اگه یه دختر ازتون خواستگاری کنه چکار می کنین ؟؟؟

setayesh71

New member
بچه ها فکر می کنم آهنگ گذاشتن جاش اینجا نیستا ! اینا دیگه واقعا جدای بحثه . مدیرا هم حق دارن یه چنین وقتایی تاپیکو ببندن:78:

ketabsabz

Well-known member
اینطوری که شما دارین پیش میرین آدم عاشق نشه بهتره والا،:65d6a5d6s:

اینطوریا هم نیست به خدا البته هنوز عاشق نشدم ببینم سخته یا نه ولی نباید سخت گرفت.من خودم به شخصه اگه از کسی خوشم بیادو به اصطلاح عاشق شم هیچ وقت به خودم نمیتونم این اجازه رو بدم که به طرف بگم چه برسه به اینکه... هه هه هه... ازش خواستگاری کنم هر چند که از نظرم مشکلی نداره این کار (البته واسطه کردن یه فرد مطمئن قطعا میتونه روش خوبی باشه) ...حقیقتش جامعه ی الان همچین ظرفیتی نداره واقعا ...

آخرین ویرایش:

شفيع

New member
عزیز من .اون پسری که خدیجه ازش خواستگاری کرده حضرت محمد بوده نه هر پسری و خدیجه خوب میدونسته که طرفش کیه و چه ظرفیتی داره.تو جامعه ای که ما داریم زندگی میکنیم پسرها گرچه در عمل محدودیت کمتری نسبت به دختر ها دارن ولی برعکس ذهنشون بسته تر و متحجر تر از دخترهاست.این چیزا در قاموس ذهنشون نمیگنجه.دختر ها فقط باید به همون شکلی باشن که جامعه به عنوان دختر خوب میشناسه.غیر از اون باید انتظار هر گونه تهمتی رو از هر کسی داشته باشن.

آفرین پرنیان منم باهات موافقم حالا نگاه کن اقای ساکر داره از زنی صحبت میکنه که در قران بهش ام المومنین یعنی مادر مومنان خونده شده و خداوند در قران درموردش صحبت کرده حالا این قابل قیاس هست!!!!!!!!!ساکر جان این قیاس مع افارق هست .
ساکرجان قبول کن و کنیم که جامعه ما الان این ظرفیتو نداره

eco.bio

New member
حالا خواستگاری از پسرو ول کنین شما سرعت تاپیکو حال کنین:smiliess (8): یه ساعته دارم میخونم :whistle:

Mohammad gh

New member
به نظر منکه هیچ عیبی نداره البته در صورت شنیدن جواب منفی دختر ضربه ی خیلی بزرگتری میخوره ولی به هرحال نباید این مسئله رو تابو کرد و وحشتناک دونست

sakar

New member
دوست خوبم ساکار قبلاً جواب این مثال رو داده بودیم.

الگو برداری باید براساس شناخت خودمون و افراد جامعه مون و در نظر گرفتن ظرفیت خودمون و طرف مقابلمون باشه

آیا ما یا اون طرف مقابلمون واقعاً ظرفیتشو داریم آیا قادریم تمام تبعاتشو بپذیریم؟؟؟؟؟

نه هیچ دختری حضرت خدیجه(س) میشه و نه هیچ پسری حضرت محمد(ص)

قیاس درصورتی صحیحیه که طرفین مقایسه در یک سطح قرار داشته باشن آیا ما واقعاً با این پاکان و بزرگواران هم سطحیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

:dadad4::rose::rose:

ینی تو همین تاپیک؟ ببخشید نتونستم همشو بخونم اخه خیلی زیاد بود ولی این مثالو واسه سفیع اوردم که گفت اسطوره میخواد ........
القصه حدیث جون منظورت اینه که باید از رفتارای ایشون دلبخواهی انتخاب کنیم و بگیم این درسته اون یکی درست نیست اتفاقا اینم باید زیاد شنیده باشید النکاح سنتی....... از سنت ایشون باید چجوری پیروی کنیم به دلخواه خودمون
ایشون اونموقع اومدن با زنده به گور کردن دخترا میجنگید نمیدونست که پیروانش در اینده، زندگی دختراشونو به گور تبدیل میکنن حدیث جان به وجدانت رجوع کن ینی این وضعیت جامعه اذیتت نمیکنه
ملتای دیگه به کره ماه رسیدن ما هنوز تو این موندیم که دختر بره خواستگاری یا نه....... واقعا تاسف برانگیزه

آخرین ویرایش:

Artmis.a

New member

حدیث جون منظورت اینه که باید از رفتارای ایشون دلبخواهی انتخاب کنیم و بگیم این درسته اون یکی درست نیست اتفاقا اینم باید زیاد شنیده باشید النکاح سنتی....... از سنت ایشون باید چجوری پیروی کنیم به دلخواه خودمون
ایشون اونموقع اومدن با زنده به گور کردن دخترا میجنگید نمیدونست که پیروانش در اینده، زندگی دختراشونو به گور تبدیل میکنن حدیث جان به وجدانت رجوع کن ینی این وضعیت جامعه اذیتت نمیکنه
ملتای دیگه به کره ماه رسیدن ما هنوز تو این موندیم که دختر بره خواستگاری یا نه....... واقعا تاسف برانگیزه

ایشون هزارتا سفارش دیگه هم راجع به زنان کردن و تا حالا یادم نمیاد حدیثی از پیامبر مبنی بر اینکه زنان برن خواستگاری شنیده باشم
ولی تا دلت بخواد در مورد حجاب و عفاف و پاکدامنی و نجابت زن از ایشون حدیث شنیدم
اگر اینطوری هم که شما میگید ما بر اساس دید محدود و ظاهربینی خودمون بخوایم بدون تفسیر از ایشون الگو برداری کنیم
خب پس فردا مردای ماهم میان میگن چون پیامبر تعداد زیادی همسر داشته خب ما هم همینکارو میکنیم و داریم از پیامبرمون پیروی میکنیم
آیا شما به عنوان یک خانم میتونید با این موضوع کنار بیاید که همسرتون 8تا زن همزمان با شما بگیره؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پس بهتره خودمونو در حد تفسیر کارهای پیامبر(ص) و معصومین ندونیم چون ما به فلسفه ی خیلی از اینکارها مشرف نیستیم.

Mohammad gh

New member
برادر من ضربه نمیخوره نابود میشه هم از نظر روحی هم موقعیتش تو جامعه و هم در زندگی آینده اش

شما خودت خدا وکیلی چه حسی بهت دست میده اگه یه روز یه آقایی بیاد بهت بگه زنت قبلاً خواستگار من بود ردش کردم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:33::auizz3ffy9vla57584x

ببینید راجب قسمت اول خب موافقم چون خواهر من خودش روانپزشکه و به این موارد زیاد برخورده

اما گاهی چه پسر و چه دختر به شرایطی میرسه که ترجیح میده تلاششو برای بدست اوردن چیزی که از جونش براش مهمتره انجام داده باشه و عذاب وجدانی که در صورت عدم قدم جلو گذاشتن بهش دچار میشه تا اخر عمر از اون نابودی هم براش بدتره.

اما راجب بخش دوم باید بگم که خب قطعا مسئله ی جالبی نیست اما من با گذشته ی اون دختر ازدواج نکردم و خب حاضر نیستم زندگیمو برای مسائلی که در گذشته اتفاق افتاده تحت تاثیر قرار بدم...

شفيع

New member
بچها نظرتون در مورد این جملات چیه!!!
میـدونی بن بست زنـدگی کـجـاست ؟
جــایــی کـه
نـه حـــق خــواسـتن داری
نـه تــوانــایـی فـــرامــوش کـــردن

زیاد طول نمی کشد تا بفهمی
ورود به هر رابطه ای
نمی تواند تنهایی هایت را پر کند

چه تجارت ناشیانه ای بود
آن همه نازی که من از تو خریدم
فراموش كردن كسی كه دوستش داری ٬
مثل به خاطر آوردن كسی هست كه هرگزنمیشناسیش ...!

sakar

New member
عزیز من .اون پسری که خدیجه ازش خواستگاری کرده حضرت محمد بوده نه هر پسری و خدیجه خوب میدونسته که طرفش کیه و چه ظرفیتی داره.تو جامعه ای که ما داریم زندگی میکنیم پسرها گرچه در عمل محدودیت کمتری نسبت به دختر ها دارن ولی برعکس ذهنشون بسته تر و متحجر تر از دخترهاست.این چیزا در قاموس ذهنشون نمیگنجه.دختر ها فقط باید به همون شکلی باشن که جامعه به عنوان دختر خوب میشناسه.غیر از اون باید انتظار هر گونه تهمتی رو از هر کسی داشته باشن.

پرنیان جان عزیزم بازم تاکید میکنم نگفتم ما نسل سوخته پاشیم بریم خواستگاری عرض کردممممممممم ما طرز فکرمونو عوض کنیم نسل بعدی این مشکل پیش پا افتادرو نداشته باشه
حضرت محمد با ایمان به ایشون مسلمانیم پس از رفتاراشون الگو برداری کنید
و همیشه یادتون باشه که مادرتون رفته خواستگاری واسه خودش
پس این ننگ و بی ابرویی و بی نجابتی نیست
لطفا فقط طرز فکرتونو عوض کنید
و غیر مستقیم هرگز نرید خواستگاری ،چون اگه مستقیمش اشتباه و ننگه غیر مستقیمش افتضاحترههههههههههههه

parnia

New member
ورود به هر رابطه ای

موافقم:motat:

Artmis.a

New member

ینی تو همین تاپیک؟ ببخشید نتونستم همشو بخونم اخه خیلی زیاد بود ولی این مثالو واسه سفیع اوردم که گفت اسطوره میخواد ........
القصه حدیث جون منظورت اینه که باید از رفتارای ایشون دلبخواهی انتخاب کنیم و بگیم این درسته اون یکی درست نیست اتفاقا اینم باید زیاد شنیده باشید النکاح سنتی....... از سنت ایشون باید چجوری پیروی کنیم به دلخواه خودمون

راستی ساکار جان
خواستم نظرتو راجع به خواستگاری یه دختر از شوهرت بپرسم
به وجدانت رجوع کن ینی این وضعیت جامعه اذیتت نمیکنه در اون لحظه...

sakar

New member
آفرین پرنیان منم باهات موافقم حالا نگاه کن اقای ساکر داره از زنی صحبت میکنه که در قران بهش ام المومنین یعنی مادر مومنان خونده شده و خداوند در قران درموردش صحبت کرده حالا این قابل قیاس هست!!!!!!!!!ساکر جان این قیاس مع افارق هست .
ساکرجان قبول کن و کنیم که جامعه ما الان این ظرفیتو نداره

اولا ساکار دوما اقایی از خودتونه
مادرتون رفته خواستگاری واسه خودش بعد شما هی بگید کار بدیه
یکم رو طرز فکرتون کار کنید حضرت محمد اومد که پایبندی به افکار غلط گذشته گانمونو از بین ببره و انعطاف پذیر بشیم
پس باید بگید اصلا قابل قیاس نیست که قرانیو که کلام خداست( خدای محمد) حضرت محمد اورده اصلا در حد ما نیست که اون بخونیم باید بذاریمش رو تاقچه یا برش گردونیم به اسمون چون اصلا در حد ما نیست وقتی رفتار بنده ی خدا در حد ما نیست حتما کلام خود خدا هم در حد ما نیست........
الان میگذره الان گذشته ی اینده و اینده ی گذشتس
میخواید بچه هاتونم این طرز فکر فسیل شمارو داشته باشه یکم منصف باشید

Mohammad gh

New member
بچها نظرتون در مورد این جملات چیه!!!
میـدونی بن بست زنـدگی کـجـاست ؟
جــایــی کـه
نـه حـــق خــواسـتن داری
نـه تــوانــایـی فـــرامــوش کـــردن

ورود به هر رابطه ای

چه تجارت ناشیانه ای بود
آن همه نازی که من از تو خریدم
فراموش كردن كسی كه دوستش داری ٬
مثل به خاطر آوردن كسی هست كه هرگزنمیشناسیش ...!
تقریبا با تمامش موافقم
اما نمیشه از ترس اسیب دیدن خودت رو تو افکار و تنهاییت زندانی کنی

انتخاب درسته که باید با عقل و تدبیر انجام بگیره ولی خیلی هم نباید با چرکه انداختن و حساب و دلیل و منطق باشه چون دراون صورت وارد یه رابطه ی رباتیک میشی...
از طرفی اگر از روی نادونی و صرفا احساس باشه شمارو وارد یه ریسک بزرگ و خطرناک میکنه..
اعتدال در همه چیز و همه جا.

Mohammad gh

New member
آینده ی هر انسانی خواه یا ناخواه با گذشته اش عجین میشه
البته شاید واقعاً شما ظرفیت کنار اومدن با این قضیه رو داشته باشید ولی شمار افرادی که میتونن با این موضوع کنار بیان واقعاً چقدره؟؟؟؟؟

من یه پیشنهاد براتون دارم
لطفاً برید از دوستان متاهلتون اون سوالی که از شما پرسیدم رو بپرسید و بیاید اینجا برای دوستان عنوان کنید.

البته لطفاً حقیقت رو بی غرض بیان کنید
متشکرم:auizz3ffy9vla57584x:auizz3ffy9vla57584x:auizz3ffy9vla57584x:auizz3ffy9vla57584x
مطمین باشید بهتر از هرکس دیگه خودم رو میشناسم و از ظرفیت خودم اگاهی دارم و حرفیو که میزنم ازش مطمینم
درسته که اینده با گذشته عجینه ولی هرگز توجیحی نمیشه که ایندمون رو فدای گذشته بکنیم.شرایط خانوادگی و محیطی که درش بزرگ میشیم خیلی در بوجود اومدن این نظرات سهم داره
به هرحال چه نابودی چه گذشته ی تلخ و .....نمیتونه باعث گرفتن این حق از یه دختر بشه که بخواد در ابراز علاقه به عشقش و کسی که با عقل و اختیارش انتخاب کرده پیشگام بشه...هرچیم که ازنظر بقیه ناصحیح باشه اما قدرت اختیار و انتخاب درین موارد یک امر کاملا شخصی هست.

sakar

New member
راستی ساکار جان
خواستم نظرتو راجع به خواستگاری یه دختر از شوهرت بپرسم
به وجدانت رجوع کن ینی این وضعیت جامعه اذیتت نمیکنه در اون لحظه...
:5: حدیثثثثثث شوهر منننن؟ چرا نفوس بد میزنی شوهر به این ماهی :(40): هنوز متولد نشده واسش خواستگار پیدا میکنی:New (6):
اما عزیزم لابد یه چیزی بوده که دختره نه گذاشته نه برداشته رفته خواستگاری شوهره:5: اون شوهرو با اون دختر باید تحویل شهرداری بدی تو زباله دونی خالیشون کنن
بره بمیره بی ظرفیت
اگه یه همچین چیزی باشه تقصیر شوهره منه نه قضیه ی خواستگاری دخترا

sakar

New member
برادر من ضربه نمیخوره نابود میشه هم از نظر روحی هم موقعیتش تو جامعه و هم در زندگی آینده اش

شما خودت خدا وکیلی چه حسی بهت دست میده اگه یه روز یه آقایی بیاد بهت بگه زنت قبلاً خواستگار من بود ردش کردم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:33::auizz3ffy9vla57584x
حدیث جان قربون شکل ماهت عزیزم خوشگلم از به چالش کشیده شدن افکارتان نهراسید
ما نسل سوخته طرز فکرمونو عوض کنیم که بچه هامون این مشکلو نداشته باشن
از امروز روزی 3 بار تکرار کنید :خواستگاری کار مردونه نیست و خواستگاری از طرف دختر یا خونوادش ننگ نیست

تا وقتی بچتون به دنیا میاد بلکم این وضعیت جامعه عوض بشه با نشستن و گفتن اینکه جامعه ی ما ظر فیت نداره مشکلی حل نمیشه
شما این سوالو از کی میپرسید از یه ادمی که این فرهنگو قبول داره خوب مسلمه جوابش چیه
حرف من اینه که ما شروع کنیم که فرهنگمونو عوض کنیم یا حداقل اشتباه فرهنگیمونو قبول کنیم نه اینکه ازش دفاع کنید

sakar

New member
خدای نکرده البته

ولی ساکار جان خودتو نگاه نکن انقدر دخترا هستن که این کارارو میکنن و بیشتر هم اونا مقصرن نه شوهر تو

تو الان به عنوان یه دختر مجرد داری از این که دخترا پیشقدم بشن دفاع میکنی ولی آیندت و در مقام یه زن متاهل هم بهش نگاه کن ببین نظرت عوض نمیشه؟

خوبه همیشه تمام جوانب رو بسنجیم دوست خوبم:rose::rose::rose:

چه گیر 3 پیچی به این شوهره من دادی
الان بحث سر اینه که ازدواج یه کار 2 طرفس نباید حق خواستگاری به 1 طرف داده بشه و واسه اون یکی ننگ باشه این 1
اما 2 بحثی که شما میگید در مورد بی اخلاقیها صحبت میکنید که شامل قضیه ی ازدواج نمیشه چون ازذواج یه بحث اخلاقیه اونا مشکلات روحی و روانی و خانوادگیو اخلاقیو........ دارن
و امااااا 3 در مورد شوهرم باید بگم عجب انتخاب اشتباهی کردم باید از همون اول خودم میرفتم یه پسر خوب پیدا میکردم نه اینکه نشستم این اومد حالم از خودمو انتخابم بهم میخوره
ولی مهم نیست همون بهتر اون دختره اومد خواستگاری رفتار پنهانیشونو فاش کرد
اره عزیزم میبینی در هر حالت خواستگاری دخترا بد نیست اون ننگ ندونید
البته نرید خواستگاری میگم اونو بد نبینید

بالا