اگه یه دختر ازتون خواستگاری کنه چکار می کنین ؟؟؟

mikhak s

New member

مگه دخترا ادم نیستن قوه تشخیص و استدلال ندارن
ینی خوبه به یه دختر بگن ضعیفه!!!!!!!

این جور سوالات واسمون پیش پا افتاده باشه نه اینکه 60 نفر 60 صفحه به همدیگه بپرن اونم تحصیل کرده های جامعه!

اينم از ضعف فرهنگيمونه.:sadsmiley:

eco.bio

New member

884420_phil_28.gif

شفيع

New member
اولا ساکار دوما اقایی از خودتونه
مادرتون رفته خواستگاری واسه خودش بعد شما هی بگید کار بدیه
یکم رو طرز فکرتون کار کنید حضرت محمد اومد که پایبندی به افکار غلط گذشته گانمونو از بین ببره و انعطاف پذیر بشیم
پس باید بگید اصلا قابل قیاس نیست که قرانیو که کلام خداست( خدای محمد) حضرت محمد اورده اصلا در حد ما نیست که اون بخونیم باید بذاریمش رو تاقچه یا برش گردونیم به اسمون چون اصلا در حد ما نیست وقتی رفتار بنده ی خدا در حد ما نیست حتما کلام خود خدا هم در حد ما نیست........
الان میگذره الان گذشته ی اینده و اینده ی گذشتس
میخواید بچه هاتونم این طرز فکر فسیل شمارو داشته باشه یکم منصف باشید
دوست خوبم من نگفتم کار بدیه من معتقدم کار بسیار خوبیه اما جامعه ظرفیتشو نداره زمانی که ما بخواهیم کاری رو انجام بدیم که ظرفیتش نیس خروجیش خدا میدونه چی میشه.ما برعکس دیگر کشورها هستیم در اونجا اول یه چیز تازه که بخواد بیاد تو فرهنگشون اول اموزش میدن و بعد وارد میشه اون چیز اما در ایران اول اون چیز وارد میشه و بعدش در مورد فرهنگ استفاده و امثالهم بحث میشه.
به نظر من افکار من فسیل نیستن اما اگه شما اینطور فکر میکنید به برداشتتون احترام میذارم.
به نظرم افکار امثال شما هستن که الان در تهران طبق امار غیر رسمی18% دختر پسرهای بالای شهر باهم بدون ازدواج زندگی میکنن.شاید.

sakar

New member
دوست خوبم من نگفتم کار بدیه من معتقدم کار بسیار خوبیه اما جامعه ظرفیتشو نداره زمانی که ما بخواهیم کاری رو انجام بدیم که ظرفیتش نیس خروجیش خدا میدونه چی میشه.ما برعکس دیگر کشورها هستیم در اونجا اول یه چیز تازه که بخواد بیاد تو فرهنگشون اول اموزش میدن و بعد وارد میشه اون چیز اما در ایران اول اون چیز وارد میشه و بعدش در مورد فرهنگ استفاده و امثالهم بحث میشه.
به نظر من افکار من فسیل نیستن اما اگه شما اینطور فکر میکنید به برداشتتون احترام میذارم.
به نظرم افکار امثال شما هستن که الان در تهران طبق امار غیر رسمی18% دختر پسرهای بالای شهر باهم بدون ازدواج زندگی میکنن.شاید.
نمیدونم چرا حرف منو نمیگیرید !!!!!!!!!
در عجبم من دارم میگم ازدواج !بعد شما میگید افکار مث من بدون ازدواج زندگی میکنن این یه تسلسله باطله..........
هر وقت عصبانی شدی معنیش این نیست میتونی تهمت بزنی
حرف من اینه که اینکار اشتباه نیست میدونی چرا؟ میبینی که خیلیا میگن باید غیر مستقیم باشه و خیلیام مث شما میگن درسته ولی به درد جامعمون نمیخوره
ایا این حرفا جامعه رو درست میکنه ؟
اشتباه جامعه ی ما یه اشتباه فکریه نه عملی (به متن جامعه رجوع کنید)

ketabsabz

Well-known member
:riz513:از این بحثا گذشته ،خداییش این دخترا نیستن که همیشه و همه جا همه چی به ضررشون ،همه چی براشون بد تموم میشه ،همه چی سد راهشونه ،توی این مسئله هم مثل بقیه ،دیواری کوتاهتر از ما دخترا نیست اینو مطمئن باشید

sakar

New member
ببین ساکار جان

اگه به بحث بیولوژی برگردیم خیلی از مواقع احساساتی که دختران جوون ندیده و ناشناخته به پسران پیدا میکنن نتیجه ی تغییرات هورمونیه

و 99% این احساس بعد از ازدواج چیزی ازش باقی نمیمونه و فرد دچار یاس و سرخوردگی میشه و بلاخره به طلاق کشیده میشه

اگه به بحث فرهنگ ایرانی برگردیم میبینیم که ما الان در کشوری زندگی میکنیم که قرنها زنانش با زنان غربی از لحاظ متانت و نجابت متفاوت بودن

و همیشه مثل گوهری توی خونه ی پدرشون بودن و به فعالیت های اجتماعی خودشون میرسیدن تا اینکه گوهرشناس قابلی پیدا بشه و با تائید

خانوادشون ازدواج کنن و برن سر زندگیشون

اگه به بحث فطرت برگردیم بارها و بارها شنیدیم که زن اهل ناز و مرد اهل نیازه یعنی حتی زنی با اخلاق 100% مردونه هم دوست داره مرد نازشو بخره

و وقتی خودشبرای ازدواج پیشقدم بشه اون غرور وجودیش میشکنه و همیشه یه احساس سرکوب شده همراهشه البته بگذریم از اینکه اون مردی هم

که تحت چنین پیشنهادی ازدواج میکنه به اقتضای فطرت خودش بعداً چه برخوردی خواهد داشت...

اگه از بحث شناخت بخوایم بررسی کنیم یک دختر عاشق به مقدار زیادی ابعاد منفی معشوقش رو نمیتونه خوب ببینه و انتخاب منطقی و عقلانی ای

داشته باشه چون متاسفانه در مورد عشق دل و احساس زنها منطقشون رو میتونه 100% کور کنه در صورتی که آقایون حتی اگه شیفته هم بشن

(بالاترین درجه عشق) باز هم قادر هستن که سوای احساسشون فرد مورد نظرشون رو مورد سنجش قرار بدن که البته این دلیل بر برتری آقایون نیست

بلکه به این نکته برمیگرده که زنان عشق ورز هستن و آقایون عشق باز که خودتون بارها و بارها معنای این جمله رو شنیدید و میدونید.

وقتی میگم دختری ندونسته تاوان میده برای اینه که اون دختر از روی عشق خالص و پاکش پیش قدم میشه و این جوانب رو نمیبینه ولی اون آقا ممکنه بدترین ضربه ها رو بهش وارد کنه...

امیدوارم تونسته باشم با این توضیحات منظورم رو برسونم:ad54ad:
بله درسته
پس لطفا هر کسی به طرز فکر خودش برگرده
اگه کسیم منحرف کردم خدا منو ببخشه
پاشید برید سر زندگیتون
ختم جلسهههههههههههههه
:j58r36j3gcr4suxymup:13::idea_majidonline::smiliess (5)

خزر

New member
یادش بخیر یک استاد داشیم یک دفعه آمد و گفت هر که به سقف نگاه کند من 2 نمره از پایان ترمش کم می کنم
بعضی ها همان موقع به سقف نگاه کردند و چند بار گفت هرکی به سقف نگاه کند من 2 نمره از پایان ترمش کم می کنم
بعد گفت ببینید وقت ما به خاطر چه چیزی هدر می رود به خاطر کارهای بی ارزش هدر می رود
..
یک صحبت دیگه هم داشت همیشه می گفت ناگهان چه زود دیر می شود

موافقم

احسنت
:a2d3:

donia

New member
فکر نکنم پسری پیدا بشه که کسی بخواد ازش خواستگاری بکنه

kod7th

New member
بنظر من اون عشقی که باعث بشه یه دختر این کار رو انجام بده گذراست زندگی خیلی پیچیده تر از این حرفاست. عشق و عاشقی نمیگم تموم شدنی هست ولی اوجش تویه حیطه زمانی خاصیه .یه دختر غروری باید داشته باشه که به این راحتی زیر پا نذاره.چون ارزش دختر بودن بخاطر همین حجب و حیاشه که میتونه اونو برا یه مرد همیشه زیبا نگه داره.

epi_info

New member
بنظر من اون عشقی که باعث بشه یه دختر این کار رو انجام بده گذراست زندگی خیلی پیچیده تر از این حرفاست. عشق و عاشقی نمیگم تموم شدنی هست ولی اوجش تویه حیطه زمانی خاصیه .یه دختر غروری باید داشته باشه که به این راحتی زیر پا نذاره.چون ارزش دختر بودن بخاطر همین حجب و حیاشه که میتونه اونو برا یه مرد همیشه زیبا نگه داره.
موافق نیستم . بنظر من اون عشقی که باعث بشه یه دختر این کار رو انجام بده گذراست: تجربیات زیادی دیده شده که نه تنها این عشق زودگذر نبوده بلکه نسبت به خیلی از ازدواج هایی که با خواستگاری رسمی بوده و معمولا دختر و خانواده اش از داماد به جرم اینکه فقط میخاد زندگی تشکیل بده طلبکارند خیلی پایدار بوده (بستگی به ادمش داره و نظر دادن در این خیلی پیچیده تر از زندگی ای که فرمودید است). عشق و عاشقی نمیگم تموم شدنی هست ولی اوجش تویه حیطه زمانی خاصیه: تاکه تعریف شما از عشق چی باشه؟ اره اون جوگیری های دوران نوجوانی اخرش تا سنین 20 سال به اتمام میرسه. اما بعید می دونم مثلا یه دختر 24 یا 25 سال به بالاتر بدون تفکر و صرفا با احساسات زودگذر دست به همچین کاری بزنه. ه دختر غروری باید داشته باشه که به این راحتی زیر پا نذاره.چون ارزش دختر بودن بخاطر همین حجب و حیاشه که میتونه اونو برا یه مرد همیشه زیبا نگه داره: هرچیزی که منجر به صدمه به انسان بشه بد محسوب میشه. آیا غروری که باعث میشه یک دختر خانم نره احساساتشو بیان کنه و چند سال بعد ببینه اون پسری که عاشقش بوده حالا دستش تو دسته دیگری است آیا بدرد می خوره؟ آیا این غرور سودی برای این دختر داره به جز اینکه تو بغل پسری بخابه که پسره اومده خواستگاریش و به پسری فکر کنه به خاطره غرورش حرف دلشو بهش نزد؟ میدونید زندگی همچین دختری به جز جهنم معنی دیگری نداره و همچین شخصی حتی نمیتونه فرزندان صالحی تحویل جامعه بده؟

epi_info

New member
موافق نیستم . بنظر من اون عشقی که باعث بشه یه دختر این کار رو انجام بده گذراست: تجربیات زیادی دیده شده که نه تنها این عشق زودگذر نبوده بلکه نسبت به خیلی از ازدواج هایی که با خواستگاری رسمی بوده و معمولا دختر و خانواده اش از داماد به جرم اینکه فقط میخاد زندگی تشکیل بده طلبکارند خیلی پایدار بوده (بستگی به ادمش داره و نظر دادن در این خیلی پیچیده تر از زندگی ای که فرمودید است). عشق و عاشقی نمیگم تموم شدنی هست ولی اوجش تویه حیطه زمانی خاصیه: تاکه تعریف شما از عشق چی باشه؟ اره اون جوگیری های دوران نوجوانی اخرش تا سنین 20 سال به اتمام میرسه. اما بعید می دونم مثلا یه دختر 24 یا 25 سال به بالاتر بدون تفکر و صرفا با احساسات زودگذر دست به همچین کاری بزنه. ه دختر غروری باید داشته باشه که به این راحتی زیر پا نذاره.چون ارزش دختر بودن بخاطر همین حجب و حیاشه که میتونه اونو برا یه مرد همیشه زیبا نگه داره: هرچیزی که منجر به صدمه به انسان بشه بد محسوب میشه. آیا غروری که باعث میشه یک دختر خانم نره احساساتشو بیان کنه و چند سال بعد ببینه اون پسری که عاشقش بوده حالا دستش تو دسته دیگری است آیا بدرد می خوره؟ آیا این غرور سودی برای این دختر داره به جز اینکه تو بغل پسری بخابه که پسره اومده خواستگاریش و به پسری فکر کنه به خاطره غرورش حرف دلشو بهش نزد؟ میدونید زندگی همچین دختری به جز جهنم معنی دیگری نداره و همچین شخصی حتی نمیتونه فرزندان صالحی تحویل جامعه بده؟

epi_info

New member
آواتارت نشون میده همین غرورت بهت ضربه زده. بچه ها، والا بلا تو مباحثی چون ازدواج و احساسات دیگه مرد و زن بودن تفاوتی نداره. هرچند منظورم این نیست که یک دختر بره به هر پسره بی سروپا و جوگیری ابراز احساسات کنه. نیاز به شناخت نسبی از شخصیت طرف هست.

miler

New member

کاملا موافقم من از دختر مغرور خوشم میاد:riz304:

Artmis

New member

شما ازون دسته هايي كه منتظرن يه خدمتكار بي جيره مواجب خودشو بهشون معرفي كنه:rolleyessmileyanim::riz481:

Artmis

New member

چه قشنگ گفت:riz304:

بالا