آزمون ورودی دوره دکتری تخصصی ( Ph.D ) سال تحصیلی 93-94

varia

Well-known member
دوستان، پزشکی مولکولی اونقدرا هم که شایع شده قبولیش راحت نیست، تنها مزیتش از لحاظ قبولی اینه که ارشد نداره و شرکت کننده هاش بستگی به زحمتی که برا این کنکور میکشن قبول میشند. سلولی، ژنتیک، بیوشیمی،فیزیولوژی،ایمنی ومیکروب، با ضرایب نزدیک به هم.
اتفاقا برای مصاحبه که رفته بودم خیلی برام جالب بود با میانگینهای خیلی پایین در رشته های خوبی که ارشد هم دارند دعوت به مصاحبه شده بودند و در حدی که اونجا دیدم جز دو رشته ایمنی و ژنتیک، میانگین درصد دعوت شده ها به مصاحبه در رشته های مختلف مشابه و نزدیک به هم بود!
حالا دعا کنید ما قبول شیم ضایع نشیم :wacsmiley::black_eyed::black_eyed:

nono

New member
من امروز دفاع یکی از دوستام رفته بودم استاد مشاورم که عضو برد تخصصی مصاحبه هم بود تو جلسه بود روم نشد ازش بپرسم مصاحبه چکار کردم چون خیلی با ابهته:smilies: اما استاد راهنمام گفت ایشان از مصاحبت راضی بوده:4d564ad6: منم به جای اینکه خیالم کمی راحت بشه بازم استرس گرفتم:wacsmiley: آخه من عادت دارم چه ازم تعریف بشه چه ازم ایراد بگیرن استرس می گیرم:1dco2x0p1lilzhfpg1t

ع ل ی رضا

New member
فرض کنید که حالا شما دکترا قبول شدید...در اغلب دانشگاهها که تاظهرش موظفید حضور داشته باشید...من میخام بدونم برنامه تون برای عصرش چیه؟؟...تفریح؟؟ چه نوع تفریحی ؟؟مقاله یا کارخاصی؟؟ کار؟؟؟ چه کاری؟؟.... برنامه هاتونو بگید ببینم شاید چیز خوبی داشتید منم دنباله روی کردم !

TUMS

Well-known member
فرض کنید که حالا شما دکترا قبول شدید...در اغلب دانشگاهها که تاظهرش موظفید حضور داشته باشید...من میخام بدونم برنامه تون برای عصرش چیه؟؟...تفریح؟؟ چه نوع تفریحی ؟؟مقاله یا کارخاصی؟؟ کار؟؟؟ چه کاری؟؟.... برنامه هاتونو بگید ببینم شاید چیز خوبی داشتید منم دنباله روی کردم !

بزار قبول بشیم حالا خخخخ
من خودم احتمالآ اگه بشه میخام یه شیفت شب آزمایشگاه برم
بعدشم اگه مقاله هم گیرم بیاد بنویسم چون پول خوبی توش هست خخخ

nono

New member

اگه همسرمو به اون شهر انتقال بدن که محاله عصرها باید اندازه دو نفر کار خانه رو انجام بدم و شام بپزم:riz303: ولی اگر ایشان را انتقال ندن باید فکر تدریس باشم:smilies-azardl (181

ع ل ی رضا

New member
اونایی که لایک میزننو چیزی نمیگن خب ینی هیچ برنامه ای ندارن پس !....من وقتی داشتم برای ارشد میخوندم برنامه ی دوره ی دکترامم ریخته بودم !....ینی فک کنید من قبول نشم چی میشه !...یه برنامه ی هفت هشت ده ساله نابود میشه !

سلام
امسال همه دعوت شدگان شانس قبولی دارند و اکثراً کسایی رو انتخاب کردند که اضافه شدن 150 نمره مصاحبه به نمره کتبیشون بالای 370 میشه یعنی شانس کسی که مثلاً نمره کتبیش 240 و دیگری 260 انگونه است که به 260 بدهند 80 نهایت میشه 340!قبول نمیشه بعد کسی که 240 بهش بدهند 120 میشه 370 نهایت قبول میشه با انکه کتبیش پایینتر بوده پس نمره مصاحبتون 100 درصد تاثیر گذار! البته ی نمونه کارنامه هم ع ل ی ر ضا گذاشته بود مربوط به باکتری که از 150 بهش دادند 136 که واقعاً ی شاهکار نمره دهی در مصاحبه در نوع خودش بوده!احتمالاً از اقوام پاستور یا کخ یا مارشال !!!بودند. ببخشید در باب مزاح بود به دل نگیرید
نگران کتبی نباشید مصاحبه با توجه به رنج نمرات کتبی کسب شده کمتر تعیین کنندس و مصاحبه مهم!
آرزوی قبولی برای همه شما

samanpasha

New member

شب کاری آزمایشگاه و اگه بشه تدریس

sh.abd6864

New member
من دو روز در هفته کار.بقیه شو استراحت..ورزش..گشت و گذار...ولی واقعیت اینه که من اگه کلاسی نداشته باشم صبحم نمیرم دانشگاه حضور داشته باشم!اونم واسه اون چیزی که اسمشو گذاشتن حقوق و کلی هم با همون دانشجو دکتری رو تهدید میکنن! واقعا خجالت آوره!:New (6):

alireza-ja

New member
اونایی که لایک میزننو چیزی نمیگن خب ینی هیچ برنامه ای ندارن پس !....من وقتی داشتم برای ارشد میخوندم برنامه ی دوره ی دکترامم ریخته بودم !....ینی فک کنید من قبول نشم چی میشه !...یه برنامه ی هفت هشت ده ساله نابود میشه !

خوب من لایک کردم ولی کنکور که ندادم. ولی اگه کنکور بدم و قبول شدم تمایلم اینه که یه جایی باشه برم تدریس کنم در غیر اینصورت خودمو فقط درگیر مقاله میکنم. البته تفریح هم خوب سرجاشه. اگر خدا هم بخواد این دو سال ارشد رو وقتایی که در اختیار خودم هستم میخوام اختصاصش بدم به کنکور دکترا و مقاله. زبان هم که هستش

negar62

New member

من کلی برنامه دارم!! اگه ان شاا.. قبول شدم میزنم توکار تدریس.چون از آزمایشگاه کمی خسته شدم مگه فقط همون مدیریت کیفیت باشه! :ad54ad: بعدشم موسیقیو نقاشی رو ادامه میدم :4d564ad6:

sephr

New member
من ورزش شنا که همیشه دوست داشتم دنبال کنم ولی از اونجایی که همش درس خوندیم انجام نشد البته اگه وقت کنیم بیشتر تمرکزم اینکه که تو کنگره ها و همایش های ملی و بین المللی شرکت کنم

آخرین ویرایش:

ع ل ی رضا

New member
کلا تدریس و کار آزمایشگاه رو همه نوشتن !...خب حالا اینارو از کجا میخاید پیدا کنید؟؟...یادمه یکی از دانشجوهای دکترا یه مدت رفته بود کنار دست بچه های آزمایشگاه بیمارستان کار میکرد...توی تمام بیمارستان شایعه درست کرده بودن که نیگا کن اینم عاقبت تحصیلات تکمیلی...طرف با مدرک دکترا داره ua میزاره !....مگه اینکه یه جایی برید سرکار که بهشون نگید دانشجوی دکترا هستید و گرنه شک ندارم که حرف درست میکنن...تدریس هم که چشمم آب نمیخوره بتونید بیابید ! مگه اینکه توی مدرسه و اینا یا استفاده از بند پ !....

negar62

New member
کلا تدریس و کار آزمایشگاه رو همه نوشتن !...خب حالا اینارو از کجا میخاید پیدا کنید؟؟...یادمه یکی از دانشجوهای دکترا یه مدت رفته بود کنار دست بچه های آزمایشگاه بیمارستان کار میکرد...توی تمام بیمارستان شایعه درست کرده بودن که نیگا کن اینم عاقبت تحصیلات تکمیلی...طرف با مدرک دکترا داره ua میزاره !....مگه اینکه یه جایی برید سرکار که بهشون نگید دانشجوی دکترا هستید و گرنه شک ندارم که حرف درست میکنن...تدریس هم که چشمم آب نمیخوره بتونید بیابید ! مگه اینکه توی مدرسه و اینا یا استفاده از بند پ !....

بستگی به رشته پایه هم داره آقا علیرضا. مثلأ من کارم همیشه هست چون قبلأ کارشناس علوم آزمایشگاهی بودم. هنوزم مسئول فنیمون میگه بیا. ولی هدفم دیگه فعلأ کار آزمایشگاهی نیس جز ست آپ بعضی تستهای خاص.حتی دوستان دیگه هم از رشته های دیگه داشتم که همکارم بودن. به نظرم بستگی به انگیزه خود طرف داره. هرچند الان حقوقها همه شهرها مث هم نیست و بعضی جاها کمتره. اما باید دنبالش بود‌. وگرنه به قول شما تحصیلات تکمیلی بیکارهم هست که خودشونم تلاشی برای پیداکردن کار مناسب رشتشون نمیکنن. درباره تدریس خب با نظرتون موافقم. تو حیطه خصوصی یا آموزشگاه بهتر میشه پیدا کرد. اما دیگه بسته به رشته ممکنه نیاز مدرس هم متفاوت باشه. کلأ اینایی که گفتیم برنامه هامون بودن ولی تا ببینیم چی پیش میاد. چون یه سیب و وقتی میندازیم صدبار میچرخه تا به زمین میرسه!

ع ل ی رضا

New member
بستگی به رشته پایه هم داره آقا علیرضا. مثلأ من کارم همیشه هست چون قبلأ کارشناس علوم آزمایشگاهی بودم. هنوزم مسئول فنیمون میگه بیا. ولی هدفم دیگه فعلأ کار آزمایشگاهی نیس جز ست آپ بعضی تستهای خاص.حتی دوستان دیگه هم از رشته های دیگه داشتم که همکارم بودن. به نظرم بستگی به انگیزه خود طرف داره. هرچند الان حقوقها همه شهرها مث هم نیست و بعضی جاها کمتره. اما باید دنبالش بود‌. وگرنه به قول شما تحصیلات تکمیلی بیکارهم هست که خودشونم تلاشی برای پیداکردن کار مناسب رشتشون نمیکنن. درباره تدریس خب با نظرتون موافقم. تو حیطه خصوصی یا آموزشگاه بهتر میشه پیدا کرد. اما دیگه بسته به رشته ممکنه نیاز مدرس هم متفاوت باشه. کلأ اینایی که گفتیم برنامه هامون بودن ولی تا ببینیم چی پیش میاد. چون یه سیب و وقتی میندازیم صدبار میچرخه تا به زمین میرسه!
این بحثارو انجام میدم نه اینکه من حتما قبولم، فقط هدف اینه که این تاپیک بالا بمونه !
خب منم کارشناس علوم آزمایشگاهم...اون بنده خدایی هم که ماجراشو گفتم کارشناس علوم آزمایشگاهی هم داشت...کلا منظورم فشار روانی بابت حرفای دیگران بود !...تازه هنوز ما دانشجوی ارشد بودیم کارمندا دنبال این بودن یه سوتی ببینن بعد یه هفته سوژه ی خنده درستت کنن و بگن بعله ببین ارشدا رو هیچی بارشون نیس....منکه کلا تحت تاثیر قرار میگیرمو هر کاری هم میکنم بازم نمیتونم در نظرشون نگیرم...من خودم تا حالا خصوصی نبودم ...جو خصوصی با بیمارستان فرق میکنه؟

negar62

New member
این بحثارو انجام میدم نه اینکه من حتما قبولم، فقط هدف اینه که این تاپیک بالا بمونه !
خب منم کارشناس علوم آزمایشگاهم...اون بنده خدایی هم که ماجراشو گفتم کارشناس علوم آزمایشگاهی هم داشت...کلا منظورم فشار روانی بابت حرفای دیگران بود !...تازه هنوز ما دانشجوی ارشد بودیم کارمندا دنبال این بودن یه سوتی ببینن بعد یه هفته سوژه ی خنده درستت کنن و بگن بعله ببین ارشدا رو هیچی بارشون نیس....منکه کلا تحت تاثیر قرار میگیرمو هر کاری هم میکنم بازم نمیتونم در نظرشون نگیرم...من خودم تا حالا خصوصی نبودم ...جو خصوصی با بیمارستان فرق میکنه؟

کمی بیشتر تحت نظر مسئول فنی هستیم و گیراش بیشتر از دولتی هست. اما به قول شما ایراد بیمارستان جو خاص همکاری هست که رفتارت بیشتر زیر ذره بین اوناست! من ده سل پیش طرحمو بیمارستان بودم و میدونم چی میگین. اما بنظرم وقتی مهارتهای قوی و علم بیشتری داشته باشیم (همه رشته ها)یه عده رو میشه خنثی کرد! تازه دقت کردین ما بیشتر واسه پژوهش و خلق ایده تربیت شدیم تا کار خدمات بالینی! پس ازین فرصت میشه واسه فن آوری استفاده کرد و کار اقتصادی هم انجام داد(که این زمان بر هست) ولی اول راه دکترا مسلمأ پر از فراز و نشیب هست و تلاش زیادی رو واسه پررنگ کردن خودمون بین غولهای علمی کشور میطلبه‌ اما شدنی هست. کارهای تحقیقاتی تیمی که باعث پیرفت کشورهای دیگه شده توی کارهای ما کمرنگ تر هست که اونم نسل ما باید کم کم این رویه رو عوض کنه.

shino

New member
دوستای ژنتیک، چه آزمایشای ژنتیکی باید قبل از ازدواج انجام داد؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

negar62

New member
دوستای ژنتیک، چه آزمایشای ژنتیکی باید قبل از ازدواج انجام داد؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

دوست عزیز آزمایشات ژنتیک خیلی متنوع هستن و برحسب پیش مشاوره ای که قبلش انجام میدین درخواست میشه. ممکنه شجره خانوادگیتون رسم بشه و از تاریخچه بیماریهایی که در خانواده بوده سوال بشه. بر اساس اون آزمایش واستون درخواست میشه. چون اون آزمایشات قبل ازدواج که روتین هست در راستای برنامه غربالگری تالاسمی هست فقط. بازهم دوستان دیگه ممکنه نظرات دیگه ای هم داشته باشن. :bunnyearsmiley:

saharii

New member
بچه ها یه سوال
اگه ما نخوایم حقوق بگیریم آیا تعهدی به انجام 120 ساعت کار در ماه داریم؟ یا در هر صورت باید 120 ساعت پر بشه؟

بالا