آزمون ورودی دوره دکتری تخصصی ( Ph.D ) سال تحصیلی 93-94

mehsad

New member
بر و بچ.. خوش به حالتون که رشته هاتون بالینیه! :smiliess (11):
یعنی حالا اگر نخواین جذب هیات علمی بشین میتونین کارای بالینی و آزمایشگاهیو انجام بدید! من که فقط میتونم آموزشی کار کنم و البته پژوهشی ! اگر جذب نشم چه خاکی باید تو سرم کنم عایا؟؟؟؟:p7977cujr38iyymsu8:
یعنی حالا بعد قبولی دکترا و خوندم 4 سال درس.. باید به فکر این باشم که نکنه بیکار میمونم! :1dco2x0p1lilzhfpg1t
یعنی فقط دارم درس میخونم که خونده باشم! علاقه دارم ولی آینده...!:smilies-azardl (181

nono

New member
سوال من از سنجش پزشکی: نظر به اینکه امسال تمام مراحل آزمون دو هفته زودتر از پارسال صورت گرفت آیا این امید هست که نتایج آزمون دکترا اواخر دی ماه اعلام شود؟

پاسخ سنجش پزشکی: نیمه اول بهمن ماه اعلام خواهد شد

پس مکاتبه هیچ ثمری ندارد 4 بهمن تبدیل شد به نیمه اول بهمن بعد اون وقت انتظار داریم 17 دی نتایجو بدن:smiliess (2):

varia

Well-known member
بچه ها یه سوال
اگه ما نخوایم حقوق بگیریم آیا تعهدی به انجام 120 ساعت کار در ماه داریم؟ یا در هر صورت باید 120 ساعت پر بشه؟

فکر کنم متعهد شدن به حضور تمام وقت در دوره دکتری وزارت بهداشت از ملزوماته دوره هست هرچند خیلی ها میشناسم که دور زدند و تمام وقت نمیرن!

30s2mars

New member
سوال من از سنجش پزشکی: نظر به اینکه امسال تمام مراحل آزمون دو هفته زودتر از پارسال صورت گرفت آیا این امید هست که نتایج آزمون دکترا اواخر دی ماه اعلام شود؟

پاسخ سنجش پزشکی: نیمه اول بهمن ماه اعلام خواهد شد

پس مکاتبه هیچ ثمری ندارد 4 بهمن تبدیل شد به نیمه اول بهمن بعد اون وقت انتظار داریم 17 دی نتایجو بدن:smiliess (2):

خداکنه همون 4 بهمن بدن. من واقن روزای بدی دارم :smiliess (5)::smiliess (5):

varia

Well-known member
این خبر در مورد دکتری وزارت علوم هست ولی اطلاع داشته باشید خوبه!

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از کاهش تعداد داوطلبان آزمون دکتری در سال ۹۴ نسبت به سال گذشته خبر داد.

به گزارش مهر دکتر حسین توکلی افزود: آزمون ورودی دوره دکتری (Ph.D) نیمه متمرکز سال ۹۴ در ۷ گروه آزمایشی در ۱۵ اسفندماه ۹۳ برگزار می شود. ثبت نام در این آزمون در آذرماه انجام گرفت و در نهایت تعداد ۲۰۱ هزار و ۳۳۵ داوطلب در این آزمون ثبت نام کردند.

توکلی خاطرنشان کرد: از تعداد ۲۰۱ هزار و ۳۳۵ داوطلب ۸۷ هزار و ۴۲۰ نفر زن و ۱۱۳ هزار و ۹۱۵ نفر مرد هستند. به عبارت دیگر ۴۳.۴۲ درصد داوطلبان زن و ۵۶.۵۸ درصد داوطلبان مرد هستند.

وی یادآور شد: این آمار نسبت به سال ۹۳ که تعداد ثبت نام کنندگان در آزمون دکتری نیمه متمرکز ۲۴۰ هزار و ۳۹۱ نفر بوده است تعداد ۳۹ هزار و ۵۶ نفر کمتر است و در واقع تعداد داوطلبان ۱۶.۲۵ درصد نسبت به سال ۹۳ کاهش یافته است.

مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به آمار داوطلبان آزمون ورودی دوره دکتری (Ph.D) نیمه متمرکز سال ۹۴ در ۷ گروه آزمایشی گفت: بیشترین تعداد شرکت کنندگان در گروه علوم انسانی با ۹۰ هزار و ۸۹۹ داوطلب است.

وی افزود: ۲۸ هزار و ۷۷۰ نفر در گروه علوم پایه، ۴۰ هزار و ۱۸۵ نفر در گروه فنی و مهندسی، ۱۷ هزار و ۲۷۳ نفر در گروه کشاورزی و منابع طبیعی، ۸ هزار و ۷۱۰ نفر در گروه هنر، ۲ هزار و ۷ نفر در گروه دامپزشکی و ۱۳ هزار و ۴۹۱ نفر در گروه زبان ثبت نام کرده اند.

rozeabi

New member
دوستای ژنتیک، چه آزمایشای ژنتیکی باید قبل از ازدواج انجام داد؟ ممنون میشم راهنمایی کنید
من اطلاع زیادی ندارم چون تو آزمایشگاه کار نمی کنم اما فکر می کنم همونطور که نگار گفت فقط آزمایش تالاسمی رو برای همه انجام می دن و به اصلاح غربالگری ناقلین برای تالاسمی انجام میشه. افراد اگه تمایل داشته باشند یا احساس خطر بکنند میرن برای مشاوره ژنتیک و اونجا اگه نیاز باشه بسته به نوع بیماری که تو خانواده ی یه زوجی هست آزمایش ژنتیک براشون تجویز میشه. بیماریهای ژنتیکی هم تنوع بالایی دارند و هم به صورت انفرادی نادر هستند و برای همین آزمایش ژنتیکی عمومی برای اکثرشون مقرون به صرفه نیست و البته نیازی هم نیست.

sh.abd6864

New member
امروز ازمشاوره اماریم پرسیدم گفت بععععلههههه هیت برد نمره کتبی رو دارن! گفت که از دکتر محمد میپرسه. از طرفی رئیس برد تغذیه به یکی از بچه ها قطعی گفته که قبول نمیشه. شواهد مبنی بر اینه که نمره های کتبی رو دارن.ولی من خودم باز شک دارم.داشتن نمره کتبی بایاس ایجاد میکنه تو مصاحبه. نمیدونم واقعا..:sadsmiley:

samanpasha

New member
امروز ازمشاوره اماریم پرسیدم گفت بععععلههههه هیت برد نمره کتبی رو دارن! گفت که از دکتر محمد میپرسه. از طرفی رئیس برد تغذیه به یکی از بچه ها قطعی گفته که قبول نمیشه. شواهد مبنی بر اینه که نمره های کتبی رو دارن.ولی من خودم باز شک دارم.داشتن نمره کتبی بایاس ایجاد میکنه تو مصاحبه. نمیدونم واقعا..:sadsmiley:

بله همینطوره؛
یکی از بچه ها استادش تو برد بوده بعد مصاحبه بش گفته برو سریع پایان نامتو جمع کن دفاع کن !!!!
از طرز برخورد اساتید برد با بچه ها هم تا حدودی میشه فهمید که نمرات رو دارن؛
اونایی که پارسال قبول شدن میگن اساتید برد خیلی خوب برخورد کردن و کسایی که قبول نشدن میگن اساتید برخورد خوبی نداشتن یا دستمون مینداختن, مسخره بازی در میاوردن، سوالای چرت و پرت میپرسیدن و از این قبیل برخوردا
به هر حال با من تو مصاحبه خیلی خوب برخورد کردن وقتی رفتم تو کلی حال کردن واسه خودشون و گفتن آهاااااااان حالا شدددد... بلاخره یه مرد اومد از صب هرچی میومد خانم بووود :)))
بعدشم سوالای معقولی پرسیدن منم کاملأ به سوالاشون جواب دادم

ع ل ی رضا

New member
بله همینطوره؛
یکی از بچه ها استادش تو برد بوده بعد مصاحبه بش گفته برو سریع پایان نامتو جمع کن دفاع کن !!!!
از طرز برخورد اساتید برد با بچه ها هم تا حدودی میشه فهمید که نمرات رو دارن؛
اونایی که پارسال قبول شدن میگن اساتید برد خیلی خوب برخورد کردن و کسایی که قبول نشدن میگن اساتید برخورد خوبی نداشتن یا دستمون مینداختن, مسخره بازی در میاوردن، سوالای چرت و پرت میپرسیدن و از این قبیل برخوردا
به هر حال با من تو مصاحبه خیلی خوب برخورد کردن وقتی رفتم تو کلی حال کردن واسه خودشون و گفتن آهاااااااان حالا شدددد... بلاخره یه مرد اومد از صب هرچی میومد خانم بووود :)))
بعدشم سوالای معقولی پرسیدن منم کاملأ به سوالاشون جواب دادم
البته توی رشته ی ما برخوردا اصلا ملاک نیست...یکی از دوستای من تقریبا فک کنم از لحاظ نمره ی کتبی آخرین نفر باشه ....اما توی مصاحبه خیلی خیلی برخورد خوبی داشتن باهاش و سوالات معقولی ازش پرسیده بودن....خودشم خیلی راضی بود حتی طوریکه تعریف میکرد من براش شانس قبولی هم قائل شدم....در کل خواهشا استرس ایجاد نکنید !

aaram

New member
استادم پارسال به من گفتن تا حدودی میدونیم نمره ها.اما دقیق نمیدونیم.مثلا می دونیم کی خوبه کی متوسط کی ضعیف.امسال جرات نکردم بپرسم خودمو.اما گفتن نمره 80 درصدتون بهم نزدیکه و 20 درصدتون نمره ضعیف.

آخرین ویرایش:

negar62

New member
من که حالم گرفته شد اساسی...این از بلاتکلیفی نتایج... اینم از استاد راهنمام! بهش زنگ زدم واسه مقالم. میگه من ازراه دور واست هیچ کاری نمیکنم!!! سه روزه اومدم خونه بهم میگه هروقت اومدی باهم مقاله و پایان نامتو میخونیم!! میگه مگه دانشجوی مجازی و پیام نور که نیستی!!! میگم استاد بابا من ۴ ماه اونجا از شهریور پیشت بودم! میگه همینه!!!
آخ خدا! :13: ببخشید داشتم منفجر میشدم!! آخه یکی نیس بگه بی انصاف مشهد تا بندر مگه راه کمه که من بکوبم بیام اونجا!!:14:
اونجام که میرم همش جلسه و این کاراست! اوه! هنگ کردم بچه ها!:smiliess (2):

aaram

New member
اما به قول آقای علیرضا مطمئن م ک طرز برخوردشان ملاک نیست.

آخرین ویرایش:

aaram

New member
من که حالم گرفته شد اساسی...این از بلاتکلیفی نتایج... اینم از استاد راهنمام! بهش زنگ زدم واسه مقالم. میگه من ازراه دور واست هیچ کاری نمیکنم!!! سه روزه اومدم خونه بهم میگه هروقت اومدی باهم مقاله و پایان نامتو میخونیم!! میگه مگه دانشجوی مجازی و پیام نور که نیستی!!! میگم استاد بابا من ۴ ماه اونجا از شهریور پیشت بودم! میگه همینه!!!
آخ خدا! :13: ببخشید داشتم منفجر میشدم!! آخه یکی نیس بگه بی انصاف مشهد تا بندر مگه راه کمه که من بکوبم بیام اونجا!!:14:
اونجام که میرم همش جلسه و این کاراست! اوه! هنگ کردم بچه ها!:smiliess (2):
آخی عزیزم.خدا صبرت بده. نگران نباش این روزهای دردسر پایان نامه و مقاله ی روز تموم میشه.فقط بعدا متوجه میشی ک نباید آنقدر خودتو اذیت میکردی براش.مث منکه 2 سال همه انرژی و اعصابم گذاشتم پاش.آنقدر اذیت شدم. اما حالا میفهمم باید بی خیال می‌بودم .سخت نگیرش.همون طور ک نوشتی فعلا بده برای مجله تا بعدا ویرایش میکنی سر فرصت.

آخرین ویرایش:

ع ل ی رضا

New member
استادم پارسال به من گفتن تا حدودی میدونیم نمره ها.اما دقیق نمیدونیم.مثلا می دونیم کی خوبه کی متوسط کی ضعیف.امسال جرات نکردم بپرسم خودمو.اما گفتن نمره 80 درصدتون بهم نزدیکه و 20 درصدتون نمره ضعیف.

ای بابا من اگه مدیر گروه شمارو داشتم تا الان تمام اطلاعاتو ازش گرفته بودم...خب یه کلام برید ازش بپرسید ببینیم کی نتایج میاد یا اصن اوضاعمون چطوریه...تو وزارت نیست که هست ! خوش اخلاق نیس که هست !...

negar62

New member
آخی عزیزم.خدا صبرت بده. نگران نباش این روزهای دردسر پایان نامه و مقاله ی روز تموم میشه.فقط بعدا متوجه میشی ک نباید آنقدر خودتو اذیت میکردی براش.مث منکه 2 سال همه انرژی و اعصابم گذاشتم پاش.آنقدر اذیت شدم. اما حالا میفهمم باید بی خیال می‌بودم .سخت نگیرش.همون طور ک نوشتی فعلا بده برای مجله تا بعدا ویرایش میکنی سر فرصت.

ممنونم عزیزم بابت روحیت :riz304: فقط منتظرم نظرشو واسه مقالم بده زودتر سابمیتش کنم. کلأ به قول تو حرص خوردن واسه اینا فایده نداره :14:

varia

Well-known member
خطاب به همه دوستان که پایان نامشونو تموم نکردند: بنظرم باید همه انرژیتونو بذارید تا هرچه زودتر پایان نامتونو تمومش کنید و دفاع کنید.
تجربه نشون داده یهو دیدی یه تبصره یا آیین نامه ای صادر کردند و به مشکل خوردید.
اینم توصه کنم که حتی ادیت پایان نامه یامقالتونو خودتون انجام بدید و به استادتون واگذار نکنید! چون واقعا ضرر میکنید!

samanpasha

New member
البته توی رشته ی ما برخوردا اصلا ملاک نیست...یکی از دوستای من تقریبا فک کنم از لحاظ نمره ی کتبی آخرین نفر باشه ....اما توی مصاحبه خیلی خیلی برخورد خوبی داشتن باهاش و سوالات معقولی ازش پرسیده بودن....خودشم خیلی راضی بود حتی طوریکه تعریف میکرد من براش شانس قبولی هم قائل شدم....در کل خواهشا استرس ایجاد نکنید !

آقای علیرضا ...
شما درست میفرمایین نمیشه گفت همه گروها اساتید این سبکی هستند؛
بعضی از گروها اینطوری اند و کاریش هم نمیشه کرد؛
قصد من خدایی نکرده ایجاد استرس نبود چون چیزی نگفتم باعث ایجاد استرس بشه؛
خودم استرسم ازهمه شما بیشتره باور ندارید بیاید ببینید:))

من از دوستانی که فک میکنن استرس ایجاد کردم از همینجا ازشون معذرت میخوام:)

negar62

New member
خطاب به همه دوستان که پایان نامشونو تموم نکردند: بنظرم باید همه انرژیتونو بذارید تا هرچه زودتر پایان نامتونو تمومش کنید و دفاع کنید.
اینم توصه کنم که حتی ادیت پایان نامه یامقالتونو خودتون انجام بدید و به استادتون واگذار نکنید! چون واقعا ضرر میکنید!

من که از خدامه خودمم ویرایشش کردم. اما این استاد گرامی بنده اصلأ اجازه نمیده بدون مجوز اون حتی مقالمو سابمیت کنم! درصورتی که عالی نوشتمش و یکی دیگه هم ریوایز کرده و هیچ ایرادی نداشته. متاسفانه مدلش اینجوریه که خون به جیگر میکنه دانشجورو! یکبارم منو درحین انجام کارعملی ندیده بخدا! دریغ از یه بازرسی ناگهانی! اما... همش میگم اگه خدا خواست و قبول شدم یه راهی پیدا میکنم دیگه. فعلأ که توی برزخ نتایج دست و پا میزنیم. خدا خودش به هممون کمک کنه...

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: aaram

ع ل ی رضا

New member

استاد من که اگه یه ذره طنین صدات بالاتر باشه فوری قهر میکنه و بنارومیزاره بر بی احترامی !...باید اینقد آروم حرف بزنی که مدام ازت بپرسن چی گفتی؟!...بعد خدا نکنه قهر کنه دیگه باید خودتو نابود شده فرض کنی...خلاصه وقتی میگه بهار بیا کاراتو انجام بده ینی اینکه من زودتر از اون کلا نمیتونم کاری بکنم.... گلایه هم نمیشه کرد که بدتر میشه...خلاصه به قول مولا خار در چشم و استخوان در گلو باید صبر کرد....

aaram

New member
ای بابا من اگه مدیر گروه شمارو داشتم تا الان تمام اطلاعاتو ازش گرفته بودم...خب یه کلام برید ازش بپرسید ببینیم کی نتایج میاد یا اصن اوضاعمون چطوریه...تو وزارت نیست که هست ! خوش اخلاق نیس که هست !...
آره خیلی خوش برخورد و مهربون ن.
اما خب من خجالت می کشم ک بد بودم مصاحبه. حالا شاید چهرشنبه برم بینمشون و بپرسم

بالا