آزمون ورودی دوره دکتری تخصصی ( Ph.D ) سال تحصیلی 93-94

Hamidvet

New member
مملکت پزشک سالاریه! اونم نه داروساز و دندانپزشک و دامپزشک! فقط پزشک از نوع عمومی!
قصد جسارت به پزشکای محترمو ندارم ولی خب یه سری چیزا هست که کلیه!
یه سوال:
سهمیه مربی و هیات علمی و رزمنده و بسیج .... و استعداد، جدا از ظرفیت روزانه+ بین الملله؟
اگر بله چه تعداد اضافه تره؟
اقلا یکی بگه سهمیه ایها مازاد بر این ظرفیتند یا نه؟؟؟؟؟؟؟:sad:

درمان (treatment) رو فدای پیشگیری (prevention) میکنن همیشه توی این مملکت؛ پس طبیعیه به علوم پایه اهمیتی کمتر از طب پزشکی بدن :smiliess (2):

ghazalenutr

New member
بچه ها مدیر گروه گفتن میانگینی که شما میگیرن با فرمول میانگینی که ما میگیریم خیلی فرق داره ....

ببخشید ارام جون فرقش چیه؟میانگین همون میانگینه دروس در ضریب اون و اخر سر تقسیم بر مجموعه ضرایبه دیگه!!!

aaram

New member
ببخشید ارام جون فرقش چیه؟میانگین همون میانگینه دروس در ضریب اون و اخر سر تقسیم بر مجموعه ضرایبه دیگه!!!

نمیدونم منم بهشون گفتم ما اینجوری حساب میکنیم گفتن نه اشتباهه.گفتن یه فرمولی دادن که ما خودمونمو سر در نمیاریم از کجاا اومده. درس اصلیتونم فوق العاده مهمه خیلی خیلی مهم

emrane

New member
بله. البته اعتراضاتی صورت گرفت و من شنیدم که این قانون لغو شد ولی مدرک مستندی مبنی بر لغوش ندیدم.
ژنتیک مولکولی مزایای پزشکی رو نداره. از جمله اینکه شما اگه بخوای مسئول فنی یک آزمایشگاه بشی مدرک پزشکی نسبت به مولکولی در اولویت قرار می گیره.
شما تربیت مدرس رو انتخاب کردید؟ من می خوام بذارمش بعد از مشهد و اگه هم بدونم که مدرکش با مولکولی فرقی نداره اصلا انتخابش نکنم. موندم چی کار کنم :j58r36j3gcr4suxymup

شما ااطلاع دارید مصاحبه ژنتیکیا توی چند روز انجام میشه؟ همشون بیست و هفتمه یا بیست و ششم هم هست؟

mehsad

New member
توی دفترچه توضیح داده که بیست درصد از ظرفیت پذیرش کل (روزانه + بین الملل) برای جانبازان و رزمندگانه و ده درصد مازاد (جدا از روزانه + بین الملل) برای مربیانه. حالا خودت می تونی از روی ظرفیت رشته ت حساب کنی.

ظرفیت کل این رشته امسال یا ظرفیت در دانشگاه مربوطه؟
آخرشم با روش خودشون محاسبه میکنند و کلی سهمیه میان بالا...! هر چند امیدوارم اینطور نباشه:sadsmiley:

- - - Updated - - -

نمیدونم منم بهشون گفتم ما اینجوری حساب میکنیم گفتن نه اشتباهه.گفتن یه فرمولی دادن که ما خودمونمو سر در نمیاریم از کجاا اومده. درس اصلیتونم فوق العاده مهمه خیلی خیلی مهم

آرام جان یعنی نمره کتبی تقسیم بر نمره کل کتبی در صد نیست؟

mehsad

New member
درمان (treatment) رو فدای پیشگیری (prevention) میکنن همیشه توی این مملکت؛ پس طبیعیه به علوم پایه اهمیتی کمتر از طب پزشکی بدن :smiliess (2):

والا میخوام د موردش بگم... ولی ممکنه سوتفاهم یا برداشت اشتباه بشه ... مقصر سیاستگذاری و جویه که پیش اومده...

shino

New member

بعید میدونم، چندتا کارنامه بهداشت جلومه، کاری به ضریبم نداریم، کافیه تعداد سوال صحیح ضربدر سه بشه بعد سوالات غلط کم میشه و تقسیم بر نمره کل میشه، دقیقا درصدی که تو کارنامه نوشته همینه

shino

New member
توی همه رشته ها به نظر میاد بین اولین شخص در رتبه و آخرین شخص دعوت به مصاحبه ۱۰ درصد اختلاف هست، یعنی افراد با بازه ده درصد به مصاحبه دعوت شدن، البته نظر خودمه با توجه به چیزایی که بچه ها گفتن

sma

New member
کسایی که مصاحبه ی امسال رفتن میشه بگن روند مصاحبه چطور بود؟ از سم شناسی کسی هست؟ مشخصه چند نفر بالای 140 زدن و قبول شدن؟

mehsad

New member
عموی کدومتون بود گفتید جزو هیات برده! بالاخره اساتید در روز مصاحبه نمره کتبی یا رتبه کتبی و درصدامونو میدونن یا خیر؟ البته در وزارت بهداشت.:33:

rozeabi

New member
شما ااطلاع دارید مصاحبه ژنتیکیا توی چند روز انجام میشه؟ همشون بیست و هفتمه یا بیست و ششم هم هست؟
گویا بیست و ششم هم هست.
سنجش پزشکی،
میگه دو نفر بودیم پرسیدیم و بهمون گفتن مشمول تمام تعهدات و مقررات وزارت بهداشته
مرسی.خیلی تو تصمیم گیری کمکم کرد.

rozeabi

New member
آخرشم با روش خودشون محاسبه میکنند و کلی سهمیه میان بالا...! هر چند امیدوارم اینطور نباشه:sadsmiley:

- - - Updated - - -

آرام جان یعنی نمره کتبی تقسیم بر نمره کل کتبی در صد نیست؟
نه دیگه. ظرفیت کل همه ی دانشگاهها. اگه رشته ی شما با روزانه و بین الملل بیست نفر بر میداره چهار نفرش سهمیه ی رزمندگان هست. دو نفر هم مازاد بر اون بیست نفر از مربی ها بر می دارن. برداشت من از دفترچه این بود.

آخرین ویرایش:

sadra.s

New member
توی دفترچه توضیح داده که بیست درصد از ظرفیت پذیرش کل (روزانه + بین الملل) برای جانبازان و رزمندگانه و ده درصد مازاد (جدا از روزانه + بین الملل) برای مربیانه. حالا خودت می تونی از روی ظرفیت رشته ت حساب کنی.

ولی رز جان من فکر کنم سهمیه رزمندگان و ایثارگران 20 درصد روزانه ست،یعنی از سهمیه روزانه 20 درصدش متعلق به این افراده.بین الملل مازاد بر ظرفیته.

sadra.s

New member
منم احتمالا دیگه قبل شهرستانا بزنمش .مرسی روجو جونم

ولی آرام من بعد شهرستانها زدم.حتی اگه قوانینشم وزارت بهداشت شده باشه ، ولی استاداش که عوض نمیشن.امتحاناتش که عوض نمیشه.خیلی چیزای دیگشم عوض نمیشه.از همه راجع این چیزا بد شنیدم.

sadra.s

New member

- - - Updated - - -

این سوال منم هست:
اولا 20 درصد از ظرفیت کل پذیرش ، فقط شامل روزانه میشه یا بین الملل + روزانه (چون بین الملل به نام مازاد بر ظرفیته)
2توی دفترچه نوشته یکی از شرایط سنجش در سهمیه ایثارگران آوردن 80 درصد نمره آخرین فرد قبولی در سهمیه آزاد اون رشته ست.حالا سوال من اینه آیا کسی که توی این سهمیه 80 درصد آخرین فرد قبولی رو آورد،اولین انتخابش قبول میشه یا اون دانشگاهی قبول میشه که 80 درصد نمره آخرین فرد قبولی در سهمیه آزاد اون رشته در اون دانشگاه را آورده؟لطفا اگه کسی اطلاع دقیق داره توضیح بده.

آخرین ویرایش:

sadra.s

New member
توی همه رشته ها به نظر میاد بین اولین شخص در رتبه و آخرین شخص دعوت به مصاحبه ۱۰ درصد اختلاف هست، یعنی افراد با بازه ده درصد به مصاحبه دعوت شدن، البته نظر خودمه با توجه به چیزایی که بچه ها گفتن

نه شینو جان. توی بعضی رشته ها اختلاف خیلی فاحش تر از این حرفاست.دیدم که میگم.

sadra.s

New member
نه دیگه. ظرفیت کل همه ی دانشگاهها. اگه رشته ی شما با روزانه و بین الملل بیست نفر بر میداره دو نفرش سهمیه ی رزمندگان هست. یک نفر هم مازاد بر اون بیست نفر از مربی ها بر می دارن. برداشت من از دفترچه این بود.

البته بیست درصد 20 نفر میشه 4 نفر نه دو نفر !!!

mehsad

New member
ولی رز جان من فکر کنم سهمیه رزمندگان و ایثارگران 20 درصد روزانه ست،یعنی از سهمیه روزانه 20 درصدش متعلق به این افراده.بین الملل مازاد بر ظرفیته.

خیلی بده این قضیه!
سهمیه رزمندگان : حداکثر 20 % از ظرفیت کل پذیرش در هر رشته تحت عنوان سهمیه رزمندگان بر اساس شرایط داوطلب
2" به رزمندگان – ایثارگران - همسر و فرزند شاهد، آزاده، همسر و فرزند آزاده - جانبازان 25 % و -1- 1" تا " 5 -1 - در بندهاي " 5
یا بالاتر - فرزند و همسر جانباز 25 % و بالاتر- فرزند و همسر مفقود الاثر اختصاص دارد. یکی از شرایط سنجش در این سهمیه،
کسب حداقل 80 % حدنصاب نمره آخرین فرد پذیرفته شده سهمیه آزاد در آن رشته میباشد.

mehsad

New member

- - - Updated - - -

این سوال منم هست:
اولا 20 درصد از ظرفیت کل پذیرش ، فقط شامل روزانه میشه یا بین الملل + روزانه (چون بین الملل به نام مازاد بر ظرفیته)
2توی دفترچه نوشته یکی از شرایط سنجش در سهمیه ایثارگران آوردن 80 درصد نمره آخرین فرد قبولی در سهمیه آزاد اون رشته ست.حالا سوال من اینه آیا کسی که توی این سهمیه 80 درصد آخرین فرد قبولی رو آورد،اولین انتخابش قبول میشه یا اون دانشگاهی قبول میشه که 80 درصد نمره آخرین فرد قبولی در سهمیه آزاد اون رشته در اون دانشگاه را آورده؟لطفا اگه کسی اطلاع دقیق داره توضیح بده.

آخه تو هر ورودی هر دانشگاهی 1-2 تا از این سهمیه ایها ما میبینیم... واسه همین من میگم از ظرفیت کله (حالا بماند که فکر کنم فقط از روزانه هستند اینا پولنمیدن که!) یا از ظرفیت همون دانشگاه!
تازه الان سوال من بیشتر اینه که هیات علمیا رو از ظرفیت روزانه جذب میکننیا مازاد؟ اگر نمره کتبیشون پایین باشه بازم از ظرفیت روزانه سهمیه میگیرنشون یا مازاد؟

بالا