آزمون ورودی دوره دکتری تخصصی ( Ph.D ) سال تحصیلی 93-94

rozeabi

New member
حالا اگه کسی هم سابقه کار هم سابقه تدریس داشته باشه نقطه قوت بزرگیه؟یعنی با کتبی متوسط هم میتونه قبول بشه؟به نظر من همه چی به کتبی ربط داره.چون دو سه سالی هست که اساتید نمرات مصاحبه همه رو توی یه رنج میدن.بگذریم از معدود افرادی که سی وی خیلی قوی دارن که تعدادشون زیاد نیستن،اما کسی که از نظر کتبی قبوله رو رد نمیکنن فقط رتبش جابجا میشه. ولی نمیدونم کسی که از نظر کتبی وضعیتش متوسط باشه با یه سی وی خوب میتونه قبول بشه یا نه.
معمولا تاثیر سی وی خیلی زیاده. کسانی که مرحله ی اول قبول میشن درصدهاشون نزدیک همه. کسی که سی وی نداره و به جاش از شما سه درصد بیشتر زده حدود 15 نمره تو کتبی از شما جلو میفته که با سابقه کار و تدریس راحت می تونید نه تنها این اختلاف رو جبران کنید بلکه این فرد رو پشت سر هم بگذارید.

aaram

New member
دوستان اینقدر به فکر واکنش مردم از استاد و همکلاسی گرفته تا سوپرمارکتی سرمحله نباشید. از اول زندگیمون بیشتر استرسمون به خاطر مردم (ارتش هولناکی از توقع و قضاوت) بوده. من اساتیدی رو می شناسم که تو چهل سالگی دفاع کردن. یا از بین دوستان صمیمی من حتی یک نفر هم تو کتبی قبول نشده. الان من چرا باید به خاطر این آدمها خودم رو زجر بدم. مصاحبه ی من خوب نبود و واقعا دو سه روز به خاطر خونواده م (نه مردم) ناراحت بودم که الان اونها رو هم مجاب کردم که دکترا قبول شدن ممکنه برای من ساده نباشه. راستش من بهداشت رو به این خاطر دوست داشتم که در حین تحصیل پول هم میده. الان هم به این خاطر ناراحتم که از اون امتیاز یک سال به احتمال زیاد دور می افتم :)) هر کی هم پرسید نتیجه چیه. خیلی ساده یک جمله میگم "قبول نشدم. ان شالله سال بعد" خلاصه در دام مردم نیفتید (نیفتیم). اگه هم قبول نشیم (زبونم لال) بازم چیزی رو از دست ندادیم. جسم و ذهنمون سالمه و فرصت برای تلاش مجدد داریم.:thumbsupsmileyanim:
اوهوم
ولی خب من طرح دارم 2 سال :dadad4:

آخرین ویرایش:

aaram

New member
بچه ها شماها چقدر خوبین :)
گروه خوبی هستیم. انشالله همگی قبول شیم. دوستون دارم :)

hastie

New member
نگار خانوم همکلاسی بنده :bunnyearsmiley:
با سلام !
اونایی که توی وزارت هستن خودشون آخرشن و به نظر بنده این کار جواب نمیدهد حالا هر جور فکر میکنید درسته همون کارو انجام بدین

آقا یا خانم ایمونو!
شما میتونی ایمیل بدی یا ندی. به نظر من هرکس اختیار خودشو داره. واسه هرچیز ی شما ایراد میگیری که. ای بابا...

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: TUMS

negar62

New member
بچه ها شماها چقدر خوبین :)
گروه خوبی هستیم. انشالله همگی قبول شیم. دوستون دارم :)
ان شاا.. هممون قبول بشیم عزیزم. :4d564ad6:
آره بابا! بیخیال حرف ملت!!
والا قبول بشیم یه چی میگن!! قبول نشیم یه چی میگن!! بذار هرچی دلشون میخواد بگن!!:tsimuzpzwoap1t9y3o7

mehsad

New member
بر و بچ ............:ad54ad:
امییییییییییییییییییییییییدوارم همه اونایی که زحمت کشیدن و حقشونه .. و همچنین همه دوستای خوبی که تو این فروم و بخصوص این انجمن عضون و لحظه لحظه از استرس و هیجانات و حال هم با خبرن و رفقای هم مسیرن... خبر قبولیشونو همینجا به هم بدن...امیدوارم موقع اعلام نتایج حتا یه نفرم ناراحت اینجا نیاد...و همه شاد شنگول بیان بگن هورااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا ... قبول شدمممممممممممممممم...........:riz481:
تا اون روز و اون لحظه...:riz304:

sadra.s

New member
فدات بشم دوست عزیزم.ممنون از حرفات. انشاالله خدا کمک کنه و قبول بشی.
آخه من پارسال هم ک ترم 5 بودم
شرکت کردم هم پارسال درگیر پایان نامه بودم هم امسال. پارسال هم قبول نشدم. امروز تخمین رتبه رو پرسیدم حالم بده :-(

از کی تخمین رتبتو پرسیدی آرام که حالت بد شده؟ از آقای alik? بفرما جناب استاد alik. اون موقع که دو سه نفر شدیدا بهت معترض شدند من سکوت کردم.شما فقط میگفتی من هدفم کم کردن استرس و اضطراب بچه هاست.بفرما اینم نتیجه تخمین رتبه شما. آرام هیچکس ، ابدا نمیتونه رتبه هیچکسی رو تخمین بزنه.حتی تقریبی.

aaram

New member
از کی تخمین رتبتو پرسیدی آرام که حالت بد شده؟ از آقای alik? بفرما جناب استاد alik. اون موقع که دو سه نفر شدیدا بهت معترض شدند من سکوت کردم.شما فقط میگفتی من هدفم کم کردن استرس و اضطراب بچه هاست.بفرما اینم نتیجه تخمین رتبه شما. آرام هیچکس ، ابدا نمیتونه رتبه هیچکسی رو تخمین بزنه.حتی تقریبی.
بله...ا
اشکال نداره خودم خواستم خوب. حتما خوب نیستم دیگه :-(

alikkk

New member
من به هر کسی تخمین رتبش رو گفتم بهش هم گفتم که این فقط یه تخمینه (اسمش هم روش هست) و قطعیت نداره ، توکلتون به خدا باشه.
اگر فکر میکنید اضطرابتون رو زیاد میکنه یا اذیت میشید خواهش میکنم از من نخواید که رتبتون رو تخمین بزنم.

sadra.s

New member
من به هر کسی تخمین رتبش رو گفتم بهش هم گفتم که این فقط یه تخمینه (اسمش هم روش هست) و قطعیت نداره ، توکلتون به خدا باشه.
اگر فکر میکنید اضطرابتون رو زیاد میکنه یا اذیت میشید خواهش میکنم از من نخواید که رتبتون رو تخمین بزنم.

منم تخمین میزنم رتبه شما دو نفر مونده به آخرین نفر دعوت به مصاحبه باشه.تخمین میزنم نمره مصاحبتم 50 از 150 باشه.در کل تخمین میزنم جزء 3 نفر آخر باشی.اما توکلت بخدا باشه.اینا فقط تخمینه.اسمشم روشه.

alikkk

New member
ای بابا دوباره شروع شد من کاری که میکنم علمی هست رو هوا حرف نمیزنم هرکی هم ناراحت هست هست پیام نده، 100بار گفتم مجبور که نیستید!!!

sadra.s

New member
ای بابا دوباره شروع شد من کاری که میکنم علمی هست رو هوا حرف نمیزنم هرکی هم ناراحت هست هست پیام نده، 100بار گفتم مجبور که نیستید!!!

استاد ، بیا منطقی مباحثه کنیم نه دعوا و بحث الکی.یه چلنج علمی.برای کار آماری به قول شما علمی ، اولین چیزی که مورد نیاز هست data هست.شما باید علاوه بر حدود نمره کتبی همه ، حدود نمره مصاحبه همه رو هم داشته باشی تا بتونی با روش های آماری یه برآوردهایی بکنی.خب آیا حدود هر دوی این ها رو از همه داوطلبای یه رشته داری؟یقینا خودت و همه میدونند که پاسخ این سوال منفیه حتی اگه پدرتون رئیس بورد باشه بازم نمیتونی حتی حدود نمرات کتبی و مصاحبه همه رو داشته باشی( حتی حدود نه دقیقش).بابا جان خب این طرز حرف زدنت توهین به کلی از بچه های این تاپیکه که هیچکدوم از آمار و احتمالات سر در نمیارند و فقط شما بلدی.تعداد زیادی از کسایی که توی این تاپیکن آمار جزء درسای اصلیشونه یا اینکه اصلا رشتشونه.والا اونا هم همچین ادعایی نمیکنن.من تعجبم از دوستانی هست که میان درصداشونو به شما میگن.

alikkk

New member
اگر سر رشته ای از آمار و احتمالات داشته باشید شما میدونید که برای بدست آوردن این تخمین، نیازی نیست لزوما آمار تک تک افراد رو داشته باشید. در ضمن من تخمین تمام رشته هارو نمیزنم مثلا چنتا از دوستان پیامدادن که فلان رشته رو تخمین میزنی گفتم نه. بعضی از رشته ها هم تراکم نمرات در حدود یک درصد خاص خیلی زیاده(مثلا اکثر درصد ها بین 60 تا 70 هست) که چون تاثیر مصاحبه برای این قبیل رشته ها زیاد هست من تخمین رتبه نمیزنم، توی پیام خصوصی هم بهشون گفتم.

بابا جان خب این طرز حرف زدنت توهین به کلی از بچه های این تاپیکه که هیچکدوم از آمار و احتمالات سر در نمیارند و فقط شما بلدی.تعداد زیادی از کسایی که توی این تاپیکن آمار جزء درسای اصلیشونه یا اینکه اصلا رشتشونه.والا اونا هم همچین ادعایی نمیکنن.من تعجبم از دوستانی هست که میان درصداشونو به شما میگن.

اتفاقا من فکر میکنم این طرز صحبت کردن شما توهین باشه به شعور تعداد زیادی از دوستان که تخمین رتبه از من خواستن. اکثر بچه های این تاپیک تحصیل کرده هستند و آگاه، خودشون میتونن خوب و بد رو از هم تشخیص بدن!

آخرین ویرایش:

Persian-Masoud

New member
سلام به همه دوستان گلم :28:

منم کنکور بعدی دکترا شرکت میکنم. خوشبختانه با 24 سال سن سابقه تدریس و هم سابقه کار دارم دنبال اینم یکی دوتا isi هم جور کنم و بریم واسه مصاحبه.
خیلی امیدوارم. شماهم اگه امسال نشد دنیا به آخر نرسیده سال بعد! الان خیلی هارو میشناسم که توی 40 45 سالگی تازه دکترا قبول شدن!

30s2mars

New member

علی آقای عزیز. ما هم غریبه نیستیم که. جمعمونم ماشالا یه جمع علمیه. بیشترمونم تو کنکور آمار داشتیم. حالا شایسته هست که به ما هم بگی روشت چیه متغیرهات چیه مدلی که استفاده میکنی چیه. ما هم یاد بگیریم. اگه هم خدایی نکرده اشتباهی هم میکنی تو محاسبات ما بگیم بهت.

nono

New member
راسته بعضیا می گن اساتید نمره مصاحبه رو توی رنج خاصی می دن که افرادی که نمره کتبی خوب دارن فقط از نظر رتبه جا به جا می شن و حذف نمی شن؟
مثلا نمره همه شرکت کنندگان را بین رنج 70 تا 100 می دن که نمره کتبی تعیین کننده باشه
:33:

varia

Well-known member
راسته بعضیا می گن اساتید نمره مصاحبه رو توی رنج خاصی می دن که افرادی که نمره کتبی خوب دارن فقط از نظر رتبه جا به جا می شن و حذف نمی شن؟
مثلا نمره همه شرکت کنندگان را بین رنج 70 تا 100 می دن که نمره کتبی تعیین کننده باشه
:33:

بله. منم از استادم که از مصاحبه کننده های دو رشته هستند پرسیدم و گفتند که این مورد رو درنظر میگیریم و بر حسب بالاترین نمره ای که کسب میشه نمره دیگر شرکت کننده ها رو میدیم.
ولی بنظرم اصول و معادله خاصی نداره و همینجوری نسبی نمره میدند!

توکل بخدا .... ایشالا هرچی صلاحه.

samanpasha

New member
بچه ها به نظرتون این راسته که اساتید مصاحبه کننده از نمره کتبی مصاحبه شونده ها خبر دارن و همونجا میدونن که کی باید کجا قبول شه بش نمره مصاحبشو میدن؟!!!

varia

Well-known member
بچه ها به نظرتون این راسته که اساتید مصاحبه کننده از نمره کتبی مصاحبه شونده ها خبر دارن و همونجا میدونن که کی باید کجا قبول شه بش نمره مصاحبشو میدن؟!!!

شواهد نشون میده که نمره کتبی رو نمیدونن ولی ظاهر استادها نشون میده که یه اطلاعاتی از سطح اون فرد دارند(شاید یه دسته بندی اولیه در مورد شرکت کننده ها بهشون میدن: مثلا سطح خوب،عالی! مثه نمرات اول ابتدایی ها!!).

بالا