آزمون ورودی دوره دکتری تخصصی ( Ph.D ) سال تحصیلی 93-94

sadra.s

New member
خیلی بده این قضیه!
سهمیه رزمندگان : حداکثر 20 % از ظرفیت کل پذیرش در هر رشته تحت عنوان سهمیه رزمندگان بر اساس شرایط داوطلب
2" به رزمندگان – ایثارگران - همسر و فرزند شاهد، آزاده، همسر و فرزند آزاده - جانبازان 25 % و -1- 1" تا " 5 -1 - در بندهاي " 5
یا بالاتر - فرزند و همسر جانباز 25 % و بالاتر- فرزند و همسر مفقود الاثر اختصاص دارد. یکی از شرایط سنجش در این سهمیه،
کسب حداقل 80 % حدنصاب نمره آخرین فرد پذیرفته شده سهمیه آزاد در آن رشته میباشد.

خب مهساد این یعنی چی؟ما خودمون توی دفترچه اینو خوندیم.سوال من این بود که 20 درصد ظرفیت روزانه یا 20 درصد ظرفیت روزانه+بین الملل. و آوردن 80 درصد آخرین نفر قبولی در سهمیه آزاد در اون رشته یعنی چی؟ یعنی اگه یه رشته مجموع روزانه و بین المللش 20 تا میگیرند و افراد این سهمیه 80 درصد نفر 20( شخصی که بین الملل قبول شده) را آورده، اولین دانشگاهی که انتخاب میکنه قبول میشه یا اولین دانشگاهی که 80 درصد آخرین فرد قبولی در اون دانشگاه را آورده باشه قبول میشه.

mehsad

New member
اینم تبصره ش:
باقیمانده ظرفیت یعنی 80 در صد از ظرفیت پذیرش کل به سهمیه آزاد تعلق می گیرد.

mehsad

New member
خب مهساد این یعنی چی؟ما خودمون توی دفترچه اینو خوندیم.سوال من این بود که 20 درصد ظرفیت روزانه یا 20 درصد ظرفیت روزانه+بین الملل. و آوردن 80 درصد آخرین نفر قبولی در سهمیه آزاد در اون رشته یعنی چی؟ یعنی اگه یه رشته مجموع روزانه و بین المللش 20 تا میگیرند و افراد این سهمیه 80 درصد نفر 20( شخصی که بین الملل قبول شده) را آورده، اولین دانشگاهی که انتخاب میکنه قبول میشه یا اولین دانشگاهی که 80 درصد آخرین فرد قبولی در اون دانشگاه را آورده باشه قبول میشه.

ایت
اولین دانشگاهی که 80 درصد آخرین فرد قبولی در اون دانشگاه را آورده باشه قبول میشه.
منطقی تره به نظرم! والا اگر منطق حکمفرما باشه تو این سنجش!
داوطلبان سهمیه رزمندگان در صورتی که در هر مرحله از آزمون (کتبی و نهایی) نسبت به داوطلبان سهمیه آزاد از نمره
بالاتري برخوردار باشند، به سهمیه آزاد منتقل میشوند.

آخرین ویرایش:

mehsad

New member
حالا اینو ببین: من تازه دارم این درصدای سهمیه رو چک میکنم!
-3-5 ده درصد ( 10 %) سهمیه مازاد بر ظرفیت براي اعضاي هیات علمی مربی رسمی دانشگاههاي علوم پزشکی (حداقل یک نفر)
منوط به کسب حداقل هشتاد درصد ( 80 %) نمره آخرین فرد پذیرفته شده اختصاص می یابد.
تو اطلاعیه انتخاب محل هم گفته سهمیه مربی مازاده... پس چرا من خودم چندتاشونو دیدم بدون پول و با گرفتن حقوق تحصریل میکنن؟ خب مازاد یعنی چی واسه اینا؟ حد نصابم که نمیارن! خب یکی منو توجیه کنه دیگه

sadra.s

New member
ایت
اولین دانشگاهی که 80 درصد آخرین فرد قبولی در اون دانشگاه را آورده باشه قبول میشه.
منطقی تره به نظرم! والا اگر منطق حکمفرما باشه تو این سنجش!

ولی من فکر کنم بر عکس.یعنی اولین دانشگاهی که انتخاب میکنند قبول میشن.چون توی دفترچه نوشته 20 درصد از ظرفیت کل پذیرش هر رشته ، میبینید که حرفی از دانشگاه یا رشته محل نزده.

rozeabi

New member
البته بیست درصد 20 نفر میشه 4 نفر نه دو نفر !!!

ممنون:)) درستش کردم. الان به نظرم 4 نفر از بیست نفر زیاد میاد. منم نمی دونم که بیست درصد روزانه میشه یا بیست درصد روزانه + بین الملل. ولی فکر کنم ظرفیت پذیرش کل همون ظرفیت نهایی میشه یعنی روزانه + بین الملل یا همون مازاد.
در مورد مربی ها هم منظور از مازاد احتمالا اینه که روزانه هستند اما مازاد بر ظرفیت روزانه ای که توی دفترچه نوشته شده انتخاب میشن (نه اینکه بین الملل باشند). یعنی لاقل از سهمیه ی روزانه کم نمیکنن تا بدن به مربی ها.

آخرین ویرایش:

mehsad

New member
بچه ها سهمیه استعداد درخشان مازاد بر ظرفیت پذیرشه؟! والا من الان اینجوری دیدم تو دفترچه!
10 درصد از ظرفیت ازاد. و مازاد بر ظرفیت!
بعد نوشته در رشته های با پذیرش کمتر از 5 نفر حداقل یه نفر پذیرفته می شود!
5 نفر در یک دانشگاه یا کل دانشگاه ها! خب حالا اگر ده نفر باشن حداقل میشه 2 نفر؟

آخرین ویرایش:

rozeabi

New member
اگر دانشگاه با پرداخت شهریه قبول بشیم و نریم سال دیگه میتونیم دوباره کنکور بدیم؟؟؟

صفحه ی هشت دفترچه ی ثبت نام توضیح داده که محرومیت شامل شعب بین الملل نمیشه.

- - - Updated - - -

بچه ها سهمیه استعداد ( یا رتبه) مازاد بر ظرفیت پذیرشه؟! والا من الان اینجوری دیدم تو دفترچه!

کدوم صفحه نوشته؟

mehsad

New member
ولی من فکر کنم بر عکس.یعنی اولین دانشگاهی که انتخاب میکنند قبول میشن.چون توی دفترچه نوشته 20 درصد از ظرفیت کل پذیرش هر رشته ، میبینید که حرفی از دانشگاه یا رشته محل نزده.

چون من از نمره هاشون خبر ندارم... راست نمیگن.. ولی اکثرا اولی قبولشون میکنن!

mehsad

New member
تو برگه های اخر دفترچه مربوط به ایین نامه تسهیل پذیرش استعداد درخشان!

کدوم صفحه نوشته؟[/quote]

mehsad

New member
توسهمیه استعداد، یعنی کلا 10 درصد از روزانه +بین الملل؟ یا فقط روزانه... حالا زیادم فرقی نمیکنه.. اگر 2 نفر دارای این شرایط باشن از 12 نفر چی یمشه؟!

saharii

New member
بچه ها شما میدونستید طبق آیین نامه جدید دیگه به دکترای ژنتیک پزشکی اجازه تاسیس مرکز مشاوره نمیدن؟ من نمیدونستم . تازه دیروز آیین نامه جدیدو خوندم و حالم گرفته شد. نوشته باید الزاما پزشک باشی. خب اینجوری که فقط میشه با این مدرک تدریس کرد. اگه اینجوری بود خب ژنتیک علوم میخوندیم و راحت قبول میشدیم. عجب گیری کردیما.

ممکنه یه مقدار توضیح بدین؟
یعنی از مجوز تاسیس آزمایشگاه و شماره نظام پزشکی خبری نیست؟!!!!

shino

New member
بالاخره ما نفهمیدیم مدرس تابع وزارت بهداشت هست یا نه؟
حقوق . مزایارو داره یا نه؟

shino

New member
ولی منطقیش اینه که حالا که اومده تو دفترچه وزارت تابع قانونای اونم هست
وگرنه تو دفترچه مینوشت که ابنطور نیست

labkhand2014

New member
سلام دوستان، در مورد ارشد تغذیه و مجوز مطب یه سری اطلاعات میخواستم. رشته ی خودم تغذیه نیست، ارشد مهندسی صنایع غذایی دارم اما میخوام ارشد تغذیه کنکور بدم. بهم گفتن سه سال طرح داره، صحت داره؟ این طرح گزینش داره؟یعنی ممکنه ارشد قبول شم و دو سال هم بخونم اما بعدا به خاطر مجوز مطب و رد گزینش طرح بیکار بمونم؟!یا ممکنه یک سال منتظر بذارن منو تا واسه طرح به بیمارستانی که میخوان معرفیم کنن؟ لطفا راهنماییم کنید چون تا حالا خوب میخوندم ولی با شنیدن این جریانا خیلی دلسرد و نگران شدم...

phdphd

New member
ولی منطقیش اینه که حالا که اومده تو دفترچه وزارت تابع قانونای اونم هست
وگرنه تو دفترچه مینوشت که ابنطور نیست

من با مدیر گروه بیوتک مدرس صحبت کردم با قاطعیت گفتن که نه! فقط آزمونها یکی شده. بعد زنگ زدم به آقای سرمدی که رئیس اداره آموزش هست. ایشون گفتن که هیچی مشخص نیست دارن بررسی میکنن. گفتم خب حالا ما چه کار کنیم؟ گفتن من نمیدونم شما باید چه کار کنید:5: اگر کسی تو این چند ساعت بتونه یه جوری آقای سرمدی رو پیدا کنه شاید بشه یه جواب ازش گرفت.

بالا