** معما **

k-b

New member
یه معمای خیلی قدیمی و تکراریه...
به يكي از دربانها نزديك شده، از او مي پرسد: « آقا، اگر من از دربان ديگر بپرسم كه در آزادي كدام است، كدام در را نشان خواهد داد؟» هر دري را كه دربان نشان دهد، مي فهمد آن در، دَرِ اعدام است لذا برعكس عمل كرده، از در ديگر خارج خواهد شد. چرا؟ علتش آن است كه اگر جمله فوق را از دروغگو بپرسد، او چون دروغگوست، بجاي دَرِ آزادي، دَرِ اعدام را نشان خواهد داد لذا او برعكسش كرده، از در ديگر خارج مي شود. و اگر از دربان راستگو بپرسد، چون او راستگوست، عين عبارت دروغِ دروغگو را بيان خواهد كرد و خواهد گفت: اگر از آن شخص (دروغگو) بپرسي فلان در را نشان خواهدداد و چون دروغگو، دَرِ اعدام را بجاي دَرِ آزادي معرفي خواهد كرد و عين گفته او رانيز راستگو تكرار كرده، مرد محبوس آنرا برعكس نموده از در آزادي خارج خواهد شد
آها الان فهمیدم مرسی!!!

Maryam.A

Well-known member
ای بابا خب از هر کدوم بپرسی : اگه از نگهبانه دیگه بپرسم در آزادی کدومه, کدومو میگه؟
طبق تحلیلی که بالا کردم
عکس جواب در آزادیه
دقیقأ چیزی که شیطونک گفت

hormaag

New member
به يكي از دربانها نزديك شده، از او مي پرسد: « آقا، اگر من از دربان ديگر بپرسم كه در آزادي كدام است، كدام در را نشان خواهد داد؟» هر دري را كه دربان نشان دهد، مي فهمد آن در، دَرِ اعدام است لذا برعكس عمل كرده، از در ديگر خارج خواهد شد. چرا؟ علتش آن است كه اگر جمله فوق را از دروغگو بپرسد، او چون دروغگوست، بجاي دَرِ آزادي، دَرِ اعدام را نشان خواهد داد لذا او برعكسش كرده، از در ديگر خارج مي شود. و اگر از دربان راستگو بپرسد، چون او راستگوست، عين عبارت دروغِ دروغگو را بيان خواهد كرد و خواهد گفت: اگر از آن شخص (دروغگو) بپرسي فلان در را نشان خواهدداد و چون دروغگو، دَرِ اعدام را بجاي دَرِ آزادي معرفي خواهد كرد و عين گفته او رانيز راستگو تكرار كرده، مرد محبوس آنرا برعكس نموده از در آزادي خارج خواهد شد

مرسی واسه توضیح واضحتون

mahsa.

New member
بابا اینو یکی ازمن پرسیده بود براش جایزه هم گذاشته بود دیرگفتین بهم خو ...........

حسان

Well-known member
من که جایی نشنیده بودم.............. یه هفته تمام داشتم روش فکر میکردم....

آزمون های سرگرمی برای دانشجویان

پرسش نخست

داریوش کاری را در 45 دقیقه به پایان می برد وبهرام همان کار را در یک ساات و خسرو در 80 دقیقه آن را انجام می دهد
اگر این سه نفر ، همزمان آن کار را باهم آغاز کنند چندی می کشد که کار انجام شود ؟

آخرین ویرایش:
یک ساعت و بیست دقیقه؟!
آیا درست می باشد!؟

نه !!

زوت گرامی فکرمعقول بفرما هنگامی که خود داریوش یا بهرام به تنهایی کار را انجام می دهند از این که شما گفتید زوتر انجام میشه

اکنون خوب آشکاره که اگه هر سه اون کار رو با هم آغاز کنند باید زمان بسیار کمتری ببره نه بیشتر !

پرسش دوم

پدری 1.8 متربلندا و 80 کیلو وزن دارد اگربلندای فرزند او که از نگرنمای پیکری به پدرش می ماند 0.9 متر باشه آیا می توان بدون اینکه فرزند را بِکشیم وزنش را پیدا کنیم ؟؟

آخرین ویرایش:
پرسش سوم

یک یوز پلنگ ( چیتای هندی) گرسنه در کمین آهویی که در 500 متری آن در حال چرا است نشسته است

اگر شتاب یوز پلنگ 110 کیلومتر در ساات باشد و شتاب آهو 80 کیلومتر در ساات

و آهو به مجرد بلند شدن چیتا بگریزد گمان می کنید چیتا پس از چندی به آهو برسد ؟

آخرین ویرایش:
پرسش چارم

من هنگامی که پله برقی خاموش است از پله ی نخست تا پایان در دو دقیقه بالا رفتم

اما هنگامی که پله برقی روشن است از پله ی نخست تا فرجام مرا در دو دقیقه و چهل ثانیه بالا می برد

اکنون بفرمایید هنگامی روشن است و بالا می رود و خود م هم همزمان از پله هایش بالا می روم چند زمان می کشد ؟

maxian

New member
پرسش نخست

داریوش کاری را در 45 دقیقه به پایان می برد وبهرام همان کار را در یک ساات و خسرو در 80 دقیقه آن را انجام می دهد
اگر این سه نفر ، همزمان آن کار را باهم آغاز کنند چندی می کشد که کار انجام شود ؟

اگه منظورت اینه ک باهم همکاری کنن 45 دقیقه.

پرسش پنجم

در آینده فرهیختگان ( متخصصان) ا یران ماهواره ای رابه پیرامون زمین می فرستند تا هر 3 روز یکبار دور زمین بچرخد

خب این ماهواره در چه دوری ( فاصله ای) از زمین باید در مدارش باشد تا هر سه روز یک بار دور زمین بگردد ؟

maxian

New member
پرسش چارم

من هنگامی که پله برقی خاموش است از پله ی نخست تا پایان در دو دقیقه بالا رفتم

اما هنگامی که پله برقی روشن است از پله ی نخست تا فرجام مرا در دو دقیقه و چهل ثانیه بالا می برد

اکنون بفرمایید هنگامی روشن است و بالا می رود و خود م هم همزمان از پله هایش بالا می روم چند زمان می کشد ؟

خوب چرا این کارو میکنی همین شمایید ک اینطوری اموال عمومی رو فرسوده می کنید. چرا بجاش نمیری مغازه بغل پله برقی ی بستنی بگیری و ازش لذت ببری؟

بالا