی که مستقیم امدن بالا برسم. از طرفی قبول شدن در مقطع دکتری انقدری که دارم میبینم واسه بقیه مهمه، واسه من مهم نیست.واسه همین با قبولم نشدنم خیلی ناراحت نمیشم.ترجیح میدم یکم استراحت کنم. مصاحبه ام خیلی خوب بود ظاهرا.ولی هیچ چیز قابل پیش بینی نیست.تسلط تو صحبت کردن باعث میشه طرف مقابلت هم برخورد خوبی باهات داشته باشه ولی این دلیل محکمی بر گرفتن امتیاز عالی تو مصاحبه نیست ضمن اینکه درصد آزمون کتبی من از خیلیا پایینتره.رو این حساب خودم احتمال 40درصد به قبولیم میدم.

ولی من شرایطم اصلا مثل شما نیست
واسه همین تصمیم گرفتم یا امسال قبول بشم یا خوندن دکترا تو ایران ور واسه همیشه بذارم کنار
واسه همین خیلی استرس دارم

sh.abd6864

New member
ولی من شرایطم اصلا مثل شما نیست
واسه همین تصمیم گرفتم یا امسال قبول بشم یا خوندن دکترا تو ایران ور واسه همیشه بذارم کنار
واسه همین خیلی استرس دارم

ایشالا که هرچی به صلاحتونه همون پیش بیاد.ورزش به خصوص شنارو برای کاهش استرستون پیشنهاد میکنم.معجزه میکنه.

hastie

New member
وووووووووووووووووووو
شما چقدر توپتون پره
منظورم این بود که من برای گرفتن مدرک دکترا اونقدر ارزش قائل نیستم که بخوام خودم و خونوادمو اینهمه تو زحمت بندازم اونم تو این شرایط بد اقتصادی!!!!!
درسته همه مون استرس داریم و اعصابمون خورده ولی نباید بهم پرخاش کنیم که!

والا من همچین مقصودی نداشتم :5:ولی اگه کامنتم ناراحتتون کرد عذر میخوام:rose:
در ضمن باید همه قبول کنیم که خیلی مدرک گرا شدیم

بله. از حرفاتونم مشخصه که زیاد ارزش قایا نیستید!!
من توپم پر نیست . فقط خواستم بگم اینایی که توی وزارت بهداشت دکترای شهریه ای البته با آزمون میخونن. اونم توی بعضی رشته های خاص، اینا جزء خوبای کشورمون هستن

negar62

New member
در مورد شهید بهشتی بله درسته. ایشون از دوستام من هستن و دکتر... هم که پروازی از شهید بهشتی برای تدریس ما میومدن هم همینو تایید کردن چون روز قبل از مصاحبه دیدمشون. کلأ امسال یه جورایی به نظرم غیر قابل پیش بینی هست. لااقل توی رشته ما که اینطوره. چون رفرنس و ضرایب تغییر کرد اصلأ نمیشه تخمین زد!
وااای پس کی انتظارمون به سر میرسه؟؟!! :sad:

nono

New member
خوش به حالتون حداقل شما چندتا هم رشته دارید با هم بحث کنید:sdasdasd: رشته من تو این انجمن کسی پیدا نشد که نشد:ph34r-smiley:

sh.abd6864

New member
بله. از حرفاتونم مشخصه که زیاد ارزش قایا نیستید!!
من توپم پر نیست . فقط خواستم بگم اینایی که توی وزارت بهداشت دکترای شهریه ای البته با آزمون میخونن. اونم توی بعضی رشته های خاص، اینا جزء خوبای کشورمون هستن

به نظر من ممکنه جزو خوبای رشته خودشون باشن ولی جزو بهترین ها نیستند. متاسفانه الان موفقیت تو هرچیزی وابسته به پول شده که جنبه های دیگه ایی رو مثل استعداد و ظرفیت نقششون کمتر شده.

varia

Well-known member
سلام بچه ها
به نظرتون چند درصد از بچه ها مخصوصا توی رشته ژنتیک واحدهای بین الملل رو انتخاب کردند؟ منظورم اینه که فکر میکنید کسایی باشن که توی انتخاب هاشون این مراکز رو انتخاب نکرده باشن؟

من چند نفری که میشناسم شبانه ها رو نزدند.

ع ل ی رضا

New member
با احتساب دو سال جهشی قطعا شما یه دهه هفتادی هستید !....تبریک میگم بهتون فک کنم شما اولین دهه هفتادی دکترای علوم پزشکی باشید...

rozeabi

New member
عجب بحث جالبی....نامردیه آقا جان...نامردی...تحصیلات تکمیلی باید بر مبنای شایسته سالاری باشه نه اینکه هر کی بیشتر پول داشت پس شایسته تره !...اتفاقا اغلب اونایی که پولی ثبت نام میکنن متاسفانه پارتی لازم برای پیداکردن کار رو هم دارن...ماشالله تو شهر ماکه هر کی رو دیدم پولی ثبت نام کرده از قبل کارشم براش رزرو شده بوده....حتی اگه واسه کار پارتی هم نداشته باشه بازم نامردیه اصلا شک نداشته باشید...
تحصیل پولی هیچ ایرادی نداره به شرط اینکه برای اشتغال گزینش سفت و سخت علمی و عملی انجام بشه. به هر حال حق تحصیل رو دولت باید برای همه فراهم کنه و چون این امکان رو نداره در نتیجه تحصیل اختیاری پولی رو هم گذاشته برای اونهایی که نتونستند دولتی قبول بشند. فقط هم ایران اینطوری نیست.( تو فیلم 21 پسره که کلی هم نابغه و خرخون هست برای اینکه تو هاروارد پزشکی بخونه میره وارد قمار میشه و کلی بلا سرش میاد :))) اما به قول شما ایراد اصلی اونجاست که موقع استخدام یه گزینش مجزا برای انتخاب حرفه ای ها وجود نداره. ایراد فرعی هم اینه که دانشگاههای آزاد در یه سری از رشته ها واقعا در حق خود دانشجوها و مملکت ظلم می کنن. دانشگاهی که یه دونه دستگاه ریل تایم نداره میاد سی تا ارشد ژنتیک بر میداره و یه دسته غیرحرفه ای تربیت می کنه. خوشبختانه بین الملل و شبانه لاقل امکانات سراسری رو دارن...

sh.abd6864

New member
با احتساب دو سال جهشی قطعا شما یه دهه هفتادی هستید !....تبریک میگم بهتون فک کنم شما اولین دهه هفتادی دکترای علوم پزشکی باشید...

69هستم.نه اینطور نیست.افرادی با شرایط من کم نیستن.یه نمونه اش همسرمه.متولد 64 و فارغ التحصیل دکتری.

ع ل ی رضا

New member
تحصیل پولی هیچ ایرادی نداره به شرط اینکه برای اشتغال گزینش سفت و سخت علمی و عملی انجام بشه. به هر حال حق تحصیل رو دولت باید برای همه فراهم کنه و چون این امکان رو نداره در نتیجه تحصیل اختیاری پولی رو هم گذاشته برای اونهایی که نتونستند دولتی قبول بشند. فقط هم ایران اینطوری نیست.( تو فیلم 21 پسره که کلی هم نابغه و خرخون هست برای اینکه تو هاروارد پزشکی بخونه میره وارد قمار میشه و کلی بلا سرش میاد :))) اما به قول شما ایراد اصلی اونجاست که موقع استخدام یه گزینش مجزا برای انتخاب حرفه ای ها وجود نداره. ایراد فرعی هم اینه که دانشگاههای آزاد در یه سری از رشته ها واقعا در حق خود دانشجوها و مملکت ظلم می کنن. دانشگاهی که یه دونه دستگاه ریل تایم نداره میاد سی تا ارشد ژنتیک بر میداره و یه دسته غیرحرفه ای تربیت می کنه. خوشبختانه بین الملل و شبانه لاقل امکانات سراسری رو دارن...
خب اون شرطی که برای استخدام گفتید فعلا وجود خارجی نداره...

nasim**

New member
سحر جان من تقریبا از 10-12 نفری که خبر دارم اغلب میانگین شون بین 70-75 هست و باور نمیکنم دوست رزآبی 80 زده باشه چون کلید نهایی اشتباه زیاد داشت...شایدم راست گفته باشه...چیزی که من اطلاع دارم نمره کتبی ها خیلی بهم نزدیک هست و رقابت اصلی سر رزومه و مصاحبه خواهد بود..انشالله هر 3 تامون قبول بشیم همین امسال :smilies-azardl (113

من اونیم که 80 زدم باور بکنید یا نه... 122 درست 8 غلط

bahram-68

New member
خوش به حالتون حداقل شما چندتا هم رشته دارید با هم بحث کنید:sdasdasd: رشته من تو این انجمن کسی پیدا نشد که نشد:ph34r-smiley:

من به عنوان نماینده کل بچه هاب بهداشت با شما همدردی میکنم:ad54ad::smiliess (3):

30s2mars

New member
اونی که هشتاد زده اومده. :rolleyessmileyanim:
با توپ پر اومده :rolleyessmileyanim:

بالا