نظرات شرکت کنندگان آزمون کارشناسی ارشد سم شناسی پزشکی اردیبهشت 94

امینی

New member
کرمانم خوابگاه نمیده

شما سم شناسی کرمان قبول شدید؟من کارشناسی کرمان بودم،زمان ما هم در مورد اینکه خوابگاه نمیدن چیزی نگفته بود ولی خیلی اذیت کردند،من بخاطر اون موقع کرمان رو نزدم،چقدر دانشگاهها بدشدند،خوابگاه دارند ولی میفرستند خودگردان

ava123

New member
سلام ممنون منم به شما تبریک میگم،نه من اهل کاشان هستم،مدرس رو همه میگفتند زیاد سم شناسیش خوب نیست و اینکه مدرکش واسه وزارت علومه اول نزدم،اصفهان رو هم چون مطمئن بودم خوابگاه نمیدن نزدم،مازندران رو دوست داشتم،ولی الان خیلی پشیمونم چون رفتم ثبت نام اونجا هم گفت خوابگاه نمیدیم
مثل اینکه مد شده!مشهد هم که میگه خوابگاه نمیدن!

ava123

New member
فک کن کارشناسی ها تو اولویت هستن،بعد از جذب اونا اگه جا باشه واسه ارشدهاست ،پی اچ دی هم کلا خابگاه نداره

امینی

New member
مثل اینکه مد شده!مشهد هم که میگه خوابگاه نمیدن!

مشهد که چیزی نگفته بود،شما مشهدی نیستید؟باید خوابگاه بگیرید؟پس خیلی ناراحت نباشم از انتخابم،مازندران علیرغم اینکه هرسال میگفتند تعهد نمیدن حتی به بچه های بومی اونجا هم میدادند،امسال اینطوری کردند

امینی

New member
فک کن کارشناسی ها تو اولویت هستن،بعد از جذب اونا اگه جا باشه واسه ارشدهاست ،پی اچ دی هم کلا خابگاه نداره

آره همه چی برعکسه،ارشد که توانتخابش محدودیت داره و چندتاشهر بیشتر نیست بدتره،آره مازندران هم کلا به پی اچ دی خوابگاه نمیده،بچه های پی اچ دی حقوق دارندمیتونند یه خونه ای بگیرن،ما که به اندازه آزاد باید خرج کنیم

ava123

New member
مشهد که چیزی نگفته بود،شما مشهدی نیستید؟باید خوابگاه بگیرید؟پس خیلی ناراحت نباشم از انتخابم،مازندران علیرغم اینکه هرسال میگفتند تعهد نمیدن حتی به بچه های بومی اونجا هم میدادند،امسال اینطوری کردند
آره ننوشته خوابگاه نمیدن،نه مشهدی نیستم و باید خوابگاه بگیرم

helena

New member
مچکرم هلنا،شما سم شناسی مشهد خوندین؟

نه من آزاد شهرضا خوندم. مدیرگروهمون دکترجوادیه (الان بازنشسته شدن مدیرگروه م شهرضا شدن ولی قبلا هییت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بودن) و دوست صمیمی دکتربلالی هستن و با هم زمان جنگ تحمیلی برای ارگانوفسفره ها و مسمومین شیمیایی فعالیت داشتن برای همین میشناسم دکتربلالی رو و به دانشگاه ما هم اومده بودن و در دو همایش هم که شرکت کرده بودم ایشون یکی از سخنرانان بودن

helena

New member
بسلامتی،تبریک میگم.تصمیم دارید دکترا شرکت کنید؟

ممنون لطف دارین، ایشالله روزی خودتون
من فعلا استخدامی آزمایشگاه غذا و دارو قبول شدم و رفتم مصاحبه و منتظر جواب مصاحبه ام تا بعدش بتونم تصمیم بگیرم ولی وقتی درگیر پایانامه میشی تا مدتها بعدش خیال درس نداری، خیلی اذیت میشی ولی در کل تصمیم به ادامه تحصیل دارم.

ava123

New member
چه خوب..موفق باشین..بامدرک ارشدتون واسه استخدامی شرکت کردین؟کارشناسیتون چی بوده؟

helena

New member
چه خوب..موفق باشین..بامدرک ارشدتون واسه استخدامی شرکت کردین؟کارشناسیتون چی بوده؟

سلامت باشین ممنون
اره با ارشدم و ایشالله وارد دانشگاه بشید یکی از جاهایی که کاراموزی میرید آزمایشگاه غذا و دارو هست و برای ما سم شناسی عملی هم مشابه ازمایشگاه غذا و دارو بود. کارشناسیم علوم آزمایشگاهی بود.

ava123

New member
سلامت باشین ممنون
اره با ارشدم و ایشالله وارد دانشگاه بشید یکی از جاهایی که کاراموزی میرید آزمایشگاه غذا و دارو هست و برای ما سم شناسی عملی هم مشابه ازمایشگاه غذا و دارو بود. کارشناسیم علوم آزمایشگاهی بود.
شنیده بودم که علوم آزمایشگاهی ها تو سم شناسی قوی هستن..من که عاشق کارای آزمایشگاهی هستم..ممنونم از اطلاعاتی که بهم دادین.موفق باشین

امینی

New member
کاش ما هم بعد کارشناسی ارشد کار پیدا کنیم،خسته شدم از بس به سوال این و اون جواب دادم،همه میپرسند حالا ارشدبگیری کارهست کجا باید بری سرکار؟

helena

New member
کاش ما هم بعد کارشناسی ارشد کار پیدا کنیم،خسته شدم از بس به سوال این و اون جواب دادم،همه میپرسند حالا ارشدبگیری کارهست کجا باید بری سرکار؟

خدا بزرگه اقا/خانم امینی، شما درس بخون ایشالله جواب زحماتتو میگیری. در سال یکی دوبار فراخوان جدب هییت علمی داریم و ایشالله شما هییت علمی بشید. وضعیت وزارت بهداشت باز خیلی بهتر از بقیه ی رشته ها و ارگانهاست

امینی

New member
خدا بزرگه اقا/خانم امینی، شما درس بخون ایشالله جواب زحماتتو میگیری. در سال یکی دوبار فراخوان جدب هییت علمی داریم و ایشالله شما هییت علمی بشید. وضعیت وزارت بهداشت باز خیلی بهتر از بقیه ی رشته ها و ارگانهاست

ممنون دوست خوبم،انشاءاله شما هم دکترا قبول بشید و همیشه موفق باشید

- - - Updated - - -

ممنون دوست خوبم،انشاءاله شما هم دکترا قبول بشید و همیشه موفق باشید

digoxin

New member

سلام . ضمن تبریک به شما میخواستم بپرسم که با توجه به اینکه سم شناسی یکی از تخصص های داروسازی محسوب میشه آیا شما در شرکت های داروسازی نمیتونید مشغول به کار بشید ؟؟؟ غذا و دارو دقیقا چیه ؟

- - - Updated - - -

سلام . ضمن تبریک به شما میخواستم بپرسم که با توجه به اینکه سم شناسی یکی از تخصص های داروسازی محسوب میشه آیا شما در شرکت های داروسازی نمیتونید مشغول به کار بشید ؟؟؟ غذا و دارو دقیقا چیه ؟

helena

New member

- - - Updated - - -

مرسی ممنون. بستگی داره چه قسمتی از شرکت داروسازی باشه، اگه فکر میکنید که یه کارخونه یا داروخانه بزنین یا مسیول فنی بشین که نه ولی اگه قسمتهای آزمایشگاهی و این چیزها باشه شاید، البته بدونید که اولویت با اوناییه که پایه داروسازی داشتن.
غذا و دارو یعنی اینکه میزان نیتریت نیترات سموم کشاورزی و نوع روغنها نگهدارنده ها میزان افلاتوکسین و ... را توی موادغذایی اندازه بگیری. دارو هم اصولا همه جا کار نمیکنن و بیشتر توی شرکتهای داروسازی کار میکنن که اچ پی ال سی دارن. برای اندازه گیری هم یه فرایندهایی دارین به نام استخراج و بعدش با توجه به نوع اون غذا دارو و یا انالیت مورد بررسیتون ماده استخراج شده تون که بهش میگن عصاره ی اون ماده با دستگاه یا روش خاص مربوط به خودشه میزان اون انالیت سنجیده میشه. مثلا میخوان ببینن این کالباس چقدر نیتریت داره با اسپکتروفتومتری، میخوان ببینن شیر چقد افلاتوکسین داره اصولا با الایزا ولی روشهای دیگه هم هست. میخوان فلزات سنگینو توی موادغذایی بسنجنبا جذب اتمی میسنجن. ازت و پروتئین موادغذایی با کجدال و ...
امیدوارم براتون جا افتاده باشه ازمایشگاه غذا و دارو یعنی چی

بالا